در زمینه مشاوره اینترنتی طلاق خواندن ۱۲ مورد زیر خالی از لطف نیست در موارد ذیل زن می‌‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید :

مشاوره اینترنتی طلاق , مشاوره آنلاین

۱- عدم پرداخت نفقه زن و انجام سایرحقوق واجب زن به مدت شش ماه. ۲- بدرفتاری غیر قابل تحمل مرد با زن و فرزندان. ۳- بیماری خطرناک غیر درمان مرد در حدی که سلامت زن را به خطر اندازد. ۴- دیوانه بودن مرد در زمانی که امکان فسخ نباشد. ۵- اشتغال مرد به کاری که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه می‌‌زند. ۶- محکومیت به حبس در حال اجرا از ۵ سال به بالا ( مرد در زندان باشد ). ۷- اعتیادی که به اساس زندگی خانوادگی ضرر بزند مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد شود. ۸- ترک بدون علت خانواده یا غیبت یکسره به مدت ۶ ماه بدون دلیل موجه. ۹- محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرمی، که اجرای مجازاتش آبرو و موقعیت زن رابه خطر بیاندازد. ۱۰- بچه‌‌دار نشدن مرد پس از ۵ سال زندگی مشترک. ۱۱- مفقودالاثر شدن زوج به مدت طولانی( به مدت ۶ ماه از زمان مراجعه زوجه به دادگاه). ۱۲- ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسرش. با ارجاع هر پرونده پس از بررسی اولیه از میان وکلای خبره به وکیل متخصص در آن امور ارجاع میگردد : اسامی وکلای وکیل نوین : ۱ – وکیل محمد باقر بهروش ( قاضی بازنشسته ) ۲ – دکتر حمید رضا گوهریان ( وکیل پایه یک دادگستری عضو هیئت علمی دانشگاه استاد و مدیر گروه دانشکده حقوق ) ۳- دکتر علی موسوی بایگی (وکیل پایه یک دادگستری) ۴- وکیل فائزه صداقتی ( مقطع دکتری) ۵ – وکیل خدیجه داوودی (وکیل پایه یک دادگستری) ۶ – وکیل سید محمود حسینی (وکیل پایه یک دادگستری)

8 دیدگاه

 • حمید
  حمید

  ـ سوال:آیا در اجرای قرار تامین خواسته می توان وجوه نقدی خوانده را نزد بانکهای داخلی یا خارجی توقیف کرد؟

  • مشاور مربوطه
   مشاور مربوطه

   پاسخ: برابر نظریه شماره۹۵۰۰/۷مورخ۱۴/۱۲/۱۳۸۵ اداره کل حقوقی قوه قضائیه : با توجه با ماده ۱۲۶ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی تصویب ۱۳۷۹ و مقررات قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ در مورد تامین وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای ایران در صورتی که چنین وجوهی شناسایی و معرفی شود با رعایت مقررات مذکور قابل تامین است.اما در مورد تامین و توقیف وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای خارجی با توجه به شرایط اجرای احکام خارجی در ایران که در ماده ۱۶۹قانون اجرای احکام مدنی آمده است واز جمله این شرایط وجود قراردارد معامله متقابل و همچنین قطعی و لازم الاجرا شدن حکم می باشد درحالی که در فرض استعلام کشور و بانک مورد نظر خواهان مشخص نشده ودر نتیجه امکان بررسی وجود قراردادیا معامله متقابل وجود ندارد به علاوه قرارتامین حکم قطعی ولازم الاجرا تلقی نمی گردد و همان طور که اگر قرارتامین در کشور خارجی صادر می شد طبق بند ۴ ماده ۱۶۹در ایران قابلیت اجراء نداشت با عنایت به ملاک قانون مذبور چنین قراری که درایران صادر شده در خارج از ایران هم قابلیت اجراء ندارد.

 • انا
  انا

  سلام من مهریمو بخشیدم که شوهرم طلاقم بده الان دو ماه گذشته ز طلاقم و مشکل مالی دارم آیا میتونم دوباره درخواست مهریه بدم؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام بله میتونین در دوران عده از بذل مهریه رجوع کنید ولی در صورت رجوع به مهریه طلاق هم منتفی میشه.

 • نمازی
  نمازی

  سلام من برای طلاق توافقی با یک وکیل صحبت کردم میگه ۲۰روزه انجام میده آیا این موضوع صحت داره یا برای اینکه پول بیشتری بگیره اینجوری میگه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام وقت بخیر بعضا ممکنه بشه حتی ده روزه حکم طلاقو بگیرن

 • اکرم
  اکرم

  سلام طلاق از طرف زن چقدر طول می کشه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام وقت بخیر طلاق یک طرفه سه مرحله داره که هر مرحله حدود سه تا پنج ماه زمان میبره و چنانچه به مرحله تجدید نظر برسد زمان اضافه می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *