معرفی بهترین وکیل شهرداری در شهر شما

آیا مشکل حقوقی دارید و میخواهید با وکیل شهرداری در مشهد صحبت داشته باشید ؟؟

وکیل نوین چیست ؟؟ 

شیوه پیدا کردن وکیل متخصص شهرداری

سلام قطعا شما که وارد این مقاله شدید درگیر یک پرونده حقوقی شهرداری هستید ، و ما در این مقاله ضمن ارائه اطلاعات مفید در خصوص دعاوی شهرداری  شما دوست عزیز میتوانید به راحتی مشکل شهرداری خود را ثبت و با وکیل متخصص شهرداری در  شهر خودتان مشاوره حضوری ، تلفنی و یا متنی داشته باشید .

تاکنون افراد زیر به ما پیوستند

11911

موکل

2020

وکیل

خب حاضری با وکیل شهرداری مشاوره داشته باشی

به راحتی نوع مشاوره خود را انتخاب کن و فوری با وکلای ما مشورت بگیر 

فرآیند رسیدگی به دعاوی شهرداری 

۱- ثبت دادخواست

شخصی که از شهرداری شکایت دارد، باید دادخواست را در دیوان عدالت اداری ثبت کند. شخص می‌تواند دادخواست خود را هم از طریق مراجعه حضوری به دبیرخانه مرکزی در تهران ثبت کند و هم به دفاتر استانی دیوان عدالت اداری مراجعه کند. همچنین، اگر شخص در استانی باشد که دفتر دیوان عدالت اداری ندارد و امکان مراجعه حضوری به تهران هم ندارد، می‌تواند دادخواست خود را از طریق پست ارسال کند. طبق ماده ۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، این دیوان شامل شعب بدوی، تجدیدنظر، هیات عمومی و هیات‌های تخصصی  می‌شود.

۲- فرآیند رسیدگی

در دیوان عدالت اداری، واحد ارجاع پرونده‌ها را به شعبات بدوی می‌فرستد. پرونده‌ها در این شعبات بدوی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و در نهایت نیز رای صادر می‌شود. آراء صادره قابل اعتراض در شعب تجدیدنظر می‌باشد. در شعب تجدیدنظر اگر آراء بدوی درست تشخیص داده شود که همان رای تایید می‌شود اما اگر بنا به دلایلی آراء بدوی نقض شود، شعب تجدیدنظر رای را اصلاح می‌کنند. اگر پس از رسیدگی شعب تجدیدنظر، شخص مدعی شود که رای صادره مخالف شرع یا قانون است، قانون‌گذار به رئیس دیوان و رئیس قوه قضائیه این اختیار را داده است که یک بار دیگر دستور بررسی مجدد این پرونده را در شعب تجدیدنظر صادر کنند. همچنین، اگر همچنان شخص اعتراض داشته باشد، رسیدگی نهایی به اعتراض او در دیوان عالی کشور بررسی خواهد شد البته باید شرایط اعتراض در دیوان عالی کشور مطابق قانون آیین دادرسی مدنی باشد.

مزیت وکیل شهرداری  | وکلای نوین

وکیل شهرداری باید به قوانین و مقررات عام، قوانین و مقررات خاص شهرداری، کمیسیون‌های شهرداری و آئین‌نامه و بخشنامه‌ها تسلط داشته و می‌تواند در پیشبرد دعاوی مطروحه علیه شهرداری و اخذ نتیجه مطلوب موثر باشد. در این صورت، اشخاصی که دعاوی مربوط به شهرداری دارند، با استفاده از وکلای متخصص سامانه وکیل نوین و صرف وقت و هزینه  می‌توانند به نتیجه مطلوب خود برسند.
دعاوی چون اعتراض به آراء صادره از سوی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ و ۹۹ و ۷۷ و ۵۵  و ۳۸ شهرداری، اخذ دستور موقت از دیوان عدالت اداری مبنی بر توقیف عملیات اجرایی آراء صادره از کمیسیون‌های موضوع قانونی شهرداری، اخذ مجوز پروانه ساختمانی، گواهی پایان کار و اخذ سند مالکیت، وصول مطالبات پیمانکاران از شهرداری، تغییر کاربری املاک از مسکونی به تجاری، مطالبه خسارت از شهرداری و… از جمله دعاوی است که وکلای سامانه وکیل نوین در آن تجربه و تخصص برای رسیدن به نتیجه مطلوب دارند.

آیا میخواهیم مشکل حقوقی خود را با ما در میان بگذارید

ما همکنون آماده پاسخگویی به شما هستیم

وکیل سرقت در شیراز

با سلام بنده محمد باقر بهروش هستم در این مقاله قصد دارم ضمن راهنمایی شما دوستان در خصوص جرم سرقت به شما وکیل سرقت در شیراز را معرفی کنم ، عموما وکیل سرقت تخصصی در ارتباط با جرایم کیفری فعالیت دارد چرا که عموما در جرایم سرقت به دلیل بازداشت موقت در پرونده نگرانی های بسیاری را برای متهمین و خانواده آن ها در پی دارد.

و نیاز فوری وجود دارد که با وکیل سرقت در شیراز به فوریت در هر ساعت شبانه روز مشاوره تلفنی داشته باشندتا علاوه بر اطلاعات حقوقی در صورت تمایل وکیل به زندان مراجعه و با موکل صحبت داشته باشند و روند آزادی موکلش را پی بگیرد جهت تماس با وکیل متخصص سرقت روی لینک زیر کلیک کنید .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سرقت در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

در این مشاوره توضیحات لازم برای رسیدگی به پرونده طی مراتب قانونی عنوان خواهد شد و بعد از آن در صورت تمایل می‌توانید مراجعه حضوری داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز اینجا کلیک نمایید

عناوین مهم مقاله عبارتند از:
سرقت چه نوع جرمی است
وکیل سرقت کیست
انواع سرقت
نقش وکیل سرقت در پرونده
وکیل سرقت آثار ادبی
مشاوره تلفنی با وکیل سرقت
وکیل سرقت در شیراز

جرم سرقت چیست و آیا میشود زندان آن را خرید ؟

سرقت یعنی دزدی که به موجب آن فردی اموال دیگری را می‌رباید. به لحاظ قانونی مجازات سخت و سنگینی را برای آن در نظر گرفته‌اند.چرا که باعث بر هم زدن نظم و آرامش جامعه شده است و می‌تواند با خود عواقب ناگواری را به همراه داشته باشد.برای گرفتن بهترین مشاوره وکیل سرقت در شیراز ادامه مقاله را مطالعه کنید و اینکه 

انواع سرقت از دیدگاه وکیل شیرازی

قبل از انکه به این سوال بپردازیم که آیا میشود زندان در جرم سرقت را خرید بهتر است ابتدا انواع سرقت را بگوییم و بعد از آن بگوییم که آیا قابل خریدن هست یا نه .

سرقت به دو نوع کلی :

1. تعزیری
2. حدی
تقسیم می‌شود.
اما هر کدام چه معنا و مفهومی دارند.

سرقت حدی

نوعی سرقت که در صورت اجرای آن به قطع انگشتان دست و پا در حد و اندازه‌ای که شرع ( قرآن )  آن را مشخص کرده است، می‌انجامد.قوانینی که منجر به سرقت حدی می‌شوند، تا حدی زیاد هستند و باید جز شرایط چهارده گانه در ماده 286 از قانون مجازات اسلامی قرار بگیرند.
که شامل :
ربودن مال
حرز با هتک حرز
می‌باشند لذا در اینگونه موارد قاضی تحت هیچ عنوان نمیتواند آن را به جزای نقدی تبدیل کند .

سرقت تعزیری

در سرقت تعزیری چون صریحا در قرآن نیامده و قانون گذار آن را وضع کرده و عموما مجازات زندان دارد و قطع عضو در آن راه ندارد  لذا در اینگونه موارد دست  قاضی باز است که سارق را تحت شرایطی مجازات زندان و شلاق آن را  تعلیق ( یعنی اجرا نکند مگر ارتکاب جرم مجدد در پاره ای از موارد )و یا در صورت عدم سابقه به جزای نقدی و یا موارد جایگذین حبس محکوم کند.

به جای زندان لذا به شما توصیه میشود که حتما از وکیل متخصص سرقت در شیراز کمک بگیرید ، سوال اینجاست که نوع سرقت تعزیری باید شامل چه مواردی باشد تا بتواند جز دسته تعزیری قرار بگیرد:
اگر سرقت بین شامگاه تا سحرگاه روز بعد اتفاق بیفتداگر تعداد سارقان بین دو نفر یا بیشتر باشند.اگر سارقین یا یکی از آن‌ها مسلح باشداگر فردی از کلیدی ساختگی یا لباس ماموران دولتی استفاده کرده باشد و در نهایت از دیوار بالا رفته باشد اگر افراد سارق یا یکی از آن‌ها حین ارتکاب دزدی کسی را تهدید یا مورد آزار و اذیت قرار داده باشدهمه این موارد جز سرقت تعزیری محسوب می‌شوند.

مجازات سرقت تعزیری

گرفتن مشاوره از وکیل سرقت در شیراز می‌تواند بهترین دستورالعمل را برای پیگیری روند پرونده داشته باشد.
انواع سرقت تعزیری و مجازت آن به شرح زیر است:
سرقت مسلحانه در شب
یکی از انواع سرقت است که معمولا بدین صورت یعنی در شب و مسلحانه اتفاق می‌افتد.
تعداد افراد سارق بیش از یک نفر می‌باشد و به سلاح گرم یا سرد مجهز هستند.
میزان حبسی که در انتظار مجرمین این نوع پرونده قرار دارد چیزی بین 5 تا 15 سال حبس به همراه 74 ضربه شلاق است.
سرقت صرفا مسلحانه همراه با آزار و اذیت
اگر سارق یا سارقین حین عمل سرقت مسلح بوده باشند و همراه آن اقدام به آزار و اذیت کنند.علاوه بر 74 ضربه شلاق بین 3 ماه تا ده سال محکوم به حبس خواهند شد.و اگر همراه با آزاری که به فرد یا افرادی رسانده‌اند؛ جراحتی صورت بگیرد، باید جراحت و مجازات را قبول کند.و قانون‌گذار حداکثر میزان مجازات را برای او در نظر می‌گیرد.
سرقت از نوع راهزنی
راهزنی خود یکی از انواع مجازات کیفری سنگین است.برای گرفتن مشاوره از وکیل سرقت در شیراز می‌توانید، به جزییات بیشتری از موارد سرقت اطلاعات کسب کنید.راهزنی به این دلیل که با خشونت همراه است، معمولا بین سه تا پانزده سال حبس دارد که با 74 ضربه شلاق کامل می‌شود.
دیگر موارد سرقت تعزیری
جیب بری و کیف قاپی از یک سال تا 5 سال حبس متغیر است
ااینکه 74 ضربه شلاق هم اعمال می‌شود.
سرقت از اماکنی که دچار آسیب شده است مثل سیل یا زلزله یا تصادف، بین یک تا 5 سال حبس دارد.
و البته 74 ضربه شلاق هم به قوت خود پا برجاست.

وکیل خوب در زمینه سرقت در شیراز  کیست و برای تماس با وکیل چه باید کرد ؟ 

وکیل سرقت در شیراز بهتر است مدرک پایه یک دادگستری را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد.قوانین پیرامون سرقت در مواد گوناگونی مسلط باشد ، قطعا پیدا کردن وکیل سرقت در شهر بزرگ  شیراز کار راحتی نیست ، شما بزرگوار میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر  با دو وکیل متخصص سرقت مشورت داشته باشید.

در این میان بهترین وکیل سرقت کسی است که می‌تواند از بین قوانین موجود بهترین نوع آن را برای رسیدن به نتیجه بهتر استخراح کند.
چنانچه شما به نحوی با پرونده سرقت مواجه شده‌اید و نمی‌دانید که چگونه آن را حل و فصل کنید، نیازمند به مشاوره هستید.با کلیک بر روی دکمه فوق می‌توانید، با وکیل متخصص سرقت به مدت 5 دقیقه مکالمه تلفی برقرار کنید.

سپس تصمیم بگیرید که مابقی روند پیگری پرونده را حضورا دنبال کنید یا نه. وکیل سرقت بهتر است که به تمامی قوانین و تبصره‌های موجود در این نوع پرونده‌ها آشنایی کامل و تبحر کافی داشته باشد.تا در کمترین زمان و با بهترین کیفیت بتواند از حقوق موکل یا موکلین خود دفاع کند.

وکیل سرقت در شیرازنقش وکیل سرقت در پرونده

در یک پرونده سرقت دو طرف سارق و مالباخته باید بتوانند از حق و حقوق خود دفاع کنند.چه بسا که فردی که متهم به دزدی شده است، واقعا دزد نباشد و مورد اتهام واقع شده باشد.همچنین فردی که مالش به سرقت رفته است باید بتواند به لحاظ قانونی، معنوی و مادی اتهام فرد مورد نظر را به اثبات برساند.

بنابراین وکیل سرقت در شیراز است که می‌تواند، بهترین تبصره و قانون را استخراج کند.در بیشتر مواقع به دلیل پیچیدگی و بندهای متعدد قانون افراد به تنهایی نمی‌توانند از خود دفاع کنند.بنابراین برای این موارد بهتر است از بهترین وکیل سرقت در شیراز کمک بگیریم.

تا با حضورش در این پرونده روند پیگیری را تسریع بخشد و به یک نتیجه مطلوب برساند.نقش وکیل سرقت در شیراز برای سرقت ادبینقش وکیل سرقت ادبی حتی بیشتر اموال مادی است.به این دلیل که اثبات جرم در این مواقع کاری بسی سخت و پیچیده است.چه بسا که ضرر و زیان حاصل از آثار ادبی از اموال مادی مسروقه بیشتر باشد.
ممکن است مترجمی سال‌ها وقت خود را صرف ترجمه اثری مهم کرده باشد یا صرف نوشتن یا ساختن کتاب یا فیلمی کرده باشد.

بنابراین با سرقت آن‌ها تمامی سرمایه و وقت او به هدر رفته است.این نوع پرونده‌ها وکلای کارکشته و باتجربه را می‌خواهد تا با پیگری منسجم به نتیجه برسانند.بنابراین وکیل سرقت در شیراز برای آثار ادبی نیازمند زیرکی و باهوشی در کنار تحصیلات عالیه است.

مشاوره تلفنی وکیل متخصص سرقت در شیراز 

بد نیست برای پیگیری تمامی روند حقوق خود برای پرونده‌های سرقت از هر نوعی که هستند، ابتدا از مشاوره تلفنی وکیل سرقت کمک بگیرید.

بعد از آن می‌توانید تصمیم بگیرید که برای پیگیری مسرانه‌تر و دقیق‌تر به دفتر وکیل سرقت در شیراز مراجعه کنید یا نه.

وکیل سرقت در شیراز

سرقت جز اعمال نادرستی است که مجازات سختی از سوی مجریان قانون برای آن در نظر گرفته شده است.اما برای رسیدن به حق و حقوق خود در هر طرف سرقت که هستید، باید از یک وکیل کاردرست و باتجربه کمک بگیرید.

برای گرفتن مشاوره از وکیل سرقت در شیراز کافی است در این قسمت کلیک کنید و بعد از آن به مدت 5 دقیقه مشاوره تلفنی دریافت کنید.در همین مدت مشاوره به شما راهکار کلی برای پیگیریه اولیه و اقدامات بعدی عنوان می‌شود.سپس با مراجعه حضوری روند کار به صورت مکتوب و قانونی پیگیری خواهد شد.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سرقت در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل توهین درشیراز 

در سامانه وکیل نوین بهترین وکلا برای جرم توهین در شیرازحضور دارند که می‌توانید با ارتباط با آن‌ها مشکل خود را سریعا برطرف کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل توهین در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل توهین :

مجازات توهین یا فحاشی چیست ؟

هرکس به بانوان و اطفال در معابر عمومی توهین یا فحاشی کندطبق قانون مجازات اسلامی از دو تا شش ماه حبس و شلاق تا هفتاد وچهار ضربه محکوم خواهد شد .

فحاشی

فحاشی از مصادیق توهین است ، به معنی الفاظ رکیک و زشت به شخص یا اشخاص نسبت دادن می باشد.

مجازات فحاشی

براساس ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی مجازات فحاشی و استفاده از الفاظ رکیک و زشت اگر مستوجب حد قذف نباشد تا ۷۴ ضربه شلاق و پنجاه هزار  تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شود.

فحاشی ناموسی

فحاشی اگر به صورتی باشد که شخص به کسی یا کسانی به طور مشخص که برای قاضی قابل احراز باشد، توهین کند اگر منظور متهم به طوری که به لفظ توجه داشته باشد نه به معنی کلمه ها تنها به مجازات فحاشی که در ماده ۶۰۸ آمده است ، محکوم می شود.

فحاشی به صورت پیامکی

براساس ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی اگر ایجاد مزاحمت از طریق لوازم مخابراتی باشد از یک ماه تا شش ماه مرتکب محکوم می شود. چنانچه مزاحمت توسط پیامک تلفنی انجام شود به مجازات مزاحمت تلفنی محکوم می شود .

قذف

در شرع آمده است که اگر کسی زنا یا لواط را به کسی نسبت دهد و نتواند ثابت کند به ۸۰ ضربه شلاق محکوم می شود که از حدود شرعی به حساب می آید. طبق قانون سال ۱۳۹۲ نوشتن قذف و آن را به صورت الکترونیکی در آوردن ، انتشار آن در ایمیل ، شبکه های اجتماعی و اینترنت جرم تلقی می شود.

افترا

شخص به کسی امری را به وسیله نوشتن یا درج کردن در روزنامه ها ، مجلات ودر مجامع سخنرانی کردن نسبت دهد که نتواند ثابت کند افترا گفته می شود. افترا جزء فحاشی هایی است که اگر قذف تلقی نشود یک ماه تا یک سال حبس دارد یا محکوم به یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق می شود.

تهمت

گناه یا عمل مجرمانه ای را بدون اینکه بتوان ثابت کرد به کسی نسبت داد تهمت گفته می شود. تهمت با افترا هم معنی و کاربرد یکسان دارد.

توهین به مقامات رسمی و حقوقی

به وکلای دادگستری ، روسای قوای سه گانه معاونان رئیس جمهور و وزرا ، شهرداری ، اعضای شورای نگهبان ، قضات ، نمایندگان مجلس ، اعضای دیوان محاسبات یا کارمندان دولت در هنگام انجام وظیفه اگر توهین شود به حبس از سه تا شش ماه یا جزای نقدی پنجاه هزار ریال تا یک میلیون ریال محکوم خواهد شد.

توهین و فحاشی به بانوان و اطفال

اگر به بانوان و اطفال در معابر عمومی توهین یا فحاشی شود طبق قانون مجازات اسلامی از دو تا شش ماه حبس و شلاق تا هفتاد و چهار ضربه محکوم خواهد شد.

هجو ( بدگویی ، سرزنش )

شخص از طریق نوشته یا سرودن اشعار یا خواندن روضه کسی را به وسیله زبان مورد حمله قرار دهد به سرزنش ، بدگویی یا همان هجو اقدام نموده است. هجو یک نوع توهین است هر شخصی با نظم یا نثر ، به صورت شفاهی یا کتبی کسی را سرزنش ( هجو ) کند از یک تا شش ماه محکوم می شود. ( ماده ۷۰۰ قانون مجازات )

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل توهین در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل تابعیت در شیراز

وکیل تابعیت در شیراز

در سامانه وکیل نوین بهترین وکلا برای تابعیت و اخذ گذرنامه در شیراز حضور دارند که می‌توانید با ارتباط با آن‌ها مشکل خود را سریعا برطرف کرده و اقامت یا تابعیت کشور دلخواهتان را بگیرید.

آیا می دانستید که ؟ برای ورود به هر  کشور ارایه  گذرنامه و روادید (ویزا) الزامی است و این گذرنامه در ایران توسط نیروی انتظامی و در خارج از کشور با مامورین کنسولی کشور یا مامورین سیاسی صادر می شود. و مدت این اعتبار ۵ سال بوده و فقط برای ۵ سال دیگر قابل تمدید است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تابعیت در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

تعریف گذرنامه :

مهمترین سندی  که برای ورود به هر کشور یا خروج از هر کشوری لازم است گذرنامه می باشد که در واقع سند تشخیص هویت بین المللی شخص است. گذرنامه طبق ماده اول قانون گذرنامه سندی است که از طریق ماموران صلاحیتدار دولت مذکور در این قانون برای مسافرت اتباع ایران به خارج و یا اقامت در خارج و یا مسافرت از خارج به ایران داده می شود. گذرنامه به سه قسمت تقسیم می شود: گذرنامه سیاسی ، گذرنامه خدمت و گذرنامه عادی گذرنامه سیاسی و خدمت از طریق وزارت امور خارجه صادر می شود و به مدت یک سال اعتبار دارد. اما در مورد ماموران ثابت دولت در نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ، که تا خاتمه مدت ماموریت آنان گذرنامه اعتبار دارد.

قانون گذرنامه :

قانون گذرنامه برگه گذر بیگانگان صادر نماید. مدت اعتبار این برگ یک سال از تاریخ صدور می باشد و دارندگان برای هربار خروج از کشور باید اجازه بگیرد.

طبق ماده ۳۴ قانون گذرنامه ، اگر هر ایرانی بدون گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه از کشور خارج شود به حبس از دو ماه تا شش ماه یا پرداخت غرامت از دو هزار ریال تا بیست هزار ریال و یا به هر دو مجازات محکوم می شود.

طبق ماده ۳۷ قانون گذرنامه برای افرادی که از گذرنامه دیگری استفاده نمایند یا اسناد و مدارک خلاف واقع را تسلیم نمایند. مقرر داشته :

هر کس برای دریافت گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه به نام خود یا دیگری اسناد و مدارک  خلاف واقع یا متعلق به غیر را عالما یا عمدا به مراجع مربوط تسلیم نماید به حبس از دو ماه تا شش ماه محکوم می شود و در صورتی که عمل او منجر به صدور گذرنامه شود به حبس از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد. طبق ماده ۳۸ این قانون هر کس برای ورودیا خروج از کشور از گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه که متعلق به دیگری باشد استفاده نماید به حبس از دو ماه تا یک سال محکوم می شود.

طبق ماده ۴۱ این قانون :

افرادی که هر گونه اطلاع مربوط به خود و همراهان را که در صادر کردن گذرنامه موثر است بر خلاف واقع بگویند به شرط اینکه از گذرنامه استفاده کنند به حبس از دو ماه تا شش ماه محکوم می شوند. ضمنا ماده ۳۹ و۴۰ برای مستخدمین دولت برای عبور از خارج از کشور یا صدور گذرنامه بدون رعایت قوانین مربوط اقدامی نمایند مجازات نموده است.

 

روادید ( ویزا):

روادید یا ویزا به صورت مهری است بر روی اوراق گذرنامه که نوع اجازه و علت ورود و مدت اقامت را نشان می دهد.

علاوه بر اینکه برای ورود و خروج از هر کشوری گذرنامه لازم است برای ورود به بعضی ازکشور ها اجازه مخصوصی به به نام روادید یا ویزا مورد نیاز است.

انواع ویزا:

ویزای ترانزیت (عبور)

ویزای توریستی ( سه ماه اعتبار دارد)

ویزای ورود (سه ماه اعتبار دارد)

ویزای کثیر المسافره یا ترددی ( مخصوص اتباع امریکا و کانادا می باشد و یک سال اعتبار دارد ولی تبعه بیگانه

بیش از سه ماه حق اقامت در ایران را ندارد مگر پروانه اقامت داشته باشد)

ویزای با حق کار ( مربوط به مشاغل است)

ویزای رفت و برگشت

ویزا توسط نماینگان کنسولی در خارجه داده می شود.

برای ورود به ایران گرفتن ویزا از مامورین ایرانی در خارج الزامی است جز کشورهایی که با ایران قرداد لغو ویزا امضا کرده اند.

این کشورها می توانند بدون ویزا وارد ایران شوند و مدت سه ماه اقامت کنند. ویزا علاوه بر اینکه حق عبور می دهد

به بیگانگان حق ۹۰ روز توقف در ایران را به عنوان جهانگرد یا توریست می دهد.مگر اینکه قانون ترتیب خاصی پیش بینی کند.

مواردی که مامورین ایرانی از ورود بیگانه می تواند جلوگیری کند عبارتند از:

در صورتی که صحت اسناد تایید شده را تردید نمایند. اشخاصی که مطابق قانون ایران تبعه ایران محسوب شده با اوراق تابعیت غیر ایرانی بخواهند مسافرت کنند. اگر حضور خارجی در ایران بر ضد امنیت مملکت و یا نظم عمومی و یا به جهاتی دیگری منافی مصالح مملکتی باشد. اگر خارجی در ایران سابقه محکومیت به جنحه ( جرم) مهم و یا جنایت داشته و یادر مملکت خارجه محکوم به جنحه ( جرم ) و یا جنایت شده باشد. اگر خارجی قبلا از ایران اخراج شده باشد.

اگر حضور خارجی در ایران به ملاحظه مصلحت عمومی و یا عملیات منافی عفت ( مغایر پاکدامنی ) صلاح نباشد . اگر خارجی نتواند اثبات نماید که وسایل تحصیل معاش خود را در ایران به وسیله سرمایه یا مشاغل مفید خود دارا می باشد. طبق ماده ۳ این قانون هر گاه یکی از موانع فوق در موقع ویزا  مامورین ایران در خارجه کشف نکنند یا بعدا موجود شود مامورین مربوط می توانند از دادن اجازه توقف دایم یا موقت خودداری نمایند یا اجازه صادره را لغو نمایند. در هر یک از موارد فوق پس از لغو اجازه صادره نظمیه محل ( نیروی انتظامی) شخص خارجی را از ایران اخراج خواهد کرد.

وکیل-تابعیت-در-شیراز

 

مبحث دوم عبور اتباع بیگانه :

در بعضی از کشورها حتی برای عبور از ان کشور و توقف به مدت کوتاه لازم است اجازه خاصی به عنوان ویزای ترانزیت ( عبور ) از مقامات آن کشور کسب شود. مامورین مرزی مجاز از طرف شهربانی کشور می توانند در مرزهایی که مجاز شناخته شده برای دارندگان گذرنامه های معتبر خارجی که قصد عبور از ایران را دارند، بر اساس نظرات قبلی وزارت امور خارجه و رعایت ماده ۲ قانون ورود و اقامت اتباع خارجه مصوب سال ۱۳۱۰ برای مدت حداکثر ۱۵ روز با دریافت حتی ویزا طبق تعرفه مربوطه ویزا عبور صادر نمایند.طبق ماده ۲ ایین نامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع بیگانه مصوب خرداد سال ۱۳۵۲ صدور ویزای عبور برای افراد زیر با اجازه وزارت امور خارجه امکان پذیر خواهد بود:

 

 

افراد بدون تابعیت و یا دارندگان برگ های لسه پاسه خارجی

(برگ عبوری است که از طرف مقامات هر کشور برای افرادی صادر می شود که به مقتضای شغل خود مجبور به عبور از کشور های مختلف می باشند و این برگ به آنها اجازه می دهد که بدون رعایت تشریفات بازرسی و عوارض گمرکی از مرز یک کشور عبور می نمایند. اتباع دولی که از طرف وزارت امور خارجه تعیین می شوند.

مبحث سوم اقامت اتباع بیگانه :

اقامت موقت

 

اقامت دایم

ضمانت اجرای مربوط به ورود و اقامت اتباع بیگانه

استثنایات نسبت به مقررات ورود و خروج اتباع بیگانه

اقامت دایم در صورتی است که خارجی در خاک ایران اقامتگاه قانونی اختیار نموده باشد.

در غیر این صورت اقامت خارجی در ایران موقت محسوب می شود.

اقامت موقت:

 

هرخارجی که بخواهد در ایران اقامت نماید ، مکلف است ظرف ۸ روز پس از ورود به ایران خود را برای تحصیل پروانه اقامت به نیروی انتظامی محل معرفی نماید و برگهای در خواست صدور پروانه اقامت تنظیم ، تکمیل و امضا نموده به انضمام سایر مدارک لازم به نیروی  انتظامی محلی که می خواهد در آنجا اقامت کند ، تسلیم نماید. نیروی انتظامی محل پس از رسیدگی مدارک ارایه شده پروانه اقامت موقت با اخذ حقوق قانونی صادر و یا پروانه اقامت را صادر نمی کند. دارندگان پروانه اقامت موقت باید محل کار یا اقامت خود را به نیروی انتظامی محل قبلی و ظرف ۸ روز ازورود به محل اقامت و یا کارجدید به نیروی انتظامی محل جدید کتبا اطلاع دهند.

اقامت دایم :

در صورتی که بیگانه قصد اقامت دایم در ایران را داشته باشد باید با ارایه مدارک ذیل خود را معرفی کند :

تکمیل سه برگ فرم مخصوص

شش قطعه عکس (۳ ×۲)

نامه شرکت و موسسه ای که بیگانه قصد کار در آنجا را دارد مبنی بر معرفی بیگان

ارایه پاسپورت به مقامات مذکور

در صورتی که بیگانه دارای همسر خارجی باشد ، مدارک ذیل از سوی همسر وی لازم است :

تکمیل دو برگ فرم مخصوص

پنج قطعه عکس (۳×۲)

نامه شرکت یا موسسه ای که همسر وی در آنجا به کار اشتغال دارد مبنی بر معرفی وی و همچنین سپردن تعهد که بیگانه مذکور در ایران به کار اشتغال نخواهد ورزید. در صورتی که بیگانه دارای اطفال کمتر از ۱۶ سال باشد و این اطفال همراه مادر خود به ایران آمده باشند مشخصات آنها در فرمهای مخصوص مادر قید گردیده و برای هر کدام ۲ قطعه عکس ضروری است . اگر فرزند آنها بیش از ۱۶ سال داشته باشد برای هر کدام فرم جداگانه تهیه می شود که نامبرده در ایران کار نکند. هنگام معرفی بیگانه باید خود وی حضور داشته باشد افسر مربوطه بعد از اینکه مدارک و اوراق را بررسی کرد تاریخ معرفی را در پاسپورت منعکس کند مهر و امضا نماید. تمام تشریفات فوق باید ظرف مدت ۸ روز از تاریخ ورود تبعه بیگانه انجام شود. در غیر این صورت باید جریمه مقرر در ماده ۸ قانون ورود و اقامت اتباع بیگانه را بپردازد.

اجازه اقامت دایم از طرف نیروی انتظامی مرکز استان یا شهرستانی که خارجی می خواهد در آن ناحیه اقامتگاه دایمی و قانونی اختیار کند در صورت احراز هر یک از شرایط زیر پس از موافقت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صادر خواهد شد:

الف- متقاضی دارای ۵ سال سابقه اقامت قانونی متوالی یا متناوب در ایران بود و به هنگام تقاضا به سن ۱۸ سال تمام رسیده باشد.

ب- متقاضی دارای دو سال سابقه اقامت قانونی متوالی یا متناوب در ایران بوده و مقام عالی علمی یا شغل یا تخصص او در امور تولیدی و عمرانی به تایید مقامات صلاحیتدار مملکتی رسیده باشد.

ج-  متقاضی دارای دو سال سابقه اقامت قانونی یا متناوب در ایران بوده و خدمات شایسته و ارزنده او به امور عام المنفعه

در ایران به تایید مقامات صلاحیتدار مملکتی رسیده باشد.

د- متقاضی دارای زن و فرزند ایرانی باشد.

ه- متقاضی دارای دو سال سابقه اقامت قانونی یا متناوب در ایران بوده و در امور تولیدی و عمرانی ایران که مورد تایید مقامات صلاحیتدار ایران باشد سرمایه گذاری کرده باشد.

و- متقاضی دارای دو سال سابقه اقامت قانونی یا متناوب در ایران بوده و درامد شخصی یا حقوق یا مستمری بازنشستگی او به تایید یکی از بانک های مجاز ایران رسیده باشد.

وکیل-تابعیت-در-شیراز

طبق ماده ۱۴ آیین نامه ۱۳۵۲ و تبصره ۱ آن :

مسیولین اماکن عمومی موظفند ظرف ۲۴ ساعت پس از ورود خارجی هویت و تاریخ ورود او را ، در فرمهای مخصوص اعلامیه ورود درج و به نزدیکترین کلانتری یا پاسگاه ژاندارمری ( حوزه انتظامی ) تسلیم نمایند.

از لحاظ این آیین نامه اماکن عمومی اطلاق می شود به هتلها ، مسافرتخانه ها، پانسونها  و به طور کلی همه اماکنی که به نحوی از انحاء مسافر می پذیرند.

ضمانت اجرای مقررات مربوط به ورود و اقامت اتباع بیگانه :

به موجب ماده ۱۵ اصلاحی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه مصوب ۱۳۶۷ اشخاص ذیل به حبس عزیری از یک تا سه سال و یا به جزای نقدی از پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم می شوند مگر اینکه جرم آنها مشمول قوانینی گردد که مجازات سخت تری برای آن معین شده باشد:

هر کس تذکره ( گذرنامه ) یا جواز اقامت یا جواز عبور جعل کند و یا با علم به جعل به مجهول بودن آنها را استعمال کند. به موجب نظریه مشورتی وزارت دادگستری هرگاه تبعه خارجی با گذرنامه مجعول وارد کشور شود ،در صورتی که جرم جعل در خارج از کشور ایران انجام گرفته باشد ، در ایران به عنوان مرتکب جعل قابل تعقیب نیست و فقط به عنوان استعمال گذرنامه مجعول طبق بند ۱ ماده ۱۵ قانون ورود و خروج اتباع خارجه مصوب ۱۳۱۰ قابل تعقیب و مجازات است.

هر کس عامدا در نزد مامورین ذی مدخل (دخیل ، شایسته ) برای تحصیل گذرنامه و یا جواز اقامت یا جواز عبور ، شهادت کذب  داده و یا اظهار خلاف واقع نماید و یا موضوعاتی را که در تشخیص تابعیت موثر است کتمان نماید و یا گذرنامه و یا جواز اقامت و یا جواز عبور یا ورقه هویتی که به وسایل مزبورتحصیل شده عامدا استعمال کند.

هر کس عامدا بدون داشتن اسناد و جواز لازم از مرز ایران عبور کند و هم چنین هر کس که از راههای غیر مجاز و یا سرحدات ممنوعه ( مرزهای ممنوع ) عبور نماید .

استثنائات نسبت به مقررات ورود و خروج اتباع بیگانه :

بعضی اشخاص به دلیل موقعیت سیاسی و مخصوصی که دارند از رعایت به ورود و خروج اتباع خارجه مستثنی هستند. طبق ماده ۱۸ قانون ورود و خروج اتباع بیگانه این افراد عبارتند از :

کسانی که دارای مصونیت سیاسی هستند. مامرین کنسولی دولت های خارجه و افراد عائله آنهایی که باهم در یک خانه زندگی می کنند و اعضای رسمی آنها. اعضای هیات های اعزامیه دولت های خارجی که با موافقت دولت ایران وارد ایران می شوند و کسان دیگری که دارای ویزای سیاسی مامور ایران باشند.

مبحث سوم خروج اتباع بیگانه:

در مورد خروج بیگانه به موجب مقررات هر کشور لازم است اجازه ای تحصیل شود که شرایط خاصی ندارد بلکه فقط از نظر اطلاع مقامات کشور است و معمولا به صورت پر کردن برگه هایی ( فرم ) که مخصوص خروج کشور تنظیم می شود، می باشد.

طبق ماده ۱۰ قانون : اجازه خروج از ایران به بیگانگان از طرف مامورین شهربانی محل اقامت دایمی یا موقتی آنها خواهد بود. بیگانگانی که به ایران وارد می شوند و مدت توقف آنها از ۹۰ روز تجاوز نکند احتیاجی به ویزا خروج ندارند و فقط باید فرم مخصوص خروج را پر کنند و به مامور گمرکی مرز خروجی تسلیم نماید.

 

مدارک لازم جهت اجازه خروج:

تکمیل یک برگ فرم خروج ، نامه شرکت ، ارائه مفاصای مالیاتی ، گذرنامه ، پروانه کار و پروانه اقامت. تبعه بیگانه پس از گرفتن اجازه باید ظرف ۱۵ روز کشور راترک کند. 

 

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با بزرگترین گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تابعیت در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

بهترین وکیل خانواده و طلاق توافقی در شیراز

 

در سامانه وکیل نوین نحوه گرفتن طلاق توافقی در شیراز، مراحل و شرایط و مدارک لازم در طلاق توافقی و ثبت آن در شیراز توسط وکلای متخصص پیگیری و انجام می‌شود. 

برای مشاوره با بهترین وکیل طلاق شیراز اینجا کلیک نمایید.

طلاق توافقی چیست ؟

طلاق توافقی یا درخواست گواهی عدم امکان سازش است که در آن زوجین بر روی  ۱٫ اصل طلاق ، ۲٫ مهریه و ۳٫ در صورت داشتن فرزند بر روی حضانت فرزند توافق کرده و درخواست گواهی عدم سازش را می دهند .

مدارک لازم جهت گواهی عدم امکان سازش(طلاق توافقی) فقط و فقط امضای وکالت نامه از طرف زوجین و کپی شناسنامه و سند ازدواج است و هم چنین برای خانم برگه تست عدم بارداری شما میتوانید با کمترین هزینه و در کوتاه ترین مدت از طریق وکیل خانواده طلاق خود را بگیرید

نحوه گرفتن طلاق توافق زن از مرد و شرایط آن در شیراز:

برای گرفتن طلاق توافقی زن و شوهر باید به همراه شناسنامه و عقد‌نامه به دادگاه بروند و فرم درخواست را پر و همه موارد و مسائل مانند حضانت فرزند، ملاقات او و امورمالی مانند مهریه، جهیزیه، نفقه و غیره را مشخص کنند.

پس از تقدیم دادخواست طبق روال معمول، دادگاه به آنها تکلیف می‌کند هریک از زوجین داوری از میان بستگانشان معرفی کنند که باید با زوجین مذاکره و سعی در مصالحه کنند. اگر داوران به نتیجه نرسیدند گزارش خود را به دادگاه می‌دهند و دادگاه نیز براساس توافق زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر می‌کند و آنها می‌توانند با ارائه گواهی به دفترخانه طلاق، صیغه طلاق را جاری و ثبت کنند.

برای گرفتن طلاق توافقی 10 روزه در شهر شما اینجا کلیک کنید

اعتبار گواهی عدم سازش:

گواهی عدم امکان سازش به مدت ۳ ماه اعتبار دارد، یعنی اگر زوجین ظرف ۳ ماه آن را اجرا نکردند دیگر اعتباری ندارد.

شوراهای حل اختلاف درخصوص اختلافات خانوادگی با توجه به تقاضای طرفین می‌توانند برای اصلاح ذات‌البین دخالت کنند،  در حالی‌که در طلاق توافقی افراد معمولا پیش از درخواست طلاق صحبت کرده و به توافق رسیده‌اند، اگر باز هم علاقه داشته باشند که جلساتی برای سازش و مذاکره بگذارند ، بالطبع به شورای حل اختلاف که فرصت دوباره‌ای برای سازش فراهم می‌کنند ارجاع می‌شوند. و باید اشاره نمود که برای گرفتن طلاق توافقی زوجین از هم نیازبه شرایط و دلایل محکمه پسندی نیاز نمیباشد.در طلاق توافقی زن و شوهر باتوجه به شرایط و وضعیت خانوادگی خود به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توانند با هم زندگی کنند و در مورد جدایی به توافق می‌رسند.بنابراین به طور مشترک در دادگاه خانواده حاضر می‌شوند و درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش برای اجرای صیغه‌ی طلاق توافقی را می‌نمایند. تمام شرایط مالی و غیرمالی مربوط به عقد نیز با توجه به توافق زوجین منظور می‌گردد که حدود ۳۰ درصد از کل پرونده‌های طلاق در محاکم را شامل می‌شود.

زمانی که حکم طلاق با درخواست توافقی زوجین صادر می‌شود اشکال مختلفی دارد که در ادامه می‌آید:

اگر زوجین هنگام صدور حکم طلاق توافقی، حق تجدیدنظر را از خود سلب کرده باشند،  با توجه به لزوم اجرای احکام قانونی به درخواست محکوم‌له، در نتیجه اجرای حکم مانند احکام درخواست یک‌ طرفه زوجین قابل اجرا است.

اما اگر در رأی صادره طلاق توافقی این حق پابرجا باشد،:

هر یک از طرفین می‌تواند به آن اعتراض نموده و از ادامه‌ی کار انصراف دهد. با این کار پرونده مختومه و غیرقابل اجرا می‌شود. زیرا اثر توافق تا زمانی است که توافق زوجین مطرح باشد.

اما بعضی افراد به این نظریه معتقدند که اگر فرض خود را بر قطعی بودن رأی بگذاریم، چنانچه زوجه از اجرا منصرف شود، با توجه به این امر که اجرای طلاق حق شرعی و قانونی مرد است، این حکم به صورت یک طرفه نیز قابل اجرا است.

بنابراین با انصراف زن، زوج می‌تواند صیغه‌ی طلاق را اجرا کند. حتی اگر زن در دفتر ثبت طلاق حضور نیابد،  دادگاه به جای او در محضر حاضر و دفتر را امضا می‌کند.

باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که اگر زن به هنگام توافق در زمان طلاق و تنظیم صورتجلسه، مالی را به مرد بخشیده باشد و طلاق نیز از نوع خلع همراه با بخشش باشد، در ایام عده می‌تواند به مال بخشیده شده رجوع و تمام حقوق مالی خود را بخواهد.

اما اگر طلاق او عده نداشته باشد، با همان شرایطی که توافق کرده است، حکم اجرا می‌شود.

چنانچه مرد از اجرای حکم قطعی توافقی انصراف دهد، به دلیل این‌که حق طلاق با مرد و به صورت یک‌طرف است، در نتیجه زوجه بدون اثبات دلایل موجه که شامل عسر و حرج، تحقق شروط ضمن عقد می‌شود، نمی‌تواند طلاق بگیرد.

مشکلات طلاق توافقی:

معمولا پس از صدور حکم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضرندارد و چون این طلاق با توافق طرفین صورت می‌گیرد به لحاظ قانونی رفتن به محضر هم باید با توافق طرفین باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه کرد، بنابراین برای حل این مشکل شاید بهترین راهکار این باشد که طرفین الزام رفتن به محضر را هم جزیی از تعهدات خود در دادخواست ذکرکنند تا در نهایت در حکم دادگاه منعکس شود. در این صورت می‌شود الزام شوهر را به آنچه خود تعهد داده است از دادگاه درخواست کرد.

مزایای طلاق توافقی :

ــ عدم تشکیل پرونده‌های متعدد در دادگستری

ـ جلوگیری از رجوع مکرر زوجین به محل دادگستری

ــ دخالت طرفین در طلاق و صدور گواهی‌ عدم سازش

ــ کوتاه بودن زمان صدور گواهی مربوط برای جواز اجرای طلاق

ــ مدت‌دار بودن این گواهی در عرض ۳ ماه که سبب حفظ دوام عقد نکاح است؛

در حالی‌که در حکم طلاق، که بدون مدت اجرایی است هر لحظه دوام زندگی تهدید می‌شود.

ــ درگیری کمتر و کاهش تنش بینابین خانواده‌های زوجین

ــ احتمال رجوع بیشتر زوجین در آینده به یکدیگر و تشکیل مجدد زندگی مشترک به دلیل مورد ششم

ــ کاهش استرس فرزندان

رویه دادگاه خانواده شیراز در مورد طلاق توافقی

در طلاق توافقی زوجین هر دو متقاضی طلاق بوده و در کلیه امور با یکدیگر توافق نموده اند که باید با مراجعه شخصی به دادگاه خانواده یا توسط وکیل خانواده خود، اعلام توافق خود را در اموری همچون وصول یا بذل مهریه، نفقه ایام عده، حضانت فرزند بعد از طلاق، ملاقات فرزند، شیوه استرداد جهیزیه و سایر حقوق دوران زوجیت را کتبا نوشته و به دادگاه جهت ضبط در پرونده تقدیم دارند. برای اجرا شدن طلاق، اخذ گواهی عدم امکان سازش الزامی است، ضمن اینکه دادگاه پس از بررسی موضوع، مساله را به داوری ارجاع می دهد و پس از کسب نظر داوران مبادرت به صدور حکم می‌کند. دادگاه به زوجین اعلام می دارد که داورانی از بین بستگان یا آشنایان مورد اعتماد خویش تعیین و به دادگاه معرفی نمایند.

چنانچه زوجین نخواهند یا نتوانند داوری معرفی کنند،دادگاه راسا مبادرت به انتخاب داور می کند. داوران منتخب یا منصوب از ناحیه دادگاه باید مسلمان، متاهل، معتمد، دارای حسن شهرت و حداقل دارای ۴۰ سال تمام بوده و تا حدودی به وضعیت روحی زوجین آشنا باشند ( یا بعد از نصب در جریان زندگی و اختلاف آنان قرار گیرند.) داوران سعی در ایجاد سازش میان زوجین می نمایند و چنانچه موفق به این کار نشوند با اعلام مراتب به دادگاه خانواده، دادگاه مذکور درخواست گواهی عدم امکان سازش صادر می کند تا با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت طلاق، حکم صادره اجرا و صیغه طلاق جاری شود و وارد شناسنامه زوجین شود.

دادگاه هنگام صدور گواهی عدم امکان سازش باید اطمینان حاصل کند که زوجه باردار نیست و رویه قضایی در این مورد آن است که زوجه برای معاینه وصدور گواهی به پزشک مورد اعتماد ( معمولا پزشکی قانونی) معرفی می شود و یا آن که دادگاه بر مبنای اقرار زوجه به باردار نبودن مراتب را گواهی می کند. مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش سه ماه از تاریخ صدور است، و اگر تا پایان آن مدت، طرفین یا یکی از آن ها جهت ثبت به دفترخانه مراجعه نکند، گواهی مذکور از درجه اعتبار ساقط است.

ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی :

در صورت استنکاف شوهر از پرداخت نفقه و عدم امکان اجرای حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه، زن می تواند برای طلاق به حاکم رجوع کند و حاکم شوهررا اجبار به طلاق می نماید. همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه منظور قانونگذار از اجبار طرفین به مراجعه دادگاه، تعیین داور و سرانجام تعیین مدت معین برای حل و فصل اختلافات، به ظاهر آن بوده که شاید طی این دوران زن و شوهر پشیمان شده و به سر خانه و زندگی مشترک خود بازگردند.

از سوی دیگر، گفته می شود که به این ترتیب از اختیارات مرد برای استفاده از حق یک طرفه طلاق کاسته می شود.

حال اگر مردی با وجود صدور حکم عدم امکان سازش به دفترخانه مراجعه نکند، زن حق دارد به دفترخانه برود و دفترخانه موظف است احضاریه ای برای شوهربفرستند و اگر شوهر حضور پیدا نکرد، زن باید برای گرفتن وکالت در توکیل (وکالت در توکیل در این جا بدین معناست که قاضی با انتقال این وکالت به زن به او حق می دهد که به جای شوهر نسبت به طلاق خود اقدام کند. چون در قانون طلاق دهنده مرد است، (زن بدین ترتیب می تواند به وکالت ازشوهر این کار را انجام بدهد) به دادگاه مراجعه کند.

با درخواست زن دادگاه می تواند همان موقع حکم عدم امکان سازش را صادر کند و به او وکالت در توکیل بدهد تا با مراجعه به دفترخانه و ارائه حکم عدم امکان سازش و وکالت نامه فوق الذکر خود را طلاق دهد. حال اگر زن از رفتن به دفترخانه خودداری کند، مرد شخصا با مراجعه به آنجا و ارائه گواهی عدم امکان سازش می تواند صیغه طلاق را جاری کند و دفترخانه به زن موضوع را ابلاغ خواهد کرد.

وکیل خانواده و طلاق توافقی در شیرازمدارک لازم برای طلاق توافقی:

مدارک لازم برای طلاق توافقی– برای انجام و ثبت هر گونه طلاق در دفاتر رسمی طلاق باید از طریق دادگاه نسبت به دریافت گواهی عدم امکان سازش اقدام کرد و سپس گواهی را به دفاتر طلاق برای ثبت رسمی و صدور طلاقنامه ارائه نمود.مدارک ذیل به پیوست دادخواست طلاق توافقی توسط خود فرد یا وکیل وی تقدیم  میشود:

۱. سند ازدواج

۲.شناسنامه یا کارت ملی زوج

۳. شناسنامه یا کارت ملی زوجه

۴. وکالت نامه محضری طلاق( الزامی نیست، فقط در صورت اعطای وکالت در طلاق)

۵. توافق مبنی بر نحوه پرداخت یا بذل مهریه، نفقه، تعیین تکلیف حضانت فرزند مشترک.

۶. نظر واحد مشاوره خانواده در دادگاه

۷. گواهی عدم بارداری زوجه.

نکات مهم در طلاق توافقی:

در صورت مراجعه به وکیل باید این نکته را مد نظر داشت که یک وکیل نمی تواند از طرف زوج و زوجه هردو وکالت در طلاق را داشته باشد. اگر زوجه از زوج وکالت در طلاق را داشته باشد وکیل دادگستری، در واقع وکیل با واسطه ی زوج  خواهد بود.

بنابراین حضور زوجه در دادگاه و امضای دادخواست و سایر مدارک از سوی اوالزامی است. مگر اینکه زوج و زوجه هر کدام به دو نفر وکیل دادگستری برای انجام امور وکالت بدهند که در این صورت نیاز به حضور هیچ یک از زوجین در دادگاه نمی باشد و کلیه اقدامات حتی ثبت و انجام تشریفات طلاق بدون حضورآنها انجام می شود.

در طلاق توافقی نیازی به مراجعه به دادگاه هست؟

بله نیاز است. بر اساس قانون حضار جهت طلاق توافقی باید اقدام به اخذ حکم گواهی عدم امکان سازش از دادگاه نمود وسپس بر اساس این حکم نسبت به اجرای صیغه ی طلاق در دفترخانه اقدام نمود.

در طلاق توافقی باید نسبت به چه چیزهایی توافق کرد؟

در طلاق توافقی باید نسبت به مسائل مالی زوجه ( مهریه , نفقه , اجرت المثل ,نحله و حق تصنیف دارایی) توافق نمود.

همچنین نسبت به جهزیه , حضانت فرزندان , نفقه فرزندان , نحوه ملاقات فرزندان و وضعیت بارداری و باکره بودن زوجه توافق نمود.

حکم طلاق توافقی ( گواهی عدم امکان سازش ) چه مدت زمانی اعتبار دارد؟

سه ماه

اگر شوهرم برای جاری شدن حکم طلاق در مهلت سه ماه به دفترخانه نیاید چه اتفاقی میفتد؟

مدت اعتبار حکم عدم سازش سه ماه هست و بعد از گذشت سه ماه حکم صادر شده معتبر نیست و در صورت تمایل مجدد به طلاق توافقی باید کلیه مراحل برای صدور حکم عدم امکان سازش دوباره انجام شود.

فرق طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چیست؟

چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می باشد. این طلاق برای سرعتبخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصّر به طلاق هستند. طلاق خلع و مبارات نیز دو صورت طلاق توافقی است البته اجرای این طلاق نیز چون دیگر طلاق هایی که به درخواست زن و مرد است منوط به انجام تشریفات در مراجع قضایی و صدورگواهی عدم امکان سازش است.

طلاق خلع و مبارات از نوع طلاق بائن است که امکان رجوع در آن نیست. براساس ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر دارد در مقابل مالی که به او می دهد طلاق می گیرد اعم از اینکه مال مزبور عین مهر، معادل آن، یا بیشتر یا کمتر از مهریه باشد. براساس ماده ۱۱۴۷ قانون مدنی طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین  باشد ولی در این صورت عوض باید زاید بر میزان مهر نباشد.در واقع در این طلاق هر دو طرف از هم کراهت و تمایل به طلاق دارند اما میزان بخششی که زن به مرد می دهد بیش از مهریه نیست. از لحاظ ماهیت در طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عرض نکرده باشد بائن است یعنی اگر زن پس از طلاق خواهان مبلغی نباشد که برای گرفتن اجازه طلاق به مرد داده است طلاق بائن و رجوع ممکن نیست.زن در این نوع طلاق حق گرفتن نفقه ندارد و از شوهرش ارث نمی برد.اما اگر زن خواهان مهریه اش باشد و بخواهد مالش را پس بگیرد ماهیت طلاق تغییر و تبدیل به طلاق رجعی می گردد لذا امکان رجوع مرد ایجاد شده و زن حق ارث و نفقه را دارد.

اگر مردی وکالت بلا عذل طلاق به زنش بدهد و ان زن وکیل اختیار کند واز وکالت بلا عذل طلاق.طلاق توافقی ازقاضی بخواهد ایا قاضی میتواند بدون شاهد و داور و موکل طلاق یک طرفه صادرکند وحکم قطعی بدهد وحق تجدید نظرخواهی را ازموکل بگیرد؟

بدون تعیین داور و اعلام نظر وی صدور رای طلاق غیر قانونی است اما حضور موکل و شاهد ضرورتی نداشته و بقیه موارد مورد سوال با توجه به وکالت اعطائی کاملا قانونی است.

با سلام بنده به همراه خانمم دادخواست طلاق توافقی کردیم و پس از دو جلسه در شورای حل اختلاف پرونده به دادگاه ارجاع شد وحالا از طلاق توافقی پشیمان شدم و از مراجعه به دادگاه خوداری میکنم. ایا زوجه میتواند بدون زوج به دادگاه مراجعه وبه استناد همان دادخواست طلاق توافقی حکم طلاق را گرفته وسپس به دفتر طلاق مراجعه و خود را مطلقه نماید؟

خیر

در طلاق توافقی در دوران عقد وضعیت مهریه چگونه است ؟ آیا دختر میتواند طلب مهریه کند اگر متقاضی طلاق باشد ( چه توافقی چه یک طرفه به درخواست دختر )؟

در طلاق توافقی وضعیت مهر بستگی به توافق طرفین دارد هر توافقی کنند دادگاه محترم می شمارد.چنانچه دلیل موجهی برای طلاق داشته باشد منعی برای مطالبه مهریه ندارد

هر یک از زوجین پس از درخواست طلاق توافقی می توانند از درخواست خود عدول کنند؟

بله. زوج یا زوجه یا هر دو می توانند تا قبل از آخرین جلسه دادگاه که منجر به صدور حکم می گردد از نظر خود عدول نمایند؛یعنی پشیمان شده و دادخواست خود را پس بگیرند و در واقع از دادگاه بخواهند که آن را نادیده تلقی نماید.

آیا زوج می تواند پس ازانجام طلاق توافقی خلع رجوع کند؟

با توجه به مواد ۱۱۴۳ الی ۱۱۴۹ قانون مدنی در طلاق خلع تا زمانی که زن به مال البذل (مالی را که زن بذل کرده) رجوع نکرده، شوهر نیز نمی تواند به طلاق رجوع کند. توضیح اینکه: زن بعد از اجرای صیغه طلاق تا عدّه طلاق باقی است، می تواند از آنچه که بذل کرده پشیمان شود و آن را از شوهر مطالبه نماید و شوهردر مقابل، این حق را پیدا می کند که به طلاق رجوع کند.و برای اینکه این رجوع صورت گیرد شوهر با قصد و اراده باید لفظی بگوید یا عملی انجام دهد که دلالت بر رجوع داشته باشد مثلاً بگوید از طلاق رجوع کردم و یا …در این صورت بدون اینکه به عقد نکاح مجدد نیاز باشد، طلاقی که انجام گرفته نادیده تلقی می شود و تمام اوضاع و احوال به حال قبل از طلاق برمی گردد.

آیا زن تا چه مدتی می تواند به بذل رجوع کند و همچنین مرد در مقابل تا چه مدتی می تواند به طلاق رجوع کند؟

مدتی که زن در طلاق خلع می تواند به بذل رجوع کند در زمان عده است وهمچنین در مقابل، مرد نیز می تواند فقط در مدت عده رجوع کند.یعنی هر دوی زوجین فقط تا پایان عده چنین فرصتی دارند و پس از آن، دیگر برای هیچ یک از آنها چنین حقی نیست. البته همان طور که گفته شد در این طلاق، ایجاد حق رجوع برای مرد منوط به رجوع زن به مال البذل است.

آیا چنانچه رجوع فوق صورت گیرد و در نتیجه آثار طلاقی که واقع شده از بین برود، مجددا زن می تواند به استناد همان حکم دادگاه مجددا به محضر مراجعه و صیغه طلاق جاری گردد؟

خیر. زیرا همان طور که گفته شد پس از رجوع زن به مال البذل و سپس در صورت رجوع مرد به طلاق، همه چیز به اوضاع و احوال سابق برگشته و دیگر حکم صادره برای اجرای صیغه طلاق اعتباری ندارد.

آیا اگر هر یک از زوجین در طلاق توافقی حق حضانت فرزندان را به دیگری واگذار کند، بعدها می تواند از این امر عدول نماید و مجددا تقاضای حضانت آنها را بنماید؟

بله. چون حضانت، هم حق و هم تکلیف والدین است. چنانچه ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی صراحت دارد: «نگاهداری اطفال، هم حق وهم تکلیف ابوین است.» پس همان طور که پدر یا مادر حق حضانت؛ یعنی نگاهداری اطفال را در سنینی از زندگی آنها دارند، نسبت به آنها تکلیف هم دارند و تکلیف را نمی توان از خود ساقط کرد.به عبارت دیگر پدر یا مادر نمی تواند حق فرزند را ساقط کند.مثلاً می دانیم که حضانت دختر تا ۷ سالگی با مادر است.حال اگر در طلاق توافقی زوجه دختر ۵ ساله را به پدر بدهد و حضانت را از خود سلب کند، چنین سلب اختیاری، اعتبار ندارد. و در صورت پشیمانی در چنین حالتی می تواند حتی بعد از طلاق مجددا به دادگاه مراجعه نموده و طی دادخواستی حضانت فرزندان را درخواست نماید.

آیا چنانچه در طلاق توافقی هر یک از زوجین حق ملاقات فرزندان را از خود سلب نماید، مجددا می تواند تقاضای ملاقات فرزندان را بنماید؟

حق ملاقات هم بمانند حق حضانت قابل اسقاط (از بین رفتنی) نیست و چنانچه زوج یا زوجه این حق را از خود سلب نماید به همان دلیلی که در مورد حضانت ذکر شد چنین سلب اختیاری فاقد اعتبار است و کسی که این حق را از خود سلب کرده می تواند حتی بعد از طلاق با مراجعه به دادگاه و تسلیم دادخواستی تقاضای ملاقات فرزندان را بنماید.

آیا اگر زن در طلاق توافقی، قبول نماید که نفقه طفل را به عهده بگیرد، بعدا می تواند از دادگاه تقاضا نماید که مرد یعنی پدر طفل نفقه را بدهد؟

بله. زیرا طبق ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی که می گوید: «نفقه اولاد بر عهده پدراست …»،در صورتی که پدر طفل در حیات باشد، مادر مکلف به پرداخت نفقه نمی باشد. لذا چنانچه در طلاق توافقی، مادر تقبل نفقه فرزندان تحت حضانت خود را نموده باشد،بعدها می تواند به دادگاه مراجعه و درخواست نفقه آنها را بنماید.

آیا پس از صدور گواهی عدم امکان سازش (که با توجه به درخواست طلاق توافقی زوجین صورت گرفته و مجوز طلاق خلع همراه با وکالت بلاعزل از سوی زوج به زوجه داده شده است)، اگر شوهر حق و حقوق مندرج در حکم را به زن ندهد؛ در صورتی که زن با مراجعه به دفتر طلاق و اجرای صیغه طلاق، خود را مطلقه نماید، آیا بعدا می تواند حق و حقوق مربوطه را درخواست نماید؟

بله. زیرا وقتی اصل حکم که اجرای صیغه طلاق است، اجرا می گردد، متفرعات و جزئیات مندرج در آن نیز لازم الاجرا می شود.

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق توافقی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مشاوره حضوری با بهترین وکیل قتل درشیراز 

 

بهترین وکیل قتل در سامانه وکیل نوین تونست به من کمک کنه که خیلی زود حکم قاتل پسرم رو بگیرم. شما هم اگر به وکیل قتل در شیراز نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل قتل در شیراز در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

شرایط و مشخصات  نوع قتل : 

قصاص نفس :

براساس ماده ۲۰۴ قانون مجازات اسلامی ایران سه نوع قتل نفس داریم (عمد ، شبه عمد و خطای محض) است. همان طور که در ماده ۲۰۵ آمده است

قتل عمد مجازات آن قصاص است و اولیای دم با اجازه ی قاضی می توانند قاتل را قصاص کنند و قاضی می تواند این امر را به رئیس قوه قضاییه یا دیگری واگذار کند. ( تفویض اختیار )

قتل عمد = قتل عمد یعنی شخص قاتل با انجام دادن کاری که هدفش کشتن فرد یا افراد که در یک جمع مشخص نباشد را دارد. چه قصد کشتن این افراد را داشته باشد چه نداشته باشد ولی نتیجه آن به قتل منجر گردد. حتی در جایی که قاتل کاری انجام داده است هدفش و قصدش کشتن کسی نباشد ولی در نتیجه سبب مرگ فرد شود باز هم قتل عمد محسوب می شود. در مواردی که قاتل عملی را انجام می دهد که هدف و قصدش و حتی آن عمل کشنده نباشد

ولی شخص متقابل به دلیل پیری ، ناتوانی یا مریضی فوت کند و قاتل نیست به این دلایل آگاه باشد را قتل عمد گفته می شود.

طبق ماده ۲۰۷ قانون مجازات در صورتی که قاتل مسلمان را به قتل برساند قصاص می شود و کسی که در قتل معاونت کرده باشد از سه سال تا پانزده سال به آن حبس تعلق می گیرد.

قتل عمد

۱- قصد فعل + قصد نتیجه =عمد

۲- قصد فعل +عدم قصد نتیجه + عمل نوعا کشنده است= عمد( اصل آگاهی است )

۳- قصد فعل +عدم قصد نتیجه + عمل نوعا کشنده نیست + مجنی علیه ویژگی خاص دارد = عمد ( اصل عدم  آگهی ):   الف ) علم و آگاهی به نوع عمل نسبت به وضعیت فرد     ب) علم و آگاهی به ویژگی خاص مجنی علیه

۴- قصد فعل + قصد نتیجه + مشخص نبودن فرد = عمد

وکیل-قتل-در-شیراز

قتل شبه عمد

۱- قصد فعل + عمل مشمول جنایات عمدی نیست – شبه عمد :

الف ) نوعا کشنده نیست

ب) عدم قصد نتیجه

ج) عدم ویژگی خاص مجنی علیه

۲- عدم قصد فعل + خطا یا تقصیر جزایی = شبه عمد

-خطای محض 

نه قصد فعل +نه قصد نتیجه  + تقصیر خطایی وجود ندارد = خطای محض

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل اداره کار در شیراز

سلام دوست عزیز. من حمیدرضا عظیمی هستم کارشناس تیم وکیل نوین در این مقاله تلاش شده که تا شما با قانون اداره کار و نحوه شکایت از کارگر و کارفرما و همچنین گرفتن حق و حقوقتان آشنا بشوید و وکیل اداره کار در شیراز رو بهتر بشناسید. با ما همراه باشید….

برای مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل شیراز اینجا کلیک نمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل اداره کار در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل کار شیراز

وکیل اداره کار شیراز شخصی است که توانایی و اطلاعت کافی درباره قوانین اداره کار، بیمه و تمامی بخش نامه ها را دارد و به تمامی شعب اداره کار دسترسی و آشنایی دارد. شما می توانید براحتی با وکیل اداره کار در شیراز حق و حقوق خود را براحتی بگیرید بدین منظور بر روی درخواست وکیل کلیک کنید.

بهترین وکیل اداره کار در شیراز

برای انتخاب بهترین وکیل اداره کار در شیراز باید به یه سری فاکتور ها رو در نظر بگیریم مثلا تجربه و تخصص وکیل در پرونده های اداره کار که بتواند تخلف هایی که کارفرما مرتکب آن شده و از قوانبن اداره کار پیروی نکرده را ثابت کند.مثلا در انعقاد قرارداد بین کارگر و کارفرما. کارفرما باید یک نسخه را تحویل کارگر بدهد ولی در بیشتر جاها از این امر سرپیچی می کنند و تخلف محسوب می شود.

برای آشنایی با وکیل در تهران اینجا کلیک کنید.

وکیل اداره کار در شیراز

وکیل خوب اداره کار شیراز:

با وجود وکلای زیادی که در شهر شیراز وجود دارد انتخاب وکیل خوب اداره کار در شیراز را سخت کرده است. به یاد داشته باشید که برای حل مشکلات و دعاوی مربوط به اداره کار شما نیاز به وکیل متخصص اداره کار دارید که با مهارت و دانش خود بتواند مشکلات رو حل و فصل کند. پس اگر کارگر هستید و می خواهید از کارفرما شکایت کنید یا می خواهید در جایی شروع به کار کنید و قرارداد معتبر ببندید بهتره که قبلش با وکیل اداره کار در شیراز مشاوره بگیرید.

شماره وکیل رایگان شیراز:

اگر فرصت این رو ندارید که حضوری تشریف ببرید دفتر وکیل و از نزدیک ایشان را ببینید و مشکل خودتون رو توضیح بدید شما می توانید تنها با پرداخت 100 هزار تومن با بهترین وکیل متخصص موضوعتان در هر شهری که باشین مشاوره انجام بدین به مدت 15 دقیقه، وکلای ما سعی می می کنند بهترین راهکار های قانونی رو پیش پای شما بگذارند. برای ارتباط با وکیل بر روی مشاوره تلفنی کلیک کنید.

قرارداد کار چیست؟

قرارداد می تواند یک برگه کتبی یا شفاهی باشد که تمامی نکات در آن درج شده است و کارگر براساس مبلغ و توافقات فی مابین کارگر و کارفرما به صورت پاره وقت یا تمام وقت کاری را انجام بدهد.

سنوات چیست؟

مطابق به ماده قانون کار، کارفرما باید حقوق یک ماه آخر او را بدهد و فرق نمی کند که یکسال کار کرده یا چند ماه. کارفرما موظف است سنوات براساس محاسبه قانون کار بدهد.

سنوات به این صورت محاسبه می شود که شما تعداد روزهای کار خود را ضربدر 365 روز و تقسیم حقوق پایه می کنید. اینگونه سنوات محاسبه می شود.

وکیل-اداره-کار-در-شیراز

 

چرا به وکیل اداره کار در شیراز نیاز داریم؟

 1. می توانید سوالات خود را به صورت تلفنی یا حضوری از وکیل بپرسید.
 2. وکیل اداره کار در شیراز دارای تجربه چندین ساله است که می تواند تمامی سوالات شما را پاسخ بدهند.
 3. با توجه به تعداد پرونده هایی که داشته دیگر فن بیان فوق العاده برای دفاع از شما دارد.
 4. می تواند بهترین دادخواست ها را برای شما تنظیم کند.
 5. تنظیم قرارداد برای شرکت ها

مشاوره وکیل رایگان شیراز:

سامانه وکیل نوین برای شهروندان عزیز شرایطی رو فراهم کرده که شما می توانید مشاوره حضوری رایگان با وکیل متخصص با توجه به مشکلتون در هر شهری که باشین داشته باشید تا بتوانید مشکل خودتون رو هرچه سریع تر حل کنید به همین منظور می توانید بر روی مشاوره حضوری رایگان در شیراز کلیک کنید.

ضرورت مشاوره با وکیل اداره کار چیست؟

با توجه به قانون اداره کار و قوانین سختگیرانه که شامل کار فرمایان می شود مثلا پرداخت حقوق و بیمه کارگران طبق قانون کار باعث شده بعضی از کار فرمایان از زیر این بار مسئولیت شونه خالی کنند و حق و حقوق کارگر زائل می شود از این رو مشاوره با وکیل اداره در شیراز می تواند باعث جلوگیری از دعاوی و مشکلات کار در آینده شود و شما بتوانید با خاطری آسوده کار خود را ادامه دهید.

سوالات پر تکرار از وکیل اداره کار در شیراز

سوال ۱:

در مواردی که با شکایت کارفرما کارگر بازداشت شده و برابر تصمیم مراجع صالحه با قید ضمانت آزاد می گردد و کارفرما وی را موقتا بکار اعاده نماید، آیا بازهم تکلیفی به پرداخت حقوق مقرر در تبصره ماده ۱۸ خواهد داشت؟

نطر به اینکه هدف قانونگذار رسیدگی به مشکل معیشتی خانواده کارگر بوده است و بر اساس رویه های موجود چنانچه کارگر بر اساس شکایت کارفرما توقیف و سپس با قید ضمانت آزاد گردد، کارفرما می تواند تا تعیین تکلیف نهایی کارگر را به کار اعاده نماید. بدیهی است در غیر اینصورت کارفرما مکلف به پرداخت مبلغ مزبور خواهد بود.

سوال ۲:

در موادی که بر اساس رای صادره از مراجع حل اختلاف، کارگر بکار قبلی اعاده می گردد، و کارفرما مکلف می گردد حق السعی ایام تعلیق یعنی از تاریخ اخراج تا تاریخ اعاده به کار مجدد را پرداخت نماید، پرداخت کسورات قانونی ( حق بیمه و مالیات سهم کارگر ) به عهده کیست و به چه نحو؟

برابر مقررات مالیاتی و قانون تامین اجتماعی اینگونه کسورات توسط کارفرما از حق السعی کارگر  کسر می گردد و در مواردی که حکم مراجع حل اختلاف توسط دایره اجرای احکام دادگستری اجرا می گردد، کسورات قانونی مزبور مربوط به ایام تعلیق به عنوان بدهی کارگر به کارفرما بوده و کارفرما می تواند به استناد بند «الف» ماده ۴۵ قانون و با رعایت ترتیب مقرر در ماده ۴۴ قانون مرقوم، طلب خود را وصول نماید.

هزینه وکیل اداره کار در شیراز چقدر است؟

اگر شما می خواهید برای کار خود و گرفتن حق و حقوق وکیل بگیرید و می خواهید بدانید که هزینه وکیل اداره کار چقدر است می توانید بر روی وکیل اداره کار کلیک کنید. زیرا هزینه وکیل اداره کار بستگی به نوع کار و مدت زمانی است که قرار است برای پرونده شما فقط گذاشته است.

مشاوره با وکیل اداره کار در شیراز:

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و  وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد شما می توانید برای ارتباط با وکیل اداره کار در شیراز بر روی مشاوره تخصصی کلیک کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل اداره کار در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل خوب اسناد و املاک در شیراز

وکیل خوب اسناد و املاک درشیراز

سامانه وکیل نوین با دارا بودن وکلای مختلف در شیراز جهت معرفی وکیل متخصص اسناد و املاک در شهر شیراز اقدام مینماید .

برای مشاوره حقوقی رایگان با بهترین وکیل ملکی شیراز اینجا کلیک نمایید.

 

اگر شخصی از طریق هیئت حل اختلاف مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت اسناد و املاک، سند مفروزی را اخذ نماید و شخص ثالثی با تقدیم دادخواست حقوقی به دادگاه خواستار ابطال سند مذکور شود، آیا این دعوا بدون درخواست ابطال رأی هیئت حل اختلاف مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قابل  استماع است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، چنانچه نظر دادگاه بر ابطال سند باشد، ‌آیا رأی  هیئت حل اختلاف را نیز باید باطل کند یا این که رأی مذکور خـود بـه خـود بـــاطـــل می‌شود؟

 ‌آیـا دعـوای یـاد شده بدون این که اداره ثبت اسناد و امـلاک بـهعنوان خوانده طرف دعوا قرار گیرد، قابل استماع است؟

در دعوای ابطال سندی که براساس رأی هیئت حل اختلاف موضوع مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت  صادر شده، درخواست ابطال رأی آن هیئت هم مستقر است؛ چرا که سند ملک براساس  رأی هیئت مذکور صادر شده است. در طرح دعوای یاد شده، نیازی به طرفیت قرار گرفتن اداره ثبت نبوده و خوانده دعوا شخص یا اشخاصی هستند که سند مورد درخواست ابطال به نام آنها صادر شده است. پذیرش اعسار از ضامنان سفته چنانچه امضاکنندگان ظهر سفته‌های مربوط به وام دریافتی از بانک توسط شرکت تجاری در  مرحله اعتراض به دادنامه‌ای که براساس آن محکوم شده‌اند، درخواست اعسار از پرداخت  هزینه دادرسی تجدیدنظرخواهی را تقدیم دادگاه ‌نمایند،

آیا می‌توان درخواست اعسار آنان را پذیرفت؟

اگر امضاکنندگان ظهر سـفـتـه‌هـا از مـدیـران شـرکت باشند، تکلیف چیست؟

افراد یاد شده به عنوان اشخاص حقیقی فارغ از این که سمتی در شرکت داشته یا نداشته  باشند،به عنوان ضامن شناخته می‌شوند و رسیدگی به درخواست اعسار آنان فاقد منع  قانونی است؛

اما ضامنی که به عنوان تاجر ظهر ســفـتــه‌را امـضــا نـمــوده، بــایــد  دادخــواســت ورشکستگی بدهدبرای طرح دعوای طاری باید با رعایت اصول و تشریفات دادرسی و در مرجع صلاحیت دار اقدام کرد. در فرضی که دستور تخلیه موضوع ماده ۳ قانون روابط موجر و مستأجر مصوب ۲۶/۵/۱۳۷۶  توسط شورای حل اختلاف صادر شده باشد آیا طرح دعوای طاری در مرحله اعتراض قابل پذیرش است؟

نظر کمیسیون: دعاوی طاری مطابق مقررات نیازمند تقدیم دادخواست و نیز رعایت سایر اصول و تشریفات  دادرسی است. این در حالی است که اعتراض به دستور تخلیه مکان استیجاری صادره توسط شورای حل اختلاف و رسیدگی به آن بدون رعایت تشریفات مزبور و تقدیم دادخواست صورت می پذیرد؛ بنابراین، خواهان دعوای طاری لازم است جداگانه نسبت به طرح میتدعوا  در مرجع قضائی صلاحیت دار اقدام نماید.  (کمیسیون مدنی ۳ مورخ ۴/۸/۱۳۹۰) قائم مقام مالک نیز ملزم به رعایت حق ارتفاق دیگران است.

شخص (الف) ملک متعلق به خود را که در موقعیت تجاریمی باشد به شخص (ب) می فروشد. خریدار جهت گرفتن پروانه ساختمانی و احداث مجتمع تجاری به شهرداری مراجعه و موفق به أخذ پروانه می گردد. در حین شروع به کار همسایه عنوان می نماید که شخص (الف) قبلاً حدود ۲۰ متر را جهت استفاده از نورگیر ساختمان مسکونی آنها به وی داده است و شهرداری به موجب پاسخ استعلام حق نورگیری را مورد تأئید قرار داده است.

آیا اقدام مالک مجاور و شهرداری درخصوص حق نورگیری دارای مبانی قانونی است؟

نظر کمیسیون:در فرض سؤال وقوع عقد موجد حق ارتفاق (موضوع ماده ۹۴ قانون مدنی) استفاده می شود. در نتیجه قائم مقام مالک نیز به تعهدات مالک سابق پایبند بوده و ملزم به رعایت حقوق ارتفاق همسایه است. (کمیسیون مدنی ۳ مورخ ۲۷/۷/۱۳۹۰) در دعوا بر میّت اعم از مالی و غیرمالی باید اتیان سوگند شود.

 

وکیل-خوب-اسناد-و-املاک-در-شیراز

 

آیا در کلیه دعاوی مالی و غیرمالی، مفاد ماده ۲۷۸ قانون آئین دادرسی مدنی دادگاه های عمومی و انقلاب لازم الرعایه است؟

نظر کمیسیون: حسب اطلاق ماده ۲۷۸ قانون آئین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۷۹ در دعوی بر میّت پس از اقامه بینه،سوگند خواهان نیز لازم است لذا چنان چه دعوی مالی یا غیرمالی بر میّت طرح و اقامه گردد، پس از اقامه بینه شرعی سوگند خواهان نیز لازم است و در صورت امتناع از اتیان سوگند، حق وی ساقط می شود.  (کمیسیون مدنی ۲ مورخ ۱۷/۷/۱۳۹۰) آن دسته از امور حسبی که جنبه اعلامی دارد قابل سازش و صدور گزارش اصلاحی نیست.

آیا صدور گزارش اصلاحی در امور حسبی از سوی دادگاه ها امکانپذیر است؟

نظر کمیسیون:

ماده ۱۷۸ قانون آئین دادرسی مدنی مقرر داشته در هر مرحله از دادرسی مدنی طرفین می توانند دعوی خود را به طریق سازش خاتمه دهند و اختلافات و مسائل ورثه در مورد ترکه که یک دعوی مدنی است از شمول ماده مذکور خارج نیست بنابراین صدور گزارش اصلاحیدر امور حسبی مربوط به ترکه از سوی دادگاه ها با رعایت قوانین مربوط به افراز و تقسیم اموال غیرمنقول اشکالی ندارد. لیکن در اموری که جنبۀ اعلامی از سوی دادگاه حسب قانون دارد مانند حکم حجر و بقاء آن یا رفع حجر و حکم رشد، حکم موت فرضی و گواهی انحصار وراثت قابل مصالحه و سازش نیست.  (کمیسیون جزائی ۵ مورخ تیرماه ۱۳۹۰) در مواردی که برای جرم حداکثر مجازات پیش بینی شده، تخفیف بلااشکال است مگر در صورت منع قانونگذار.

 

طبق قسمت اخیر ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی، چنان چه سن فرد ربوده شده کمتر از ۱۵ سال تمام باشد مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده محکوم خواهد شد. حال در صورت وجود جهات مخففه آیا دادگاه می تواند

ماده ۲۲ قانون مذکور را درخصوص متهم اعمال نماید؟

نظر کمیسیون:

درصورتی که سن مجنی علیه کمتر از ۱۵ سال باشد ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی مقرر داشته که مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده محکوم خواهد شد ولی دادگاه به هر حال می تواند از ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامی استفاده کرده و در مجازات تخفیف دهد فقط در مواردی که قانونگذار دادگاه را منع کرده که کمتر از میزان مقرر تخفیف ندهد.

در آن صورت دادگاه حق اعمال ماده ۲۲ را ندارد، مثل ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری.

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ،با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل  اسناد و املاک در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز

وکیل نوین بهترین وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز را به شما معرفی می‌کند؛ تا با خیالی آسوده به طرح دعاوی خود در دادگاه خانواده این شهر بپردازید. وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز از حقوق شما در دعاوی خانوادگی و در برابر همسرتان دفاع می‌کند. اگر در زمینه ترک انفاق و نفقه قصد ارائه دعوی به مراجع قضایی در شهر شیراز را دارید؛ مجموعه وکیل نوین با ارائه بهترین وکلا در این شهر در خدمات شماست.

 

مسائل خانوادگی، به‌خصوص مشکلات حقوقی و اختلافات بین زوجین از جمله دعاوی پرتکرار در مراجع قضایی است. این دعاوی معمولا به دلایل متداولی ارائه می‌شود؛ که یکی از آنها نیز ترک انفاق و پرداخت نفقه به زوجه است. به زبان ساده در زندگی زناشویی مرد وظایفی را در قبال همسرش برعهده دارد؛ که یکی از آنها پرداخت هزینه‌های زندگی است. اگر مرد از انجام این وظیفه خودداری نماید؛ همسرش حق دارد برای دریافت این حقوق اقدام به طرح شکایت در مراجع قضایی کند.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ترک انفاق در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

انتخاب بهترین وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز

مسائل حقوقی خانوادگی ابعاد بسیار متفاوتی با سایر مسائل حقوقی دارند. در اینجا تنها بحث کسب نتیجه و حکم نهایی از دادگاه نیست، بلکه ایجاد حس رضایت و هموار کردن مسیر موکل برای گرفتن بهترین تصمیمات درباره امور خانوادگی نیز به عنوان یکی از وظایف وکیلی که در امور خانواده فعالیت می‌کند مطرح است. به بیان دیگر وکلای خانواده باید علاوه بر حل مشکلات حقوقی موکل و گرفتن حقوق از دست رفته‌اش، در نقش مشاور باتجربه، موکل خود را درباره نتایج و عواقب هر تصمیم بر آینده، زندگی خانوادگی، ارتباط با همسر و فرزندان و… آشنا کند.

تسلط بر امور حقوقی خانواده، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دعوی ترک انفاق یکی از دعاوی پرتکرار در دعاوی بین زوجین است. یکی از نکات انتخاب وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز نیز، آشنایی و تسلط او بر قوانین حقوقی موجود در مسئله زوجیت و وظایف و اختیارات زوجین است. توجه کنید که تسلط به این حوزه حقوقی، نیازمند تخصص، مطالعه و کسب تجربه در طول زمان بوده و به همین دلیل وکلایی که به صورت تخصصی در امور خانواده فعالیت می‌کنند؛ انتخاب مناسبی برای گرفتن حق نفقه هستند.

نفوذ کلام و قدرت اقناع بالا یکی دیگر از توانایی‌های مهم برای وکلای خانواده است. این وکلا علاوه بر طرفین دعوی که معمولا زوجین هستند، باید بتوانند به کمک توانایی‌های کلامی و ارائه لایحه مستحکم و قوی به دادگاه، نظر مثبت قاضی را نیز به خواسته خواهان جلب کنند. به همین دلیل نیز معمولا وکلای موفق در زمینه امور خانواده، وکلایی باتجربه هستند که پرونده‌های متعددی در این زمینه را پیگیری کرده و به نتیجه رسانده‌اند.

پرونده‌های خانواده و انفاق نیاز به وکیل متخصص خانواده و نفقه دارد. در این راستا وکیل نوین بر آن شد که وکیل متخصص خانواده و انفاق را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده خانواده و نفقه هستید، معرفی نماید.

 

آشنایی وکیل شما با فرهنگ زندگی در شهر شما، نکته دیگری است که موجب موفقیت پرونده خواهد شد. اگر وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز، از اهالی این شهر بوده و سابقه فعالیت حقوقی در این شهر را داشته باشد؛ بهتر می‌تواند با طرفین دعوی ارتباط برقرار کرده، درک بهتری از خواسته و شرایط آنها خواهد داشت و همچنین در انتقال مفاهیم و خواسته مورد نظر در جلسه دادگاه نیز موفق‌تر خواهد بود.

وکیل-ترک-انفاق-و-نفقه-در-شیراز

ما در مجموعه وکیل نوین با گرد هم آوردن مجموعه‌ای از بهترین وکلای کشور در شهرهای مختلف، پاسخگوی نیازهای تخصصی شما در هر پرونده‌ای خواهیم بود. بنابراین اگر در جستجوی وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز هستید؛ می‌توانید برای پیدا کردن بهترین وکیل در این زمینه با ما در تماس باشید.

نفقه چیست و ترک انفاق به چه معناست؟

تعریف ساده و واضح نفقه را باید در بند ۱۱۰۷ قانون مدنی جستجو کرد. در این بند به زبان ساده و کامل شرح داده شده است که نفقه همه هزینه‌هایی که است که زن مطابق با شرایط و شان خود و متناسب با عرف برای گذران زندگی به آنها نیاز داشته و مرد وظیفه دارد آنها را برای زوجه خود تامین کند. حقوقی مانند تهیه محل سکونت، پوشاک، خورد و خوراک، وسائل لازم برای زندگی و هزینه‌های خدماتی، مانند هزینه بهداشت و درمان و مستخدم است. نفقه تنها در عقد زوجیت دائم وجود دارد؛ و در عقد موقت فقط در صورتی وجود خواهد داشت که در عقدنامه از طرف زوجین شرایط آن ثبت شده باشد.

میزان نفقه و موارد قابل پرداخت در آن توسط دادگاه تعیین می‌شود. همان‌طور که گفتیم این موضوع به شرایط زن بستگی دارد. به عنوان مثال زنی که به دلیل مشکلات جسمی نیازمند نیروی خدماتی است؛ هزینه نیروی خدماتی نیز بخشی از نفقه او خواهد بود.

حال اگر شوهر نتواند یا نخواهد هزینه‌های مرتبط با نفقه را پرداخت کند، مرتکب عمل ترک انفاق شده است. در این شرایط زوجه می‌تواند برای دریافت نفقه جاری و نفقه گذشته خود از طریق اقامه دعوی در محاکم قضایی اقدام کند.

 مهم‌ترین نکاتی که درباره مسئله نفقه و جزئیات آن باید بدانید

میزان نفقه. یکی از مباحث مهم در دعاوی ترک انفاق، میزان نفقه است. زوجه هنگام طرح دعوی باید میزان نفقه را مشخص کرده باشد. مبنای محاسبه این عدد نیازهای زوجه در زندگی است. همچنین ممکن است در سند ازدواج، زوجین در این زمینه به توافق مکتوب رسیده باشند. همان‌طور که گفته شد، میزان نفقه باید با شرایط زوجه متناسب باشد. مثلا زنی که در دوران تجرد در خانه‌ای بزرگ و در محله‌ای گران‌قمیت زندگی کرده است؛ ممکن است از نظر دادگاه واجد شرایط دریافت نفقه بیشتری در زمینه تامین مسکن باشد. در نهایت اگر نفقه به این صورت تعیین نشده و یا به تایید نرسد؛ مرجع تعیین آن، یعنی کارشناس تعیین شده از سوی دادگاه آن را مشخص خواهد کرد.

اگر به دنبال احقاق حقوق خود در نفقه هستید؛ می‌توانید همین امروز با مجموعه وکیل نوین تماس بگیرید؛ و از خدمات مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری ما با بهترین وکلای خانواده استفاده کنید.

شرایط عدم پرداخت نفقه. طبق قانون و در شرایط خاصی مرد می‌تواند از پرداخت نفقه سر باز بزند. یکی از متداول‌ترین این شرایط نیز عدم تمکین زن است. عدم تمکین شرایط خاص خود را دارد؛ اما به‌طور کلی حکم عدم تمکین می‌تواند به عللی از جمله ترک منزل همسر، زندگی نکردن با او، اشتغال به فعالیت‌هایی خلاف مصالح خانوادگی و… باشد. اگر در دادگاه ثابت شود که زنی تمکین نکرده است؛ همسر او از پرداخت نفقه معاف خواهد شد. البته این موضوع مقداری پیچیده است. به عنوان مثال در مواردی زن به دلایل گوناگون مثل ترس و خوف از آسیب جسمی، در خانه‌ای جدا زندگی می‌کند.

تفاوت نفقه با اجرت المثل. گاهی عموم افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرد. برای درک بهتر تفاوت این موارد در درجه اول نیاز به این توضیح است که زن در خانه همسرش وظیفه اموری مانند خانه‌داری، شستشو، طبخ غذا، نگهداری از کودک و… را ندارد. انجام این کارها از سوی زن فارغ از آنکه در عرف جامعه پذیرفته شده است؛ از نظر قانونی می‌تواند برای مرد هزینه‌هایی داشه باشد. در صورتی که زوجه چنین درخواستی کند، هزینه انجام این فعالیت‌ها باید توسط مرد پرداخت شود. به این هزینه اجرت ‌المثل می‌گویند. این در حالی است که نفقه برای پرداخت هزینه‌های جاری زندگی زن تعیین شده است.

دادخواست حقوقی یا کیفری برای ترک انفاق

وکیل ترک انفاق در شیراز می‌تواند درخواست مطالبه نفقه شما را پیگیری کند. زوجه می‌تواند به کمک وکیل خود، این دادخواست را به صورت حقوقی یا کیفری مطرح نماید.

 

طبق قانون زن برای دریافت نفقه معوقه خود باید از طریق ارائه دادخواست حقوقی اقدام کند. این دادخواست بر اساس ماده ۱۱۲۹ قانونی مدنی انجام می‌شود؛ و محل ارائه دادخواست می‌تواند دادگاه خانواده محل زندگی مشترک یا محل زندگی یکی از زوجین باشد.

طبق قانون زن برای دریافت نفقه جاری خود (آنچه در آینده باید پرداخت شود.) باید دعوی خود را به صورت کیفری مطرح کند. این دادخواست بر اساس ماده ۶۲۲ قانون مجازات اسلامی و تبصره ماده ۵۳ قانون حمایت از خانواده، ارائه می‌شود. البته شروط مشخصی برای پذیرش این درخواست وجود دارد. در درجه اول برای طرح این شکایت، مرد باید قبل از این هیچ نفقه‌ای نپرداخته باشد. همچنین باید برای دادگاه محرز شود که مرد علی‌رغم داشتن توانایی مالی، از پرداخت نفقه امتناع می‌کند.

در نهایت و پس از تشکیل جلسه رسیدگی در دادگاه، قاضی بنابر شواهد و مدارک ارائه شده از طرفین در مورد این موضوع تصمیم‌گیری کرده و رای لازم را صادر می‌کند.

 

وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز

مجازات ترک انفاق

مجازات اصلی ترک انفاق، الزام به پرداخت این بدهی به زوجه است. اما اگر شکایت به صورت کیفری انجام شده و برای دادگاه اثبات شود که زوج علی‌رغم استطاعت مالی و بدون دلیل موجه، از پرداخت نفقه امتناع کرده، می‌تواند حکم به ۶ ماه الی ۲ سال حبس تعزیری بدهد. همچنین اگر مرد با وجود اثبات جرم، از پرداخت نفقه پرهیز کند. زن می‌تواند بر مبنای آن، درخواست طلاق یک طرفه نماید. البته در این زمینه توجه کنید که در صورت وقوع طلاق، حق نفقه‌ای دیگر وجود ندارد. مگر آنکه زن باردار باشد و یا فرزندی از مرد داشته باشد که نفقه به آن فرزند تعلق می‌گیرد.

در نهایت از آنجا که این جرم دارای شاکی خصوصی (زن) است؛ با بخشش او نیز به پایان می‌رسد. به زبان ساده می‌توان گفت مجازات ترک انفاق از سوی زوجه قابل بخشش است.

چرا باید برای مسائل حقوقی خانواده به وکیل مراجعه کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که داشتن وکیل در دعاوی خانوادگی را ضروری می‌کند. به‌خصوص وقتی یکی از زوجین می‌خواهد بر علیه دیگری طرح شکایت کند؛ این دلایل مهم‌تر نیز می‌شود.

در ادامه مهم‌ترین مزایای داشتن وکیل را در مسائل حقوقی خانواده مطرح کرده‌ایم:

مسائل خانوادگی دارای ریزه‌کاری‌های فرهنگی و بار روانی بسیاری است. حضور شخصی فرد برای پیگیری این دعاوی می‌تواند علاوه بر صرف وقت بسیار، موجب فشارهای روحی و روانی بسیاری نیز شود. این در حالی است که با سپردن وکالت پرونده به یک وکیل باتجربه، نیازی به حضور موکل در مرجع قانونی نیست؛ و کار به‌طور کامل از طریق وکیل قابل پیگیری خواهد بود. این موضوع از این جهت هم مهم است که وقوع طرح دعوی از طریق وکیل، موجب می‌شود کدورت‌ها و حاشیه‌های بیشتری بر اصل موضوع افزوده نشود.

سامانه وکیل نوین با دارا بودن وکلای مختلف در سراسر کشور جهت معرفی بهترین وکیل ترک انفاق اقدامات تخصصی انجام می‌دهد.

برخی از افراد با این تصور که دعاوی مرتبط با خانواده پیچیدگی خاصی ندارد؛ شخصا در این مورد اقدام می‌کنند. اما بهتر است بدانید علاوه بر ریزه‌کاری‌ها و جزئیات بسیار در این زمینه، اگر مسئله وارد حوزه مالی مثل مطالبات ناشی از نفقه و… شود؛ کار پیچیده‌تر نیز خواهد شد. در واقع تنها یک وکیل مسلط به این امور است که می‌تواند عدم اجرای تعهدات مالی مثل ترک انفاق را اثبات نموده و وجود دارایی لازم برای پرداخت آن را پیگیری نماید.

مزیت دیگر داشتن وکیل در دعاوی خانوده، ارزش زمان و زندگی است. در برخی از پرونده‌ها مسئله زمان از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیست. اما در زمینه مسائل خانواده به نتیجه رسیدن زودتر دعاوی بسیار مهم است. چراکه آنچه از دست می‌رود عمر شماست و هرچه زودتر رسیدن به نتیجه مدنظر می‌تواند موجب تغییر در زندگی فرد شود.

چند نکته برای انتخاب بهترین وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز

به دنبال وکیلی باتجربه کار در این حوزه باشید. این وکلا معمولا دارای تجربه کاری و بعضا سنی بیشتری هستند؛ و پرونده‌های مشابه بسیاری را وکالت کرده‌اند. این ویژگی به آنها کمک می‌کند تا به‌طور کامل با شرایط شما و مشکل ایجاد شده آشنا بوده و در زمانی کوتاه و از بهترین و سریع‌ترین مسیر اقدام به اعاده حقوق از دست رفته شما نمایند.

به انصاف در این زمینه بیشتر اهمیت بدهید. پیروزی پرونده‌های مرتبط به دادگاه خانواده معمولا آورده مالی بسیار بالایی برای موکل ندارد. در نتیجه باید به دنبال وکلایی باشید که منصف هستند و فعالیت در امور خانواده را به دلیل علاقه به این حوزه انجام می‌دهند. 

قدرت کلام وکیل و قانع کردن دادگاه نکته دیگری است که در این زمینه مهم است. مراجع قضایی معمولا با هدف آشتی دادن طرفین، به سختی دعاوی خانواده را پیش می‌برند. در این شرایط داشتن وکیلی که با قدرت کلام خود و بر اساس اصول تخصصی، توانایی قانع کردن قاضی را داشته باشد بسیار مهم است.

در نهایت شفافیت و صداقت مهم‌ترین نکته برای جلب اعتماد است. به این موضوع بسیار دقت کنید و بکوشید تا با وکیل مدنظر در شفافتی کامل گفتگو کنید. این شفافیت و صداقت باید در تمامی جنبه‌ها پرونده باشد. از اطلاعاتی که شما در اختیار وکیل می‌گذارید تا جزئیات قرارداد فی‌مابین که شامل هزینه پذیرفتن وکالت شما می‌شود.

بهترین راه برای درک این ویژگی‌ها نیز داشتن یک جلسه مشاوره، پیش از عقد قرارداد وکالت است. در این جلسه می‌توانید با وکیل مدنظر آشنا شده، از سوابقش جویا شوید، پرونده خود را مطرح کرده و با نکات مهم آن آشنا شوید، درک میزان پیچیدگی و شانس موفقیت در پرونده نیز از مواردی است که در این جلسه قابل بررسی است؛ و در نهایت به شما در تصمیم‌گیری جهت عقد قرارداد وکالت کمک می‌کند.

ما در مجموعه وکیل نوین به همه ابهام‌های شما در این زمینه پاسخ می‌دهیم. اگر به دنبال وکیل ترک انفاق و نفقه در شیراز هستید؛ می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از بهترین وکلای شیراز در این زمینه، با ما تماس بگیرید.

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما مجددا با وکیل دیگری مشاوره می‌نمایید، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ترک انفاق در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مشاوره حضوری | مشاوره تلفنی | مشاوره متنی

وکیل خیانت در امانت در شیراز

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خیانت در امانت در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل خیانت در امانت در شیراز

چگونه میشود وکیل جرم خیانت در امانت از طریق سامانه وکیل نوین در شیراز پیدا کرد ؟

مساله خیانت در امانت یکی از پرتکرار ترین مسائلی است که افراد به‌ خاطر آن، به دادگاه‌ها می‌روند. برای به نتیجه رسیدن در پرونده‌های حقوقی مربوط به خیانت در امانت لازم است شما می توانید از طریق سامانه وکیل نوین  یک وکیل ماهر استخدام کنید. وکیل خیانت در امانت فردی است که می‌تواند مسائل مربوط به دادرسی پرونده‌های مرتبط با وقوع این جرم را بر عهده بگیرد. گرفتن وکیل خیانت در امانت در شیراز و دیگر شهرها به افراد این اجازه را می‌دهد تا سریع‌تر حقوق قانونی خود را دریافت کنند.

برای مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز اینجا کلیک نمایید.

مشاوره حضوری خیانت در امانت

رایگان

شما میتوانید به راحتی از طریق این سامانه با وکلای متخصص خیانت در امانت به رایگان مشاوره حضوری داشته باشید  ، لیست وکلا و منطقه آنها در مشهد را مشاهده کرده و برمبنا تایم خالی ایشان نوبت اخذ نمایید

مشاوره تلفنی خیانت در امانت

مبلغ 100 هزار تومان

شما می توانید  با کلیک بر روی دکمه زیر مشکل حقوقی خود را وارد کرده ، سپس پس از پرداخت مبلغ حق المشاوره به وکیل متخصص خیانت در امانت در شیراز متصل می گردید  ، قابل ذکر است که تایم مشاوره حداکثر 30 دقیقه می باشد. 

مشاوره متنی

رایگان 

شما می توانید یک سوال حقوقی خود را در حوزه خیانت در امانت به رایگان بپرسید و احدی از وکلا پاسخ می دهند نتیجه پاسخ به سوال برای شما پیامک می گردد . قابل ذکر است که تنها سوال متنی اول رایگان می باشد .

ویژگی‌های یک وکیل خیانت در امانت ماهر

یک وکیل خیانت در امانت ماهر باید بتواند با دانش گسترده خود، اوضاع را برای موکل بهبود بخشد. یک وکیل خیانت در امانت خوب باید با پرونده‌های زیادی در این زمینه را به سرانجام رسانده باشد تا بتواند در روند پرونده از وارد شدن خسارات به موکل خود جلوگیری کند و حقوق او را پس بگیرد. علاوه بر این صداقت و پشتکار داشتن برای پیگیری فرایند پرونده‌ها از دیگر ویژگی‌های یک وکیل خیانت در امانت است. اگر می‌خواهید وکیلی استخدام کنید که همه این ویژگی‌های مثبت را داشته باشد، پیشنهاد می‌شود از خدمات سامانه وکیل نوین استفاده کنید ، در ادامه این مقاله سامانه وکیل نوین معرفی می شود که این سامانه چه خدماتی را به شما ارائه می دهد .

معرفی وکیل متخصص خیانت در امانت در شیراز به همراه مشاوره تلفنی 

سامانه وکیل نوین ، سامانه معرفی وکیل شما می تونید از طرق مشاوره حضوری یا تلفنی و یا متنی در این سامانه در لحظه اطلاعات وکیل متخصص آنلاین در شهر شیراز و یا هر شهری که می خواهید به شما معرفی شده و پس از ثبت در لحظه پیامک می شود ، قابل ذکر است که خدمات وکیل نوین جهت مشاوره حضوری در شیراز برای هم میهنان تماما رایگان می باشد ولی مشاوره تلفنی دارای هزینه 100 هزار تومان می باشد ، برای شروع مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید 

چرا به مشاوره با وکیل خیانت در امانت در شیراز نیاز داریم؟

وکلای بسیاری در شهر و استان شیراز در حال فعالیت هستند. اما در این میان نمی‌توان از تمامی این وکلا انتظار داشت که بتوانند پرونده‌های خیانت در امانت را به‌ خوبی پیش ببرند. در چنین شرایطی تنها کسی که می‌تواند کارآمد باشد، وکیل حرفه‌ای خیانت در امانت است. این وکیل با تجربه بالای خود از اطلاعات ریز و درشت پرونده‌های مربوط به این زمینه آگاهی دارد و با جریان دادرسی آن‌ها کاملا آشنا است.

وکیل خیانت در امانت با توجه به این که افراد می‌خواهند اطلاعات درستی درباره پرونده‌های خیانت در امانت به دست آورند، جلسات متعددی برای مشاوره حقوقی در این زمینه تشکیل می‌دهد. بنابراین تمام افرادی که با پرونده‌های این چنینی روبرو هستند می‌توانند، از وکلای خیانت در امانت کمک بگیرند و از آن‌ها بخواهند روند دادرسی به پرونده‌هایشان را ارزیابی کنند شما می توانید جهت ارزیابی پرونده تان توسط وکیل خیانت در امانت از طریق سامانه وکیل نوین اقدام نمایید ، در آن سامانه پس از طرح مشکلاتان 2 وکیل متخصص خیانت در امانت در شهر شیراز به شما معرفی و می توانید با هر یک 5 دقیقه مشاوره رایگان داشته باشید .

وکیل خیانت در امانت در شیرازخدمات وکیل خیانت در امانت در شیراز در سامانه وکیل نوین

وکیل خیانت در امانت وکیل نوین می‌تواند در دو جنبه مختلف فعالیت کند. اولین جنبه فعالیت وکیل خیانت در امانت، اثبات متضرر شدن موکل است. وکیل در این شرایط تلاش می‌کند تا حقوق موکل خود را به‌ صورت قانونی از دادگاه درخواست کند و متهم را محکوم کند.

حالت دوم فعالیت وکیل خیانت در امانت، تلاش برای رد اتهام است. در این شرایط وکیل در تلاش است تا اثبات کند که موکل او اقدام به انجام هیچ‌گونه جرمی در حوزه خیانت در امانت نکرده است. در هر دو حالت این وکیل‌ها می‌توانند، شانس پیروزی شما را در دعواهای حقوقی افزایش دهند و با استفاده از تجربه بالای خود، از پایمال شدن حقوق شما جلوگیری کنند.

دفاع از موکل‌ها بر اساس ارکان جرم خیانت در امانت

قبل از این که بخواهید به سراغ استخدام وکیل خیانت در امانت بروید، باید بدانید که خیانت در امانت بر اساس چه ارکانی جرم شناخته می‌شود و وکیل به چه شیوه‌ای می‌تواند شما را کمک کند. قانون مجازات اسلامی خیانت در امانت را در شرایطی جرم در نظر می‌گیرد که از سه رکن معنوی، مادی و قانونی برخوردار باشند. وکیل خیانت در امانت درباره این سه رکن اطلاعات بسیاری دارد و با تجربه بالای خود می‌تواند، حقوق قانونی شما را از دادگاه درخواست کند.

رکن مادی خیانت در امانت

اتهام خیانت در امانت در شرایطی جرم تلقی می‌شود که اموال امانت داده شده مفقود شوند یا خساراتی به آن‌ها وارد شود که قابل مشاهده و واضح باشند. همچنین رکن مادی خیانت در امانت در شرایطی که فرد امانت‌دهنده بر همین اساس دچار خساراتی شده باشد، برقرار و قابل استناد است. بنابراین وکیل خیانت در امانت می‌تواند در این مواقع به موکل خود کمک کند تا متضرر شدن خود را در این پرونده ثابت کند و یا اتهام وارد شده را رد کند.

ر‌کن معنوی خیانت در امانت

دادگاه در شرایطی متهم را محکوم اعلام می‌کند که ثابت شود، برای آسیب رساندن به اموال یا مفقود کردن آن‌ها دارای قصد و نیتی مشخص بوده است. یک وکیل خیانت در امانت باتجربه می‌تواند در چنین شرایطی به کمک موکل خود بشتابد و متضرر شدن او به‌ صورت عمدی و یا در مقابل سهوی بودن اشتباهات موکل خود را اثبات کند.

رکن قانونی خیانت در امانت

بر اساس ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی متهم پرونده خیانت در امانت در شرایطی محکوم می‌شود که اموال مالکین را به ضرر آن‌ها  تصرف، تصاحب، یا تلف و مفقود کرده باشد. وکلای ماهر و باتجربه خیانت در امانت می‌توانند با شناخت کاملی که درباره ماده ۶۷۴ قانون مجازات اسلامی دارند، از خسارت دیدن موکل خود جلوگیری کنند و شانس او را برای پیروزی در پرونده افزایش دهند.

از بین رفتن پیچیدگی پرونده‌ها را با انتخاب وکیل خیانت در امانت با تجربه

همان‌طور که ذکر شد برای برنده شدن در پرونده‌های خیانت در امانت لازم است که سه رکن معنوی، مادی و قانونی را در نظر بگیرید. ممکن است تصور کنید که ثابت کردن رکن مادی و رکن قانونی در پرونده‌های خیانت در امانت خیلی پیچیده نیست. در واقع درست فکر می‌کنید، مراحل اثبات این دو رکن خیلی پیچیده نیستند و با داشتن شواهد و مدارک معتبر، قابل اثبات هستند. اما اوضاع درباره رکن معنوی این‌گونه نیست.

در واقع آن چیزی که باعث می‌شود تخصص وکلای خیانت در امانت نسبت به وکلای دیگر ویژه باشد، اثبات رکن معنوی پرونده است. دادگاه نیاز دارد تا اطلاعات قابل استناد درباره رکن معنوی پرونده داشته باشد تا بتواند شما را برنده اعلام کند. در چنین شرایطی وکلای متخصص خیانت در امانت می‌توانند با یافتن انگیزه متهم ثابت کنند که او سوء نیت داشته و بر این اساس رکن دوم جرم را ثابت کنند.

مجموعه وکیل نوین بهترین وکیل خیانت در امانت در شیراز را به شما معرفی می‌کند

اگر به دنبال وکلای با تجربه و ماهر در زمینه خیانت در امانت و دیگر حوزه‌های حقوقی هستید، می‌توانید از خدمات سامانه وکیل نوین بهره ببرید. وکلای سامانه ما با برخورداری از تجربه و دانش بالا در زمینه‌های مختلف حقوقی می‌توانند باعث پیروزی شما در دعواهای حقوقی شوند.

photo 2019 02 18 10 45 40 وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)

چگونه از شر مشکلات و دغدغه های دادگاه در شیراز راحت شویم ؟

سلام بایستی بیان کرد که وکلای خبره بسیاری در شهر شیراز حضور دارند که هر کدام شاید در بعضی از پرونده ها برند باشند که متناسب با پرونده شما وکیل متخصص آن متفاوت میباشد برای این منظور سامانه وکیل نوین استارت آپ حقوقی فعال در سراسر کشور  متناسب با هر جرم و موضوع حقوقی وکلای متخصص را در هر شهر شناسایی و به هم میهنان معرفی مینماید . در شهرشیراز نیز این سامانه با داشتن وکلای خبره  شما میتوانید پس از مشاوره رایگان تلفنی با تماس به دفتر مرکزی و ارائه موضوع یکی از بهترین وکلای خبره این حیطه مطابق با نظر سنجی هایی که از موکیلن سامانه  وکیل نوین در شهر شیراز صورت گرفته است به شما سرور عزیز معرفی میگردد .

 😉جهت مشاوره حقوقی رایگان با بهترین وکیل شیراز اینجا کلیک نمایید

راهنمای انتخاب وکیل در شیراز

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص حقوقی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

null
null

تخصص

بعد از انتخاب وکیل بر اساس پرونده شما متخصص ترین وکیل در شیراز به شما معرفی خواهد شد.
null
null

بازگشت وجه

حق الزحمه وکیل تا زمانی که شما از مشاوره راضی نیاشید به وکیل پرداخت نخواهد شد و در صورت نارضایتی وجه به شما بازگردانده خواهد شد.
null
null

اطمینان

تمام وکلای وکیل نوین در شیراز اجازه فعالیت دارند از فیلتر های مختلفی رد شده اند و دارای تجارب بسیار زیادی هستند.
null
null

محرمانه

تمام اطلاعات مشاوره و پرونده شما نزد وکلای وکیل نوین کاملا محرمانه و امن می باشد.
null
null

سرعت

پس از اعلام نیاز به مشاوره یا درخواست وکیل از سمت شما،سریعا از دفتر مرکزی مشهد با شما تماس گرفته خواهد شد و زمان مشاوره را به شما اعلام خواهد کرد.
 • null

  به دنبال وکیل در شیراز هستید؟

 • معرفی وکیل

  نمیدانید کدام وکیل در شیراز تخصص کافی برای پیگیری پرونده شما را دارد؟

 • معرفی وکیل

  اولین بار هستش که دارای پرونده حقوقی در شیراز شده اید و نیاز به راهنمایی دارید ؟

 • null

  از شما شکایت شده و نمیدانید چگونه مستند به قانون پاسخش را بدهید ؟

 • null

  میخواهید فقط مشاوره بگیرید و شخصا از پرونده تان دفاع کنید ؟

 • null

  وکیل نوین در شیراز تمام خدمات بالا را به شما ارائه می دهد...

مطالب مفید حقوقی , کیفری , خانواده در شیراز


وکیل خانواده وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)
وکیل کیفری وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)
وکیل حقوقی وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)
بهترین وکیل وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)
وکیل خوب وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)
وکیل وکیل خوب در شیراز | معرفی بهترین وکلا شیراز (خانواده، کیفری و حقوق)

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص حقوقی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل رابطه نامشروع در شیراز

بهترین وکیل رابطه نامشروع در سامانه وکیل نوین تونست به من کمک کنه که خیلی زود رابطه نامشروع همسرم را ثابت کنم و طلاق بگیرم. شما هم اگر به وکیل رابطه نامشروع در شیراز نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل رابطه نامشروع در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

رابطه نامشروع در فصل ۱۸ قانون مجازات اسلامی با عنوان جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی معرفی شده و در ماده ۶۳۷ این قانون تشریح شده است. جرم «رابطه نامشروع» از حساسیت بالایی در محاکم قضایی کشور برخورداراست زیرا از آن دسته جرایمی است که جهت بررسی واعمال قانونی نیاز به شاکی خصوصی ندارد. در این جرم، مدعی العموم می تواند شخصا و بدون این که شاکی خصوصی شکایت کند، وارد رسیدگی به جرم براساس ماده ۶۳۷ قانون مجازا ت اسلامی شود.

برای مشاوره با بهترین وکیل طلاق شیراز اینجا کلیک کنید.

عنصر مادی جرم رابطه نامشروع

موضوع چالش برانگیز درمادهِ ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی، بحث عنصر مادی آن (یعنی ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا) است.

بنابراین باید به تحلیل این موضوع پرداخت که اساساً چه نوع روابطی بین زن و مرد فاقد علقهِ زوجیّت، ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیاز زنا تلقی می شوند و مصادیق آن ها چه می باشند. البته با توجه به سابقه و صبغهِ شرعی داشتن جرم مذکور، برای فهم مصادیق و موارد آن باید به منابع اسلامی رجوع کرد، زیرا با بررسی مقررات قانونی ملاحظه می شود که تعریفیتحت عنوان رابطهِ نامشروع به عنوان یک جرم معیّن و مستقل که باید در مرحلهِ تفهیم اتهام به متهم فهمانده شود، در قوانین جزایی وجود ندارد.

به راستی رابطه نامشروع ومصادیق آن چیست و ملاک و ضابطه در تعیین این نوع ازارتباط چگونه است؟

روزنامه «حمایت» با هدف بررسی جرم رابطه نامشروع و کم وکیف اجرای آن در محاکم با کارشناسان حقوقی به صحبت نشسته است.

انجام هر فعلی خلاف عفت عمومی جرم است حسین مرادی قاضی دادگاه کیفری استان تهران شعبه ۷۷ در گفت و گو با «حمایت» به بررسی قوانین مربوط به جرم رابطه نامشروع پرداخت و توضیح داد: رابطه نامشروع در فصل ۱۸ قانون مجازات اسلامی اگر چنانچه روابط بین مذکر و مونث که به سن بلوغ رسیده اند از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد، رابطه نامشروع است که این رابطه اعم از این هم می شود که در کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد که البته عموما جوان ها از آنان بی اطلاع هستند “

مشاوره حضوری رایگان با وکیل در شیراز

بله درست متوجه شدین کاملا رایگان است در هر شهری که باشین خصوصا در شیراز می توانید در سامانه ما از وکیل مورد نظر خود با توجه به تخصص و نزدیک ترین دفتر حقوقی به شما وقت بگیرید و مراجعه کنید به دفترشان و از 20 دقیقه مشاوره حضوری رایگان استفاده کنید.

تعریف جرم رابطه نامشروع در قانون

با عنوان جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی معرفی شده و در ماده ۶۳۷ این قانون تشریح شده است.

این جرم در قانون این گونه تعریف شده است که «هرگاه زن و مردی که بین آن ها علقه زوجیت نباشد مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل  شوند، به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد». مرادی افزود: براساس آموزه های دینیاگر چنانچه روابط بین مذکر و مونث که به سن بلوغ رسیده اند از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد،

رابطه نامشروع است که این رابطه اعم از این هم می شود کهدر کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد که البته عموما جوان ها از آنانبی اطلاع هستند. در حالی که براساس قوانین جاری ما در همین حد هم، بدون خواندن صیغه و یا عدم اطلاع خانواده، رابطه نامشروع احراز می شود.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل رابطه نامشروع در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مجازات جرم رابطه نامشروع

وی تاکید کرد: حتی نشستن در ماشین و صحبت کردن نیز رابطه نامشروع است و جزای اثبات جرم رابطه نامشروع شلاق است که بعضاً به جهت تکمیل مجازات حتی تبعید نیزدر نظر گرفته می شود.

مرادی در مورد رابطه نامشروع و اعمال خلاف عفت عمومی تصریح کرد: انجام فعلی که خلاف عفت عمومی و ناسازگار با عفت عمومی باشد نیز جرم است مثلاً پوشش غیراسلامی در کشورهای اروپایی جرم نیست زیرا خلاف رویه جامعه رفتار نشده است اما همین عمل در کشور ما جرم است و با آن برخورد می شود زیرا جامعه آن را بر نمی تابد و خلاف عفت عمومی است.

لزوم ارایه راهکارهای مناسب

مرادی برای نمونه به پرونده قتلی که اولیای دم رضایت داده اند اشاره کرد و گفت:درست است با رضایت اولیای دم جنبه خصوصی پرونده بسته می شود اما جنبه عمومی آن باز است زیرا دولت از باب جنبه عمومی وارد می شود و قاتل را می تواند از ۳ تا ۱۰ سال حبس محکوم کند که این اقدام از جهت بیم از تجری است.

 یعنی نباید اعمالی انجام شود که خلاف عفت جامعه و عفت عمومی باشد به خصوص که براثر آن، انجام جرم، عادی شود. با توجه به قوانین فعلی جمهوری اسلامی ایران رفتاری که مطابقت با شرع نداشته باشد خلاف است و سقف و حد اعمال مجازات را قوانین شرعی و اسلامی مشخص می کند.

وی تاکید کرد:

مادامی که دولت، برای رابطه پسر و دختر (زن و مرد) طریق مشخصی ارایه نکند، افرادی که شرایط ارتباط را دارند و در سن بلوغ هستند، خود راهی را پیدا می کنند و به ارضای نیازهای خود می رسند که مطمئناً راه درست و منطقی نخواهد بود.

وی توضیح داد:

در جلسه ای که در دیوان عالی کشور برای بررسی و ارایه راهکاری برای رسیدن یک وحدت رویه در مورد جرم رابطه نامشروع داشتیم هم اعلام شد که ارایه راه درست برای برقراری ارتباط زنان ومردان و ایجاد بسترهای مناسب، اسلامی و عقلانی در این زمینه می تواند راه گشا باشد. بدیه ی است تا زمانی که راه را به جوانان نشان ندهیم آن ها، راه خود را به طریقی خلاف شرع ممکن است ادامه دهند. این قاضی دادگاه بسترهای لازم را ایجاد شغل، مسکن و شرایط اقتصادی و فرهنگی مناسب عنوان کرد

وکیل رابطه نامشروع در شیرازپیشگیری مقدم بر درمان

وی افزایش شعب دادرسی و کمبود قاضی را نشانه افزایش رابطه نامشروع در جامعه دانست و گفت: برخورد فیزیکی خشک و قانونی جوابگوی این مسایل نیست. باید اخلاقیات در جامعه افزایش یابد و باید فرهنگ اوایل انقلاب در جامعه پررنگ شود. پیشگیری دراین گونه موارد نقش بسیارمهمی دارد و با تقویت فرهنگ و اخلاق در جامعه باید به سمت پیشگیری حرکت کنیم زیرا مجازات، خیلی کاری نبوده است و قوانین ما در این مورد خیلی کارآمد و کامل نیستند.

لزوم کنترل پیامک ها و مکالمات تلفنی

مرادی با اشاره به اهمیت پرونده های رابطه نامشروع تصریح کرد: در بعضی از موارد خاص، محاکم درخصوص کنترل پیامک ها و تلفن های فیمابین همراه با کسب مجوز قانونی دستور می دهند که پرینت مکالمات و پیامک ها اخذ شود. وی تاکید کرد: این مطلب منافاتی بامنع تفتیش عقاید ندارد و در جهت کشف جرم بعد از وقوع جرم است. هر چند استماع تلفنی و یا پیامک به عنوان تنها سند یک پرونده مورد استناد قرار نمی گیرد

زیرا دیوان عالی کشور آنرا رد خواهد کرد اما مکالمات قرینه بسیار قوی هستند برای رسیدن به ارتکاب جرم و روشن شدن حقیقت.

اقدامات فرهنگی بهترین راهکار

قاضی مرادی افزود: پیامک ها در این رابطه کارسازتر از تلفن هستند زیرا قابل تحلیل و بررسی هستند. وی بهترین راهکاربرای مقابله با افزایش جرم رابطه نامشروع را اقدامات فرهنگی دانست و گفت: بررسی شرایط و بستر های تاثیر گذار در این امر با انجام کارهای علمی و تحقیقی لازم با هدف آگاه سازی عمومی و ارایه راهکارهای قانونی و اخلاقی برای برقراری ارتباط سالم میان افراد به خصوص جوانان مهم ترین عامل برای پیشگیری از وقوع جرایمی این چنین است.

مجازات قانونی

اسماعیل جعفریان وکیل وپایه یک دادگستری نیز در گفت و گو با «حمایت» در رابطه با جرم رابطه نامشروع توضیح داد:

قانونگذار در ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی رکن قانونی جرم رابطه نامشروع را تعریف و مصادیقی را برای آن شمرده و مقدار مجازات آن را به طور مشخص تعیین کرده است.

آیا باید میان رابطه نامشروع و اعمال منافی عفت عمومی در قانون مجازات اسلامی تفکیک قائل شد یا مترادف هم هستند؟

این وکیل دادگستری گفت:هر چند که رابطه نامشروع و مصادیق مطرح شده آن در قانون، جزئی از اعمال منافی عفت عمومی محسوب می شوند و مترادف هم هستند اما قانونگذار در قانون مجازات اسلامی بین این دو عمل تفکیک قائل شده است و با گذاشتن کلمه «یا» بین کلمات رابطه و منافی عفت عمومی،

تفکیک قائل شده و حتی اعمال منافی عفت عمومی را زمانی که در انظار و اماکن عمومی و معابر اتفاق بیفتد علاوه بر کیفر عمل صورت گرفته وفق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی به مجازات سنگین تر از جمله حبس از ده روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می کند.

وی در رابطه با موارد مطرح شده در ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی از قبیل تقبیل و مضاجعه که جنبه حصری یا تمثیلی دارند را مورد بررسی قرار داد و تصریح کرد: موارد مطرح شده در این ماده جنبه تمثیلی و مصداقی دارند و قضات در موارد مشابه می توانند شخصا اظهار نظر و یا حتی متهم را به مجازات مقرردر این ماده محکوم کنند. البته رویه قضایی نیز این موضوع را اثبات می کند و موارد زیادی از جمله رابطه نامشروع از طریق پیامک و یا تلفن و یا نامه نگاری وجود دارد.

تبعیت از نظریات مشورتی جنبه ارشادی دارد جعفریان با اشاره به نظریه مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه که خلوت زن و مرد نامحرم را از مصادیق رابطه نامشروع مشمول ماده ۶۳۷ نمی داند و باید اعمالی از قبیل تقبیل و مضاجعه صورت گرفته باشد، توضیح داد: همانطور که می دانید تبعیت از نظریات مشورتی مثل قانون و یا آراء وحدت رویه برای قضات جنبه اجباری ندارد بلکه جنبه ارشادی دارد،

و با توجه به اینکه قانونگذار در ماده ۶۳۷ تقبیل و مضاجعه را به عنوان مصداق مطرح کرده لذا همانطور که قبلا بیان شد دست قضات در صدور حکم در مورد خلوت بین زن و مرد باز است که البته با توجه به اصل برائت و اصول تفسیر مضیق قوانین و تفسیر به نفع متهم به آراء صادره از این قبیل ایراد وارد است.

داشتن رابطه تلفنی و پیامک عاشقانه جرم است :

این وکیل دادگستری درمورد داشتن رابطه تلفنی و پیامک عاشقانه و حتی مستهجن تصریح کرد: در رویه قضایی فعلی متاسفانه با باز گذاشتن دست قضات در مواد قانونی مربوطه، آنها می توانند نسبت به این موارد علی الخصوص در مواردی که شاکی خصوصی داشته باشد و تقاضای پیگیری کرده باشد حکم به مجازات متهمین صادر کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قاضی می تواند دستور شنود مکالمات و دریافت پرینت پیامک ها را در این پرونده ها بدهد گفت: بله، این موضوعی است که در رویه فعلی قضایی اتفاق می افتد و قضات به مخابرات دستور ارسال متن پیامک های رد و بدل شده بین متهمین و یا پرینت تماسهای آن ها را می دهد که البته بیشتر در مواردی است که شاکی خصوصی جهت اثبات ادعای خود این موضوع را از قاضی تقاضا می کند و الا در غیر از مورد تقاضای شاکی خصوصی به نظر اینجانب قاضی نباید در حریم خصوصی افراد وارد و یا به کشف دلیل برای محکومیت متهمین اقدام کند.

جعفریان در ادامه افزود:

صرف حضور زن و مرد در این مکان ها جرم محسوب نمی شود مگر اینکه وفق مواد۶۳۷ و ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی اعمالی از قبیل تقبیل یا مضاجعه انجام دهند و یا تظاهربه عمل حرامی کنند، البته با توجه به حضور روز افزون زنان در جامعه در کنار مردانو مشارکت بالای آن ها در فعالیت های اجتماعی نمی توان حضور این دو قشر را در کنار یکدیگر که در مواردی بالاجبار مثل حضور دو همکار به تنهایی در محل کار و ازاین دست موارد است و نیز در مواردی با اختیار مثل خوردن نهار در یک رستوران و یا تردد با ماشین همکاران را جرم محسوب کرد.

هر گونه تشدید مجازات نیاز به مجوز قانونی دارد وی در رابطه با شرایط تخفیف و یا تشدید مجازات رابطه نامشروع توضیح داد: چون جرم رابطه نامشروع در قسمت تعزیرات کتاب قانون مجازات مطرح و جزء جرایم محسوب می شود و وفق متن ماده ۲۲ قانون مجازات دادگاه می تواند در مجازات هایتعزیری در صورت وجود جهات مخففه که در بندهای ۱ تا ۶ این ماده شمرده است نسبت به تخفیف و یا تبدیل به مجازات از نوع دیگری که مناسب تر به حال متهم باشد اقدام کند؛ 

لذا تبدیل مجازات شلاق به جزای نقدی نیز در چهارچوب ماده ۲۲ امکان پذیر می باشد؛ اما در خصوص تشدید مجازات شلاق همراه با تبعید و یا محرومیت از حقوق اجتماعی ، قاضی می تواند در مجازات های تعزیری در صورت حصول شرایط قانونی اقدام به تشدید مجازات در قالب شلاق و تبعید یا محرومیت از حقوق اجتماعی کند.

کلام آخر :

براساس این گزارش «جرم رابطهِ نامشروع موضوع مادهِ ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی از جرایم غیر قابل گذشت محسوب می شود». البته در رابطه با موضوع رابطه نامشروع می توان ازنظریه های مشورتی ارایه شده نیز کمک گرفت. براساس نظریه مشورتی ۱۶۱۱/۷ مورخ ۱۸/۲/۱۳۸۰ جرم مذکور دارای ماهیت عمومی بوده و به همین علت در مادهِ ۷۲۷ قانون مجازات اسلامی (که جرایم قابل گذشت احصاء شده است) بیان نشده است. همانگونه که گفته شد مجازات مرتکبان جرم ارتباط نامشروع و عمل منافی عفّت نیز غیر از زنا تا ۹۹ ضربه شلاق است. 

البته اختیار تعیین حداقل کیفر (یک ضربه شلاق) یا حداکثر کیفر (۹۹ ضربه شلاق) با دادگاه است و می تواند با توجه به شخصیت مرتکبان و اوضاع و احوال مربوط به جرم، مجازات آنان را از یک تا ۹۹ ضربه شلاق تعیین کند و در نهایت این که برای کاهش زمینه های این جرم علاوه بر برخوردهای قاطع قانونی نیازمند بسترسازی فرهنگی با کسترش انگاره های اخلاقی هستیم.

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .

در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل رابطه نامشروع در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

امروزه با پیشرفت علم جرم و جرایم ان هم بسیار زیاد شده است ما باید با نبوغ و اگاهی کامل قصد در کم کردن این نوع جرایم داشته باشیم .من در این مقاله بیش تر به شما توضیح خواهم داد .

همراهمون باشید…..

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل جرایم رایانه ای در شیراز کیست؟

به وکیلی ک علاوه بر علم حقوق با موضوعات مرتبط با رایانه و فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات اشنا باشد وکیل جرایم رایانه ای میگویند همچنین این فرد باید به قوانین پیرامون رایانه مانند قانون جرایم رایانه ای تجارت الکترونیکی ایین نامه جمع اوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی مسلط باشد.

بیشتر بخوانیم…….

تعریف جرایم رایانه ای:

جرایم رایانه عبارت اند از جرایمی که در فضای مجازی رخ میدهند به عبارت دیگر میتوان گفت هر فعل یا ترک فعلی که از طریق یا به کمک رایانه یا از طریق اتصال به اینترنت چه به طور مستقیم یا غیر مستقیم رخ دهد توسط قانون ممنوع گردیده است و برای ان مجازات در نظر گرفته شده است جرم رایانه ای محسوب میشود.

انواع جرایم رایانه ای در قانون

1=ازار اذیت و ایجاد مزاحمت

2=توهین و فحاشی در اینترنت

3=دسترسی غیر مجاز و سرقت اطلاعاتت

وکیل جرایم رایانه ای در شیراز2.آزار اذیت و ایجاد مزاحمت: یکی از فراگیر ترین و قدیمی ترین تخلفات از طریق اینترنت است ایجاد مزاحمت و ازار اذیت در میان نوجوانان و جوانان بوده است که افراد بسیاری مخصوصا دختران را درگیر خود کرده است در بسیاری از موارد نیز در فضای مجازی اقدام به توهین میکنند و باعث به وجود امدن درگیری های لفظی میشود این نوع از تخلفات به وضوح باعث ایجاد ازار اذیت و مزاحمت برای دیگران شده است و به نوعی باعث ایجاد گمراهی و فریب در اذهان عمومی میشود برخی اوقات نیز تخلفات همچون توضیح و مزاحمت به گونه ای انجام میشود که جنبه سیاسی پیدا کرده است و باعث تشنج و استرس در افکار مردم یک کشور میشود

2.توهین و فحاشی در اینترنت:در بسیاری از مواقع کاربران در صفحات وبسایت ها و نرم افزار های شبکه اجتماعی نظرات و اعتقادات خود را بیان کرده است اما عده ای با نظرات و عقاید متفاوت اقدام به پاسخ توهین امیز و خارج از ادب و اخلاق برای ان ها ارسال کرده و منجر به نارحتی و به وجود امدن کدورت شده اند .در چنین حالتی اغلب موارد منجر به ایجاد فحاشی و توهین های متعدد بین طرفین شده و فضای دوستانه ارام شبکه مجازی را تبدیل به میدان جنگ و درگیری نموده است.

3.دسترسی غیر مجاز و سرقت اطلاعات : نوع دیگر از جرایم اینترنتی هست ک بااستفاده از روش های خاص انجام شده و هدف اصلی بدست اوردن اطلاعات خصوصی و مالی است این گونه تخفات از طریق اینترنت و به وسیله رایانه از طریق نرم افزار انجام میشود ک سامانه های امنیتی را مختل کرده است و باعث ایجاد دسترسی به اطلاعات مهم میشود در بسیاری از موارد ذکر شده که فرد مختلف سعی دارد از طریق ایجاد اختلال در نرم افزار های اینترنتی به اطلاعات خصوصی افراد مختلف دست پیدا کرده است و از انها سو استفاده کند .

جاسوسی رایانه ای:

ماده ۷۳۱ : هر شخصی نسبت به داده های مخفیانه یا سری در حال انتقال یا ذخیره شده در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی موجب انجام اعمال زیر شود به مجازات های زیر محکوم می شود :

الف : دسترسی پیدا کردن به داده های ذکر شده یا بدست آوردن آنها یا شنود ( شنیدن ) محتوای مخفیانه در حال انتقال از یک تا سه سال حبس یا از بیست میلیون ریال تا شصت میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات را دارد.

ب : اگر کسی داده های ذکر شده را در دسترس کسی قرار دهد که در صلاحیت او نباشد از دو تا ده سال حبس دارد.

ج : آشکار کردن یا در دسترس قرار دادن داده های ذکر شده برای دولت ، سازمان ، شرکت یا گروه بیگانه یا نماینده آنها از پنج تا پانزده سال حبس دارد. تعریف داده های سری : داده های سری یا مخفیانه به داده هایی گفته می شود که آشکار کردن آنها به امنیت کشور یا منافع ملی لطمه می زند.

ماده ۷۳۲ : هر شخص از روی عمد به داده های سری که در ماده ۷۳۱ آمده است دسترسی پیدا کند و تدابیر امنیتی سامانه های رایانه ای یا مخابراتی را نقض کند از شش ماه تا دو سال حبس یا از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وکیل-جرایم-رایانه-ای-در-شیرازجاسوسی ماموران دولتی

ماده ۷۳۳ : ماموران دولتی که مسوول و ضامن نگهداری و حفظ کردن داده های مخفیانه ( سری ) که در ماده ۷۳۱ آمده است یا سامانه های مربوط هستند و به آنها آموزش هایی که لازم باشد را داده باشند یا داده ها را در اختیار آنها قرار داده باشند چنانچه در نتیجه بی احتیاطی ، بی دقتی یا رعایت نکردن تدابیر امنیتی به افرادی که صلاحیت ندارد باعث دسترسی شود از نود و یک روز تا دو سال حبس یا از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات و برکناری از خدمت از شش ماه تا دو سال محکوم خواهند شد.

جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

اکثر افراد بر این باورند که جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی تنها اختصاص به اعمال منافی عفت دارد در حالیکه این باور غلطی بیش نیست زیرا شامل جرایمی همچون. (رابطه نامشروع غیر زنا. تظاهر به عمل حرام. کشف حجاب. دایر کردن مرکز فساد و فحشا تشویق مردم به فساد .)

رابطه نامشروع:

در دین مبین اسلام برقراری رابطه بین زن و شوهری که پیوند زوجیت میان ان ها نباشد گناه محسوب میشود لذا در همین راست اگر زن و مردی که پیوند زوجیت میان ان ها نباشد مرتکب رابطه نامشروع میشوند و این عمل از طریق قانون مجازات میشوند.

تظاهر به عمل حرام:

گاهی اوقات یک سری از جرایمی در قانون عنوان ندارند اما ان رفتار ها مطابق قانون و شرع حرام محسوب شده و دارای مجازات میباشد یا رفتارهایی که اصولا جرم نمی باشند اما باعث جریحه دار عفت عمومی میشوند جرم محسوب شده و دارای مجازات است.مانند روزه خواری اگر در ملع عام باشد اگر چه این عمل جرم نیست اما باعث جریحه دار شدن عفت عمومی میشود .کشف حجاب در فضای مجازی میبینید که کلیپ هایی از کشف حجاب کردن بانوان در امکان عمومی مشاهده میکنید دریغ از افراد که نمیدانند باعث ارتکاب جرم هستند و مطابق تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی قابل پیگرد هستند.

دایر کردن مراکز فساد و فحشا:

یکی از حساس ترین جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی هستند جرم ایجاد کردن مرکز فساد و فحشا یا تشویق کردن مردم به این مکان ها میباشد ک قانون گذار برای جلوگیری از جرم مجازات های سنگینی برای مرتکبین در نظر گرفته شده است.

تشویق مردم به فساد:

بعضی از افراد مردم را به فساد و فحشا تشویق میکنند یا انکه موجبات ان را فراهم میکنند تا مردم به فساد بپردازند لذا قانون گذار برای جلوگیری از اعمال این افراد مجازاتی را برای انها در بند به ماده 639 قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته است به گونه ای اگر کسی به فساد تشویق نماید یا مجبات ان را فراهم نمایید به یک تا ده سال حبس محکوم میشود.

جرایم رایانه ای اینستاگرام

از جمله جرایم در اینستاگرام میشه به جرم مزاحمت در دایرکت و هک پیج اینستاگرام. پیج فیک. توهین و فحاشی در اینستاگرام و کلاهبرداری در اینستاگرام .نشر اکاذیب اشاره کرد که برای شکایت از هرکدام می توانید به دادسرای جرایم رایانه ای محل وقوع جرم بروید که سپس دادسرا شما را ادامه تحقیقات به پلیس فتا ارجاع میدهد.

مراحل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای

نخستین اقدام قانونی برای پیگیری پرونده جرایم رایانه ای تنظیم شکوایه است .تنظیم شکوایه که نخستین سنگ بنای اقامه یک دعوای کیفری با موضوع جرایم سایبری شکل میگیرد پس از ثبت شکایت از جرم رایانه ای از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی منتظر تعیین شعبه در دادسرای مربوطه میشوید از این مرحله بعد شما وارد مراحل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای وارد میشوید .

مراحل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای چقدر زمان میبرد؟

رسیدگی به این شکایات 3 مرحله دارد.1.تراکم پرونده.2.موضوع جرم.3.موضوع پرونده کیفری. پس باید بگوییم زمان دقیق نمیتوان مشخص کرد .

ویژگی وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

جرایم سایبری با جرایم فضای مجازی شکل نوینی از جرایم و کلاهبرداری سنتی است که نه تنها خسارت های بسیاری را به کاربران وارد میکند بلکه امنیت فضای مجازی رو هم از بین میبرد وکیل جرایم رایانه ای با در نظر گرفتن تمامی جزییات مبتنی بر کلاهبرداری سایبری به کار گشایی پرونده های این چنینی پرداخته واز افزایش این گونه جرایم جلوگیری به عمل می اورد

با توجه به خسارت های ناشی از اینگونه جرایم مراجعه به وکیل سایبری با وکیل مجرب در این زمینه بسیار لازم و ضروری است گفتنی است وکیل جرایم رایانه ای و وکیل جرایم سایبری در واقع جز یک زیر مجموعه محسوب میشود و تفاوتی بین انها نیست.

چگونه با وکیل جرایم رایانه ای در شیراز مشاوره بگیریم؟

وکیل نوین با داشتن گروهی از وکلا در سراسر کشور و با تخصصی کردن پرونده‌ها توانسته گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها بردارد و ،با تماس و مراجعه هر فرد به وکیل جرایم رایانه ای در شیراز بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

وکیل تصرف عدوانی شیراز

وکیل تصرف عدوانی شیراز در سامانه وکیل نوین برای آرامش خاطر زیان دیدگان عزیز همراه آن‌ها خواهد بود. شما اگر به وکیل تصرف عدوانی شیراز نیاز داشتید، می‌توانید با وکیل خوب تصرف عدوانی در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره با بهترین وکیل ملکی شیراز اینجا کلیک نمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تصرف عدوانی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

تصرف عدوانی چیست؟

تصرف عدوانی جزو جرایم علیه اموال و مالکیت می باشد که هم در حقوق کیفری و هم در حقوق مدنی آمده است که در این مقاله تصرف عدوانی از لحاظ کیفری مورد بحث قرار می گیرد. تصرف در لغت به معنای سلطه فرد به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر مال خاصی تصرف دارد و در اصطلاح به معنای خارج شدن مال از دست مالکش بدون رضایت مالک و مجوز قانونی .

شاکی و مشتکی عنه

در ابتدا به تعریف مختصری از شاکی و مشتکی عنه خواهیم پرداخت:

شاکی یا بزه دیده مطابق تعریف آیین دادرسی کیفری شخصی است که از وقوع جرم متحمل ضرر و زیان میگردد و چنانچه تعقیب مرتکب را درخواست نماید شاکی و هرگاه جبران ضرر و زیان وارده را مطالبه کند مدعی خصوصی نامیده می شود .و در مقابل کسی که عنوان مجرمانه به او نسبت داده شده تا زمانی که حکم مجرمیت صادر نشده متهم می گویند و پس از صدور قرار مجرمیت مجرم خواهد بود که پس از صدور حکم محکومیت محکوم علیه یا مشتکی عنه خوانده می شود.

جرم تصرف عدوانی چه شرایطی دارد؟

تصرف عدوانی هم مانند سایر جرایم دارای سه رکن قانونی و مادی و معنوی است که تا زمانی که این  سه رکن اثبات نشود امکان صدور حکم وجود ندارد.

عنصر قانونی ( ماده قانونی تصرف عدوانی )

بر اساس ماده۶۹۰قانون مجازات اسلامی : هرگاه به وسیله ی صحنه سازی از قبیل پی کنی و دیوار کشی و تغییر حد فاصل و امحای مرز و کرت بندی و نهر کشی و حفر چاه و ….به تهیه آثار تصرف در اراضی مزروعی اعم از کشت شده یا در آیش زراعی و جنگلها و مراتع ملی شده و کوهستانها و باغ ها و منابع آب و پارک های ملی و تاسیسات کشاورزی و دامداری و کشت و صنعت و اراضی موات و بایر و سایر اراضی و املاک متعلق به دولت یا شرکت های وابسته به دولت و شهرداریها یا اوقاف

و محبوسات و هر چه که به مصرف عام المنفعه اختصاص یافته یا اشخاص حقیقی یا حقوقی به منظور تصرف با ذی حق معرفی کردن خود یا دیگری مبادرت نماید یا بدون اجازه سازمان حفاظت محیط زیست یا مراجع ذیصلاح دیگر مبادرت به عملیاتی نماید که تصرف عدوانی یا ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق در موارد مذکور نماید به مجازات یک ماه تا یکسال حبس محکوم می شود.

مطابق رای وحدت رویه شماره۶۷۲هیئت عمومی دیوان عالی کشور : خلع ید از اموال غیر منقول فرع بر مالکیت است بنابراین طرح دعوای خلع ید از زمین قبل از احراز و اثبات مالکیت قابل شنیدن نیست .و بر اساس نظریه مشورتی شماره۴۷۸۶\۷ اداره حقوقی قوه قضاییه : رسیدگی و اتخاذ تصمیم به شکایت تصرف عدوانی  بر اساس ماده۶۹۰قانون مجازات اسلامی موکول به احراز مالکیت شاکی است و همین مقررات در خصوص جرایم ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق نیز جاری است.

عنصر مادی ( شرایط محقق شدن تصرف عدوانی )

عنصر مادی در هر جرم نمای ظاهری ان جرم است که ناشی از انجام یا عدم انجام یک عمل و حالتی است که فاعل دارد.با توجه به ماده ۶۹۰قانون مجازات اسلامی که در بالا ذکر گردید زمانی جرم تصرف تحقشیرازی یابد که عناصر زیر وجود داشته باشد.

۱-تصرف

۲-ذی حق معرفی کردن خود یا دیگری

۳-تخریب محیط زیست

۴-تجاوز و تصرف عدوانی

شرایط تحقق  و اثبات جرم تصرف عدوانی

قانونگذار وجود شرایطی را برای جرم دانستن و احراز محکومیت مرتکب ضروری دانسته که به بیان آن میپردازیم .

الف)مرتکب جرم

هر شخص حقیقی میتواند مرتکب جرم باشد و هیچ ویژگی خاصی برای این فرد در نظر گرفته نشده است.

ب)موضوع جرم

به همه مصادیق مال غیر منقول موضوع جرم میگویند مانند اراضی زراعی ماده ۶۹۰قانون مجازات اسلامی اشاره به اموال غیر منقول دارد و اموال منقول را مورد حمایت قرار نداده

اما در ماده یک قانون اصلاح قانون جلوگیری از تصرف عدوانی مصوب۱۳۵۲چنین آمده است:

در هر مورد که کسی برای خارج کردن مال منقول از مامورین شهرداری و ژاندارمری به هریک در حوزه ی استحفاظی خود موظفند به درخواست شاکی از مزاحمت و اقداماتی که برای تصرف عدوانی می شود جلوگیری نمایند. اگر چه عمل مزبور به استناد ادعای حقی نسبت به آن باشد.

بر اساس بند بالا اینگونه میتوان نتیجه گرفت که قانون اصلاح قانون جلوگیری از تصرف عدوانی ناظر به نحوه جلوگیری از تصرف عدوانی است.اما ماده ۶۹۰قانون مجازات اسلامی بیانگر این است که جرم شناخته شده و قابل مجازات است.

ج)لزوم تعلق مال به غیر: مالی مشمول جرم تصرف عدوانی قرار میگیرد که متعلق به دیگری باشد و شامل مال خود شخص متصرف نمیشود.

وکیل-تصرف-عدوانی-در-شیراز

عنصر معنوی ( قصد و نیت در جرم تصرف عدوانی )

جرم تصرف عدوانی از جرایم عمدی است که شامل عناصر زیر می باشد:

علم مرتکب جرم به ماهیت غیر قانونی بودن عمل ارتکابی که این مورد در صورتی که مرتکب جهل به موضوع داشته باشد رافع مسئولیت کیفری خواهد بود . قصد رسیدن به نتیجه در نظر مجرم باشد اقدام مرتکب به عملیات اجرایی

مراحل رسیدگی جرم تصرف عدوانی شیراز

ضرورت ایجاب می کند که در دعاویی مانند تصرف عدوانی در سریع ترین زمان رسیدگی شود و حکم مناسب صادرشود. به همین دلیل رسیدگی خارج از نوبت انجام می شود.از آنجایی که از زمان درخواست تا زمان صدور حکم قطعی زمان زیادی سپری می شود برای اینکه از پیشرفت عملیات اجرایی فرد متصرف جلوگیری شود در تبصره ماده ۶۹۰قانون مجازات اسلامی به دادرس دادگاه این اختیار داده شده که دستور توقف عملیات اجرایی را تا زمان صدور حکم قطعی صادر نماید.

مجازات جرم تصرف عدوانی

مجازات مجرم در این دعاوی از وظایف دادگاه می باشد که مجازاتی که قانونگذار برای آن در نظر گرفته یک ماه تا یکسال حبس برای متجاوز می باشد.و همچنین قلع و شیرازع بنا که این مورد تنها با درخواست شاکی قابل اجرا می باشد. دادگاه صالح برای رسیدگی به جرم تصرف عدوانی  در اموال منقول دادگاه کیفری۲ می باشد و در خصوص اموال غیر منقول دادگاهی است که جرم در آن واقع شده است.

برای آشنایی با دیگر توانایی های بهترین وکیل شیراز اینجا کلیک کنید.

روش شکایت وکیل تصرف عدوانی شیراز

ابتدا باید اعلام شکایت نمود که نیازی به مکتوب بودن آن نیست.البته در رویه عملی یک فرم از پیش طراحی شده به شاکی تحویل داده می شود که وی باید روی همان برگه موضوع شکایت خود را توضیح دهد.

ماده۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری مقرر میدارد: دادستان موظف است شکایت کتبی یا شفاهی را همه وقت قبول کند. شکایت شفاهی در صورت مجلس قید و به امضا اثر انگشت شاکی می رسد. هرگاه شاکی سواد نداشته باشد مراتب در صورت مجلس قید و انطباق شکایت با مندرجات صورت مجلس تصدیق میشود. حتی ایام تعطیل و شب بودن مانع طرح شکایت نیست.

هزینه شکایت تصرف عدوانی در شیراز؟

مطابق بندهای ۴ و ۱۷ ماده ۳ قانون وصول برخی از در آمدهای دولت و مصرف ان در موارد معین شاکی باید از بابت شکایت خود و تصدیق اوراق پیوستی شکواییه هزینه پرداخت نماید که به صورت الحاق تمبر ۵۰۰۰۰ ریال و۵۰۰۰ ریال می باشد که با مراجعه به واحد تمبر دادسرای صالحه این هزینه را پرداخت میکند.

منابع :

شیوه های عملی طرح و دفاع از دعوای کیفری / گروه پژوهشی انتشارات چراغ دانش

قانون مجازات اسلامی

قانون آیین دادرسی کیفری

گرفتن مشاوره با وکیل تصرف عدوانی شیراز

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .

در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تصرف عدوانی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

سلام سپاس از وکیل نوین ممنون میشم در شیراز وکیل خوب و ارزان معرفی کنید ؟

 

سلام بایستی دید پرونده شما در چه رابطه ای است که بر مبنای آن بتوان پاسخ داد چرا که بعضا هر وکیلی در شیراز تخصص های متفاوتی دارند.

اما شما دوست عزیز میتوانید با شماره های ۰۹۱۳۹۱۵۳۴۳۲ و ۰۹۰۲۶۲۲۰۳۲۲ تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر مشاوره حقوقی رایگان و یا مشاوره  تلفنی متناسب با نوع پرونده شما به وکیل متخصص با حق الوکاله مناسب در شیراز معرفی گردید.

همچنین شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز فرم زیر را تکمیل نمایید و تخصص وکیل را مشخص نمایید  تا وکیل ارزان قیمت در شیراز به فوریت ظرف یک ربع به شما معرفی گردد .

جهت مشاوره با بهترین وکیل شیراز اینجا کلیک نمایید.

وکیل خوب چک در شیراز 

بهترین وکیل چک در سامانه وکیل نوین تونست به من کمک کنه که خیلی زود مبلغ چکم را بگیرم که مبلغ هنگفتی هم بود. شما هم اگر به وکیل چک در شهر شیراز نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل چک در شیراز در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان با وکیل چک در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

جهت مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل ملکی شیراز اینجا کلیک نمایید.

در چه مواردی می توان دستور عدم پرداخت چک را به بانک اعلام کرد؟

فقدان چک ، سرقت ، جعل ، کلاهبرداری ، خیانت در امانت و سایر جرائم. توضیح اینکه به علت اختلاف حساب نمی توان دستور عدم پرداخت چک را صادر نمود چراکه اختلاف حساب و سایر عناوین مشابه مانند غبن یا غش در معامله جنبه حقوقی داشته و جرم محسوب نمی شوند.

آیا می توان دستور عدم پرداخت چک های تضمین شده و مسافرتی (ایران چک و….) را به بانک داد؟

خیر . مطابق تبصرۀ۳ ماده ۱۴ قانون صدور چک نمی توان پرداخت چکهای مزبور را منع نمود مگر اینکه بانک صادر کننده چک ادعای جعل آن را بنماید.

اگر قسمتی از وجه چک در حساب موجود باشد آیا می توان وجه موجود را از بانک دریافت و نسبت به باقیمانده گواهی عدم پرداخت اخذ کرد؟

بلی. در صورت تقاضای دارنده چک ، بانک مکلف است وجه موجود را پرداخت کرده و گواهینامه عدم پرداخت بابت قسمت باقیمانده صادر نماید . این گواهینامه جانشین چک محسوب شده و چنانچه بعدها حساب دارای موجودی باشد با ارائه گواهینامه مزبور می توان بقیه وجه چک را از بانک اخذ نمود.

آیا می توان به  چک صادره بدون امضاء گواهی عدم پرداخت اخذ کرد؟

خیر . چون چک بدون امضاء اساساً صادر شده تلقی نمی شود تا بتوان گواهی عدم پرداخت آن را اخذ کرد .

چکی که در متن آن شرطی برای پرداخت ذکر شده باشد چگونه قابل پرداخت خواهد بود؟

مطابق قانون صدور چک بانک در پرداخت چک به تحقق شرط اعتنایی نخواهد کرد و در صورت وجود محل و صحت سایر شرایط ، جک  قابل پرداخت خواهد بود.

مهلت استفاده از مزایای کیفری چک بلامحل در شیراز چقدر است؟

دارنده چک باید حداکثر ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ صدور چک به بانک مراجعه و گواهینامه عدم پرداخت وجه چک را دریافت کرده و از تاریخ صدور گواهینامه مزبور نیز حداکثر تا ۶ ماه شکایت کیفری چک را به دادسرا تسلیم نماید.

آیا می توان علیه ظهر نویس چک بلامحل شکایت کیفری نمود؟

خیر . اقدام کیفری صرفاً علیه صادرکننده جک خواهد بود و ظهر نویس چک در صورت رعایت مواعد قانونی فقط مسئولیت مدنی خواهد داشت.

در چه صورتی می توان وجه چک بلامحل را از ظهر نویس نیز مطالبه کرد؟

با توجه به مسئولیت تضامنی ظهر نویسان اسناد تجاری از جمله چک ، اگر دارنده چک حداکثر ظرف ۱۵ روز از تاریخ صدور چک گواهینامه عدم پرداخت اخذ و دادخواست مطالبه وجه چک را تسلیم دادگستری نماید می تواند پرداخت چک را از ظهر نویس نیز مطالبه کند . اگر محل پرداخت چک در شهری غیر از محل سکونت (اقامتگاه) ظهر نویس باشد مهلت مذکور ۲ ماه و اگر در کشور دیگر باشد مهلت ۴ ماه از تاریخ صدور چک  خواهد بود.

آیا می توان از طریق اجرای ثبت در شیراز وجه چک بلا محل را مطالبه کرد؟

قانون‌گذار در ماده ۱۶۷ قانون آیین دادرسی مـــدنـــی در ایـــن رابـطــه مــوضــوع را حــل نـمـوده و بـه‌ صراحت اعلام داشته است: <در صورتی که ۲ یا چند نفر، مال غیرمنقولی را به طور مشترک در تصرف داشته یا استفاده می‌کرده‌اند و بعضی دیگر مانع تصرف یا استفاده یا مزاحم استفاده بعضی دیگر شـونـد، حسب مورد در حکم تصرف عدوانی یا مزاحمت یا ممانعت از حق محسوب و مشمول مقررات این فصل (فصل هشتم قانون آیین دادرسی مدنی) خواهند بود.

مطابق ماده ۱۶۳ قانون آیین دادرسی مدنی، در دعـوای تـصـرف عـدوانـی حـقـوقـی، سـبـق تـصرف خواهان، لحوق تصرفات خوانده و عدوانی بودن تصرفات وی، ارکان دعوا را شکل می‌دهند و باید اثبات شود که هرچند اسناد تجاری در زمرۀ اسناد رسمی نمی باشند با این حال قانون صدور چک در  ماده ۲ چک را در حکم اسناد لازم الاجرا ذکر کرده و چنانچه در گواهینامه عدم پرداخت ، امضای چک مطابق با امضای موجود در بانک تشخیص داده شده باشد می توان با صدور اجرائیه از طریق اجرای ثبت وجه چک را از صادرکننده مطالبه کرد.

 

با سلام مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰ تومان پول به یکی از دوستان دادم تا با ان پول جنس خریده و معامله کند و در سود ان شریک باشیم و دفتری را اجاره نموده که ان دفتر به اسم خودم می باشد و دوستم در انجا با ان پول کار می کند یعنی کار اجرائی با ایشان می باشد و در قبال ان پول من یک چک بدونه تاریخ دریافت نمودم و الان در حدود چهار ماه است که پول را به من بر نمی گرداند حال با توجه به اینکه قراردادی بین ما نیست و فقط چک ایشان را دارم:

۱– می توانم چک را برگشت بزنم 

۲– با توجه به اینکه دفتر محل کار به اسم من است ولی من کلید آنجا را ندارم و اهالی ان مجتمع فقط ایشان را دیده اند که در آنجا کار می کند من درب آنجا را قفل نموده و پولی را که بابت پیش داده ام بگیرم و

۳– ادعا کنم تمام اجناسی را در آنجا هست مال من است و او نتواند دوباره آنجا را باز کند با تشکر

۱-می توانید چک را برگشت بزنید و وجه آنرا مطالبه کنید

۲-میتوانید از تردد وی به محل کار جلوگیری نمایید یا اینکه قفل نمایید و پول پیش را پس بگیرید.

۳-در مورد اجناس نیز اگر ایشان مدرکی داشته باشد (یا شهود معتبر)می تواند مدعی باشد، با همه این اوصاف توصیه می کنم جهات انصاف را نگه دارید.

اسناد تجاری ،توثیق ، سفته ، برات ،چک ، ضمانت

توسعه روزافزون تجارت و مبادلات تجاری داخلی و بین‌المللی و ضرورت سرعت و سهولت در امر بازرگانی و نقشی که گردش سرمایه و حجم مبادلات تجاری در سرنوشت سیاسی و اقتصادی کشورها دارد، دولتها را بر آن داشته است تا با تدوین ضوابط و مقررات خاصی، امنیت خاطر تاجر و بازرگان را در روابط تجاری فراهم نمایند. اسنادی چون سفته و چک و برات، با ویژگیها و کارکردهای خاص، علاوه بر تاثیر اجتناب ناپذیری که بر اقتصاد هر کشور دارد؛

امروزه از مهمترین ابزار تجارت نیز به شمار می‌رود. تاجری نیست که روزانه با این اسناد سر و کار نداشته باشد. از سوی دیگر، تاجر با به جریان انداختن سرمایه خود نیاز به امنیت خاطر و حمایت حقوقی همگام با دو اصل سرعت و سهولت دارد. امری که با استفاده از روشهای معمول در نظام حقوق مدنی قابل تامین نیست.

از این رو، در نظامهای حقوقی داخلی و بین‌المللی، اصول خاصی بر معاملات برواتی حکومت می‌کند که معمولاً اسناد مدنی از چنین اصولی برخوردار نیست. لذا بخش عمده‌ای از مباحث راجع به اسناد تجاری، مربوط به اصول حاکم بر آنها است. با توجه به حجم زیاد دعاوی مربوط به اسناد تجاری، مطالعه این اصول برای جامعه حقوقی کشور امری اجتناب ناپذیر است.اسناد تجاری در قانون تجارت ایران و سایر قوانین و مقررات مرتبط تعریف نشده است لیکن دکترین حقوق تجارت ایران برای اسناد تجارتی دو مفهوم عام و خاص قایل می باشد .

در مفهوم عام و وسیع ، هر سند یا نوشتهای که در امر تجارت، عنوان و کاربرد داشته باشد میتواند سند تجارتی قلمداد گردد مثل برات ، سفته ، چک ، اورا قرضه ، اورا سهام ، بارنامه دریایی ، راهنامه هوایی ، اعتبارات اسنادی ، قبض انبار ، ضمانت نامه بانکی ، سیاهه تجارتی ( فاکتور ) ، بیمه نامه و . . . و متقابلا اسناد تجارتی به مفهوم خاص شامل اسناد سه گانه برات ، سفته و چک میباشد که به دلیل تمرکز اوصاف اسناد تجارتی در سه سند اخیر و اتصاف انها به کلیه اوصاف و ویژگیهای تجارتی و حمایت اکمل قانونگزار تجارتی ، به انها اسناد تجارتی خاص گفته میشود(مسعودی ،۱۳۷۹ ، ۶-۹ ).

اسناد تجاری در مفهوم خاص، طی دوران نسبتا طولانی، با توجه به نیازهای خاص مبادلات بازرگانی به وجود آمده و هدف آن پیشگیری از مخاطرات احتمالی حمل و نقل پولهای فلزی و کاغذی و لزوم پرداختهای سنگین و امکان نقل و انتقال وجوه از مکانی به مکان دیگر یا از کشوری به کشور دیگر بوده است( آموزگار ، ۱۳۸۰ ،۶۴-۶۵ ). و این اسناد در جهت تسهیل گردش ثروت و سرعت بخشیدن به کارها و نیز معاف کردن تجار از انجام کارهای اداری وقت گیر مورد استفاده قرار می گیرند(فخاری ، ۱۳۷۴ ، ۶).

وکیل چک در شیرازتعریف سند و انواع آن

سند در لغت چیزی است که بدان اعتماد کنند و «نوشته‌ای که در اثبات اعمال حقوقی به کار می‌رود در صورتی سند است که بوسیله شخص یا اشخاصی که در ایجاد آن اثر دارند، تنظیم شود.» ماده۱۲۸۴ (ق . م ) سند را چنین تعریف می‌نماید: «سند عبارتست از هر نوشته که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد.» (یگانه و منتظمی ،۱۳۸۷ ،۱۹۱ ). سند در این ماده از نظر اعتبار به دو نوع رسمی و عادی تقسیم شده است.

اول:

سند رسمی‌نوشته‌ای است که در اداره ثبت اسناد و املاک یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی‌ در حدود صلاحیت آنها و برطبق مقررات قانونی تنظیم شده باشد.

دوم:

سند عادی به سندی اطلاق می‌شود که بوسیله افراد تنظیم شده مشروط بر آن که مامورین رسمی‌ طبق مقررات قانونی در آن مداخله نداشته باشند. پس برات، سفته و چک جزء اسناد عادی به شمار می‌روند و قانونگذار اصل را بر عادی بودن اسناد در حقوق خصوصی بنا نهاده ولذا اسناد تجاری که تشریفات تنظیم اسناد رسمی‌را ندارند عادی محسوب می‌شوند (اسدی ، ۱۳۸۶ ، ۶۶ ).

مفهوم اسناد تجاری

با توجه به نقش و شغل تجارت متوجه می‌شویم که اجتماع بازرگانان از دیگر اجتماعات قابل تصور، جدا بوده و راهی خاص پیش رو دارد و با توجه به معاملات انبوه بازرگانان که فقط به قراردادهای عمده می‌اندیشند لذا دو نیاز اساسی احساس می‌شود، امنیت و سرعت؛ بر همین مبنا است که قراردادهای تجاری از معاملات مدنی و ابزارهای پرداخت در جایگاه مدنی فاصله می‌گیرد. سند در تجارت از چارچوب قانون مدنی خارج شده و یک نظام وجودی جدیدی از آن احساس می‌شود.

از حالت کاغذی که به عنوان ابزار اثباتی است خارج شده و این سند که در چارچوب قانون مدنی استقلالی ندارد در قانون تجارت وصف تجریدی کسب می‌کند و مزایایی به خود می‌گیرد و آن را از وصف ساده اسناد عادی در قانون مدنی جدا می‌کند. درست است که در ابتدا بیان نموده‌ایم که سند تجاری جزء اسناد عادی است (طبق قانون مدنی) ولی در اینجا می‌گوییم که در قانون تجارت نقش اساسی دارد و ارزش مختص به خود می‌یابد و چه بسا که این سند تجاری مسئولیت زیادی برای صاحبان امضا در آن بوجود می‌آورد که باعث سهولت قابل ملاحظه‌ای در انجام معاملات می‌شود(همان منبع ، ۶۷ ).

اسناد تجاری به طور عمده عبارت از کلیه اسنادی هستند که بین تجار در دادوستد روزانه رد و بدل می شوند.انواع انها متفاوت و بسته به وضعیت و نوع کار تجارت زیاد یا کم است. ولی در اصطلاح حقوق تجارت اسناد تجاری عبارت از اسنادی است که قانون تجارت از انها نام برده و آنها را در تحت شرایط خاصی قرار داده است.

معامله نسبت به بعضی از آنها را قانون ذاتاً تجارتی دانسته مانند معاملات برواتی ، و معامله بعضی از آنها ذاتاً تجارتی نیست مانند سفته ، یعنی کسی که اشتغال به عمل برواتی داشته باشد تاجر است ، ولی کسی که به عمل سفته اشتغال داشته باشد دلیل اشتغال او به تجارت نخواهد بود. با این احوال مقرراتی که در اسناد تجارتی وجود دارد مربوط به تاجر یا غیر آن نخواهد بود ، بلکه شامل کلیه اسناد تجارتی است اعم از این که معامله کننده تاجر باشد یا خیر (عبادی ، ۱۳۷۲ ، ۲۱۷ ).

 

خصوصیات حقوق تجارت و مزایای اسناد تجاری

الف- سرعت در معاملات

اصل سرعت لازمه تجارت است.زیرا انعقاد قراردادها و اجرای آنها نیاز به سرعت دارد و هر قدر سرمایه‌ها سریعتر گردش کند به همان اندازه شرکت‌های تجاری و یا خدماتی و دیگر بنگاه‌های اقتصادی فعال‌تر می‌شوند و به تبع آن رفاه جامعه بهتر تامین می‌شود. از آنجا که تاجر روزانه چندین معامله می‌کند و عملیات بازرگانی همیشه به قصد انتفاع صورت می‌پذیرند و تولید در سطح انبوه قرار می‌گیرد و نفع بازرگانان را تامین می‌کند، این خصیصه جذب نفع از خصوصیات نفع بازرگانی است.

سرعت در معاملات تجاری عنصری لازم و ضروری است. تمام تلاش تاجر این است که کالا را به موقع تحویل دهد و به سرعت به پول خود دست یابد. اگر عملیات تجاری با سرعت صورت نگیرد چه بسا که بازرگان را دچار ورشکستگی نماید که خود برای جامعه و مردم معضلی بزرگ است. پس احتیاج به قواعد خاصی در زمینه تجارت وجود دارد که هم سرعت و امنیت را تامین کند و هم تاجر بتواند اعتبار کسب کند و از طرف دولت نیز حمایت شود. به نظر می‌رسد اسناد تجاری تا حدودی بتواند‌این نیاز را رفع کند.

ب- تقویت اعتبار

اسناد تجاری وسیله سهل و مناسبی برای تحصیل اعتبار می‌باشند و اصل سرعت به تنهایی قادر به تامین اهداف حقوق تجارت نیست. چون سرعت همیشه با مخاطراتی همراه است، لذا تقویت اعتبار نقش مهمی برای بازرگان دارد. تاجری که جنس را می‌خرد و صاحب کارخانه‌ای که جنس را تهیه می‌کند در موقع خرید جنس یا خرید مواد اولیه اغلب پول کافی در اختیار ندارد، لذا متوسل به برات و سفته می‌شود و به این طریق کسب اعتبار می‌کند

اسناد تجاری دارای مزایای منحصری می‌باشند که عبارتند از:

۱– مسئولیت تضامنی امضا کنندگان اسناد تجاری:

قانونگذار در ماده۲۴۹ قانون تجارت نیز مسئولیت امضا کنندگان اسناد تجارتی را صراحتاً تضامنی دانسته است. دارنده سند می‌تواند به هر یک از مسئولین مراجعه نماید و در صورت عدم دریافت مختار است که همگی یا یکی از آنها یا چند نفر را خوانده دعوی قرار دهد که‌این خود مزیت بزرگی است که قانونگذار برای صاحب این اسناد شناخته است.

۲– قرار تامین خواسته:

صاحب برات یا سفته یا چک می‌تواند به محض تقدیم دادخواست و قبل از شروع رسیدگی تقاضای توقیف اموال بدهکار را بنماید و دادگاه طبق درخواست وی به اندازه آن چه که مورد تقاضای اوست قرار تامین صادر کند تا اگر حکم به نفع او صادر شد بتواند حق خود را استفاده کند.

البته با توجه به اهمیتی که قانون برای اسناد تجاری قائل شده در ماده۲۹۲ قانون تجارت بیان می‌نماید: «پس از اقامه دعوی محکمه مکلف است به مجرد تقاضای دارنده براتی که به علت عدم تادیه اعتراض شده است معادل وجه برات را از اموال مدعی علیه به عنوان تامین توقیف نماید.» که‌این مورد راجع به سفته وچک نیز اجرا می‌شود. حتی پرداخت خسارت احتمالی نیز برای دارندگان این گونه اسناد پیش‌بینی نشده (اسدی ، ۱۳۸۶ ، ۶۸-۶۹ ).

۳– قابلیت نقل و انتقال:

امور بازرگانی(دیون و مطالبات) توسط این اسناد از طرفین به سادگی نقل و انتقال صورت می گیرد

۴– وسیله اعتبار هستند:

معاملات بازرگانان اصولا بر مبنای اعتبار است.چون تجار همیشه پول نقد جهت معامله در اختیار ندارند

۵– به جای وجه نقد مصرف می شود: این اسناد بهترین وسیله برای انتقال وجوه هستند.

۶– ایجاد مشاغلی نظیر صرافی و بانکداری می کند:معاملات برواتی

( شغل های خرید و فروش سفته، برات،چک ) یکی از فایده های اسناد بازرگانی محسوب می شوند که خود باعث تسهیل در وصول طلب یا بدهی بازرگانان می گردد و سرمایه انها را حفظ می نمایند (یگانه و منتظمی ،۱۳۸۷ ، ۱۹۲ ).

برای ارتباط با وکیل متخصص و مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

ظهر نویسی

در اسناد تجاری با احکام و آثار خاص آن ، یعنی حکومت استقلال امضاها و غیر قابل استناد بودن ایرادات ، ظهر نویسی یک نهاد حقوق تجارت است و به اسناد تجاری بمعنی خاص ، در شکل رائج و معمول آن ، امکان میدهد که به صرف امضاء در ظهر یا پشت سند ، حقوق مندرج در آن ، بدون اینکه نیاز به تشریفات خاص دیگری باشد ، به دیگری انتقال یابد . سابقه ظهر نویسی در ایتالیا به قرن شانزدهم میلادی میرسد و در فرانسه بموجب فرمان ۱۶۷۳ به رسمیت شناخته شد .

و چون پاسخگوی نیازهای امور تجاری بود در سطح گسترده ای رواج یافت و بعنوان یک نهاد و ابزار قانونی بکار گرفته شد و تجار را از تشریفات انتقال طلب ، به شکل و کیفیتی که در قلمرو حقوق مدنی متداول بوده و هست بی نیاز ساخت . با تحولات تدریجی و سیر تکامل اسناد تجاری ، ظهر نویسی نیز تحولاتی یافت و انواع مختلف را در برگرفت .

مثل ظهر نویسی بعنوان وکالت و ظهر نویسی بعنوان وثیقه . توثیق اسناد تجاری ،یا درج عباراتی از قبیل ” بعنوان وثیقه ” ، ” بابت تضمین “، “برای گرو “و هر عبارت دیگری که مفید این معنی باشد ، صورت می پذیرد(اخلاقی ، ۱۳۸۶ ، ۲-۳ ).

توثیق اسناد تجاری

توثیق تجاری یک نوع عمل حقوقی است که بانک ،تاجر یا شخصی سند تجاری را نزد بانک ،تاجر یا شخص دیگری برای تضمین دین ،تعهد خسارت احتمالی،تعهد حسن انجام کار و کسب اعتبار به وثیقه و رهن می گذارد تا اگر وثیقه گذار و راهن تعهد خود را انجام ندادند ،وثیقه گیر و مرتهن طلب خود را از سند تجاری که برای وثیقه انجام تعهد نزد او است،

وصول و طلب خود را از ان برداشت کند (باقری اصل و دیگران ، ۱۳۸۸ ، ۵۲ ). در کشورهایی که این نهاد در آنها پا بعرصه گذاشت . خالی از پاره ای مشکلات نبوده است . مشکلات ، ناشی از نفس وثیقه گذاری و جواز و یا عدم آن نبوده است بلکه بیشتر بر محور شرائط تحقق آن دور می زده است .

برای مثال در حقوق تجارت فرانسه که قانون تجارت مصوب ۱۸۰۷ آن الگوی نویسندگان قانون تجارت مصوب اردیبهشت ماه ۱۳۱۱ ایران بوده است ، مساله عبارت از این بوده که توثیق اسناد تجاری ، مثل انتقال آن به صرف امضاء و با قید عبارتی دال بر ” توثیق ” کفایت میکنند و ماده ۹۱ قانون جدید اعلام نمود که : ” در مورد اسناد قابل معامله ، رهن میتواند با ظهر نویسی درست دال بر اینکه اسناد به وثیقه گذاشته شده اند ، تحقق پذیرد .”

با توجه به این که اسناد تجاری در دست تاجر ، بعنوان اموال با ارزش است و باید به او این امکان را داد که بتواند به سهولت و در کوتاه مدت ، و تا سررسید ، آنها را به وثیقه سپارد و بدون نیاز به انجام تشریفات سخت و سنگین قانون مدنی ، وجوه و اعتبارات لازم را کسب کند و یا آنها را برای گشایش اعتبارات اسنادی و یا تضمین حسن انجام تعهدات تجاری خود بکار گیرد .

هر چند مقررات قانون جدید فرانسه مصوب ۱۸۶۳ ، متضمن نقائصی بود ولی از آنجا که مشکلی از مشکلات اساسی امر تجارت را حل مینمود ، از اینرو قبول عام یافت .در قریب باتفاق کشورهائیکه اسناد تجاری در قلمرو آنها رواج یافت ، وضع کم و بیش مشابهی حکومت می کرد .

موضع حقوق ایران

قانون تجارت کشورما ، مثل همه کشورها ، قابلیت نقل و انتقال سند تجاری را ، بطورکلی ، از طریق ظهرنویسی پذیرفته و شرائط سهل و ساده آنرا بیان داشته است . قانون تجارت ، از انواع مختلف ظهرنویسی ، فقط به دو نوع آن یعنی ظهر نویسی برای انتقال و ظهر نویسی بعنوان وکالت تصریح دارد . ماده ۲۴۷ ق . ت . میگوید :” ظهر نویسی حاکی از انتقال برات است مگر اینکه ظهر نویس وکالت در وصول را قید نموده باشد که در این صورت انتقال برات واقع نشده ولی دارنده برات حق وصول ولدی الاقتضاء حق اعتراض و اقامه دعوی برای وصول خواهد داشت .

جز در مواردیکه خلاف این در برات تصریح شده باشد . ” بنحوی که ملاحظه می شود ، در قانون تجارت کشور ما ، در مبحث راجع به ظهر نویسی توثیق اسناد تجاری ، به سکوت برگزار شده است و این نوع ظهر نویسی ، در نظام حقوقی ما علیرغم رویه معمول تجار و بانکها ، خالی از بروز پاره ای مشکلات نبوده و نمی باشد .

توثیق اسناد تجاری در نظام حقوقی ایران ، معمولاً در قالب عقد رهن ، تحلیل میشود(اخلاقی ، ۱۳۸۶ ، ص ۴-۹).واژه رهن در در حالت اسم به معنای گرویی یا اسم برای شیء رهین و مرهون می باشد.رهن ، در لغت به معنای ثبات و دوام است و گاه به معنای حبس نیز به کار می رود

( باقری اصل و دیگران ،۱۳۸۸ ، ۵۱-۵۲) در حقوق ایران ، عقدی را که به موجب آن مال مدیون وثیقه طلب قرار می گیرد ، رهن می نامند . عقد رهن ، چنانکه می دانیم ، سبب میشود که طلبکار وثیقه عینی بیابد و بر آن ” حق عینی تبعی ” پیدا کند و راهن نتواند در آن تصرفی کند که به زیان مرتهن باشد ( ماده ۷۹۳ ق . م . ) و طلبکار ، نسبت به استیفای حق خود از قیمت رهن ، بر دیگر طلبکاران رجحان یابد (اخلاقی ، ۱۳۸۶ ، ۹-۱۲ ).

مشاوره حضوری رایگان  با وکیل چک در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

ظهرنویسی به عنوان وثیقه

هدف از ظهر نویسی بعنوان وثیقه این است که دارندهء- اسناد تجاری با اخذ مبلغی از موسسات اعتباری مثل بانکها ، بعنوان وام یا اعتبار یا عناوین دیگر ، تسهیلات لازم معاملات تجاری خود را فراهم آورد . سابق براین ، در قلمرو معاملات ، به اموال مادی اعم از منقول و غیر منقول بها داده می شد ، با توسعه روز افزون اسناد تجاری بعنوان اموال اعتباری ، سرمایه نوینی در جامعه تجلی کرد و وسیله پرداخت ، واسطه معاملات ، معیار سنجش و ذخیره کنند ارزش اشیاء و خدمات بحساب آمد .

امروزه اموال مادی منقول و غیر منقول اشخاص ، ملاک سرمایه واقعی و منحصر بفرد آنها محسوب نمی شود ، بلکه حجم و نوع اسناد تجاری مثل اوراق بهادر این نقش را ایفاء می کند و خاصیت زایندگی آنها ، در بسیاری از موارد ، بیشتر از اموال مادی است ، از همین رو ؛ فکر وثیقه گذاری آنها ، ماهیت حقوقی و شرائط و احکام آن مطرح و مورد بحث قرار گرفت . در ظهر نویسی بعنوان وثیقه ،

مثل وثیقه گذاری اموال مادی از اعم از منقول و غیر منقول ، مالکیت اسناد تغییری نمی کند ، بنابراین دارنده چنین سندی ، علی القاعده تمام حقوق ناشی از ظهر نویسی ، باستثنای حق ظهر نویسی برای انتقال را دارد و چنانچه دارنده سند آنرا ظهر نویسی کند ، ظهر نویسی وی حکم ظهر نویسی بعنوان وکالت را خواهد داشت(اخلاقی ، ۱۳۸۶، ۴ ).

اوصاف حاکم بر اسناد تجاری

۱ ـ وصف تجریدی ( مشتمل بر اصول عدم استماع ایرادات و استقلال امضاءها )

۲ ـ وصف تنجیزی

۳ ـ وصف شکلی

۴ ـ وصف قابلیت انتقال

قبل از هر توضیح باید گفت این اوصاف مولود عرفهای بازرگانی بودند که بنابه نیاز بازرگانان ایجاد و تدریجا مورد حمایت قوانین موضوعه نیز قرار گرفتند .

۱ ـ وصف تجریدی

( مجرد بودن رابطه حقوقی منشا صدور سند نسبت به روابط حقوقی ناشی از صدور سند ) :

اصولا صدور اسناد اعم از مدنی و تجاری مبتنی بر یک رابطه حقوقی منشا است . کسی خانه ای میخرد و سند خرید و فروش آن ، میان فروشنده و خریدار امضاء میشود .

صرفنظر از این که سند خرید و فروش خانه موصوف ، به صورت مبایعه نامه عادی تنظیم شود یا سند انتقال رسمی ، انچه مهم است این که ، منشا صدور چنین سند غیرتجارتی ، همان معامله میان خریدار و فروشنده میباشد . در اسناد تجارتی نیز عینا وضع به همین منوال است . تاجری اقدام به خرید مالالتجاره میکند و پرداخت ثمن آن را به وسیله صدور یک سند تجارتی ، در سر وعده تعهد مینماید .

در اینجا نیز صدور سند به علت وجود یک رابطه حقوقی منشا است یعنی همان معامله خرید وفروش مال التجاره ، لذا از حیث وجود یک رابطه منشا ، اسناد مدنی و تجاری مشابهت دارند اما انچه موجب تمایز میان اسناد تجاری و مدنی گردیده و به صورت خصیصهای انحصاری جزء اوصاف اسناد تجاری درامده است ( وصف تجریدی ) ، این است که در مورد اسناد تجاری ، بر اثر صدور سند ، رابطه حقوقی جدیدی ایجاد می شود

که متکی به خود سند است و حیات ان وابسته به رابطه حقوقی منشا سند نمی باشد . به عبارت دیگر سند تجارتی به هر دلیل که صادر شده باشد ( رابطه حقوقی منشا ) پس از صدور ، موضوعیت مییابد و رابطه حقوقی مستقل و مجردی را ایجاد میکند که متکی به خود سند است نه منشا آن .

۲ ـ وصف تنجیزی :

در قلمرو حقوق مدنی ، اعمال حقوقی تابع شرایط خاصی بوده و عقود حسب مورد طبق ماده ۱۸۴ قانون مدنی ممکن است مشروط یا معلق باشند . ( گرچه در خصوص صحت عقد معلق اختلاف نظر هست لیکن به اعتقاد برخی ، تعلیق در انشاء صرفا موجب بطلان عقد بوده و تعلیق در منشا بلااشکال میباشد و به همین اعتبار هم عقد معلق جزء یکی از اقسام عقود صحیحه مندرج در ماده ۱۸۴ قانون مدنی آمده است )

برعکس در قلمرو حقوق تجارت شرط و قید با طبیعت اسناد تجاری سازگاری ندارد و با روح این رشته حقوقی بهویژه با قاعده عمومی تسریع و تسهیل گردش اسناد تجاری منافی است . طبیعت سند تجاری اقتضا میکند متضمن هیچ گونه شرطی نباشد چرا که هر قید و شرطی مانع از ایفای نقش صحیح و اصولی سند تجاری خواهد بود.

۳ ـ وصف شکلی ( فورمالیسم ) :

به طوری که ماده ۲۲۳ قانون تجارت مقرر داشته است ، شرایط شکلی سند تجاری از ان چنان اهمیتی برخوردار است که فقدان ان موجب خروج از زمره اسناد تجاری میگردد. جنبه شکلی اسناد تجاری ( در حقوق تجارت ایران و کنوانسیونهای ۱۹۳۰ و ۱۹۳۱ ژنو ) اهمیت فوق العاده ای داشته و نقایص شکلی موجب بی اعتباری انها میگردد . لزوم احترام به شکل و صورت سند ، بدین جهت است که به امضاء کنندگان سند تفهیم نماید ، تعهد ایشان جنبه تجریدی دارد .

۴– وصف قابلیت انتقال :

یکی از اوصاف بسیار مهم اسناد تجارتی ، قابلیت واگذاری و مبادله ان است چندان که این اسناد را غالبا با همین وصف میخوانند ( اسناد مبادله ای ). گردش اسناد تجارتی در اقتصاد امروز نقش گسترد های دارد و درآمد سرشاری را نصیب کشور مینماید. از سوی دیگر اساس کار بازرگانان را نیز تشکیل می دهد به طوری که با گردش این اسناد اعمال بازرگانی میسر میگردد . بدین ترتیب قابلیت انتقال اسناد تجارتی ، یکی از لوازم کار بازرگانان است و از همین رو در همه نظامهای حقوقی شناسایی شده است (مسعودی ،۱۳۷۹ ، ۶-۹ ).

ماهیت اسناد تجاری

ماهیت برات از دیدگاه حقوق تجارت:

قبل از اینکه راجع به ماهیت برات از نقطه نظر حقوق تجارت بپردازیم، لازم است دو نظریه را در حقوق تجارت بررسی کنیم:

۱– نظریه شخصی:

حقوق تجارت حقوقی است که در روابط بین تجار حاکم است و بیشتر یک نوع حقوق صنفی محسوب است و هیچ گونه معامله‌ای تجاری محسوب نمی‌شود، مگر آن که به وسیله تجار صورت گیرد.

۲– نظریه موضوعی:

طبق‌این نظر اساس حقوق تجارت بر روی معاملات تجاری استوار است و هر شخص که معاملات تجاری را انجام دهد باید تابع مقررات و اصول حقوق تجارت باشد. در مورد اول شخص معامله کننده مورد نظر است. شخص تاجر و شغل تجارت مورد بحث قرار می‌گیرد. در صورتی که در طریق دوم عمل معامله کننده مورد نظر است و اعمال تجاری دارای اهمیت می‌باشد.

البته به نظر می‌رسد که سیستم حقوق تجارت ایران

در مورد برات در بند ۸ ماده۲ مقرر می‌دارد:

«مقررات برواتی اعم از‌اینکه بین تاجر یا غیر تاجر باشد…» این جا از نظریه موضوعی تبعیت کرده و برات را عمل تجاری ذاتی دانسته ولی در مورد سفته وچک قانونگذار آن را جزء اعمال تجاری موضوعی قرار نداده و سفته و چک جزء اعمال تجاری تبعی ولی برات جزء اعمال تجاری موضوعی است.

ب- ماهیت سفته وچک:

سفته و چک از اعمال تجاری تبعی هستند. در آغاز درباره این که آیا صدور سفته و معاملات مربوط به آنها عمل تجاری است یا خیر توضیح می‌دهیم؛ زیرا بند۸ ماده۲ قانون تجارت معاملات برواتی را اعم از اینکه بین تاجر یا غیر تاجر باشد تجاری می‌داند. طبق ماده ۳۰۹ قانون تجارت نیز تمام مقررات راجع به بروات تجاری در مورد سفته نیز لازم الرعایه است.

در مورد چک صراحتاً‌بیان شده ذاتاً عمل تجاری نیست،

ولی درمورد سفته دو نظر وجود دارد:

عده‌ای معتقدند کلمه معاملات برواتی شامل سفته و برات می‌شود و سفته را حتی اگر از طرف غیر تاجر نیز صادر شده باشد، عمل تجارتی ذاتی می‌دانند و می‌گویند قانونگذار اگر می‌خواست سفته شامل آن نباشد مانند چک بیان می‌نمود. ولی عده‌ای دیگر آن را فقط مشمول معاملات برواتی می‌دانند و چون در بند۸ ماده۲ ذکری از سفته به عمل نیامده، معاملات مربوط به سفته را اگر بین غیر تاجر انجام گرفته باشد ، تجاری نمی‌دانند.

اکثریت دادگاه‌های ایران معاملات مربوط به سفته را اگر بین غیر تاجر انجام گرفته باشد، تجاری نمی‌دانند و آن را اگر توسط تاجر و برای امور بازرگانی باشد جزء اعمال تجاری تبعی می‌دانند. اما در مورد قرارداد تجاری باید گفت چون سفته جزء اسناد تجاری محسوب می‌شود،

و چون تعهد ناشی از یک سند تجاری علی الاصول تعهد تجاری است، پس سند تجاری یک قرارداد تجاری است هر چند که تعهد قبلی بر مبنای مدنی باشد. پس سفته یک قرارداد تجاری است و ممکن است جزء اعمال تجاری تبعی باشد. اما در مورد چک، قانونگذار در ماده۳۱۴ قانون تجارتبیان می‌دارد که «صدور چک ولو اینکه از محلی به محل دیگر باشد ذاتاً عمل تجاری محسوب نیست، لیکن مقررات‌ این قانون از ضمانت صادرکننده و ظهرنویس‌ها و اعتراض و اقامه دعوی و ضمان و مفقود شدن راجع به بروات شامل چک نیز خواهد بود.»(اسدی ،۱۳۸۶، ۶۰-۶۱ ).

اسناد تجارتی به معنای خاص ( برات و سفته و چک )

این اسناد کلیه اوصاف و ویژگیهای اسناد تجارتی را دارا هستند و با اتکاء به همین اوصاف ، مورد حمایت جدی قانونگزار تجارتی بوده و به این اعتبار میتوانند در مبادلات بازرگانی نقش پول را به خوبی ایفاء کنند . به طوری که میدانیم سرمایه بازرگان همواره باید در گردش باشد و نیز میدانیم که این سرمایه بیشتر به صورت کالا در اختیار اوست از این رو شیوه پرداخت پولی در میان تجار کمتر عملی بوده و لذا استفاده تجار از اسناد تجارتی امری اجتنابناپذیر میباشد .

از طرف دیگر ، دادههای علمی اقتصاد امروز نیز استفاده از چنین اسنادی را به جای پول توصیه مینماید . مطابق نظریه علمای اقتصاد ، پول رسالتی مهمتر از مبادله میان تجار به عهده دارد و ان گردش در سیستم بانکی برای گرداندن چرخهای صنعتی و سرمایه های ما در کشور است که این امر مستلزم حمایت هر چه بیشتر از اسناد تجارتی به منظور اعتماد و تشویق به استفاده ازان میباشد .

استفاده از اسناد تجاری به جای پول از انچنان اهمیتی برخوردار است که برخی از صاحبنظران رشته حقوق تجارت ، این خصیصه را به عنوان یکی از اوصاف اسناد تجاری برشمرده اند و از ان با نام «وصف جایگزینی» یاد کرده اند در شرایط شکوفایی اقتصادی ، اسناد بازرگانی سهم عمدهای را در گسترش تجارت داخلی و خارجی به خود اختصاص داده و می دهند و بالعکس در زمان بحرانهای اقتصادی ، این اسناد همیشه دچار رکود شده و کمتر به گردش درمیایند که علت ان را هم باید

در کمبود زمینه کالا ، عدم ثبات قیمتها ، افزایش ریسک ( خطر ) تجارت و تورم و کاهش قدرت خرید دانست . در هر حال تجارت نوین بر این باور است که رسیدن به اهداف فوق مستلزم حمایت از دارندگان اسناد تجاری است به گونه های که موجب اعتماد کافی میان تجار گردد .

 

برات و سفته و چک

تحولات تاریخی حاکی از این واقعیت است که پیدایش اسناد تجاری بدین خاطر بوده که تجار عملا رغبتی به استفاده از اسناد معمولی مثل حواله های مدنی از خود نشان نمی داده اند و لذا جامعه در پی ابداع وسایل مناسبتر دیگری برآمده تا از محدودیتهای حاکم بر روابط مدنی فارغ شده و بتواند میان تجار از رواج کافی برخوردار گردد . هر تاجری روزانه با حجم وسیعی از مبادلات پولی روبه روست و برای تشویق او به استفاده از سند به جای پول ، باید این اطمینان را به وی داد که سند مزبور ایمنی کافی برای تبدیل سریع و اسان به پول دارد .

و این چنین است که اسناد مورد استفاده بازرگانان ، راه خود را از اسناد مدنی جدا کرده و به اوصاف و ویژگیهایی لازم تجارت ، متصف گشته است (مسعودی ،۱۳۷۹ ، ۶-۹ ).

عناصر تشکیل دهنده این اسناد (برات، سفته و چک) عبارتند از:

۱- این اوراق از نظر ادله اثبات دعوی به عنوان سند شناخته می‌شود.

۲- این اسناد قابل معامله و نقل و انتقال می‌باشد.

۳- این اسناد در دست هر کسی که باشد نشان دهنده آن است که دارنده سند معادل مبلغ سند طلب دارد ( به شرط آن که سند در وجه حامل باشد) و معرف وجود طلب است.

۴- برات و سفته اسناد اعتباری هستند و اصولاً مدت دار می‌باشند و برای صاحب آنها ایجاد مالکیت می‌کنند.. (اسدی ،۱۳۸۶ ، ۵۷-۵۸ ).

برات

برات کلمه عربی و از برائت می آید به معنی رها شدن از وام است. قانون تجارت ایران برات را تعریف نکرده است ولی حقوق دانان معمولا این سند را اینگونه تعریف می کنند: برات سندی است که به موجب ان کسی به دیگری دستور می دهد که مبلغ معینی را در وجه حامل یا شخص ثالث یا حواله کرد او به دیدار یا سررسید معینی بپردازد.

کسی که برات صادر می کند، دهنده برات یا براتکش و کسی که وجه برات را باید بگیرد،دارنده برات یا برات دار یا مُحالٌ علیه و کسی که باید وجه برات را بپردازد ،گیرنده برات یا براتگیر نامیده می شود.

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .

در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان  با وکیل چک در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

بهترین وکیل طلاق شیراز

آیا نیاز به بهترین وکیل داری؟ تنها کافیست جست و جو کنید…

register steps in vakilnovin 1 بهترین وکیل طلاق شیراز | مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک 09151026897

خدا وکیلی ازدواج خوبه و زندگی زناشویی لذت های زیادی داره ولی به شرطی که با انتخاب درست همراه باشه چه از لحاظ سن یا شرایط تحصیلی یا خانوادگی چون اگه توجه کافی نباشه بعد از ازدواج زن و شوهر دچار مشکلاتی می شن

طوری که دیگه تحمل ندارن و دنبال راهی می گردن که زودتر خلاص بشن متاسفانه یا خوشبختانه در این مقاله من بهتون، بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز رو که بتونه کارتون رو در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام بده رو معرفی کنم که با ارتباط با ایشان بتونید مشکل خودتون رو حل کنید.
در ضمن من مریم ثابتی هستم کارشناس ارشد حقوق که نزدیک 5 سال هست پشتیبان موکلین در سامانه وکیل نوین هستم و حالا می خوام تجربیاتم رو در اختیارتون بزارم.

با آگاهی از علم حقوق پای حق خود بایستید 5 بهترین وکیل طلاق شیراز | مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک 09151026897

 با من همراه باشید و برای گرفتن طلاق توافقی فوری فرم زیر را تکمیل تا پشتیبانان سامانه وکیل نوین با شما تماس بگیرند.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

2 1 بهترین وکیل طلاق شیراز | مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک 09151026897  فهرست

 1. اسامی بهترین وکلای طلاق در شیراز
 2. اگر بخوام بدون وکیل پیش برم، اولین قدم از کجا شروع کنم؟
 3. مطالب مفید و پرسش های موکلین در مورد طلاق
 4. مشاوره رایگان با بهترین وکیل طلاق در شیراز
 5. مشاوره تلفنی با بهترین وکیل در شیراز
 6. اهمیت گرفتن بهترین وکیل برای طلاق در شیراز
 7. وظایف بهترین وکیل طلاق در شیراز
 8. مزایاس داشتن بهترین وکیل برای طلاق فوری در شیراز
 9. سوالات پر تکرار
 10. طلاق از طرف مرد
 11. آیا با کار کردن خانم در خانه اجرت المثل به او تعلق می گیرد؟

اسامی وکلای شیراز که در سامانه وکیل نوین ثبت نام نموده اند.
این لیست شامل وکیل پایه یک دادگستری در شیراز  و قاضی باز نشسته در شیراز و وکلای پایه یک در شیراز می باشد که در سامانه وکیل نوین ثبت نام داشته و رزومه و مشخصات آنها مورد بررسی و تایید قرار گرفته.

بهترین وکیل طلاق شیراز را با لیست 10 تایی بشناسید.

 

خانم نجمه مباشرینجمه مباشری

 

وکیل پایه یک ( 13 سال سابقه وکالت تخصصی )

ایشان با وکالت تخصصی در دعاوی کیفری، جنایی، خانواده، ارث، اجرای ثبت، وکالت ایرانیان خارج از کشور دارای پرونده های موفق بسیاری هستند. همچنین با استفاده از دانش و تجربه، توانسته نتیجه مطلوبی برای پرونده های موکلین را کسب کنند.

گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکلین از صفات بارز کاری ایشان می باشد.

نجمه مباشری  به عنوان وکیل حرفه ای شیراز  در دعاوی مختلف آماده ارائه خدمات حقوقی به تمام ایرانیان ساکن شیراز یا شیرازی های ساکن شهر ها و کشور های دیگر است.

در ادامه به برخی از مواد حقوقی که ایشان قبول وکالت میکنند، اشاره شده است:

طلاق توافقی، مهریه، حضانت، انحصار وراثت، تقسیم ترکه، عنداللزوم کلیه دعاوی اجرای ثبت، کلاهبرداری، سرقت، جعل و استفاده از سند مجعول و خیانت در امانت، تصرف عدوانی

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09129170468 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در: شیراز خیابان وکلا نبش کوچه 3 مراجعه نمایید.

 

توجه داشته باشید حتما به وکیل اعلام کنید از سامانه وکیل نوین با ایشان تماس گرفته اید تا وکیل پاسخگوی شما باشند.

 

آقای مصطفی نادریان

 

مصطفی نادریان

 

وکیل پایه یک ( 13 سال سابقه وکالت تخصصی )

از سوابق وکالتی و شغلی ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
دبیر کارگروه دعاوی و مدیر عامل شرکت سپیدار ایرانیان، مشاور حقوقی شرکت اهورا داروی، مدیر عامل ﺣﻘﻮقی ﻣﺸﺎور و وکیل شرکت اﯾﺮاﻧﯿﺎن ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺷﻬﺮ آتی ،  ﺷﺮکت ﻓﺎرس و گاز ﻫﻠﺪﯾﻨگ )، کارشناس حقوقی و املاک اداره برق اصفهان جزئی از شرکت ها و موسسات تجاری است که آقای نادریان وکیلشان هستند.قابل ذکر است ایشان جزو بنیاد ملی نخبگان بوده و به صورت افتخاری مشاور تجاری بنیاد نخبگان نیز هستند.
تخصص خاص ایشان در حوزه قرارداد نویسی است و مدرس آن در جشنواره اختراعات خلیج فارس هستند.
از پروژه های موفق ایشان می توان به پروژه جرایم اقتصادی در استان فارس به درخواست کل نیروهای مسلح در سال1393 اشاره نمود.

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09026220322 تماس بگیرید.

 

زهرا ستودهخانم زهرا ستوده

وکیل پایه یک ( 13 سال سابقه وکالت تخصصی )

از اﺑﺘﺪای ﻓﻌﺎﻟﯿﺘشان ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻼﻗﻪ ﺑﻪ چالش ﻫﺎی اﺷﺨﺎص در اﻧﻌﻘﺎد اﻧﻮاع ﻗﺮاردادﻫﺎ و ﺑﺤﺚ ﻫﺎ و چاﻟﺶ ﻫﺎی ﺣﻘﻮﻗی ﺷﺮکﺖ ﻫﺎی ﺗﺠﺎری، ﺑﯿﺸﺘﺮ در اﯾﻦ ﺣﻮزه ﻫﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﻤﻮدند.

ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺳﺎﺑﻘﻪ اﺧﺬ آراء ﻣﺴﺎﻋﺪ در دﻋﺎوی ﻣﺘﻌﺪد ﺗﺠﺎری و ﻗﺮاردادی، ﺳﺎﺑﻘﻪ کار در ﺷﺮکت ﻫﺎی ﻣﺘﻌﺪد از ﺟﻤﻠﻪ ﺷﺮکﺖ وﯾﺴﺘﺎ زﯾﺴﺖ ﻓﻨﺎوری ﺑﻪ ژن و ﺷﺮکﺖ پﺘﺮوﻣﻬﺮ اﻣﯿﺮان ﻧکﻮ ﯾکی از ﺷﺮکﺖ ﻫﺎی ﻣﺴﺘﻘﺮ در پﺎرک ﻋﻠﻢ و ﻓﻨﺎوری و ﺗﻨﻈﯿﻢ اﻧﻮاع ﻗﺮارداد از ﺟﻤﻠﻪ ﻗﺮارداد کﺎر، ﻣﺤﺮﻣﺎﻧگی، ﻋﺪم رﻗﺎﺑﺖ، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ گﺬاری و ﻏﯿﺮه ﺑﺎﻋﺚ گردﯾﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ داﻧﺸی ﻧﺴﺒﺘﺎ ﺧﻮب و ﺟﺎﻣﻊ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﺣﺚ ﻗﺮارداد ﻧﻮﯾﺴی دﺳﺖ پیدا کنند.
و ﻫﻢ اکنون ﻧﯿﺰ ﻣﺸﺎورﺣﻘﻮقی و کارشناس اﻣﻮر ﻗﺮارداد ﻫﺎ در ﻣﺮکز ﻧﻮآوری داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز ﻫﺴﺘند.

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09173878164 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در: ﺷﯿﺮاز، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﺟﻤﻬﻮری، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖداﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز، ﻃﺒﻘﻪ 9 ﻣﺮکز ﻧﻮآوری داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز

 

 مجید فرهادیآقای مجید فرهادی

وکیل پایه یک ( 7 سال سابقه وکالت تخصصی )

دارای روابط عمومی بالا و مهارت در پرونده های ملکی، بیمه ، شهرداری و ثبتی می باشند، در ضمن کارشناس حقوق و املاک شهرداری و مشاور حقوقی بیمه البرز نیز از پرونده های موفق ایشان می توان اشاره نمود.

 

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09171245343 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در: شیراز میدان معلم بلوار ایمان شمالی ساختمان وکلا

 

میلاد یونسیآقای میلاد یونسی

وکیل پایه یک دادگستری

ایشان از مهارت حل مسئله و فن بیان بالایی برخوردارند.
از تخصص های ایشان: تحصیل مال از طریق نامشروع و ضرب و جرح، دیه، چک، جرایم پزشکی، سرقت، مطالبه دیه، ارث، مطالبه وجه و تنظیم قرارداد می باشد.

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09172600107 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در:

 شیراز فرهنگ شهر، کوچه 31، ساختمان 38 طبقه دوم

 

  معصومه بدریخانم معصومه بدری

وکیل پایه یک دادگستری

ایشان از توانایی خوبی در دفاع از موکل و نحوه برخورد با قاضی برخوردارند.
تخصص های ایشان: ملکی، خیانت در امانت، کلاهبرداری، اجرت المثل و مطالبه دیه است.

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره 09176112889 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در: 

شیراز فرهنگ شهر بین کوچه 32 و 34 ساختمان قائم واحد202 دفتر وکالت

 

 

Untitled بهترین وکیل طلاق شیراز | مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک 09151026897 فاطمه رئیسی

وکیل پایه یک ( 7 سال سابقه وکالت تخصصی )

ایشان در سال 1392 موفق به دریافت درجه ممتازین استعداد های درخشان دانشگاه شیراز شده اند و تجربه به خصوصی در پرونده های ملکی دارند.

جهت اعطای وکالت و یا مشاوره با وکیل با شماره  09173298441 تماس گرفته و یا با هماهنگی قبلی به دفتر وکیل واقع در: شیراز خیابان قصرالدشت،نرسیده به سه راه عفیف آباد ،جنب عطاری چهل گیاه ،طبقه سوم

 

اگه از من بپرسی، بهترین وکیل طلاق در شیراز چه کسی هست؟

قطعا جواب میدم؛ وکیلی که در دیدار اول طلاق را پیشنهاد نکند و شما را به سازش دعوت کنه.

در واقع منظورم از این جمله اینه که یک وکیل خوب وکیلی است که در مرحله اول شما را برای آشتی تشویق کند و اگر آشتی و سازش را به صلاح شما ندانست به کمک تمامی آنچه که در دوران تحصیل و دوران وکالت خود آموخته است به شما کمک کند.

که خب خداروشکر از نظر اخلاق خیالم از وکلای سامانه وکیل نوین راحته راحته.

دومین موردی که تو همه دعاوی مهم هست اما تو بحث طلاق مهم تره، سرعت روند پرونده هست، هر چه سریع تر تمومه بشه هم برای هر دو طرف (خانم و آقا) و هم تو خیلی از موارد برای فرزند مشترکتون هم راحت تره

حالا اگه طلاقتون توافقی هست یعنی زوج و زوجه هر دو نفر به این نتیجه رسیدید که ادامه زندگی مشترک فایده ای نداره و با یک مشاوره خانواده خوب هم صحبت کردید و تصمیم جدی به طلاق دارید و میخواید کارتون فوری و در کمتر از 10 روز تموم بشه با شماره زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس: 09151026897

چنانچه نمی خواید وکیل بگیرید و می خواید بدونید برای ثبت شکایت کجا برید، اولین اقدام:

 
 

مراجعه به دفاتر خدمات قضائی و ثبت دادخواست و شکواییه هست

برای دفتر خدمات قضایی در شیراز کجا بریم؟

لیست دفاتر خدمات قضایی شیرازخدماتjpeg بهترین وکیل طلاق شیراز | مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک 09151026897

 

مطالب مفید و پرسش های موکلین در مورد طلاق:

 

سوال :

سلام وقتتون بخیر . میخوام از شوهرم جدا بشم در این مورد چند تا سوال دارم . ممنون میشم جواب بدین. میخواستم بدونم برای طلاق حتما باید وکیل بگیریم؟

 پاسخ :

سلام دوست عزیز در موضوع طلاق حضور وکیل الزامی نیست ولی از لحاظ اینکه معمولا افراد از حقوق قانونی خودشون اطلاعی ندارن و ممکنه در خیلی از موارد نتونن به حقشون برسن پیشنهاد میشه با وکیل مشورت کنن و در صورت امکان روند کارشونو به وکیل بسپارن.[/icon_timeline_item]

پیدا کردن وکیل خوب در شیراز

سوال :

من با چند تا وکیل صحبت کردم ولی نمیدونم خوب هستن یا نه،  چجوری میتونم یک وکیل خوب پیدا کنم؟

 پاسخ :

یک وکیل خوب باید چند ویژگی داشته باشه :

یک وکیل خوب ابتدا باید محرم اسرار باشه و دومین ویژگی تعهد اخلاقی برای انجام صحیح امور محوله  هست و مورد بعدی  اینکه وکیل خوب باید بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به نتیجه مطلوب را انتخاب کنه

،  یک وکیل خوب باید از معلومات حقوقی بالایی برخوردار باشه تا بتونه بهترین راه کارو به موکل نشون بده.

 در این مورد سامانه وکیل نوین با معرفی بهترین وکلا در سراسر کشور و همچنین پیگیری تیم سی آر ام در تمام مراحل روند پرونده همراه مراجعین عزیز می باشد

و چنانچه موکل بنا به هر دلیلی ازوکیل معرفی شده رضایت نداشته باشه  پرونده موکل محترم به وکیل دیگری سپرده میشه .

ویژگی وکیل خوب

سوال :

با توجه به اینکه شوهرم ۲سال هست که منو پسر۷ ساله ام رو ترک کرده و هیچ نفقه ای پرداخت نمیکنه، من میتونم تقاضای طلاق بدم؟

 پاسخ :

در قانون ایران حق طلاق درشرایط عادی با مرد هست و تا زمانی که  مرد رضایت نده حکم طلاق صادر نمیشه  البته نکته قابل توجه و مهم اینه که روز اول ازدواج در سند ازدواج ۱۲ مورد هست که مرد به خانم ۱۲ مورد وکالت برای طلاق داده است

که خانم در صورت محقق شدن هر کدام از این موارد میتواند بدون رضایت شوهرش طلاق خود را بگیرد مثلا  درصورت  عدم پرداخت نفقه توسط مرد ،زن در زندگی زناشویی در عسر و حرج باشه ،

مرد به مدت شش ماه متوالی زندگی مشترک را ترک کنه  در مورد شما با توجه به اینکه شوهرتون نفقه پرداخت نمیکنن میتونین برای طلاق اقدام کنین. در عین حال زندگی هر زوج متفاوت است

روش گرفتن مهریه با درخواست طلاق در شیراز

سوال :

اگر تقاضای طلاق بدم میتونم مهریه ام رو از شوهرم بگیرم یا نه؟

 پاسخ :

هیچ اجباری به بذل مهریه نیست شما میتونین دادخواست مطالبه مهریه رو به دادگاه تقدیم کنین

و چنانچه همسرتون مالی دارن میشه از طریق اجرای ثبت توقیف کنین قابل ذکر است که در طلاق یک طرفه در صورت محقق شدن بعضی از بند های سند ازدواج هم طلاق خود را بگیرید

و هم مهریه خود را مطالبه نمایید و اما در صورتی که طلاق شما طلاق توافقی باشد در اینصورت وصول مهریه و یا ابراء آن به صورت توافقی و سازش بین طرفین میباشد

که در این صورت زوج اجازه طلاق میدهد و در عوض میتواند از زوجه در خواست ابراء و بخشش مهریه نماید ویا خیر علاوه بر طلاق مهریه خود رو در یافت کنند ( به زبون عامیانه هرچی توافق کنین مثلا ما مورد داشتیم

حتی زوجه مبلغی هم به زوج داده تا زوج راضی به جدایی و طلاق شده و بلعکس مرد هم مهریه را کامل یا میزانی از آن را داده ) این امر توافقی است .

گرفتن جهیزیه در شیراز

سوال :

تکلیف جهیزیه ام چی میشه؟ شوهرم میتونه اجازه نده که جهیزیه ای که خودم آوردم رو ببرم؟

 پاسخ :

جهیزیه ای که زن با خودش به منزل شوهر میبره به معنای این نیست که زوج مالک آنها میشه و فقط میتونه از وسایل استفاده کنه

و هر زمانی که زن بخواد میتونه جهیزیه روپس بگیره چرا که تهیه وسایل به عهده زوج است که البته با لیست سیاهه یا فاکتور خرید و در صورتی که هیچکدوم از اینها موجود نباشه باید شاهد داشته باشه

و مرد به هیچ عنوان نمیتونه وسایلی رو که زن به عنوان جهیزیه با خودش به منزل شوهر آورده رو برنگردونه.

در این رابطه چنانچه میخواهید مفصل اطلاعات در زمینه جهیزیه بدست بیاورید من توصیه میکنم مقاله استرداد جهیزیه را مطالعه کنید ( برای دیدن مقاله و مراحل استرداد جهیزیه اینجا را کلیک کنید )

مدارک لازم برای طلاق در شیراز

سوال :

برای اینکه برای طلاق به وکلای سامانه وکیل نوین وکالت بدم چه مدارکی لازم هست؟

 پاسخ :

برای ثبت دادخواست طلاق باید شناسنامه و کارت ملی و همراه دالشتن سند ازدواج الزامی هست .

شما مدارکتون رو به وکیلی که ما بهتون معرفی میکنیم ارائه میدین و همچنین وکالت نامه مربوطه رو که وکیل بهتون ارائه میدن رو امضا میکنین و در قبال مدارکی که به وکیل ما سپردین رسید دریافت میکنین .

وکلای ما اقدامات لازم رو انجام میدن و نتیجه از طریق تیم سی آر ام و وکلا به شما اطلاع رسانی میشه قابل ذکر است که درصورتی که هر کدام از مدارک بالا را نداشتید راه حل گرفتن المثنی به فوریت نیز هست .)

راضی کردن شوهر برای طلاق توافقی در شیراز

سوال :

اگر بتونم شوهرمو برای طلاق توافقی در شیراز راضی کنم میشه راهنمایی کنید که به چه صورتی هست؟

 پاسخ :

در طلاق توافقی زن و مرد در مورد تمام حقوقاتشون ام از مهریه و نفقه و جهیزیه و در صورت داشتن فرزند حضانت فرزندان به توافق میرسند و همه موارد توافق شده را در صورتجلسه مکتوب میکنن .مکتوب کردن توافقات به منظور جلوگیری از سوءتفاهم احتمالی طرفین در جریان روند کار است.

طریقه اقدام با توافقنامه برای طلاق توافقی در شیراز

سوال :

اگر شوهرم توافق نامه امضا بکنه ولی حاضر نشه که بیاد دادگاه چجوری باید اقدام کنم؟ میشه وکیل بگیریم براش یا نه؟

 پاسخ :

در مورد طلاق توافقی اگریکی از طرفین یا هردو نفر تمایلی به شرکت در جلسات دادگاه نداشته باشن  میشه پرونده رو به وکیل سپرد تا روند پرونده روپیش ببره .

اگر همسر شما با طلاق توافقی موافق باشن ولی نخوان تو دادگاه حضور پیدا کنن ، باید به وکیل مراجعه کنن و وکالت نامه مربوط به طلاق توافقی رو تکمیل کنن و ادامه مراحل رو به وکیل بسپارن

 بهتره وکیلی داشته باشین که متعهد و منضبط و با وجدان داشته باشید تا به بهترین نحو پرونده شما رو به اتمام برسونه ، سامانه وکیل نوین با داشتن وکلای متخصص و مجرب آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران می باشد

مراحل طلاق توافقی در شیراز

سوال :

لطفا توضیح بدین که طلاق توافقی چه مراحلی داره؟

 پاسخ :

برای طلاق توافقی لازمه که طرفین به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنن و درخواست خودشونو ثبت کنن  ، مرحله بعدی تعیین وقت و ابلاغ اون به طرفین هست  که طرفین درتاریخ مشخص شده تو دادگاه حاضر میشن و دلایل خودشونو در باره عدم سازش عنوان میکنن.

قاضی محترم در جلسه اول زوجین رو به مراکز مشاوره معرفی میکنن مشاور باید معتمد دادکستری باشه در انتهای جلسات مشاوره باید نظر مشاور به دادگاه اعلام بشه و قاضی با توجه به نظر مشاور و چنانچه زوجه در دادگاه ادعا کنه که دوشیزه هست باید به پزشک قانونی مراجعه نموده و گواهی بکارت دریافت کنه.

و همچنین زوجه باید گواهی عدم بارداری راقبل از صدور حکم طلاق به دادگاه ارائه دهد. در دادخواست و بررسی آنها گواهی عدم امکان سازش را صادر میکند که این گواهی تا سه ماه اعتبار دارهکه به دفتر طلاق برای خواندن صیغه طلاق و ثبت آن مراجعه کنن، در صورتی که در مدت مقرر سه ماهه اقدام نکنن بعد از پایان سه ماه گواهی عدم امکان سازش فاقد اعتبار هست و باید برای طلاق توافقی مجدد اقدام کنند.

[/icon_timeline][/vc_column][/vc_row]

مشاوره رایگان با بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز:

سامانه وکیل نوین برای شهروندان عزیز شرایطی رو فراهم کرده که شما می توانید مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز، بتوانید مشکل خودتون رو هرچه سریع تر حل کنید.

برای مشاوره با بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز چیکار کنم؟

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند به وکیل طلاق در شیراز بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و بهترین وکیل طلاق متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .

برای مشاوره حضوری رایگان به بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره تلفنی با بهترین وکیل در شیراز:

اگر فرصت این رو ندارید که حضوری تشریف ببرید دفتر وکیل و از نزدیک ایشان را ببینید و مشکل خودتون رو توضیح بدید شما می توانید تنها با پرداخت 100 هزار تومن با بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز، مشاوره انجام بدین به مدت 15 دقیقه، وکلای ما سعی می میکنند بهترین راهکار های قانونی رو پیش پای شما بگذارند.

اهمیت گرفتن بهترین وکیل طلاق در شیراز از وکیل نوین

باید بدونید هر وکیلی که در هر موضوعی انتخاب میشه, باید ویژگی های مخصوص خودش رو داشته باشه.

قطعا هر فردی در مسئله طلاق راضی به انتخاب سرسری وکیل نیست و معمولا موکلین در انتخاب وکیل در پرونده های طلاق بسیار دقیق عمل میکنن. که قراره تمامی اسرار خودشون رو در زندگی با اون وکیل درمیون بذارن و قطعا اولین کاری که هر موکلی انجام میده پرس جو در رابطه با تخصص وکیل طلاق در شیراز هست.

وظایف بهترین وکیل طلاق در شیراز:

حضور وکیل طلاق در شیراز رو باید جدی گرفت, همیشه درپرونده های طلاق موضوعاتی مطرح میشه که خیلی کمتر در پرونده های دیگه ردپایی از اون ها دیده میشه.

اگه قبل از این که در پرونده های طلاق به مشکل بخوریم هنگام عقد با یک وکیل مشورت کنیم و خیلی از حقوقمون رو در سند ازدواج قید کنیم، در هنگام طلاق کمتر دچار مشکل میشیم.

این حقوق میتونن شامل: حق تحصیل/حق مسکن/میزان مهریه/میزان نفقه و خیلی چیز های دیگه بشن.

بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز در قدم اول باید تسلط کافی بر تمامی قوانین مربوط به خانواده و پرونده های طلاق داشته باشه و از اونجا که نحوه دادرسی در طلاق در این چند سال مدام در حال تغییر است, وکیلی در این امر موفق که با نحوه دادرسی اشنایی دقیق هم داشته باشه, البته لازمه که تجربه کافی هم داشته باشه, تا بیشتر بتونه به ما کمک کنه.

مزایای داشتن بهترین وکیل طلاق در شیراز:

مزایای وکیل طلاق در شیراز قطعا بسیار است اون هم نه تنها در شیراز بلکه در هر شهری که باشید اولین و مهم ترینش هم این است که اگاهی شما را بالا میبرد بعد از اون داشتن یک وکیل طلاق توافقی باعث میشه که مراحل رسیدگی سریع تر انجام بشه و از همه مهم تر با حضور وکیل نیازی به حضور زوجین در دادگاه نمی باشد.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با بهترین وکیل طلاق در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

عسر و حرج چیست

عسر و حرج عبارت است از به وجود آمدن وضعیتی که ادامه زندگی را برای زوجه با مشقت همراه نماید .

برای ارتباط با بهترین وکیل شیراز در دعاوی دیگر اینجا کلیک کنید.

موارد عسر و حرج زوجه که باعث گرفتن طلاق می شوند کدامند؟

۱– ترک زندگی توسط زوج حداقل به مدت ۶ ماه متوالی و یا ۹ ماه متناوب در مدت ۱ سال بدون عذر موجه.

۲– اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلا وی به مشروبات الکلی که به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است.

در صورتیکه زوج به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک ، مجددا به مصرف مواد مذکور روی آورد، بنا به درخواست زوجه ، طلاق انجام خواهد شد.

۳– محکومیت قطعی زوج به حبس ۵ سال یا بیشتر.

۴– ضرب و شتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج که با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.

۵– ابتلا زوج به بیماری های صعب العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه ی صعب العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.

6- پرداخت نکردن نفقه زن توسط شوهر به مدت 6 ماه

7- جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد.

8- محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب جرم

9- داشتن شغلی که با نظر دادگاه با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه منافات دارد.

10- در صورتی که پس از گذشت 5 سال زوجه از شوهر به جهت عقیم بودن یا عوارض جسمی بچه دار نشود.

11- در صورتی که زوج مفقود الاثر شود و ظرف 6 ماه پس از مراجعه به دادگاه پیدا نشود.

12- زوج دیگری را بدون رضابت زوجه اول اختیار کند.

 

وکیل طلاق در شیراز

سوالات پر تکرار از وکیل طلاق در شیراز

سوال:

سلام میخوام طلاق بگیرم اما باردارم چه کنم؟

جواب:

بهتره بگم که طلاق آخرین راه هست مخصوصا الان که پای یک بچه درمیون اما از نظر قانونی منعی بر تقاضای طلاق شما نیست و میتونید دادخواست طلاق بدهید.

سوال:

چه زمانی زن میتونه درخواست طلاق بده؟

جواب:

در قانون برای خانم ۱۲ شرط پیش بینی شده که در صورت داشتن ان ۱۲شرط خانم میتونه از طریق قانون اقدام کنه برای طلاق اگه مایلی با اون ۱۲ شرط اشنا بشی میتونی با کارشناسان وکیل نوین مشاوره بگیری.

سوال:

طلاق از طرف خانم چه مدت زمان میبره؟

جواب:

در صورت درخواست طلاق از طرف خانم اول این که نیاز به اثبات عسر و حرج بسیار زمان بر است و بستگی به دادگاه و قاضی داره و زمانش رو نمیشه پیش بینی کرد.

سوال:

آیا به صورت اینترنتی میشه طلاق توافقی گرفت؟

جواب:

طلاق یک سری تشریفات دارد که باید با حضور دو شاهد انجام شود.و در تمام مراحل دادرسی و توافقات نیاز به حضور طرفین میباشد.پس میتوان گفت:انجام اون از طریق اینترنت امکان پذیر نیست.

سوال:

چنانچه زوج برای فرار از پرداخت حقوق زوجه سرمایه خود را به نام دیگری کرده باشد چه اقدامات حقوقی امکان پذیر می باشد؟

جواب:

در صورتی که معامله به قصد فرار از دین قابل اثبات باشد( مثلا تاریخ انتقال پس از اقامه دعوی از سوی زوجه باشد) میتوان به استناد ماده ۲۱۸  قانون مدنی درخواست ابطال آن رااز دادگاه صالح نمود همچنین به استناد ماده ۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی عمل زوج جرم و وی به ۴ ماه تا ۲ سال حبس محکوم می شود.

سوال:

آیا مرد می تواند به زور زن را وادار نماید که از او جدا شود، هر چند زن راضی نباشد و او را به زور طلاق دهد، هر چند خواسته زن این نباشد ؟

جواب

قانونا مرد می تواند هر زمانی که بخواهد زن خود را طلاق دهد هر چند زن مخالف طلاق باشد لیکن باید تمام حق و حقوق زن را پرداخت نماید.

سوال:

با سلام و تشکر اگر زنی از طرف شوهرش وکالت برای طلاق داشته باشد میتواند هم مهریه اش را بگیرد و هم طلاق بگیرد؟

جواب:

با سلام بله می تواند طلاق بگیرد و مهریه خود را نیز مطالبه نماید مگر اینکه در ضمن متن وکالتنامه زوج ذکر کرده باشد که زوجه در صورت بذل تمام یا میزان خاصی از مهریه خود وکالت در طلاق دارد. 

وکیل طلاق در شیراز طلاق از طرف مرد:

مهم ترین و اصلی ترین روش طلاق از طرف مرد است. چون اساسا طلاق دادن حق مرد است، و این حق سلب شدنی از طرف مرد نیست ولی قابل وکالت دادن هست.

مثل مردی که وکالت در طلاق به زن خود می دهد و خود هم می تواند از این حق استفاده کند بنابراین مرد هر وقت بخواهد می تواند به دادگاه مراجعه کند و با کمک و راهنمایی وکیل طلاق درشیراز دادخواست طلاق بدهد و از دادگاه گواهی عدم سازش بگیرد و زن خود را طلاق دهد.

آیا با کار کردن خانم در خونه همسر بهش اجرت المثل تعلق میگیره؟

برابر تبصره ۶ ماده واحده مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام زن حق دارد از دادگاه درخواست کند حق الزحمه کارهایی را که در زمان زوجبت بدون قصد تبرع انجام داده و شرعا موظف به آن نبوده است تعیین و زوج را مکلف به پرداخت آن نماید. در اجرت المثل ملاک تعیین وضع مالی مرد نیست. بلکه با ارجاع امر به کارشناسی حق الزحمه زن در امور خانه داری به نسبت سنوات زندگی مشترک و نوع کارهایی که زوجه در خانه شوهر و دیگر عوامل تعیین می گردد.

وکیل طلاق در شیراز

 

چنانچه شما وکیل می باشید و جای خود را در این مقاله بهترین وکیل طلاق فوری در شیراز خالی دیدید، با شماره 09151026897 تماس بگیرید.

بهترین وکیل ملکی شیراز

سلام دوست خوبم وقتت بخیر ، قطعا شمایی که امروز این مقاله رو داخل سایت داری مشاهده میکنی در شیراز به مشکل ملکی برخوردی و دنبال بهترین وکیل ملکی در شیراز می گردی،

من مریم ثابتی هستم و در این مقاله می خوام به چند تا از سوالات و مشکلاتی که موکلینم تو شیراز در زمینه ملکی باهاش مواجه شدن و این مشکلات رایج هم بوده رو پاسخ بدم شاید مشکل شما هم باشه پس با عشق بخون:)
در ادامه میخوام از بین وکلایی که در سامانه وکیل نوین ثبت نام داشتند و رزومه و تخصصشون بررسی شده و جزو بهترین وکیل ملکی در شیراز هستند رو بهتون معرفی کنم تا شما شیرازی های عزیز بتوند با اطمینان و بدون دغدغه پروندتون رو بهشون بسپرید در ضمن خیالتون هم از بابت هزینه ای که بهشون پرداخت میکنید راحت باشه

تلاشم اینه با انصاف ترین، متخصص ترین، بهترین، خوش اخلاق ترین وکیل در شیراز رو بهتون معرفی کنم تا شما بتونید با کمترین هزینه، در سریع ترین زمان ممکن کارتون رو به بهترین وکیل بسپرید.

مثلا شما خونتون رو اجاره دادید اما مستاجر با وجود اتمام مدت اجاره و یا به دلیل مزاحمت هاش ملک را تخلیه نمیکند … اینجا مالک چه حق و حقوقی و تکالیفی داره، مستاجر چه حق و حقوقی و تکلیفی؟

بهترین وکیل ملکی شیراز از منظر وکیل نوین را با لیست 10 تایی بشناسید:

 

  1- وکیل آقای مصطفی نادریانآقای مصطفی نادریان

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری(13 سال سابقه وکالت)
دارای مدرک: کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه سراسری شیراز
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص: از سوابق وکالتی و شغلی ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
دبیر کارگروه دعاوی و مدیر عامل شرکت سپیدار ایرانیان، مشاور حقوقی شرکت اهورا داروی، مدیر عامل ﺣﻘﻮقی ﻣﺸﺎور و وکیل شرکت اﯾﺮاﻧﯿﺎن ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺷﻬﺮ آتی ،  ﺷﺮکت ﻓﺎرس و گاز ﻫﻠﺪﯾﻨگ )، کارشناس حقوقی و املاک اداره برق اصفهان جزئی از شرکت ها و موسسات تجاری است که آقای نادریان وکیلشان هستند.قابل ذکر است ایشان جزو بنیاد ملی نخبگان بوده و به صورت افتخاری مشاور تجاری بنیاد نخبگان نیز هستند.
تخصص خاص ایشان در حوزه قرارداد نویسی است ومدرس آن در جشنواره اختراعات خلیج فارس هستند.
از پروژه های موفق ایشان می توان به پروژه جرایم اقتصادی در استان فارس به درخواست کل نیروهای مسلح در سال1393 اشاره نمود.
customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09129170468
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز

 

2- وکیل آقای مجید فرهادیآقای مجید فرهادی

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری(7 سال سابقه وکالت)
دارای مدرک: کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه سراسری شیراز
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص: دارای روابط عمومی بالا و مهارت در پرونده های ملکی، بیمه ، شهرداری و ثبتی می باشند، در ضمن کارشناس حقوق و املاک شهرداری و مشاور حقوقی بیمه البرز نیز از پرونده های موفق ایشان می توان اشاره نمود.
customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09171245343
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز میدان معلم بلوار ایمان شمالی ساختمان وکلا

 

3- وکیل خانم نجمه مباشریخانم نجمه مباشری

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری(13 سال سابقه وکالت)
دارای مدرک: کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه سراسری شیراز
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص:

ایشان با وکالت تخصصی در دعاوی کیفری، جنایی، خانواده، ارث، اجرای ثبت، وکالت ایرانیان خارج از کشور دارای پرونده های موفق بسیاری هستند. همچنین با استفاده از دانش و تجربه، توانسته نتیجه مطلوبی برای پرونده های موکلین را کسب کنند.

گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکلین از صفات بارز کاری ایشان می باشد.

نجمه مباشری  به عنوان وکیل حرفه ای شیراز  در دعاوی مختلف آماده ارائه خدمات حقوقی به تمام ایرانیان ساکن شیراز یا شیرازی های ساکن شهر ها و کشور های دیگر است.

در ادامه به برخی از مواد حقوقی که ایشان قبول وکالت میکنند، اشاره شده است: انحصار وراثت، تقسیم ترکه، عنداللزوم کلیه دعاوی اجرای ثبت

کلاهبرداری، سرقت، جعل و استفاده از سندمجعول و خیانت در امانت، تصرف عدوانی

customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09173039460 و 09026220322
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز خیابان وکلا نبش کوچه 3

 

4- وکیل خانم زهرا ستودهخانم زهرا ستوده

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری(6 سال سابقه وکالت)
دارای مدرک: کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه سراسری شیراز
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص:

از اﺑﺘﺪای ﻓﻌﺎﻟﯿﺘشان ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻼﻗﻪ ﺑﻪ چالش ﻫﺎی اﺷﺨﺎص در اﻧﻌﻘﺎد اﻧﻮاع ﻗﺮاردادﻫﺎ و ﺑﺤﺚ ﻫﺎ و چاﻟﺶ ﻫﺎی ﺣﻘﻮﻗی ﺷﺮکﺖ ﻫﺎی ﺗﺠﺎری، ﺑﯿﺸﺘﺮ در اﯾﻦ ﺣﻮزه ﻫﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﻤﻮدند.

ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺳﺎﺑﻘﻪ اﺧﺬ آراء ﻣﺴﺎﻋﺪ در دﻋﺎوی ﻣﺘﻌﺪد ﺗﺠﺎری و ﻗﺮاردادی، ﺳﺎﺑﻘﻪ کار در ﺷﺮکت ﻫﺎی ﻣﺘﻌﺪد از ﺟﻤﻠﻪ ﺷﺮکﺖ وﯾﺴﺘﺎ زﯾﺴﺖ ﻓﻨﺎوری ﺑﻪ ژن و ﺷﺮکﺖ پﺘﺮوﻣﻬﺮ اﻣﯿﺮان ﻧکﻮ ﯾکی از ﺷﺮکﺖ ﻫﺎی ﻣﺴﺘﻘﺮ در پﺎرک ﻋﻠﻢ و ﻓﻨﺎوری و ﺗﻨﻈﯿﻢ اﻧﻮاع ﻗﺮارداد از ﺟﻤﻠﻪ ﻗﺮارداد کﺎر، ﻣﺤﺮﻣﺎﻧگی، ﻋﺪم رﻗﺎﺑﺖ، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ گﺬاری و ﻏﯿﺮه ﺑﺎﻋﺚ گردﯾﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ داﻧﺸی ﻧﺴﺒﺘﺎ ﺧﻮب و ﺟﺎﻣﻊ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﺣﺚ ﻗﺮارداد ﻧﻮﯾﺴی دﺳﺖ پیدا کنند.
و ﻫﻢ اکنون ﻧﯿﺰ ﻣﺸﺎورﺣﻘﻮقی و کارشناس اﻣﻮر ﻗﺮارداد ﻫﺎ در ﻣﺮکز ﻧﻮآوری داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز ﻫﺴﺘند.

customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09173878164
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 ﺷﯿﺮاز، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﺟﻤﻬﻮری، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖداﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز، ﻃﺒﻘﻪ 9 ﻣﺮکز ﻧﻮآوری داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز

 

5- وکیل خانم معصومه بدریخانم معصومه بدری

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک مرکز وکلا قوه قضاییه استان فارس
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص: ایشان از توانایی خوبی در دفاع از موکل و نحوه برخورد با قاضی برخوردارند.
تخصص های ایشان: ملکی، خیانت در امانت، کلاهبرداری، اجرت المثل و مطالبه دیه است.
customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09176112889
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز فرهنگ شهر بین کوچه 32 و 34 ساختمان قائم واحد202 دفتر وکالت

 

6- وکیل آقای میلاد یونسیآقای میلاد یونسی

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص: ایشان از مهارت حل مسئله و فن بیان بالایی برخوردارند.
از تخصص های ایشان: تحصیل مال از طریق نامشروع و ضرب و جرح، دیه، چک، جرایم پزشکی، سرقت، مطالبه دیه، ارث، مطالبه وجه و تنظیم قرارداد می باشد.
customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09172600107
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز فرهنگ شهر، کوچه 31، ساختمان 38 طبقه دوم

 

 

7- وکیل خانم فاطمه رئیسی

lawyer 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری (6 سال سابقه وکالت)
experience بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 تخصص: ایشان در سال 1392 موفق به دریافت درجه ممتازین استعداد های درخشان دانشگاه شیراز شده اند و تجربه به خصوصی در پرونده های ملکی دارند.
customer service بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402خدمات: مشاوره حضوری و تلفنی- پیگیری پرونده- تنظیم قرارداد وکالت-تنظیم دادخواست و شکواییه- مطالعه پرونده
success بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 میزان موفقیت: 90% موفقیت در پرونده ها
تلفن تماسUntitled بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 09173298441
آدرس دفترUntitled 1 بهترین وکیل ملکی شیراز+ مشاوره حضوری رایگان 1402 شیراز خیابان قصرالدشت،نرسیده به سه راه عفیف آباد ،جنب عطاری چهل گیاه ،طبقه سوم

 

خب بریم سروقت سوالات ، یکی یکی اینا رو بخون هر کدوم شبیه پروندت بود رو ادامه بده 

مدت اجاره ام تمام شده مستاجر گفته ابتدا مبلغ قرض الحسنه ( رهن ) من را بده سپس من ملک را تخلیه میکنم و من نیز به او گفته ام اول ملک را تخلیه کن تا من پول قرض الحسنه را بدهم ، نظر وکیل نوین در این خصوص چگونه است ؟ 

پاسخ :  ببین مطابق قانون موجر و مستاجر در این فرض مستاجر دارای حق حبس هستش ، حق حبس یعنی چی ؟ بذار به زبون راحت تر بگم یعنی تا زمانی که مبلغ قرض الحسنه اش رو دریافت نکنه میتونه ملک را تخلیه نکند  . 

 

مستاجر هیچ همکاری جهت بازدید از ملک به جهت بازدید مستاجر جدید نمیکند ، چیکار میشود کرد ؟ 

پاسخ :  هیچ کاری نمیشود کرد ، مستاجر هیچ تکلیفی در خصوص همکاری به جهت بازدید ملک ندارد و با توجه به این اینکه عموما در قرارداد این بند را مینویسند ولی در عمل ضمانت اجرا خاصی ندارد مگر برای این بند وجه التزام مشخص کرده باشیم . 

 

چنانچه بخواهیم وکیل بگیریم و مستاجر را از ملک بیرون کنیم چه میزان زمان میبرد  ؟ 

پاسخ :  ما دو شیوه برای تخلیه ملک داریم : 1. تخلیه فوری که تحت شرایطی میباشد و ظرف 10 روز انجام میشود . 2. تخلیه عادی که حول 3 الی 4 ماه زمان میبرد تا به مرحله اجرا برسد . 

 

شرایط تخلیه فوری چیست ؟؟ 

پاسخ :  در صورتی که ذیل قولنامه شما دو نفر شاهد امضا کرده باشند و اجاره نامه در دو نسخه باشد که تحویل طرفین شده باشد و در قرارداد قید شده باشد ، در این صورت شما میتوانید برای تخلیه فوری اقدام کنید ، در غیر این صورت باید تخلیه عادی اقدام نمایید  . 

 

مراحل اولیه برای اقدام جهت تخلیه فوری ملک چیست ؟

پاسخ :  در صورتی که نخواهید وکیل بگیرید و قصد داشته باشید خودتان پله های دادگاه را بالا و پایین بروید ، بایستی ابتدا با در دست داشتن اجاره نامه به نزدیک ترن دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرتان مراجعه کرده و پس از ثبت نام سامانه ثنا دادخواست تخلیه فوری ملک خود را ثبت نمایید .

 

در صورتی که از مستاجر برای تخلیه ملک شاکی شدم وضعیت مبلغ قرض الحسنه و اقساط اجاره معوقه چگونه میشود ؟ 

پاسخ :  در این حالت شما بایستی زمانی که از دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواستتان به شورای حل اختلاف ارجاع شد مراجعه داشته و مبلغ قرض الحسنه را به حساب دادگستری واریز کرده و بابت اجاره های معوقه و خسارات وارده به ملک و تسویه حساب نهایی جلسه گذاشته میشود  .

 

در صورتی که مستاجر به ملک آسیب وارد کرده باشد و تغییراتی در ملک بدون اجازه من بکند چکاری میتوانم بکنم ؟ 

پاسخ :  در اینجا ما میتوانیم با گرفتن تامین دلیل و ارجاع به کاشناس رسمی دادگستری به محل مراجعه کرده و پس از بازدید کارشناس میزان خسارت برآورد  و با تنظیم دادخواست مطالبه وجه مستاجر را محکوم به پرداخت خسارت نماییم . 

 

من خودم ساکن شهر تهران هستم و ملکم واقع در شهر شیراز و فرصت دادگاه و پاسگاه ندارم که بیام شیراز  ، برای تخلیه چگونه میتوانم اقدام کنم ؟ 

پاسخ :  شما میتوانید با تکمیل فرم پایین صفحه و معین شدن شهر مورد نظرتان در هر شهر ایران وارد کنید سپس کارشناسان وکیل نوین به شما تماس و وکیل متخصص تخلیه ملک اجاره ای در همان شهری که میخواهید به شما معرفی و میتوانید به رایگان مشاوره دریافت کنید ، سپس پس از شرح مشکلتان به صورت الکترونیک به وکیل بدون مراجعه حضوری وکالت داده و وکیل مربوطه اقدام به تخلیه ملکتان مینماید . 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی در خصوص بهترین وکیل ملکی شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

دعوی ملکی  به چه دعاوی گفته می شود؟

اصلا به چه دعاوی میشه گفت ملکی؟

تو حقوق اموال به دو دسته تقسیم میشن:

1- اموال منقول،   2- اموال غیر منقول

پس اینکه بتونیم تشخیص بدیم چه دعوایی منقول و چه دعوایی غیر منقول هست اهمیت خیلی زیادی داره مثلا دادگاه صالح برای رسیدگی به دعاوی ملکی و زیر شاخه هاش دادگاه محلی هست که اون ملک که مال غیر منقول هست اونجا قرار گرفته ولی اگه دعوی منقول باشه یعنی ملکی نباشه فقط دادگاه محل اقامت خوانده صالح به رسیدگی هست.

این یکی از نمونه هایی بود که بین دعوای منقول با غیر منقول اختلاف ایجاد میکنه و خب این تفاوت ها گاهی حقی رو بهمون میده که با ندونستن یک مورد کوچیک ممکنه خیلی از حقوقمون رو ندونیم و ازشون استفاده نکنیم و حقمون به راحتی خورده بشه.

حالا اون مورد کوچیک چیه؟

خیلی عامیانه بخوام بگم هر چیزی که قابلیت حمل و نقل داشته باشه مثل ماشین میشه منقول و هر چیزی که نشه به راحتی حملش کرد یا انتقال دادنش مستلزم خرابی باشه میشه غیر منقول مثل ملک، زمین، آپارتمان و…

مثال بزنم: من یک موکل داشتم چند روز قبل بهم تماس گرفت گفت من با یک دخترخانم 2 سال هست نامزدم و شدیدا دوستش دارم اما یک روز این خانم رو با یک اقا پسری میبینه و از شدت عصبانیت میره خونه پسره و درِ خونش رو آتیش میزنه.

حالا این سه نفر هیچ کدومشون ساکن شیراز نیستند حالا مثلا شما فکر کنید برای یک ماموریت کاری اومده بودن شیراز:)
فقط خونه این آقا پسر تو شیراز بوده.

اون آقا پسر که در خونش رو آتیش زدن میخواست بره ازین بنده خدا که شکست عشقی هم خورده بود، به جرم تخریب و آتش زدن عمدی شکایت کنه، قاضی اون شهر دیگه قرار عدم صلاحیت صادر کرده به شایستگی دادگاه شیراز.

اره خب درسته چون درِ خونه از توابع ملک هست و چون هنوز به ملک متصله، غیر منقول حساب میشه، یعنی این آقا پسر اگه بخواد شکایت کنه فقط و فقط دادگاه شیراز صالح به رسیدگی هست که خب یا خودش باید برای هر جلسه رسیدگی و تحقیقات که لازم باشه حضوری بره شیراز و از کار و زندگیش بمونه، یا هم وکیل متخصص ملکی در شیراز بگیره و کارش رو به وکیل بسپره.

هدف از انتخاب بهترین وکیل ملکی شیراز چیست؟

مهم ترین دعاوی حقوقی و پرکاربرد ترین دعوا در دادگاه های حقوقی دعوای ملکی است که به دلیل تنظیم نادرست قرارداد ها و زیر بار تعهد نرفتن و هنجار شکنی یکی از طرفین قرارداد که متعهد به رعایت مفاد قرار داد تنظیمی نشده اند.

ممکن است این اختلافات راه به دادگاه پیدا کند و با توجه به رشد روز افزون و لحظه ای ارزش ملک در کشور ما از دست دادن ملک مساوی با شکست و سرخوردگی عمیق در زندگی است .

از این  رو برای طرفی که رعایت توافق و قانون را کرده و حالا می خواد به حق قانونی خودش برسه و با یک اطمینان خاطری پرونده ملکی خودش رو در دادگاه پیش ببرد ، نیاز به شخصی با تجربه داره که قلق و تشریفات دادرسی را به خوبی و با تجربه بالا بشناسه و اشراف دقیقی به آخرین قوانین ملکی در شیراز داشته باشه.

وکیل ملکی ما در شیراز واجد چنین وجاهتی است.

برای اطلاعات بیشتر یا اگه نمی دونید در شیراز کدوم وکیل متخصص در پرونده ملکی شما هست فرم زیر رو تکمیل کنید تا درخواست شما برای کارشناسای ما ارسال بشه و در بهتون تماس بگیرند

اگه خواستید تلفنی مشاوره بشید یا نوبت بگیرید حضوری بیاید دفتر( البته پیشنهاد من اینه بخاطر اهمیت زیادی که دعاوی ملکی دارند و نیازه مدارک و قراردادهاتون ابتدا بررسی بشن اگه حضورا تشریف ببرید دفتر خیلی بهتره)

درخواست وکیل (1)

چنانچه نیاز به وکیل متخصص میباشید تنها کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید اطلاعات وکیل متخصص در استانتان برای شما نمایش و پیامک میگردد .

قوانین مربوط به دعاوی ملکی :

معیارهای بهترین وکیل ملکی شیراز :

 بهترین وکیل ملکی شیراز باید با انواع دعاوی حقوقی ، کیفری و ثبتی قابل طرح در خصوص املاک آشنایی داشته باشه همچنین باید با آراء وحدت رویه ، نظریات مشورتی ، اصلاحات در قوانین شکلی ، قوانین خاص و… آشنا باشه. 

از بهترین وکیل ملکی در شیراز انتظار دارم که تحصیلات تخصصی در خصوص املاک داشته باشد و یا اینکه تجربه ی بالایی در خصوص حل پرونده های ملکی داشته باشد.

بهترین وکیل ملکی در شیراز باید روند پرونده را به طور شفاف به موکل اطلاع بده و از فن بیان قوی و مهارت ارتباطی بالایی برخوردار باشه تا از حقوق موکل در برابر متصرف و… به خوبی دفاع کنه.

 

از جمله مهمترین دعاوی و اختلافات ملکی عبارتند از : 

وکیل-ملکی-در-بوشهر

امتیازات گرفتن بهترین وکیل ملکی در شیراز از سامانه وکیل نوین:

1- روند رسیدگی شما سرعت بهتری به خود می گیرد و پرونده شما نتیجه مطمئن تری با وکیل متخصص خواهد گرفت.

2- امتناع از انجام کاری که جریان پرونده را از کار بیندازد توسط وکیل ملکی جلوگیری می شود و استفاده به موقع از مدارک در جای و مکان خودش از مزایای یک وکیل ملکی خوب است.

3- تجربه زیاد در پروند های ملکی و علم و دانش مناسب و طرفداری از جبهه حق از خصوصیات وکیل ملکی در شیراز است که به شما قوت قلب می دهد.

4- با وجود وکیل و اعتماد و اطمینان شما به او دیگر لازم نیست که مکان پر ازدحام و اعصاب خورد کن و کلافه انگیز دادگاه ها را تحمل کنید.این امور را به وکیلی که صبر و استقامت ، تخصص،تجربه ، روحیه جنگندگی برای برقراری عدالت و دانش کافی را در اختیار دارد محول کنید.

مشاوره حضوری رایگان یا مشاوره تلفنی با بهترین وکیل ملکی در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

چنانچه شما وکیل می باشید و جای خود را در این مقاله بهترین وکیل ملکی در شیراز خالی دیدید، با شماره 09151026897 تماس بگیرید.

وکیل کلاهبرداری در تبریز

بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز در سامانه وکیل نوین توانست به من کمک کنه که خیلی زود مبلغ هنگفتی را که ازم کلاهبرداری کرده بودند، پس بگیرم. شما هم اگر به وکیل کلاهبرداری در تبریز نیاز داشتید، می‌توانید با بهترین وکیل کلاهبرداری در سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در تبریز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

انتخاب بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز:

برای انتخاب بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز، می توانید از روش های زیر اقدام کنید:

توصیه دوستان و آشنایان

جستجوی آنلاین

مراجعه به کانون وکلای دادگستری

در ادامه، برخی از نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز را به اختصار بیان می کنیم:

1.سابقه و تجربه وکیل

2.تخصص وکیل

3.مهارت های ارتباطی وکیل

4.هزینه وکیل

وکیل کلاهبرداری در تبریز:

وکیل کلاهبرداری به وکیلی گفته می شود که نسبت به کلیه قوانین و مقررات کیفری ایران علی الخصوص قانون مربوط به جرم کلاهبرداری آگاهی و تخصص کامل دارد و می تواند با استفاده از بهترین راهکارهای قانونی از حقوق موکل خویش دفاع نماید.

در راستای جرم کلاهبرداری موسسه حقوقی بین‌المللی راه امید بر آن شد که وکیل متخصص در زمینه کلاهبرداری را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده کلاهبرداری هستید معرفی نماید. سامانه وکیل نوین در تبریز با داشتن وکلای متخصص در این حوزه به صورت کاملا تخصصی در تبریز در حال فعالیت می‌باشد.

در سامانه وکیل نوین تیمی از کارشناسان متعهد و همچنین تیم CRM (تیم پشتیبانی موکلین) پشتیبان موکلین عزیز می‌باشند به طوری که بعد از معرفی وکیل توسط کارشناسان ، تیم  CRMبا موکل محترم تماس می‌گیرند و پیگیر روند کار وکیل خواهند بود و چنانچه موکلی بنا به هر دلیلی از وکیل خود ناراضی باشد پرونده به وکیل دیگری ارجاع داده می‌شود. جالبه بدونین که سامانه وکیل نوین در همین مقاله لیستی از بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز رو برای شما عزیزان آماده کرده تا با تنها یک کلیک وکیل دلخواهتون رو پیدا کنید. پس با ما همراه باشید.

وکیل کلاهبرداری در تبریز     وکیل محمد حسن طالعی  وکیل کلاهبرداری در تبریز               وکیل علیرضا دانشی
تخصص:  کلاهبرداری تخصص:  کلاهبرداری
شماره تماس:  09141166988 شماره تماس:  09144892734
آدرس: خیابان اذربایجان مابین اخونی بهارساختمان اذربایجان طبقه3 واحد10 آدرس: ولیعصر خیابان قانون بالاتر از دادگستری مجتمع وکلای دادگستری طبقه 6 دانشی
وکیل کلاهبرداری در تبریز      وکیل توحید سلامتی فرد وکیل کلاهبرداری در تبریز             وکیل سینا مهدوی
تخصص:  کلاهبرداری تخصص:  کلاهبرداری
شماره تماس:  09144796125 شماره تماس:  09399418663
آدرس: چایکنار-روبروی بیمه تامین اجتماعی-نبش کوی فرزامی-پلاک30-ط2 آدرس: چهارراه آبرسان ساختمان اسکان 1 طبقه 4 دفتر وکالت آقای نیکنام
وکیل کلاهبرداری در تبریز              وکیل ناصر همتی وکیل کلاهبرداری در تبریز            وکیل افشین عبدی
تخصص:  کلاهبرداری تخصص:  کلاهبرداری
شماره تماس:  09142347994 شماره تماس:  09144182921
آدرس: نصف راه (میدان جهاد) برج مهدیه طبقه5 آدرس: چهارراه منصور ساختمان حریر 4
وکیل کلاهبرداری در تبریز          وکیل محمد زاد علی وکیل کلاهبرداری در تبریز               وکیل فقوری
تخصص:  کلاهبرداری تخصص:  کلاهبرداری
شماره تماس:  09148667068 شماره تماس:  09143128461
آدرس: مابین میدان ساعت و چهارراه منصور. ساختمان افرا.طبقه سوم آدرس: بعد از چهار راه حافظ نرسیده به ارتش.جنب پارک جدید باغشمال

جرم کلاهبرداری در تبریز:

کلاهبرداری به معنای استفاده از وسایل متقلبانه برای فریب مردم و به دست آوردن اموال آن‌ها است. بنابراین، از هر وسیله‌ی متقلبانه‌ای که در این راه استفاده شود مثل اینکه کلاهبردار مدیر کارخونه است و یا یک مقام مهم دولتی است و … و باعث فریب خوردن اشخاص شود و اموال آن‌ها را از چنگشان در بیاورد، کلاهبرداری محسوب می‌شود. منتها تفاوتی که وجود دارد این است که اگر کلاهبردار دارای پست و مقام دولتی باشد و از مقام خود سوءاستفاده و کلاهبرداری کند، مجازاتش شدیدتر می‌شود. به این ترتیب،

مجازات کلاهبرداری از قرار زیر است:

 

جرائم در حکم کلاهبرداری در تبریز:

برخی جرایم هستند که در قوانین مختلف قانون‌گذار آن‌ها را در حکم کلاهبرداری آورده است. اثر اینکه جرایم زیر در حکم کلاهبرداری دانسته شده‌اند، این است که جرمی غیرقابل گذشت محسوب می‌شوند و رضایت شاکی فقط منجر به تخفیف  در ادامه به این قوانین پرداخته می‌شود:

۱)قانون مجازات اشخاصی که برای بردن مال غیر، تبانی می‌نمایند (مصوب ۳/ ۵/ ۱۳۰۷)   

۲) قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر در تبریز(مصوب ۵/ ۱/ ۱۳۰۸)

۳)قانون مجازات اشخاصی که مال دیگری را به‌ عوض مال خود معرفی می‌نمایند (مصوب ۳۱/ ۲/ ۱۳۰۸)

۴) قانون تصدیق انحصار وراثت (مصوب ۱۴/ ۷/ ۱۳۰۹)

۵) قانون ثبت اسناد و املاک کشور

۶) قانون‏ وکالت‏ (مصوب ۲۵/ ۱۱/ ۱۳۱۵)

۷) لایحه‌ی قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت (مصوب ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۴۷)

۸)قانون نحوه‌ی اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۷/ ۵/ ۱۳۶۳)

۹)قانون تعطیل مؤسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی که بدون اخذ مجوز قانونی دائر شده و یا می‌شود (مصوب ۱۵/ ۱۰/ ۱۳۷۲)

۱۰)قانون راجع‌ به ترجمه‌ اظهارات و اسناد در محاکم و دفاتر رسمی (مصوب ۲۹/ ۴/ ۷۶)

۱۱)قانون تأسیس بیمه‌ی مرکزی ایران و بیمه‌گری (مصوب ۳۰/ ۳/ ۱۳۵۰)

۱۲)قانون بیمه‌ اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث (مصوب ۲۰/ ۲/ ۱۳۹۵)

 

وکیل-متخصص-کلاهبرداری-در-تبریز

روش و مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد وکیل کلاهبرداری در تبریز اینجا کلیک کنید

رسیدگی در دادسرا:

این شکایت پس از ثبت شکواییه کلاهبرداری توسط زیان‌دیده (شاکی)، توسط معاونت ارجاع به یکی از شعب بازپرسی دادسرا ارسال می‌شود. دفتردار پس از وصول شکواییه آن را ثبت و پرونده را نزد بازپرس پرونده ارسال می‌کند.

بازپرس پرونده نیز پس از بررسی محتویات شکایت طرح شده، دستور احضار دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری را به دفتردار خود می‌دهد. در ادامه احضاریه توسط مدیر دفتر شعبه بازپرسی تنظیم و برای دو طرف ارسال می‌شود.

هر دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری، روز رسیدگی در شعبه بازپرسی حضور می‌یابند و زیان‌دیده پرونده شکایت مندرج در شکواییه خود را دوباره مطرح می‌کند. متهم پرونده (کلاهبردار) نیز در دفاع ممکن است ایراداتی را به شاهد وارد کند.

که در این صورت دادگاه باید به این ایرادات رسیدگی نماید. پس از بررسی مدارک اولیه توسط بازپرس که در این راه ممکن است از آگاهی یا کلانتری بسته به اهمیت موضوع کمک گرفته شود، ممکن است قرار بازداشت موقت تا صدور حکم برای متهم به آدم ربایی صادر شود.

رسیدگی در دادگاه:

جرم کلاهبرداری در صورت طرح در دادگاه، طرفین دعوا هر دو باید اقدام به اخذ وکیل نمایند. برای پرونده‌های کیفری، اخذ وکیل الزامی است و در صورتی که متهم تمکن مالی نداشته باشد، دادگاه برای او وکیل تسخیری استخدام می‌کند.
ممکن است زیان‌دیده از قرار صادره به دادگاه کیفری شکایت می‌کند. با ارسال پرونده به مجتمع قضایی، پرونده از سوی معاونت ارجاع به یکی از شعب دادگاه‌های کیفری ارسال می‌شود. قاضی دادگاه کیفری نیز پرونده را مطالعه می‌کند و دستور تعیین وقت جلسه رسیدگی می‌دهد.

زمان رسیدگی، به هردو طرف در قالب یک اخطاریه ارسال می‌شود. در روز جلسه رسیدگی، طرفین در جلسه رسیدگی دادگاه حاضر می‌شوند. شاکی، دلایل خود را ارائه می کند و در قابل متهم نیز دفاعیات خود را اظهار می‌دارد.

قاضی ضمن شنیدن به اظهارات دو طرف و بررسی مدارک و دفاعیات دو طرف تصمیم لازم را می‌گیرد. اینکه مدارکی که ارائه می‌کند تا چه اندازه معتبر باشد، به رای و نظر قاضی بستگی دارد. در نهایت، ممکن است قاضی قرار صادره در دادسرا را استوار بداند یا اینکه آن را رد نماید.

وکیل کلاهبرداری برای اثبات جرم چگونه عمل می کند؟

1.بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز ابتدا به صحبت های موکل خود و شرح ماجرا با دقت گوش داده و تمام نکات مهم و جزئیات مورد نیاز برای رسیدگی پرونده را استخراج می کند.

2.سپس پرونده را مورد مطالعه قرار داده و کلیه مدارک و مستندات را بررسی می کند.

3.وکیل کلاهبرداری بعد از کسب اطلاعات مورد نیاز ، بهترین راه حل قانونی برای پیگیری پرونده را انتخاب می کند . با توجه به شیوه های مختلفی که برای اینن جرم وجود دارد وکلا نیز از روش های متفاوتی برای دستیابیبه نتیجه و احقاق حقوق موکلین استفاده می کنند

4.بهترین وکیل کلاهبرداری در تبریز اقدامات لازم برای طرح دعوا و تنظیم شکوائیه را انجام داده و با ضممیه مدارک و مستندات /آن را به مرجع قضایی مربوطه ارائه می دهد.

5.در مرحله آخر وکیل کیفری به نمایندگی از جانب موکل خود در دادگاه حضور پیدا کرده و با استناد به قوانین برای دستیابی به نتیجه از حقوق موکل خود دفاع می کند.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در تبریز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز

 

 

سلام من مریم ثابتی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و مدت 5 سال هست که پشتیبان موکلین در سامانه وکیل نوین هستم،

اول اینکه پیشنهاد می کنم اگر در دام کلاهبرداری افتادید حتما از بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز مشورت بگیرید.

 

Untitled بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402فهرست:      بادنیای قانون4 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402و حقوقت آشنا شو…

1- بهترین وکلای متخصص جرم کلاهبرداری در شیراز
2- لیست دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شیراز
3- نظر کاربران وکیل نوین از وکلای معرفی شده به آنها
4- بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز
5- روش و مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری در شیراز
6- تعریف جرم کلاهبرداری
7- کلاهبرداری اینترنتی در شیراز
8- مجازات جرم کلاهبرداری
9- اثبات جرم کلاهبرداری در شیراز
10- نمونه های جرم کلاهبرداری در شیراز
11- ماده قانونی جرم کلاهبرداری
12- چگونه از وکیل متخصص کلاهبرداری در شیراز مشاوره بگیریم؟

 

بهترین وکلای متخصص جرم کلاهبرداری شیراز از منظر وکیل نوین را با لیست 10 تایی بشناسید

دوست عزیزم:
توجه داشته باش حتما هنگام تماس با وکیل اعلام کنید از وکیل نوین تماس گرفتید، تا وکیل پاسخگوی شما باشند.

  1-مصطفی نادریانآقای مصطفی نادریان

 

آقای مصطفی نادریان از بهترین وکیل های پایه یک در شیراز با 13 سال سابقه وکالت می باشند و دارای مدرک فوق لیسانس جزا و جرم شناسی از دانشگاه شیراز هستند.

تخصص خاص ایشان در حوزه قرارداد نویسی است .

از پروژه های موفق ایشان می توان به پروژه جرایم اقتصادی در استان فارس به درخواست کل نیروهای مسلح در سال1393 اشاره نمود.

از سوابق وکالتی و شغلی ایشان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تلفن تماس: 09129170468

 

 

 

2- نجمه مباشریخانم نجمه مباشریخانم نجمه مباشری از بهترین وکیل های پایه یک در شیراز با 13 سال سابقه وکالت می باشند و دارای مدرک فوق لیسانس جزا و جرم شناسی از دانشگاه شیراز هستند.

ایشان با وکالت تخصصی در دعاوی کیفری، جنایی، خانواده، ارث، اجرای ثبت، وکالت ایرانیان خارج از کشور دارای پرونده های موفق بسیاری هستند. همچنین با استفاده از دانش و تجربه، توانسته اند نتیجه مطلوبی برای پرونده های موکلین را کسب کنند.

گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکلین از صفات بارز کاری ایشان می باشد.

نجمه مباشری  به عنوان وکیل حرفه ای شیراز  در دعاوی مختلف آماده ارائه خدمات حقوقی به تمام ایرانیان ساکن شیراز یا شیرازی های ساکن شهر ها و کشور های دیگر است.

تخصص و مهارت:

آدرس دفتر وکیل: شیراز خیابان وکلا نبش کوچه 3

تلفن تماس: 09173039460  و  09026220322

 

 

 

3- مجید فرهادی

آقای مجید فرهادی

آقای مجید فرهادی از بهترین وکیل های پایه یک در شیراز با 7 سال سابقه وکالت می باشند و دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه شیراز و از وکلای دارای روابط عمومی بالا و بسیار خوش اخلاق هستند.

در ضمن ایشان کارشناس حقوق و املاک شهرداری و مشاور حقوقی بیمه البرز نیز هستند و از پرونده های موفق ایشان می توان اشاره نمود.

تخصص و مهارت:

آدرس دفتر وکیل: شیراز میدان معلم بلوار ایمان شمالی ساختمان وکلا

تلفن تماس: 09171245343

 

 

4- زهرا ستودهخانم زهرا ستوده

خانم زهرا ستوده از بهترین وکیل های پایه یک در شیراز با 6 سال سابقه وکالت می باشند و دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه شیراز هستند. 

ایشان اﺑﺘﺪای ﻓﻌﺎﻟﯿﺘشان ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻼﻗﻪ ﺑﻪ چالش ﻫﺎی اﺷﺨﺎص در اﻧﻌﻘﺎد اﻧﻮاع ﻗﺮاردادﻫﺎ و ﺑﺤﺚ ﻫﺎ و چاﻟﺶ ﻫﺎی ﺣﻘﻮقی و شرکت ﻫﺎی ﺗﺠﺎری، ﺑﯿﺸﺘﺮ در اﯾﻦ ﺣﻮزه ﻫﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﻤﻮدند.

تخصص و مهارت:

آدرس دفتر وکیل: ﺷﯿﺮاز، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﺟﻤﻬﻮری، ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز، ﻃﺒﻘﻪ 9 ﻣﺮکز ﻧﻮآوری داﻧﺸگاه ﺷﯿﺮاز

تلفن تماس:09173878164

 

5- میلاد یونسیآقای میلاد یونسی

آقای میلاد یونسی از بهترین وکلای پایه شیراز می باشند. ایشان از مهارت حل مسئله و فن بیان بالایی برخوردارند.

تخصص و مهارت:

آدرس دفتر وکیل: شیراز فرهنگ شهر، کوچه 31، ساختمان 38 طبقه دوم

تلفن تماس: 09172600107

 

6-معصومه بدری خانم معصومه بدری

خانم معصومه بدری از بهترین وکلای پایه یک در شیراز هستند. ایشان از توانایی خوبی در دفاع از موکل و نحوه برخورد با قاضی برخوردارند.

تخصص و مهارت:

آدرس دفتر وکیل: شیراز فرهنگ شهر بین کوچه 32 و 34 ساختمان قائم واحد202 دفتر وکالت

تلفن تماس: 09176112889

 

7-فاطمه رئیسی

خانم فاطمه رئیسی از بهترین وکلای پایه یک در شیراز با 6 سال سابقه وکالت می باشند.

آدرس دفتر وکیل: شیراز خیابان قصرالدشت،نرسیده به سه راه عفیف آباد ،جنب عطاری چهل گیاه ،طبقه سوم

تلفن تماس: 09173298441

 

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل در شیراز

وکیل در شیراز 300x150 1 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402


           

  بهترین وکیل شیراز
همه ی ما در زندگی به دنبال بهترین واسه خود هستیم بهترین ماشین, بهترین خونه ,بهترین همسر, بخاطر همین باید بهترین وکیل شیراز رو در کنارمون داشته باشیم چون لایق بهترین ها هستیم.

وکیل طلاق در تبریز 1 300x150 1 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

وکیل طلاق در شیراز
خدا وکیلی ازدواج خوبه و زندگی زناشویی لذت های زیادی داره ولی به شرطی که با انتخاب درست همراه باشه چه از لحاظ سن یا شراط تحصیلی یا خانوادگی چون اگه توجه کافی نباشه بعد از ازدواج زن و شوهر دچار مشکلاتی میشن طوری که دیگه تحمل ندارن و دنبال راهی میگردن که زودتر خلاص بشن.

بهترین وکیل ملکی در شیراز 300x150 1 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

بهترین وکیل ملکی در شیراز
وکیل نوین زمینه ای رو فراهم کرده که شما هر جای ایران که باشی با تکمیل فرم ذیل کارشناسان حقوقی ما به شما ظرف کمتر از نیم ساعت تماس میگیرند و میتونی به رایگان با نزدکترین وکیل به خودت و با بهترین وکیل ملکی در شیراز مشاوره حضوری داشته باشی.

 

😯

اصلا چرا راه دور بریم، همین دوست خودم، یک سال قبل بهش تماس گرفتند و با لحن موجه و شور و هیجانی که در صداشون ریختند، ابتدا خودشون رو معرفی کردند و سلام و احوال پرسی کردند و گفتند ما از برنامه فلان با شما تماس گرفتیم و در حال حاضر آقای فلانی( یه فرد مشهوری) در استودیو حضور دارند، به قید قرعه شما برنده 5 ملیون تومان وجه نقد شده اید.

حالا برای اینکه یک در صد هم شک نکنه بهش گفتن که قبلش یک جمله به تماشاچی ها که الان دارند شما رو تماشا می کنند بگید و توصیه های حرفه ای مبنی بر «حرف سیاسی یا تبلیغاتی نزنید» و «حرفتان را با معرفی خود و سلام و درود آغاز کنید» هم بیان کردند تا طفلکی دوستم حتی یه لحظه ام شک نکنه که مورد دستبرد حرفه ای دزدان اعتماد مردم قرار گرفته است.

این بنده خدا ام بی خبر از همه جا هم پس از مدتی که پیام خود را بیان کرد و به یکی دو سئوال بی‌مایه مجری نمای کلاهبردار جواب داد، به او گفته شده پشت خط منتظر بماند تا همکاران، او را برای گرفتن جایزه اش راهنمایی کنند و حتی با استفاده از نرم افزار صدای مجری های معروف و مشهور رو تقلید کرده بودند و صدای دست زدن حضار و  تشویق هم از داخل استودیوم پخش کردن.

در این لحظه که دوستم کاملا باور کرده که روی آنتن زنده است و طمع و ولع اون 5 ملیون هم گرفتش بهش گفتند همین الان برو عابر بانک، شماره حسابت رو بزن و با گفتن جمله: «ما باید مطمئن شویم شماره حساب شما متعلق به خودتان است» و «شماره ای که به تلفن شما ارسال شده شناسه واریزی است که ما با آن برای شما پول پرداخت می کنیم» این طفلک رو فریب دادند و کل حسابش رو خالی کردند.

تو این موارد نکته خیلی خیلی مهمش اینه که اول توجه کنید ببینید اصلا شما تو این برنامه شرکت کردید یا نه…

5181293 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

بعضی ها هم این نوع کلاهبرداری‌ها رو چون در محیط مجازی است، از جنس کلاهبرداری نمی‌دانند؛ درحالیکه در تعریف کلاهبرداری آمده است، شخص یا اشخاصی با فریب و نیرنگ و استفاده از وسایل متقلبانه، اموالی را به دست آورند؛ بنابراین، شامل کلاهبرداری در فضای مجازی هم می‌شود.

 

😉

من خودم یه موکل داشتم، داستانش جالبه تعریف کنم: تو دیوار آگهی زده بود یه پکیج آموزشی در مورد راه های ثروتمند شدن به مبلغ 800 هزار تومن…

بعد از اینکه افراد براش 800 تومن رو واریز میکردند، بلاکشون میکرد. خب آره درسته 800 هزار تومن مبلغی نیست که من بخوام برم از این فرد شکایت کنم، دقیقا همه کسایی هم که براش 800 تومن رو واریز کرده بودند دقیقا فکر شما رو کردند و با خودشون گفتند:800 تومن ارزش شکایت نداره.

اما فکرش رو بکن در  کل ایران به میلیارد به حساب این آقا پول واریز شده بود که اخر سر خود پلیس فتا پیگیر قضیه شده بود و به یکی یکی افراد تماس گرفته بود که اگه میخوان ازش شکایت کنند.

حالا این آقای کلاهبردار به من تماس گرفت که وکالتش رو قبول کنم،نکته جالبش میدونی کجا بود؟

ناراحت بود که چرا فتا به اینا تماس گرفته که بیان ازش شکایت کنند:) البته که خب راه دفاع برای ایشون بود و من هم وکالتشون رو قبول کردم و خداروشکر نتیجه هم گرفتیم

میپرسی چجوری؟

خب کلاهبرداری هم مثل همه جرایم از سه تا عنصر تشکیل شده تا بشه عنوان کلاهبرداری روش بزاریم.

تازه کلاهبرداری طبق قانون جدید  کاهش مجازاتهای تعزیری مصوب 1399 : در صورتی که در جرم کلاهبرداری مال موضوع کلاهبرداری تا یکصد میلیون تومان باشد قابل گذشت و مازاد بر صد میلیون تومان غیر قابل گذشت می باشد.

پس ببین کلاهبرداران هر روز با شگردهای تازه ای سعی دارند حساب مردم را خالی کنند.

کلاهبرداری با شگردهایی مانند برنده شدن در قرعه کشی خودرو از سوی خودروسازان یا مسایل مربوط به سهام عدالت از جمله آزادسازی، خرید و فروش این سهام و مانند آن، از جمله ترفندهای به روز شده کلاهبرداران تلفنی است.

همچنین پرونده های متعددی در مراکز انتظامی و قضایی وجود دارد که کلاهبرداران به بهانه ثبت نام در بیمه سلامت، جمع آوری کمک های مردم برای مستمندان یا عتبات و نظایر آن و حتی کلاهبرداری از طریق تقلید صدای وزرا و اشخاص مشهور سعی دارند شگردهای تازه خود برای کلاهبرداری اینترنتی و تلفنی را به مقصد رسانده و جیب مردم را خالی کنند.

بازم من هرچی توضیح بدم و مثال بزنم انقدر این جرم کلاهبرداری ریزه کاری داره، حتما حتما حتما دوست من پروندت رو با وکیل متخصص کلاهبرداری در شیراز مطرح کن.

بعد از انتخاب وکیل بر اساس پرونده شما متخصص ترین وکیل در شیراز به شما معرفی خواهد شد.

 

پس از اعلام نیاز به مشاوره یا درخواست وکیل از سمت شما،سریعا از دفتر مرکزی با شما تماس گرفته خواهد شد و زمان و ادرس وکیل جهت مشاوره با شما هماهنگ می شود.
 

تمام اطلاعات مشاوره و پرونده شما نزد وکلای وکیل نوین کاملا محرمانه و امن می باشد.

 

 

تمام وکلای وکیل نوین در شیراز اجازه فعالیت دارند از فیلتر های مختلفی رد شده اند و دارای تجارب بسیار زیادی هستند.

 

حق الوکاله وکلای وکیل نوین طبق تعرفه و با مناسب ترین قیمت ها می باشد در عین حال متخصص ترین و با انصاف ترین وکلا هستند.
 
 

چنانچه نمیخواید وکیل بگیرید و میخواید که بدونید برای ثبت شکایت کجا برید، اولین مکان، مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و ثبت دادخواست و شکوائیه هست.

لیست دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در شیراز

نظر کاربران وکیل نوین از وکلای معرفی شده به آنها:

نظر کاربران بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

نظر کاربران3 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

 

نظر کاربران4 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

نظر کاربران2 بهترین وکیل کلاهبرداری شیراز+ مشاوره حضوری رایگان با وکیل پایه یک1402

بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز

در راستای جرم کلاهبرداری سامانه وکیل نوین بر آن شد که بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز را شناسایی کرده و به شما عزیزانی که درگیر پرونده کلاهبرداری هستید معرفی کند.

سامانه وکیل نوین با داشتن بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز، در این حوزه به صورت کاملا تخصصی در حال فعالیت می‌باشد.

در سامانه وکیل نوین تیمی از کارشناسان متعهد و همچنین تیم CRM (تیم پشتیبانی موکلین) پشتیبان موکلین عزیز می‌باشند به طوری که بعد از معرفی وکیل توسط کارشناسان ، تیم  CRM با موکل محترم تماس می‌گیرند و پیگیر روند کار وکیل خواهند بود و چنانچه موکلی بنا به هر دلیلی از وکیل خود ناراضی باشد مورد پیگیری و در صورت نیاز پرونده به وکیل دیگری ارجاع داده می‌شود.

چگونه از بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز مشاوره بگیریم؟ 

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله گفته شد شما برای رسیدگی به پرونده‌ ی کلاهبرداری خود به بهترین وکیل در شیراز که با تجربه و متخصص باشه و توانایی رسیدگی به این پرونده ها را داشته باشد، نیازمندید, بدین منظور شما می توانید برای مشاوره با وکیل متخصص کلاهبرداری در شیراز بر روی مشاوره تلفنی در این مقاله کلیک نمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان با بهترین وکیل کلاهبرداری در شیراز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل-متخصص-کلاهبرداری-در-شیراز

روش و مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری از جمله جرائم کیفری است. فرآیند رسیدگی به جرایم کیفری:

رسیدگی در دادسرا:

این شکایت پس از ثبت شکواییه کلاهبرداری توسط زیان‌دیده (شاکی)، توسط معاونت ارجاع به یکی از شعب بازپرسی دادسرا ارسال می‌شود. دفتردار پس از وصول شکواییه آن را ثبت و پرونده را نزد بازپرس پرونده ارسال می‌کند. بازپرس پرونده نیز پس از بررسی محتویات شکایت طرح شده، دستور احضار دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری را به دفتردار خود می‌دهد. در ادامه احضاریه توسط مدیر دفتر شعبه بازپرسی تنظیم و برای دو طرف ارسال می‌شود.

هر دو طرف دعوای کیفری کلاهبرداری، روز رسیدگی در شعبه بازپرسی حضور می‌یابند و زیان‌دیده پرونده شکایت مندرج در شکواییه خود را دوباره مطرح می‌کند. متهم پرونده (کلاهبردار) نیز در دفاع ممکن است ایراداتی را به شاهد وارد کند که در این صورت دادگاه باید به این ایرادات رسیدگی نماید. پس از بررسی مدارک اولیه توسط بازپرس که در این راه ممکن است از آگاهی یا کلانتری – بسته به اهمیت موضوع- کمک گرفته شود، ممکن است قرار بازداشت موقت تا صدور حکم برای متهم به کلاهبرداری صادر شود.

من پیشنهاد میکنم از همین مرحله دادسرا وکیل کنار خودتون داشته باشید قطعا در نتیجه خیلی میتونه تاثیر داشته باشه چون دادگاه فقط به عنوان اتهامی که تو کیفرخواست که توسط دادسرا صادر میشه رسیدگی میکنه، پس بودن یه وکیل حرفه ای و متخصص در کنار خودتون در مرحله دادسرا خیلی براتون اهمیت داره.

رسیدگی در دادگاه:

در جرم کلاهبرداری، بهتر است طرفین دعوا هر دو نفر، اقدام به اخذ وکیل نمایند.با ارسال پرونده به مجتمع قضایی، پرونده از سوی معاونت ارجاع به یکی از شعب دادگاه‌های کیفری ارسال می‌شود. قاضی دادگاه کیفری نیز پرونده را مطالعه می‌کند و دستور تعیین وقت جلسه رسیدگی می‌دهد.

زمان رسیدگی، به هردو طرف در قالب یک اخطاریه ارسال می‌شود. در روز جلسه رسیدگی، وکلای طرفین در جلسه رسیدگی دادگاه حاضر می‌شوند. شاکی، دلایل خود را ارائه می کند و در قابل متهم نیز دفاعیات خود را اظهار می‌دارد. قاضی ضمن شنیدن به اظهارات دو طرف و بررسی مدارک و دفاعیات دو طرف تصمیم لازم را می‌گیرد. اینکه مدارکی که ارائه می‌کند تا چه اندازه معتبر باشد، به رای و نظر قاضی بستگی دارد. در نهایت، ممکن است قاضی قرار صادره در دادسرا را درست بدونه یا اینکه آن را رد کنه.

تعریف جرم کلاهبرداری

در کل این مورد همیشه یادت باشه بخاطر اینکه یه کار جرم باشه یعنی کیفر و مجازات داشته باشه باید با سوء نیت همراه باشه.

در مورد کلاهبرداری خیلی ساده و عامیانه بخوام برات تعریفش کنم: یکی دیگه رو با فریب و نیرنگ و زمینه چینی اصطلاحا با توسل به وسایل متقلبانه، کاری کنی که خودش بیاد مالش رو بده به تو.

(تو یک کلام: آقا طرفت رو گولش بزنی)

عزیزان من این نکته رو توجه داشته باشید: صرف دروغ ساده کلاهبرداری نیست هااااا پس، خودمون هم ساده نباشیم:)

یه موکل دیگه اومده بود دفتر میگفت یکی آگهی گذاشته برای فروش موتورش به مبلغ 80 ملیون.

این بنده خدام 80 ملیون و داده و دیگه خودتون می تونید حدس بزنید که هم پولش رفته هم به موتور نرسیده.

بهش میگم آخه بنده خدا خب حداقل  یه عکس از این موتور رو تو آگهی گذاشته بود؟

میگه نه. پس هر دروغ گفتنی ام نمیشه بگی کلاهبرداری

حالا به همین بنده خدا میگم من فلان مبلغ میگیرم وکیلت میشم که تو بتونی به پولت که حقته برسی (حق الوکاله که گفتم خیلی کمتر از پولی بود که بابت موتورش داده بود:) میگه من پول ندارم:)

کلاهبرداری اینترنتی در شیراز

رایج ترین نوع کلاهبرداری , کلاهبرداری در ازدواج و کلاهبرداری اینترنتی هست که امروزه با پیشرفت تکنولوژِی و اینترنت بیشتر دیده می شود.

در کلاهبرداری اینترنتی فرد کلاهبردار به صورت آنلاین به کلاهبرداری و به دست آوردن پول و مال فرد اقدام میکنه.

حواستون باشه هر شکایت یا ابلاغی که تو دادگستری ازمون میشه فقط با ADLIRAN برامون پیامک میاد که بریم سنامون رو چک کنیم، مورد شنیدم با شماره شخصی بهش پیام دادن که از شما شکایت شده روی لینک زیر بزنید، یه موقع نزنید روی لینک خلاصه که حواستون خیلی جمع باشه.

 مجازات جرم کلاهبرداری در شیراز

خب گفتم که کلاهبرداری به معنای استفاده از وسایل متقلبانه برای فریب مردم و به دست آوردن اموال آن‌ها است. بنابراین، از هر وسیله‌ی متقلبانه‌ای که در این راه استفاده شود مثل اینکه کلاهبردار مدیر کارخونه است و یا یک مقام مهم دولتی است و … و باعث فریب خوردن اشخاص بشه و اموال آن‌ها را از چنگشان در بیاورد، کلاهبرداری محسوب می‌شود. منتها تفاوتی که وجود دارد این است که اگر کلاهبردار دارای پست و مقام دولتی باشد و از مقام خود سوءاستفاده و کلاهبرداری کند، مجازاتش شدیدتر می‌شه.

مجازات کلاهبرداری از قرار زیر است:

خوبی که جرم کلاهبرداری داره اینه که اگه ثابت بشه خود قاضی حکم میده که اون پول یا مالی ام که ازت رفته رو بهت برگردونه،

در صورتیکه برای بقیه جرایم اگه تو شکایت کیفری کنی اون فرد رو مجازاتش می کنند ولی تو برای اینکه پولت رو هم بگیری باید یه دادخواست دیگه بدی حقوقی بابت مطالبه پولی که ازت رفته ولی خب کلاهبرداری جزو اون جرایمی هست که دیگه دادخواست دومیه رو نمی خواد بدی به کلاهبرداری اثبات بشه، قاضی حکم میده تو هم پولتو بگیری.

وکیل-متخصص-کلاهبرداری-در-شیراز

اثبات جرم کلاهبرداری در شیراز

برای اینکه این جرم ثابت بشه باید عناصر مادی آن ثابت شود. همان‌طور که در تعریف کلاهبرداری گفتم، باید از وسایل متقلبانه‌ای استفاده شود. مثلا کلاهبردار خودش را مدیر یک موسسه مالی و اعتباری معرفی کند که برای وامی که می‌ خواد بده باید خانه چند میلیاردی طرف باید گرو باشد. آن وقت پس از اینکه خانه را از چنگ فرد در آورد، مشخص می‌شه که اصلا چنین موسسه‌ای وجود خارجی نداشته که بخواد مدیر داشته باشه.

دومین رکن اینه که شخص فریب ظاهرسازی‌های کلاهبردار را بخوره. اگر با وجود همه‌ی ظاهرسازی‌ها، خود شخص عاقل باشد و فریب نخورد، این رکن از جرم کلاهبرداری را نمی‌تواند ثابت کند و مالی را که از دست داده از طریق شکایت کیفری کلاهبرداری نمی‌تواند پس بگیرد بلکه باید از راه‌های دیگر استفاده کنه.
نکته مهم این که در کلاهبرداری استفاده از وسایل متقلبانه باید مقدم بر فریب باشد یعنی اول باید از وسایل متقلبانه استفاده بشه،بعد ، شخص فریب بخوره به طوری که اگر این وسایل متقلبانه وجود نمی‌داشت، شخص فریب نمی‌خورد.

آخرین رکن اینه که مالی که کلاهبردار برمی‌دارد، متعلق به دیگری باشد. بنابراین، اگر مثلا الف یک خانه‌ای دارد که برای خودش است اما در اختیار ب است و الف به طریقی متقلبانه آن را از ب می‌گیرد، این کلاهبرداری نیست چون مال خودش است. کلاهبرداری زمانی است که الف با وسیله متقلبانه مالی ب را از او می‌گیرد.

علاوه بر  عناصر مادی، باید عناصر معنوی جرم کلاهبرداری نیز اثبات شود. عنصر معنوی این جرم این است که کلاهبردار در استفاده از وسایل متقلبانه (سوءنیت عام) و در گرفتن مال از شخص دیگری (سوءنیت خاص) قصد و عمد داشته باشد. چنانچه این عنصر معنوی توسط شاکی (زیان‌دیده) ثابت نشود، جرم انجام شده کلاهبرداری نخواهد بود و ممکن است عنوان دیگری داشته باشد.

نمونه های جرم کلاهبرداری در شیراز

ماده قانونی جرم کلاهبرداری 

ماده قانونی (عنصر قانونی) جرم کلاهبرداری ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۵ آذر سال ۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام و دو تبصره آن است.

بر اساس ماده ۱ این قانون:

«هر کس از راه حیله و تقلب، مردم را به وجود شرکت‌ها یا تجارتخانه‌ها یا کارخانه‌ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار کند یا از حوادث و پیش‌ آمد های غیرواقع بترساند یا اسم یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر، وجوه یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصا حساب و امثال آن‌ها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد، کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از یک تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است، محکوم می‌شود.

در صورتی که شخص مرتکب، بر خلاف واقع عنوان یا سمت ماموریت از طرف سازمان‌ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت یا شرکت‌های دولتی یا شوراها یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی و به طور کلی قوای سه‌گانه همچنین نیروهای مسلح و نهادها و موسسات مامور به خدمت عمومی اتخاذ کرده یا اینکه جرم کلاهبرداری با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه و مجله یا نطق در مجامع یا انتشار آگهی چاپی یا خطی صورت گرفته باشد

یا مرتکب از کارکنان دولت یا موسسات و سازمان‌های دولتی یا وابسته به دولت یا شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی به خدمت عمومی باشد، علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از ۲ تا ۱۰ سال و انفصال ابد از خدمت دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است، محکوم می‌شود.»

وکیل-متخصص-کلاهبرداری-در-شیراز

 

چنانچه شما وکیل می باشید و جای خود را در این مقاله بهترین وکیل ملکی در شیراز خالی دیدید، با شماره 09151026897 تماس بگیرید.

 بهترین وکیل طلاق در تبریز

سامانه وکیل نوین برای اینکه شما راحت تر وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید .این مقاله را در اختیار شما مخاطبین عزیز گذاشته است

بهترین وکیل طلاق در تبریز باید به عنوان آخرین راه حل برای یک جدایی، به درستی انتخاب شود. طلاق هم مانند سایر پرونده‌های حقوقی پیچ و خم‌های خودش را دارد و چندین نوع طلاق را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی ابتدا باید بدانید که پرونده شما جز کدام دسته قرار می‌گیرد و برای رسیدن به نتیجه بهترین روش‌ کدام است.

بعد از راهنمایی و تمایل برای گرفتن بهترین وکیل در تبریز حضورا مراجعه کنید.

وکیل خانواده در تبریز

وکیل طلاق در تبریز

وکیل طلاق یک طرفه در تبریز

وکیل طلاق از طرف مرد

وکیل طلاق از طرف زن

وکیل طلاق توافقی در تبریز

وکیل خانواده در تبریز:

یکی از مهم ترین کارهای وکیل خانواده در تبریز راز دار بودن مشکل موکلش هست ،که موکل بتواند راحت تر مشکلش را به وکیل بگوید تا برای روند بهتر پرونده به آن موکل کمک کند ، و روانشناس خوبی باشد ، برای آروم کردن موکل که به سرعت تصمیم نگیرد و اینگونه اعتماد موکل را به دست آورد .

بهترین وکیل طلاق در تبریز چگونه عمل می کند.

طلاق به خاطر اینکه در شرایط و با دلایل گوناگونی اتفاق می‌افتد جزء پرونده‌های همیشه متنوع و گاهی پیچیده است. برای همین معمولا جهت پیگیری موارد مربوط به طلاق بهتر است که از بهترین وکیل طلاق در تبریز در این زمینه کمک بگیرید. وکیل طلاق در تبریز همیشه نقش مثبت و سازنده‌ای در جهت پیگیری و به نتیجه رساندن این قبیل پرونده‌ها داشته است.

 وکیل خوب در تبریز ، به راحتی می‌تواند کار شما را در کمترین زمان جلو بیندازد و دغدغه ذهنی را به نسبت کم کند. وکیل طلاق در تبریز به جای فرد یا زوجین در دادگاه حاضر می‌شوند و تمامی مراحل اداری و دادگاهی را خودش انجام می‌دهد.تا شرایط را برای مرحله نهایی و حضور زوجین در دادگاه فراهم شود.

از طرفی ممکن است طرفین حضور فیزیکی نداشته باشند و این خود یکی از پیچیدگی‌ها و سختی‌های پرونده طلاق است. بنابراین بهترین وکیل در تبریز می‌تواند با در نظر گرفتن قوانین موجود در این شرایط سایر مراحل را به درستی پیش ببرد.

انواع درخواست طلاق

درخواست طلاق از محاکم انواع گوناگونی دارد، که بهتر است آن را دسته بندی کنیم تا بهتر بتوانیم در مورد انتخاب بهترین وکیل طلاق در تبریز تصمیم بگیریم.

درخواست طلاق از طرف مرد:

بدین صورت است که مرد تقاضای طلاق دارد و حسب قانون هم طلاق حق مرد است، اما باید بدانید که در این نوع طلاق مرد باید کلیه حق و حقوق زن از جمله؛ نفقه، مهریه و اجرت المثل را بپردازد.

درخواست طلاق توافقی:

در این نوع طلاق هر دو طرف به این نتیجه رسیده‌اند که طلاق بهترین راه‌کار است و با هم در مورد نفقه ایام عده زن، مهریه، جهیزیه و فرزند مشترک به توافق رسیده‌اند و سریعترین نوع طلاق است.

درخواست طلاق از سوی زن:

این نوع طلاق که معمولا سخت‌ترین نوع طلاق است از طرف زن با گذشتن زن از تمام حق و حقوق خودش صورت می گیرد.که بدون شک استفاده از بهترین وکیل طلاق در تبریز می‌تواند روش مناسب برای رسیدن به نتیجه مطلوب باشد.

گرفتن طلاق توافقی 10 روزه در شهر شما اینجا کلیک کنید

انواع طلاق که در قانون مدنی ایران تعریف شده است:

1. طلاق رجعی:

طلاق رجعی نوعی از طلاق است که در ماده ی 1148 قانون مدنی به آن اشاره شده و در طلاق رجعی برای شوهر در مدت عده حق رجوع است. یعنی در زمانی که زن در مدت عده است شوهر میتواند رجوع کرده و رابطه ی زوجیت باقی بماند.

طلاق رجعی چه آثاری دارد؟

2.طلاق بائن:

طلاق بائن نوع دیگری از انواع طلاق است که خود نیز دارای تقسیم بندی زیر است.طلاق بائن، طلاقی است که برخلاف طلاق رجعی ،مرد نمی تواند در ایام عده طلاق ،به همسرش رجوع کند.

انواع طلاق بائن:

1- طلاق زن یائسه: منظور از زن یائسه زنی است که به سن یائسگی رسیده و عادت ماهانه ندارد و امکان بارداری او وجود ندارد.طلاق این زن،طلاق از نوع بائن محسوب میشود و مرد امکان رجوع بعد از طلاق را نخواهد داشت.زن یائسه بعد از طلاق نیازی نیست که عده نگه دارد و میتواند ازدواج کند. 

2- طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود:در صورتی که قبل از رابطه زناشویی میان زن ومرد(مثلادر دوران عقد)طلاق رخ دهد.

3- سومین طلاق که پس از سه وصلت متوالی به عمل می  آید: اعم از اینکه وصلت ،در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.در صورتی که زن ومرد ،سه بار از هم طلاق بگیرند و دوباره ازدواج کرده یا در عده طلاق رجوع کنند. برای بار سوم ،طلاقشان،طلاق از نوع بائن است. 

4- طلاق خلع و مبارات: که در این نوع طلاق زن به دلیل کراهت از مرد (طلاق خلع) و یا کراهت طرفینی (طلاق مبارات) زن با گذشتن از تمام حق و حقوق خویش از مرد جدا می شود.

وکیل طلاق در تبریز

بهترین وکیل طلاق در تبریز از نگاه وکیل نوین:

ردیف نام وکیل تخصص آدرس تلفن عکس وکیل
1 دکتر وحید قلی پور عباسی طلاق تبریز- خیابان منصور شمالی خیابان عارف 09202021041 بهترین وکیل طلاق در تبریز
2 محمد حسن طالعی خطیبی طلاق تبریز- خیابان اذربایجان مابین اخونی بهارساختمان اذربایجان طبقه3 واحد10 09141166988 بهترین وکیل طلاق در تبریز
3 الهه مرادی طلاق 09143073704 بهترین وکیل طلاق در تبریز
4 افشین عبدی طلاق تبریز چهارراه منصور ساختمان حریر 4 09144182921 بهترین وکیل طلاق در تبریز
5 زهرا محمدی طلاق تبریز،نصف راه ،روبروی ستاره باران،ساختمان نامدار،دفتر وکالت فرزانه فتحی شاملو 09143041822 بهترین وکیل طلاق در تبریز
6 محمد زاد علی طلاق تبریز- مابین میدان ساعت و چهارراه منصور.ساختمان افرا.طبقه سوم 09148667068 بهترین وکیل طلاق در تبریز
7 رقیه احرامی طلاق تبریز چهاررامنصور به طرف تقاطع رضا نژاد پاساژ مهدیه طبقه اول 09144357247 بهترین وکیل طلاق در تبریز
8 حبیبه نومی گلزار طلاق تبریز چهارراه آبرسان 09144152914 بهترین وکیل طلاق در تبریز
9 فقفوری طلاق تبریز- بعد از چهار راه حافظ نرسیده به ارتش.جنب پارک جدید باغشمال 09143128461 بهترین وکیل طلاق در تبریز

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل در تبریز

چنانچه نمی دانید با کدام یک از وکلای زیر ارتباط بگیرید فرم زیر را تکمیل کرده ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته می شود.

حضانت فرزند در طلاق:

حضانت فرزند در طلاق یک بحث جداگانه است که گاهی رسیدن به توافق مشکل است. در برخی از موارد به کمک بهترین وکیل طلاق در تبریز می‌توانید شرایط حضانت بچه را قانونی پیگیری کنید. این مورد زمانی پیش می‌آید که زن و شوهر برای سرپرستی بچه‌ها به نتیجه نرسیده‌اند و بر سر آن دعوا دارند.

وکیل طلاق در تبریزاسترداد جهیزیه برای طلاق در تبریز:

جهیزیه در قانون تعریفی نشده اما در عرف جهیزیه مجموعه اموال منقولی است که برای استفاده در زندگی مشترک از طرف زن به منزل شوهرآورده میشود. استرداد جهیزیه جز قوانین و شرایط پیچیده موجود به هنگام طلاق است. برای همین وجود بهترین وکیل طلاق در تبریز برای پیگیری موارد مربوط به جهیزیه در سهل شدن کار نقش موثری دارد.

<h4 ” style=”text-align: right;”>

مراحل طلاق توافقی در تبریز:

می خواهم مراحل و قوانین طلاق توافقی در تبریز و مشاوره با بهترین وکیل طلاق در تبریز را برای شما مخاطبین عزیز توضیح بدهم.برای اینکه شما را باروش های طلاق توافقی در تبریز و سراسر کشور آشنا کنم.و برای اینکه مشکل شما حل بشه حتما با وکیل طلاق در تبریز مشاوره بشوید.

تا آخر مراحل توضیح قوانین طلاق توافقی در تبریز با من همراه باشید .که  تو این شهر بهترین وکیل طلاق در تبریز داریم.

در اینجا قرار از اول تا آخر در مورد طلاق توافقی در تبریز را در اختیار شما عزیزان بذاریم و این مطالب هم برای کسانی که در تبریز هستند و هم کسانی که در شهرهای دیگر هستند مفید خواهد بود.

بیشتربدانید:بهترین وکیل در تبریز

1.طلاق توافقی چگونه است؟

توضیح در مورد مراحل طلاق توافقی در تبریز می پردازیم ،همان طور که گفتم طلاق توافقی ساده و بدون حاشیه است که الان بهش میگن طلاقه عامیانه ای

توافقاتی که هست از مالی و غیرمالی ازجمله :می توان مثال زد:مهریه ،نفقه،اجرت المثل،حضانت فرزندان،تنصیف دارایی،ملاقات فرزندان با پدر و مادر و موارد دیگر….که برای این موضوع ها باید در دادگاه رسیدگی شد ودر دفتر اسناد رسمی یک سند توافق نامه تنظیم شود.

مبهمی در بعضی موارد وجود دارد که بعضی از افراد ،فکر می کنند که در طلاق توافقی باید زن مهریه خود را ببخشد ، ولی اصلا همچین چیزی نیست،می تواند کل مهریه را ببخشد یا مقداری از مهریه را نگیرد ومعمولا زن بخاطر اینکه از بند مرد راحت شود و روند طلاق زودتر انجام شود می بخشد و اینکه می تواند حضانت دائمی فرزنده خود را بگیرد ،البته بعضی موارد بود که خود مرد مهریه و حضانت بچه را به مادر داده است.

2.ثبت دادخواست طلاق توافقی در تبریز:

اولین کار در طلاق توافقی ،توافقاتی است که باید زوجین در دفتر اسناد رسمی ثبت کنند. این توافقات باید طوری تنظیم سند انجام شود که هر دو طرف یک وقت زیر قرار داد نزنند. جلسات مشاوره اجباری است و باید از طریق لینک سامانه آن شهرمثل، مرکز ، ساعت و تاریخ مشاوره را انتخاب کنید وبه موقع در همان ساعت که مدت 2ماه در مشاوره الزامی است مراجعه کنید.

وقتی در این جلسات مشاوره بازهم به این تصمیم می رسید که طلاق می خواهید و باید از مرکز مشاوره گواهی لازم را بگیرید وبه دادگاه ارائه دهید.

3. بهترین وکیل طلاق توافقی در تبریز:

به دلیل مشغله کاری و پیچید بودن روند قضایی، شما حتما نیاز به وکیل طلاق در تبریز پیدا میکنید و حتما پروانه وکالت داشته باشد که وکیل،وکالت کار شما را به دست بگیرد.

اگر به رونده عادی بسپارید 4 تا 6 ماه طول میکشد که باید در این موقع با وکیل طلاق در تبریز مشاوره بشوید تا مدت زمان طلاق توافقی را کم کرده و رونده قانونی طلاق توافقی را انجام دهد و باعث می شود وکیل طلاق در تبریز هزینه های شما کمتر شود.

4.مشاوره تلفنی با وکیل در تبریز :

اگر مشغله کاری زیاد دارید و وقت حضوری با وکیل طلاق در تبریز را ندارید برای مشکل طلاق توافقی می توانید با یک مشاوره تلفنی خوب با وکیل طلاق در تبریز تماس بگیرید.

وکیل طلاق در تبریز

برخی از سوالات پر تکرار شما از بهترین وکیل طلاق در تبریز

با سلام و تشکر اگر زنی از طرف شوهرش وکالت برای طلاق داشته باشد میتواند هم مهریه اش را بگیرد وهم طلاق بگیرد؟ و اینکه اگر بداند شوهرش ملکی دارد و آدرس شهرداری ملک رابداند ولی شماره پلاک ثبتی آن را نداند میتواند جهت توقیف ملک اقدام کند ؟

با سلام بله می تواند طلاق بگیرد و مهریه خود را نیز مطالبه نماید مگر اینکه در ضمن متن وکالتنامه زوج ذکر کرده باشد که زوجه در صورت بذل تمام یا میزان خاصی از مهریه خود وکالت در طلاق دارد و برای این مشکل باید با وکیل طلاق در تبریز مشاوره شود . برای توقیف ملک حتما پلاک ثبتی مورد نیاز می باشد .

با سلام میخواستم بدانم برای خانمی که می خواهد از همسرش طلاق بگیرد اما همسر راضی به طلاق دادن نیست و او را به اجبار وادار به ادامه زندگی میکند و با او مثل برده ها رفتارمی کند و از طرفی چندین سال است که یک همسر صیغه ای دیگر گرفته است، آیا قانون تبصره ای گذاشته است که این خانم بتواند هرچه سریع تر طلاق بگیرد؟ 

سلام مرد برای ازدواج دومش بایستی از همسر اول خود اجازه بگیرد و چنانچه بدون اجازه او همسر اختیار کرد، زن میتواند از شوهر خود طلاق بگیرد شما بر این مبنا میتوانید در صورت ازدواج همسرتان و اثبات آن در دادگاه اقدام کنید و طلاق خود را بگیرید. چنانچه شما نتوانستید آن را اثبات کنید ، میتونید از راه هایی از جمله دریافت مهریه، نفقه و… شوهر خود را مجبور به طلاق کنید .که برای این امور بایستی حضوری تشریف بیارید .

با سلام  میخواستم بپرسم دختری که تو عقد هنوز بخواد طلاق توافقی بگیره حتما باید به دادگاه مراجعه کنن یا مستقیم محضر میشه رفت؟ آیا باید پزشکی قانونی بروند یا همین که شوهر بگه خانمم باکره است و نزدیکی نداشتیم کفایت میکنه ؟

سلام شما بایستی به دادگاه برید و اگر دو طرف اعلام کنید راجع به بکارت نیازی به پزشکی قانونی نیست. البته در بعضی مواقع اختلافی است .فقط دقت شود با ازبین رفتن بکارت مهریه شما کامل و در صورت سالم بودن آن مهریه شما نصف میشود شما میتوانید برای انجام این امور وکیل طلاق در تبریز بگیرید .

میخواهم از شوهرم بخاطر نداشتن کار ثابت و درآمد و داشتن قرض و وام و قسط زیاد که قادر به پرداخت آنها نیست و ضامن اغلب وامهایش هم من هستم طلاق بگیرم، فقط حضانت دختر ۲/۵ ساله ام را میخواهم باید از کجا شروع کنم ؟

دادخواست نفقه معوقه و جاریه مطرح و بعد از دریافت حکم دادخواست طلاق به استناد عسر و حرج حضانت فرزند تا ٧ سالگی متعلق به مادر است و هیچ مرجع قانونی هم نمیتواند فرزند را از مادر بگیرد و بعد از ٧ سالگی هم حضانت فرزند با کسی است که صلاحیت داشته باشد.برای اطلاعات بیشتر با وکیل طلاق در تبریز مشاوره شوید.

زن مطلقه ای که ازاله بکارت شده است آیا در ازدواج مجدد با شخص دیگری میتواند از حق حبس استفاده کند و آیا برای صیغه نکاح مجدد اجازه ولی وی لازم است؟

بله می تواند چون بنابر ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی حق حبس را تنها مشروط به دو امر نموده است :

۱- مهر زن حال باشد یعنی بدون مدت و قابل وصول به مجرد عقد

۲- زن قبل از دریافت مهریه از شوهر تمکین نکرده باشد و در اینجا بکارت یا عدم آن شرط نشده است. و اما در مورد قسمت دوم سوال شما تنها نکاح دختر باکره موقوف به اجازه ی ولی یا جد پدری او می باشد .

با سلام و تشکر از شما بنده در شرف ازدواج با اقایی هستم که تبعه لبنان و مشغول به تحصیل در ایران هستند. سوال من این است که با توجه به اینکه پس از ازدواج تابعیت ایشان برمن تحمیل میشود اگر پدر من بعد از ازدواج من فوت کنند ارث به من تعلق میگیرد؟

چون با توجه به اینکه من از تابعیت ایران خارج میشوم حاکمیت من بر اموالی چون زمین و باغ محدود خواهد شد. آیا تمام اموال پدرم به برادرم میرسد یا اینکه دولت املاکی را که به من میرسد را میفروشد و مبلغ آن را به من تحویل میدهد؟

با سلام بله تمامی اموال به شما ارث می رسد لیکن چون تبعه کشوری دیگر می شوید به شما ۱ سال مهلت داده می شود، در خصوص اموال خود تعیین تکلیف نمایید. (تبعه ی کشورهای دیگر در ایران تنها می توانند یک مال غیر منقول برای سکونت و یا محل کار خود داشته باشند.)  برای کار های قانونی تابعیت حتما حضوری دفتر وکیل طلاق درتبریز مراجعه کنید .

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور 

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی به بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .برای ارتباط با وکیل طلاق در تبریز می توانید بر روی مشاوره تخصصی کلیک کنید.

مقاله مرتبط:وکیل خانواده وطلاق در یزد

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل در تبریز

چنانچه نمی دانید با کدام یک از وکلای زیر ارتباط بگیرید فرم زیر را تکمیل کرده ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته می شود.

 

بهترین وکیل ملکی در تبریز

سلام به شما خواننده گرامی که وقت گذاشتید تا با من در این مقاله همراه بشید تا ضمن معرفی دعاوی ملکی، بهترین وکیل ملکی در تبریز رو بهتون معرفی کنم تا با یک کلیک خیلی سریع و بدون حاشیه بتونید بهترین وکیل ملکی در تبریز رو پیدا کنید. 

اگر موافقید خیلی سریع و بدون معطلی یک نگاه اجمالی به انواع دعاوی ملکی داشته باشیم و  اصلأ بگیم به چه دعاوی میگن دعوای ملکی.

دعوای ملکی:

همینطور که از اسم این دعاوی مشخصه میشه فهمید که موضوع آنها هرآنچه که مربوط به یک ملک است می باشد، یعنی اینکه وقتی شما میخواید دعواتون رو در دادگاه ها و محاکم مطرح کنید حتمأ از یک ملک مسکونی، تجاری، زراعی، باغی، ویلایی و زمین صحبت می کنید که نتوانتسید به حقوق خود از آن ملک دست پیدا کنید که دعاوی ملکی یا شامل عقود مشخص شده قانون می شود و یا آثار آن عقود که در پارگراف بعدی انواع آن را بیان می کنیم.

انواع دعاوی ملکی:

1. دعاوی ملکی ناشی از عقود: 

در این دسته از دعاوی صحبت از یک عقد معین است که بعضأ در صدد اثبات آن هستیم، حالا شامل چه عقودی میشود؟

2.دعاوی ملکی ناشی از آثار عقود:

دعاوی که ناشی از آثار یک عقد صحیح می باشند انواع مختلف و گسترده ای دارند که ما در این مقاله به اختصار چند نوع آن را برای آشنایی ذهن مخاطب بیان می کنیم:

بهترین وکیل ملکی در تبریزحالا که با دعاوی ملکی تا حدودی آشنا شدید بهتره بریم سراغ معرفی تعدادی از بهترین وکیل ملکی در تبریز از منظر و نگاه وکیل نوین:

معرفی بهترین وکیل ملکی در تبریز:

سامانه وکیل نوین به رهبری آقای دکتر علی به روش از بهترین وکلای مشهد، با یک تیم قوی و خبره، بهترین وکیل ملکی در تبریز را شناسایی کرده و یک لیست از بهترین وکیل ملکی در تبریز رو براتون آماده کردن تا شما تنها با یک کلیک ساده بتوانید خیلی راحت و سریع به بهترین وکیل ملکی در تبریز دسترسی پیدا کنید و از اون جالب تر اینه که فقط سامانه وکیل نوین امکان مشاوره حضوری رایگان (به مدت 15 دقیقه) با بهترین وکیل ملکی در تبریز رو برای شما تبریزی های عزیز فراهم کرده است.

بهترین وکیل ملکی در تبریز:

15 تا از بهترین های تبریز در وکیل نوین

1.الیاس ایلاتی

بهترین وکیل ملکی در تبریز سطح وکیل  وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز تخصص ملکی
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09129170468
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز – ولی عصر فلکه بارنج اول خیابان ابن سینا برنج ارم طبقه چهارم واحد A

 

2.افشین عبدی

بهترین وکیل ملکی در تبریز سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز تخصص ملکی، چک و سفته، طلاق، ارث، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، فروش مال غیر
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تلفن 09144182921
بهترین وکیل ملکی در تبریز  آدرس تبریز چهارراه منصور ساختمان حریر 4

 

3.یوسف پویا مهر

بهترین وکیل ملکی در تبریز
سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز تخصص ملکی
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09035898681
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز – خ شریعتی – ساختمان 209

 

4.ناصر همتی

بهترین وکیل ملکی در تبریز
سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز تخصص ملکی، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، کلاهبرداری، ارث
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09142347994
بهترین وکیل ملکی در تبریز  آدرس تبریز- نصف راه (میدان جهاد) برج مهدیه طبقه5

 

5.غلامرضا عنبی

بهترین وکیل ملکی در تبریز سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تخصص ملکی
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09143147842
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز-خیابان امام -نرسیده به چهار راه آبرسان-کلانتر کوچه -ساختمان ژان- طبقه سوم

 

6.علیرضا دانشی

بهترین وکیل ملکی در تبریز  سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز تخصص ملکی، جعل، تخریب، تحصیل مال از طریق نامشروع، کلاهبرداری،تصرف عدوانی، ربا
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09144892734
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز- ولیعصر خیابان قانون بالاتر از دادگستری مجتمع وکلای دادگستری طبقه 6 دانشی

 

7.محمد عبادی گوره درق

بهترین وکیل ملکی در تبریز  سطح وکیل کارآموز وکالت
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تخصص ملکی، طلاق، خیانت در امانت، چک و سفته، الزام به تنظیم سند، تقسیم مال مشاع
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تلفن 09379922414
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز- ولیعصر بلوار مخابرات فلکه بازار خیابان رازي ساختمان باران

 

8.یونس خدایاری

بهترین وکیل ملکی در تبریز  سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تخصص ملکی،تحویل مورد معامله، الزام به تحویل مبیع، مطالبه خسارات قراردادی معامله
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تلفن 09144067961
بهترین وکیل ملکی در تبریز آدرس تبریز -روبروی کلانتر کوچه -ساختمان ایستگاه مترو -طبقه 6

 

9.دکتر وحید قلی پور عباسی

بهترین وکیل ملکی در تبریز  سطح وکیل کارآموز وکالت
بهترین وکیل ملکی در تبریز  تخصص طلاق، ملکی، حضانت، نفقه، رابطه نامشروع، چک و سفته، الزام به تنظیم سند
بهترین وکیل ملکی در تبریز تلفن 09202021041