وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

سلام دوستای خوبم محمد باقر بهروش هستم در این مقاله سعی دارم به شما به زبان عامیانه شیوه انجام طلاق رو در مشهد آموزش دهم باید قبلش بگم که طلاق همیشه بهترین راه حل نیست بلکه آخرین راه حل است و بهتون توصیه میکنم حتما قبل از هر اقدام قانونی با روانشناس خوب مشورت داشته باشید اگه هم روانشناس خوب توی مشهد نمیشناسید میتونید به من تماس بگیرید تا بهتون معرفی کنم تلفن تماسمم در رابطه با سوالات شما در خصوص طلاق و معرفی وکیل طلاق توافقی در مشهد و روانشناس توی مشهد در اختیارتون قرار میدهم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق توافقی در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

خب بریم سر اصل مطلب قبل اینکه هر کاری انجام بدی باید به سوالات زیر پاسخ بدی تا بر مبنای اون بهت بگم میتونی طلاق بگیری یا نه؟

1- آیا خودت و شوهرت راضی به طلاق توافقی هستین یا نه ؟ 

اگه پاسخت مثبته : اینجا باید کلا بری سر وقت طلاق توافقی در مشهد، یعنی چی ؟؟؟ یعنی اینکه بجای اینکه کلی باهم بجنگین خیلی شسته و رفته باهم سر مسائلی مثل مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و… توافق میکنین و تمومش میکنین بریم یکم بیشتر بهت توضیح بدم.

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

1-1- آقای وکیل در طلاق توافقی مهریه و نفقه و… تعلق میگیره ؟

ببین دختر خوب طلاق توافقی همونطور که از اسمش بر میاد کاملا مشخصه یعنی توافقی یعنی برای مهریه و نفقه هرچی با شوهرت توافق بکنی حالا این توافق میتونه بخشیدن مهریه باشه میتونه گرفتن نیمی از مهریه باشه و یا همه مهریه

( البته بهت بگما اکثرا میبخشن جدا میشن این هنر خودته و وکیلته و مرام شوهرت که چقد از همسرتون موقع طلاق مهریه بگیرین و تمومش کنین و بهت بگم اگه شوهرت مال و اموال نداره و روانشناس هم گفته طلاق بگیرو خودت هم به این یقین رسیدی و همسرت هم به این یقین رسیده به نظر منم کشش نده و تمومش کن و الکی از هم شکایتای مختلف نکنین که هم خودت اذیت بشی هم همسرت هم دادگاه و هم جامعه ) نفقه هم کلا تا 3 ماه و 10 روز پس از طلاقت فقط تعلق میگیره نه بیشتر.

گرفتن طلاق توافقی 10 روزه در شهر شما اینجا کلیک کنید

1-2- وکیل طلاق توافقی در مشهد ظرف چه مدت میتونه طلاق رو بگیریه ؟

بعضی از وکلای طلاق توافقی مدعی هستند میتوانند ظرف 10 روز امور دادگاهی طلاق توافقی را به اتمام برسانند لذا در این خصوص توصیه میکنم مقاله طلاق فوری در مشهد را مطالعه کنید.

1-2- نگهداری بچه در طلاق توافقی با کیه ؟؟

باز که پرسیدی ببین توی توافقی همه چی توافقیه حتی نگهداری بچه اما به طور کلی بهت بگم قانون مدنی ماده ۱۱۶۹ : برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند، مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است.
تبصره: بعد از هفت سالگی در صورت حدوث اختلاف، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می‌باشد. (اصلاحی ۸/۹/۱۳۸۲ مجمع تشخیص نظام) . با این حال در طلاق توافقی هرچی توافق بکنین ملاکه اگه میخوای بیشتر در رابطه با حضانت فرزند بدونی و اینکه چجوری میشه حضانتش رو گرفت اینجا کلیک کنید 

اگه پاسخت منفیه یعنی همسرت راضی با طلاق نیست : 

خب اینجا یکمی کارت سخت شده و باید کفش آهنی بپوشی و حاضر بشی برای بالا رفتن از پله های دادگاه میگی چه طور بهروش منظورت چیه ؟ بهت میگم : ببین طلاق عموما حقی است مخصوص مرد و خانم تنها تحت 12 تا راه که توی سند ازدواجش اومده میتونه برای طلاق اقدام کنه میگی این 12 تا راه چیه الان بهت میگم:

برای اینکه بخوای مشاوره حقوقی حضوری رایگان در شهر خودت داشته باشی اینجا کلیک کن.

2- 12 راه برای انجام طلاق یک طرفه

2-1- استنکاف شوهر از دادن نفقه زن (عدم پرداخت هزینه زندگی و خرجی همسر) شش ماه به هر عنوان و عدم امکان الزام او به تادیه نفقه و همچنین در موردی که اجبار شوهر هم ممکن نباشد.

( خب خیلی سخت شد میدونم گیج شدی ببین این یکی از مهم ترین راه حلی هایی است که تو میتونی بر مبنای اون برای طلاق اقدام کنی و اکثرا به استناد همین بند برای طلاق اقدام میکنن حالا از من میپرسی چجوری میشه من بهت میگم این بحثش مفصله توصیه میکنم حضوری بیای تا بهت بگم چجوری باید اقدام کنی تا بتونی طلاق رو بگیری اگه شمارم یادت شده برو بالا بردار و همراه خودت داشته باش که توی مراحل طلاق لازمت میشه و میتونی تماس بگیری و راحت سوالت رو بپرسی.

2-2- سوء رفتار یا سوء معاشرت زوج به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیر قابل تحمل نماید.

میگی یعنی چی بهروش میگم که یعنی اونقدر روی شما فشار روحی و جسمی بیاره که تحت هیچ عنوانی نتونی باهاش زندگی کنی البته باید بگما این و قبل دعوای طلاق باید بتونی در یک دادگاه جداگانه اثبات کنی مثلا همسرتون دست بزن زیادی دارند درصورتی که بتونید در دادگاه کیفری شکایت ضرب و شتم داشته باشی و دیه یا ارش بگیری اون وقت میتونی بر مبنای این رای دادخواست طلاقت رو بدی اما خواهرم از قدیم گفتن کتک شوهر گله هرکی نخوره … ( شوخی کردم )

2-3- ابتلا زوج به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره آمیز باشد.

توضیح: بیماری خطرناک غیر قابل درمان مرد در حدی که سلامت زن را به خطر بیندازد.

2-4- جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد.

توضیح: دیوانه بودن مرد در زمانی که امکان فسخ نباشد.

2-5- عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد.

توضیح: اشتغال مرد به کاری که به حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه می‌زند.

2-6- محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی در اثر عجز از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی که مجموعا منتهی به پنج سال بازداشت یا بیشتر شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.

توضیح: محکومیت به حبس از پنج سال به بالا (در زندان بسر بردن مرد به عنوان محکومیت در حال اجرا از پنج سال به بالا)

2-7- ابتلا زوج به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خللی وارد آورد و ادامه زندگی برای زوجه دشوار باشد.

توضیح: اعتیادی که به اساس زندگی خانوادگی ضرر بزند، مانند اعتیادی که منجر به بیکاری مرد، فروش اثاثیه منزل و وارد نمودن ضرر به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند گردد.

2-8- زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند. تشخیص ترک زندگی خانوادگی (تشخیص عذر موجه با دادگاه است) یا اینکه زوج شش ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت نماید.

توضیح: ترک بدون علت خانواده یا غیبت یکسره شش ماهه بدون دلیل موجه.

2-9- محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرم و اجرای هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب به جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون زن باشد. تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زن و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.

توضیح: اجرای هر نوع مجازاتی که آبرو و موقعیت زن را به خطر اندازد.

از جمله مواردی که زن می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند، محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب به جرم و اجرای هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب به جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون زن باشد.

2-10- در صورتی که پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن (بچه دار نشدن مرد) و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود.

2-11- در صورتی که زوج مفقودالاثر (غیبت طولانی شوهر) شود و ظرف شش ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.

2-12- زوج همسر دایمی دیگری بدون رضایت زوجه (ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر) اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت ننماید.

در کل هر کدوم از این شرایط رو داشتی پس از اثبات اون توی دادگاه میتونی برای طلاق اقدام کنی من بهت توصیه میکنم حتما قبل اینکه هر دادخواستی رو ثبت بکنی حتما با وکیل متخصص طلاق در مشهد صحبت داشته باش دوستم داشتی میتونی بیای سامانه وکیل نوین واقع در قاسم اباد چهار راه ورزش برج ایلما طبقه چهارم واحد 401

وکیل طلاق توافقی در مشهد

3- خب اگه تصمیمتو گرفتی که طلاق توافقی بگیری و از وکیل طلاق توافقی میپرسی حالا باید کجا برم ؟؟؟

3-1- مرحله اول مشاوره :

ببین باید 5 جلسه مشاوره اجباری توسط روانشناسان دادگستری همراه با همسرت بری که چیزی کم کم 2 ماه زمان میبره اینکه چی و کجا بهم تماس بگیر تا بگم بهت

3-2- مرحله دوم  ثبت دادخواست :

گواهی جلسات مشاوره رو که گرفتی باید بری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و دادخواست طلاق توافقی رو ثبت کنی ( همراه با همسرت و کارت ملی هاتون و شناسنامه و سند ازدواج )

3-3- مرحله سوم دادگاه :

بعد از ثبت دادخواست برات وقت جلسه رسیدگی مشخص میشه و باید حضور داشته باشی

3-4- مرحله چهارم داور :

بایستی 2 داور برای طلاق خود معرفی نمایید .

3-5- مرحله پنجم فرصت اعتراض :

حق و فرصت اعتراض به رای بدوی که 20 روز بابت تجدید نظر و 20 روز بابت دیوان زمان میبره البته وکلا فوت کوزه گری دارن و میتونن بدون اینکه 40 روز وایسن بابت اعتراض سریع تمومش کنن تازه بعضی از وکلا هم 2 ماه مشاوره رو یه حرکتی میزنن

3-6- مرحله ششم آزمایش بارداری :

بهت بگم که در ایام بارداری هم میشه طلاق گرفت .

3-7- مرحله هفتم  اخذ رای قطعی و اجراییه :

بعد از اینکه رای قطعی شد باید تقضای اجراییه رو داد و نامه به محضر را گرفت

3-8- مرحله هشتم صیغه طلاق و ثبت طلاق در محضر

دادگاه خانواده طلاق مشهد کجاست ؟

دادگاه خانواده مشهد واقع در بلوار شفا میباشد اما شما برای طلاق نبایستی مستقیما به دادگاه خانواده مراجعه کنید بلکه مطابق مراحل بالا اقدام نمایید .

امیدوارم که از این مقاله استفاده لازم رو کرده باشی دقت کن که بحث طلاق بسیار مفصل و دارای ریز کاری ها و شرایط متفاوتی است بعضی به طور مثال طلاق با خیانت همسر چگونه است و آیا مهریه میشه گرفت و اینکه طلاق با وکالت در طلاق چجوری هست و یا اینکه شوهرم 12 تا راه طلاق رو نداره من چجوری طلاق بگیرم و… رو باید حضوری بیای یا تماس بگیری که بتونم در موسسه راه امید مجموعه وکیل نوین توسط وکلا مجموعه راهنمایی جامعی داشته باشیم بازم در کل اگه سوالی داری میتونی الان تماس بگیری و راهنماییت کنم.  

وقتتون زیبا

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق توافقی در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود