سلام واسه گرفتن شناسنامه مامانم ایرانی بابام خارجی عقدنامه دارن ولی گواهی تولد ندارم باید چیکار کنم؟
سلام برمبنای ماده ۹۷۶ قانون مدنی تحت شرایطی منجمله اثبات تولد در ایران می توانید اقدام کنید بهتر است در این خصوص حضوری تشریف بیارید تا مدارک بررسی و سوالات تکمیلی از شما اخذ شود.    

توصیه می شود در این راستا مواد قانونی زیر را مطالعه کنید :

براساس ماده قانونی تابعیت»»» اشخاص ذیل تبعه ایران محسوب می‌شوند:

  1. کلیه‌ی ساکنین ایران به استثنای اشخاصی که تبعیت خارجی آن‌ها مسلم باشد. تبعیت خارجی کسانی مسلم است که مدارک تابعیت آن‌ها مورد اعتراض دولت ایران نباشد؛
  2.  کسانی که پدر آن‌ها ایرانی است اعم از این که در ایران یا درخارجه متولد شده باشند؛
  3.  کسانی که در ایران متولد شده و پدر و مادر آنان غیرمعلوم باشند؛
  4.  کسانی که در ایران از پدر و مادر خارجی که یکی از آن‌ها در ایران متولد شده به وجود آمده‌اند؛
  5.  کسانی که در ایران از پدری که تبعه خارجه است به وجود آمده و بلافاصله پس از رسیدن به هجده سال تمام لااقل یک سال دیگر در ایران اقامت کرده باشند والا قبول شدن آن‌ها به تابعیت ایران بر طبق مقرراتی خواهد بود که مطابق قانون برای تحصیل تابعیت ایران مقرر است؛
  6.  هر زن تبعه‌ی خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند؛
  7.  هر تبعه‌ی خارجی که تابعیت ایران را تحصیل کرده باشد.

تبصره: اطفال متولد از نمایندگان سیاسی و قنسولی خارجه مشمول فقره ۴ و ۵ نخواهند بود.

چنانچه در این خصوص نیاز به وکیل در شهر خودتان دارید می توانید فرم زیر را پر کنید؟

 

چنانچه از پاسخ اینجانب راضی بودید و نیاز به مشاوره تلفنی دیگری دارید با شماره ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸ تماس بگیرید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]