آیا میتوان برای ندادن نفقه شکایت کیفری کرد؟وکیل تهران

  پرونده‌های خانواده و انفاق یاز به وکیل متخصص خانواده و نفقه دارد. در این راستا وکیل نوین بر آن شد که وکیل متخصص خانواده و انفاق را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده خانواده و نفقه هستید، معرفی نماید.  

سلام. طبق حکم دادگاه شوهر سابقم موظف به انفاق و پرداخت نفقه فرزندم که حضانتش با من شده اما چند ماه گذشته هیچ وحهی رو پرداخت نکرده چکار باید بکنم؟

سلام دوست عزیزم طبق ماده ۶۴۲ قانون مجازات اسلامی ، مجازات ترک انفاق را سه ماه و یک روز حبس تا چند ماه تعیین کرده. بنابراین چنانچه شوهر شما از انفاق (پرداخت نفقه) خودداری نماید شما می توانید به وسیله وکیل طرح شکایت کیفری ترک انفاق  را به دادگاه ارئه دهید.

چنانچه دنبال وکیل متخصص این حیطه در شهر خودتان هستید ویا مشاوره تلفنی رایگان میخواهید کافیه تنها این فرم را تکمیل نمایید

 

گروه متخصص وکلای نوین با داشتن سابقه درخشان و تخصصی کردن پرونده های خانواده چون نفقه و انفاق و ارجاع به وکیل مربوطه در خدمت شماست. 

 

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

همین الان به راحتی با تکمیل این فرم وکیل متخصص خود را به رایگان در شهرتان پیدا کنید 

6 comments

 • مقدری
  مقدری

  سلام .مدتی است از همسرم جدا شدم .دو تا فرزند دارم که حضانتشان را گرفته ام ولی سه ماه است کهپدرشان نفقه آنها را پرداخت نمیکند آیا میتوانم برای نفقه فرزندانم کیفری شکایت کنم؟

  • somaye.rad
   somaye.rad

   نفقه فرزند جزو نفقه اقارب محسوب میشود و نفقه اقارب جنبه کیفری ندارد و فقط از جهت حقوقی قابل پیگیری می باشد.

 • محدثه زرگر
  محدثه زرگر

  سام شهوهرم ازدواج مجدد کرده و مدت ۹ ماه هست که نفقه من را پرداخت نمیکند .آیا میشه کیفری اقدام کنم؟

  • somaye.rad
   somaye.rad

   سلام.شما میتوانید با عنوان ترک انفاق از همسرتان در دادگاه های کیفری شکایت کنید که علاوه بر اینکه ایشان ملزم به پرداخت نفقه میشوند مجازات حبس هم دارد.

 • رویا گوهری
  رویا گوهری

  با تشکر از تیم حقوقی راه امید .

 • امینی
  امینی

  جلسه مشاوره با وکیل خوب بود متشکرم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.