مجازات-بوسیدن-در-انظار-عمومی-چیست؟

مجازات بوسیدن در انظار عمومی چیست؟

بوسیدن در انظار عمومی بین زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت بسته نشده است جرم است و دارای مجازات میباشد.

حکم مجازات بوسیدن نامحرم

هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده تعزیر می‌شود. فلذا جرم بوسیدن نامحرم هم از بیان بالا کاملا مشخص می شود که چه مجازاتی دارد.

تقبیل به معنای بوسیدن است و مضاجعه به معنای همبستر شدن است.

مجازات بوسیدن همسر در ملا عام

هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ ضربه شلاق محکوم میگردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد. بوسیدن در انظار عمومی به دلیل تظاهر به عمل حرام، مجازات بوسیدن در انظار عمومی را دارد که بیان شد.

شکایت از رابطه نامشروع

در آیین دادرسی کیفری آمده است :که در جرایم روابط نامشروع احتیاجی به شاکی خصوصی ندارد و برای رسیدگی به آن نیازی به شاکی خصوصی یا مدعی العموم نیست

نیروی انتظامی میتواند با صلاح خود هر زمان بخواهد به این جرایم رسیدگی کند در زمانیکه نیروی انتظامی دختر و پسر را دستگیر کنند پس از رفتن به کلانتری در مرحله دوم به دادسرا فرستاده میشوند.

اما اگر خانواده دختر از دوستی یا نامزدی دخترشان با پسر آگاه باشند پرونده را می بندند.

اما اگر خانواده دختر از پسر شکایت کنند دختر به منظور معاینه به پزشکی قانونی فرستاده مشود و سپس پرونده به مراحل جدیدی وارد میشود.

اعمال منافی عفت غیر از زنا

انجام هرگونه روابط جنسی که منجر به عمل نزدیکی (مواقعه) نگردد انجام این اعمال به صورت مادی و فیزیکی باشد همانند :مکالمات تلفنی میان زن و مرد و اعمالی مانند :نوشتن نامه عاشقانه شامل این ماده نمی شود.

مجازات بوسیدن زن نامحرم

عمل بوسیدن در انظار عمومی ۶۰ ضربه شلاق است و بوسیدن زوجین در مکان عمومی جرم کیفری نبوده و مجازات آنها حبس به مدت ۲ روز تا ۲ماه و ۷۴ ضربه شلاق است.

مردی اگر همسر خود را انظار عمومی ببوسد چنین عملی گناه محسوب نمیشود و تعزیر ندارد مگر اینکه قاضی تشخیص دهد باعث شیوع فساد در جامعه میشود در اینصورت تعزیر مناسب است.

مجازات بوسیدن در انظار عمومی چیست؟

اثبات روابط نامشروع

برای اثبات رابطه نامشروع راه حل های گوناگونی وجود دارد که میتوان کارهایی مانند بررسی مکالمه های بین زن و مرد ،پرینت گرفتن از آنها ،پرینت پیامک ها ،وجود تصاویر و یا فیلم و بررسی رابطه هم چنین اقرار،شهادت شاهدان،علم خود قاضی قابل اثبات است.

ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری آمده است

به جرائم منافی عفت به‌طور مستقیم، در دادگاه صالح رسیدگی می‌شود.
تبصره ـ منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی حدی، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل و مضاجعه است.

مجازات روابط نامشروع با رضایت طرفین

در روابط نامشروع که با رضایت طرفین بوده است مجازات هریک از طرفین از یک تا نود و نه ضربه شلاق است و اختیار تعیین حداقل کیفر با دادگاه است و تحت شرایطی میتوان مجازات شلاق را به جریمه نقدی تبدیل کرد.

مجازات رابطه نامشروع با استفاده از تهدید،اجبار

در مجازات رابطه نامشروع به وسیله اجبار همان مجازات رابطه است اگر یکی از طرفین برای ایجاد رابطه نامشروع با استفاده از زور مجبور به این کار شود فقط نسبت به شخص اکراه کننده اعمال میشود.

بیشتر بخوانید:زنا

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص رابطه نامشروع اینجا را کلیک کنید.

انظار عمومی در قانون به کجا گفته می شود؟

قانون گذار در بعضی مواقع تعریف یک سری اصطلاحاتو رو به عرف می سپارد. یکی از این موارد همین بحث انظار عمومی می باشد.

بایدببینیم که آن مکان را عموم مردم انظار عمومی می دانند یا یک مکان شخصی و خصوصی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.