Family lawyer in Babylon + telephone legal advice

وکیل خانواده در بابل+ مشاوره  24 ساعته حقوقی تلفنی

با عرض سلام به هموطنان عزیز شهرستان بابل همانطوری که مستحضر هستید سامانه وکیل نوین با وکیل خانواده در بابل با تخصصی ترین وکیل در زمینه خانواده و با ارایه مطالب به روز و آگاهی دادن از موضوعات حقوقی در صدد خدمت تمام وقت به همه شما عزیزان در تمام کشور است و این اعتبار را برای خود کسب کرده تا بهترین و معتبر ترین وکلا و مشاوران در تمام شهر های کشور با این سامانه همکاری کنند.

تا این افتخار را داشته باشد که به شما عزیزانی که کارتون در امور پیچیده قضایی گیر کرده ، با وکیل متخصص در هر شهر معرفی کند ، حال در این مقاله سعی داریم در مورد پرونده های حقوقی خانواده بحث کنیم و شما را به بهترین وکیل خانواده در بابل ارجاع دهیم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل خانواده در بابل کیست و چه تاثیری بر روی پرونده شما میگذارد؟

از آنجایی که به پرونده های حقوقی خانوادگی مثل طلاق ، مطالبه مهریه و نفقه ، حضانت ،جهیزیه ، خسارت بر هم خوردن نامزدی ، اثبات نسب ،تمکین ، عسر و حرج، الزام شروط عقدنامه نکاح در دادگاه های تخصصی و جداگانه از دادگاه عمومی حقوقی رسیدگی به عمل می آید، وکیل خانواده در بابل هم به دلیل دقت عمل بیشتر ، کارش به صورت تخصصی بر عهده گرفتن دعاوی مربوط به اختلاف روابط زناشویی زوجین ، اختلاف نسب ، و درپاره از موارد اختلاف بر سر حقوق مالی بستگان است حال این وکیل خانواده در بابل که در شهر بابل فعالیت دارد.

با آگاهی از اشراف به تمامی قوانین مربوط به خانواده و تجربه کاری بسیار بالا در این حوزه پیچیدگی هایی که قانون در روابط حقوقی بین اشخاص قرار داده را بسیار ساده کرده و خیلی از اشخاص عادی که نسبت به جزیی ترین حقوق خود در مرحله رسیدگی و اثبات اطلاعی ندارند وکیل خانواده در بابل ریزترین حقوق را برای تحقق عدالت ورزی با درخواست ها و لوایح خود احقاق مینماید.

وکیل خانواده در بابلخلاصه ای از مباحث حقوقی پرونده طلاق :

یکی از موارد مهم و پر کاربرد انحلال عقد نکاح طلاق است، طلاق بر خلاف عقد نکاح که به اراده دو طرف نیاز دارد با اراده یک طرف محقق میشود که مسلما در قانون مدنی در بخش خانواده این اختیار و اراده به مرد واگذار شده و مرد هر زمان که بخواهد میتواند با ارائه دادخواست طلاق به محکمه و اخذ صدور گواهی عدم سازش زن و متعاقبا مراجعه به دفتر خانه زن را طلاق دهد.

نداشتن تفاهم اخلاقی دلیل طلاق محسوب مشود ؟

خیلی از مراجعین و متقاضیان طلاق در مواجه با قاضی و وکیل یک دلیل طلاق را نداشتن تفاهم اخلاقی عنوان می کنند.چه بسا با دشواری ها و بی احترامی هایی در زندگی زناشویی مواجه هستند .که فقط بین زن و شوهر بوده است و دلایلی برای اثبات آن ندارند دادگاه هم اصطلاحا نیازمند مدرک و دلیل است . طلاق از طرف مرد ( زوج ) یا طلاق از جانب زن ( زوجه ) را می بایستی از هم تفکیک کرد البته طلاق از جانب زوجه ، از تخصصی ترین دعاوی مرتبط با امور خانواده می باشد .

وجود وکیل خانواده در بابل و اشراف او به رویه قضایی دادگاههای خانواده ، دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور اهمیت بسیاردارد. اما طلاق از طرف مرد نیازمند دلیل نیست .واقعیت این است که مرد ( زوج ) بدون دلیل موجه هم می تواند با پرداخت حقوق مالی همسر از دادگاه تقاضای طلاق کند . به عبارت دیگر امکان رد کردن دعوای طلاق زوج به دلیل نداشتن دلیل موجه امکان پذیر نیست .اگر هم دادگاه خانواده ای چنین حکمی صادر کند در دادگاههای عالی تر و ( تجدیدنظر و دیوان ) نقض می شود .

اما در مواردی مرد میتواند این اختیار را طی عقدنامه یا قراردادی دیگر به صورت رسمی به زن واگذار کند که اصطلاحا میگویند که زن وکالت در طلاق دارد و دارای تمام اختیارات مرد در زمینه طلاق میشود و گاهی هم موردی است که مرد اختیار طلاق را به زن نداده و زن هم طبق قانون اختیار طلاق ندارد اما شرایطی در مرد وجود دارد که زن در شرایط عسر و حرج و غیر قابل تحملی قرار میدهد که قانون از زن حمایت میکند و با درخواست طلاق او موافقت مینماید در این موارد باید با وکیل خانواده در بابل مشاوره حاصل فرمایید.

حکم دادگاه در مورد طلاق به چه صورت است ؟

دادگاه بعد رسیدگی به اختلافات زوجین در شهرهای  بابل و بابلسروکیل  بصورت تخصصی  انجام میگیرد که شرایط را برای زوجین به مصلحت ببیند ، رایی را تحت عنوان گواهی عدم سازش صادر میکند که 3 ماه اعتبار دارد و در این مدت متقاضی طلاق باید به دفتر خانه ای که عقد نکاح در آن جا خوانده شده مراجعه کرده و نوبت بگیرد و طی زمانی دفترخانه به طرفین ابلاغ میکند.

که برای اجرا صیغه طلاق حاضر شوند اگر متقاضی طلاق حاضر شد و دیگری حاضر نشود دفتر خانه طبق مقررات علیرغم اخطار و تعیین جلسه دیگر صیغه طلاق را غیابی اجرا میکند. که تمام این مراحل را وکیل خانواده در بابل انجام می دهد .

خلاصه ای از مباحث حقوقی مهریه :

مهریه هم از حقوق مالی زن است که با وکیل و مشاوره حقوقی بابل در شهر بابل که در توافقات بین زن و مرد میزان و زمان پرداخت آن را تعیین میکنند و مردی که پرداخت آن را در زندگی مشترک به زن وعده میدهد مدیون زن است تا زمانی که آن را پرداخت نماید مهریه میتواند هر چیزی که ارزش مالی و منفعت عقلایی و مشروع داشته باشد تعیین شود در بیان انواع مهریه هم باید بگیم که مهریه ای که در عقد تعیین میشود مهر المسمی نام دارد که بوسیله وکیل خانواده در بابل بصورت تخصصی صورت میگیرد .

 

وکیل خانواده در بابل+ مشاوره حقوقی تلفنی

ولی سوال از شهر بابل است که آیا در زمانی که همین مهر المسمی در عقد تعیین نشود زن دیگر حق مالی بر گردن مرد ندارد ؟

باید بگیم در صورتی که مهریه در عقد تعیین نشود اما در طول رابطه زوجیت مرد با زن نزدیکی کرده باشد زن مستحق مهر المثل است که بر اساس شایستگی و شانیت زن میزان آن تعیین میشود و نوع دیگر مهریه این است که در زمان عقد مهریه تعیین نشود و هیچ نوع رابطه جنسی هم با زن برقرار نشود که در این صورت بر اساس توانایی مالی مرد و استطاعتی که مرد دارد محکوم به پرداخت مهریه میشود ، این نوع مهریه مهر المتعه نام دارد. که تمام زحمات وکیل خانواده در بابل صورت میگیرد.

یک سوال کلیشه ای  در شهر بابل مهریه یک دست و یک پای مرد یا پیدا کردن بال مگس و .. درست است ؟

خیر چون این نوع مهریه ارزش مالی و منفعت عقلایی و مشروع ندارد و شرایط یک مهریه صحیح را ندارد و ذکر این مورد در عقد نامه به منزله این است که زن مهریه ای در عقد ذکر نکرده و مهرالمسمی ندارد ولی میتواند مهر المثل و مهر المتعه را مستحق شود. مشاوره با وکیل خانواده در بابل در خدمت شما هستن .

رابطه مهریه با طلاق چیست ؟ 

به طور خلاصه باید بگم که این قانون از قدیم تبدیل به عرف شده و از آنجایی که حق طلاق با مرد است و زن نمیتواند طلاق بگیرد و برای اینکه مرد به زندگی مشترک وفادار بماند مهریه ای را متحمل میشود تا به راحتی نزارد و زن را در حالت تعلیق ترک نماید و زن میتواند با اهرم مهریه مرد را متعهدتر سازد.

اما این تئوری تعیین مهریه های سنگین و خلاف عرف و خارج از توانایی مرد را به هیچ عنوان توجیه نمیکند و دیگر اینکه اگر زن خواهان طلاق باشد و مرد طلاق ندهد زن با بخشش کلی و یا جزیی از مهریه میتواند مرد را ترغیب به طلاق نماید.که این همان طلاق توافقی است طلاق خلع یا مبارات به اصطلاح قانونی نام دارد.

برای آشنایی بیشتر با وکیل خانواده در بابل اینجا کلیک کنید.

وکیل خانواده در بابلخلاصه ای از مباحث حقوقی در شهر بابل نفقه :

نفقه هم از حقوق مالی زن است که مرد بعد از تحقق عقد نکاح ملزم است تا خرجی و هزینه های روزمره زن مثل مسکن و خوراک و پوشاک هزینه های دارویی و درمانی و بهداشتی و سایر هزینه های عرفی زن را تامین کند البته میشود که در عقد نامه شرط خلافش را بکنند

چون از قواعد آمره و مرتبط با نظم عمومی نیست البته ما در قانون نفقه بستگان هم داریم که قاعده آن به این صورت است که باید آنان محتاج و نادار باشند تا استحقاق پیدا کنند اما با نفقه زن این تفاوت را دارد که زن در هر صورت چه دارا و چه نادار مستحق نفقه است و مرد مدیون اوست. که تمام وکالت برعهده وکیل خانواده در بابل می باشد.

رابطه نفقه با تمکین چیست؟

قانون مدنی زن را در اخذ نفقه آزاد نگذاشته و زنی را مستحق نفقه میداند که از مرد خود تمکین و پیروی داشته باشد به طور مثال زنی که از خود اقامتگاه جداگانه داشته باشد یا به همسر خود خیانت کرده باشد یا تن به رابطه جنسی با همسر خود نمیدهد یا بر اساس عرف و یا شروط عقد نکاح عمل نماید ناشزه است و استحقاق نفقه ندارد.

حال اگر مرد و زن در این مورد به اختلاف خورده باشند محکمه به دعوای آنان رسیدگی کرده زن با ارائه دادخواست مهریه و مرد با دادخواست الزام به تمکین دعوای خود را به دادگاه خانواده تقدیم میکنند و دادگاه به این اختلاف رسیدگی کرده و رای صادر میکند پیشنهاد میشود از شما با وکیل خانواده در بابل مشاوره داشته باشید.

خلاصه ای از مباحث حقوقی حضانت :

حضانت در معنای حقوقی یعنی نگهداری و بزرگ کردن فرزند. طبق قانون مدنی ماده 1168 هم حق هم تکلیف پدر و مادر است یعنی هر یک از پدر و مادر در عین اینکه حق دارند که بچه خود را در کنار خود نگه دارند و کسی نمیتواند این حق را از آنان سلب کند همان طور هم قانون وظیفه کرده که هریک از مسولیت خود در حضانت فرزند خود سرباز نزنند و این مسئولیت را تکلیف معین کرده است اما طبق قانون حضانت فرزند تا هفت سالگی با مادر و بعد از آن تا سن بلوغ با پدر است.

آیا در صورتی که حضانت بر عهده یکی از پدر و مادر است به طرف دیگر حق ملاقات داده میشود ؟

 از سوالات موکلین بابل که ایا طبق قانون این حق ملاقات در مدت حضانت یکی از پدر و مادر برای طرف دیگر برقرار است و میزان بازدید را بر اساس شرایط زمان و مکان دادرس دادگاه خانواده تعیین میکند؟ و طبق ماده 54 قانون حمایت خانواده هر کس مانع حق ملاقات تعیین شده می شود؟ بله به پرداخت جزای نقدی درجه هشت قانون مجازات اسلامی محکوم میشود. برای جواب سوالات خود میتوانید به وکیل خانواده در بابل مراجعه کنید .

آیا حضانت را میشود از عهده یکی از ابوین گرفت و آن را اسقاط کرد ؟

یکی از سوالات موکلین شهر بابل حق حضانت را چون حق پدر و مادر است نمیشود از ایشان سلب کرد اما در شرایطی که یکی از پدر و مادر دارای نقاط ضعفی در شخصیت خود باشند مثل اعتیاد ، سو رفتار با فرزند ، جنون ، اشتهار به فساد و فحشا و… و در صورت اثبات این شرایط برای دادگاه ،دادرس طبق قانون به مصلحت طفل حضانت را به طرف دیگر به صورت مطلق واگذار میکند

اگر هر دو طرف (پدر و مادر طفل) نقاط ضعف شخصیتی داشته باشند به پدر بزرگ پدری طفل و در صورت نبود پدر بزرگ پدری به پدر بزرگ مادری یا مادربزرگ ها واگذار خواهد شد و اگر هیچکدام نباشند کودک به بهزیستی ارجاع میشود. که تمام مراحل وکالت را به وکیل خانواده در بابل می توان سپرد .

 خلاصه از مباحث حقوقی اثبات نسب:

نسب به معنای رابطه خونی است که باعث میشود افراد از هم ارث ببرن و سایر تکالیف حقوقی بر آنان به خاطر این رابطه خونی برقرار شود اثبات نسب هم دعوایی است که به دلیل عدم ثبت عقد نکاح و انکار شخص پدر اتفاق میافتد البته بیشتر ناشی از عقدهای موقتی است که ثبت نشده و منتج به بارداری زنان میشود و بچه تولید میشود که در این صورت زن میتواند با تقدیم دادخواست اثبات نسب و کمک از وکیل خانواده در بابل این موضوع را محرز نماید.

و گاهی هم این دعوا را خود فرزند بر پدر مطرح میکند در جایی که مادر این فرزند در کودکی این دعوا را مطرح نکرده باشد و حالا که کودک بزرگ شده برای ارث بردن از پدر دعوای اثبات نسب را مطرح نماید البته چون این دعوا تخصصی و سخت است حتما قدم به قدم با وکیل خانواده در بابل مشورت بگیرید که دعوا را به یک رسالت درستی برساند.

ممنون که تا پایان مقاله ما رو همراهی کردین امیدوارم که تونسته باشم حق مطلب رو ادا کنم یادتون نره اگه مشکل حقوقی پیدا کردید نگران هیچ چیز نباشید سامانه وکیل نوین با وجود بهترین کارشناس ها و مشاوران و وکلا درجه یک در وکیل خانواده در بابل با تمام تلاش شبانه روزی مثل کوه پشتتون ایستاده و از شما حمایت میکند چون وکیل نوین طرفدار عدالت است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود