وکیل رابطه نامشروع در مشهد

وکیل رابطه نامشروع در مشهد|معرفی وکیل در 24 ساعت شبانه روز

 

سلام و احترام

بنده سید حسن بدیعی،کارشناس حقوقی سامانه هستم.در این مقاله سعی کرده ام به یکی از مسائل مهم جامعه ،یعنی رابطه نامشروع در مشهد بپردازم.در این مقاله انواع رابطه نامشروع در مشهد و مجازاتشان را و همچنین مراحل شکایت در زمینه رابطه نامشروع را باهم بررسی میکنیم.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل رابطه نامشروع در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل رابطه نامشروع در مشهد

منظور از رابطه نامشروع در مشهد ،رابطه بین زن و مردی است که باهم ازدواج نکرده‌اند و پایشان را از مرز قانونی و شرعی فراتر میگذارند.

نکته: تشخیص اینکه چه رابطه هایی نامشروع هستند با مراجع قضایی است و معیار آن برای این تشخیص، عرف است.

انواع رابطه نامشروع در مشهد

رابطه نامشروع در مشهد به دو دسته تقسیم میشوند که عبارت اند از:

 1. رابطه نامشروع بدون زنا
 2. رابطه نامشروع زنا

وکیل رابطه نامشروع بدون زنا

روابطی از قبیل تقبیل(بوسیدن)،مضاجعه(هم‌ بستر شدن)،دست دادن و…که منجر به مواقعه(رابطه جنسی) نشود را رابطه نامشروع بدون زنا میگویند و از نظر مجازات با رابطه نامشروع تفاوتی ندارد.طبق ماده 637 قانون مجازات اسلامی،زن و مرده نامحرمی که مرتکب روابط نامشروع شوند ،به 99 ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

برای ارتباط با بهترین وکیل در طرقبه اینجا رو کلیک کنید

وکیل رابطه نامشروع زنا

روابط نامشروع بین زن و مرد که منجر به رابطه حنسی (مواقعه) شود را رابطه نامشروع زنا میگویند.

انواع رابطه نامشروع زنا

 1. زنای محصنه
 2. زنای غیر محصنه 
 3. تجاوز به عنف 

زنای محصنه

منظور از زنای محصنه،زنایی است که در آن یکی از دو طرف یا هردو طرف همسر دائمی داشته باشد و برای برقراری رابطه با او مشکلی نداشته باشد.یعنی همسرشان بیمار یا در زندان نباشد و امکان برقراری رابطه جنسی را داشته باشد.

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

زنای غیر محصنه

منظور از زنای غیرمحصنه زنایی است که در آن مرد یا زن و یا هر دوی آنها همسر نداشته باشد یا همسرش بنابه دلایلی مثل بیماری، امکان برقراری رابطه جنسی با او را نداشته باشد،در چنین حالتی اگر مرتکب زنا با دیگری شوند،آن را زنای غیر محصنه میگویند.

نکته:اگر در رابطه ای که منجر به زنا شده یکی از طرفین همسر داشته باشد(همسری که بتوان با او مواقعه داشت)و دیگری نداشته باشد،زنایه شخصی که همسر داشته محصنه و زنای شخصی که همسر نداشته غیرمحصنه خواهد بود.

تجاوز به عنف

برقراری رابطه جنسی بدون رضایت طرف مقابل،تجاوز به عنف محسوب میشود.

طبق ماده 224 قانون مجازات اسلامی از مصادیق تجاوز به عنف،زنا در حالت بیهوشی،خواب؛مستی یا از طریق ربایش است.همچنین اغفال و فریب دختر نابالغ و انجام رابطه جنسی با او در حکم تجاوز به عنف مییاشد.

نکته: اثبات تجاوز به عنف بر عهده شخصی است که مورد تجاوز قرارگرفته است.اگر نتواند ثابت کند،متهم میتواند اعاده حیثیت بکند.پس بهتر است با کمک یک وکیل متخصص اقدام به شکایت کنید.

 

نکته: برای افراد زیر سن قانونی و کودکان ، حتی اگر با رضایت خودشان هم صورت گرفته باشد یا با تهدید، تجاوز محسوب می شود و برای افراد زیر 18 سال شرط عاقل و بالغ بودن است که رضایت فرد قانونی باید باشد و همچنین صیغه محرمیت باید خوانده شده باشد.

احکام و مجازات زنا

در این قسمت از این مقاله به مجازات انواع زنا در شرایط مختلف خواهیم پرداخت.

نکته: در این قسمت منظور از فردی که همسر ندارد ،فردی است که علاوه بر همسر نداشتن،قادر به برقراری رابطه جنسی با همسرش نیز نمیباشد.

 • حکم زنای در رابطه با زن شوهر دار و مرد زن‌دار:

طبق ماده 225 قانون مجازات اسلامی برای هردو رجم(سنگسار)و یا اعدام است.

 • در رابطه با زنای مرد مجرد با زن مجرد:

حکم دادگاه تا دفعه سوم شلاق است و برای دفعه چهارم اعدام برای هر دو میباشد.

 • در زنای مرد مجرد با زن شوهردار:

مرد 100 ضربه شلاق میخورد و از محل سکونت خود 1 سال تبعید میشود ضمن اینکه موی سر او را میتراشند.زن نیز اعدام یا سنگسار(رجم)میشود.

 • البته بر عکس آن نیز وجود دارد،یعنی اگر زن مجرد باشد و مرد متاهل باشد:

زن 100 ضربه شلاق میخورد و حکم مرد اعدام یا سنگسار است.

 • اگر مرد (چه مجرد چه متاهل) با زنی (چه متاهل و چه مجرد)در حالت خواب،بیهوشی،مستی یا به واسطه زور و…زنا کند،این زنا تجاوز به عنف تلقی شده و زن مجازاتی ندارد اما مرد را اعدام میکنند.

نکته:در رابطه با تجاوز به عنف،اگر شخصی که تجاوز بر او صورت گرفته باشد باکره باشد،مجازات مرتکب علاوه بر اعدام،پرداخت مهرالمثل یا ارش‌البکاره است.

مراحل شکایت از همسر در خصوص رابطه نامشروع در مشهد

برای شکایت از همسر در خصوص رابطه نامشروع در مشهد شخص باید ابتدا دلایل محکه پسند داشته باشد و بیگدار به آب نزند.چون در صورت عدم اثبات،متهم میتواند اعاده حیثیت کند و از شما به جرم تهمت شکایت کند.از این جهت ارتباط با وکیل برای این عمل توصیه میشود.

 • برای شکایت شما ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کنید و کد سامانه ثنا را بگیرید (اگر قبلا این کار را کرده اید نیاز به تکرار آن نیست)
 • با مشورت با وکیل متخصص ،از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام به ثبت شکایت کنید.برای 5 دقیقه مشاوره با وکیل رابطه نامشروع در مشهد اینجا را کلیک کنید.
 • پرونده شما به دادسرا ارجاع میشود 
 • بعد از ارسال ابلاغیه طرفین باید به دادسرا مراجعه کنند. در دادسرا شاکی مدارک اثبات جرم متهم (همسرش) را ارائه میدهد و متهم باید از خود دفاع کند.وجود وکیل متخصص در کنار شما در این مرحله بسیار کلیدی و حیاتی است برای دسترسی به وکیل اینجا را کلیک کنید.
 • بعد از بررسی پرونده شما در دادسرا،پرونده به دادگاه ارسال میشود و قاضی با توجه به توضیحات دادسرا و علم خود اقدام به صدور حکم میکند .

 مدارک اثبات جرم در رابطه نامشروع در مشهد

مدارک اثبات جرم رابطه نامشروع عبارت اند از:

 1. 4شاهد مرد عادل که شرایط شهادت را داشته باشند
 2. 3شاهد مرد و 2 شاهد زن که شرایط شهادت را داشته باشند 
 3. عکس ها و فیلم هایی که در زمان وقوع جرم رابطه نامشروع یا زنا ثبت شده باشد 
 4. پرینت تماس و پیامک ها 

نکات مهم شکایت از همسر در خصوص رابطه نامشروع در مشهد

 • رابطه نامشروع غیرقابل گذشت است.یعنی اگر شاکی خصوصی را ببخشد بازم حکم او به علت داشتن جنبه عمومی اجرا میشود.
 • اگر زن متاهل مرتکب به رابطه نامشروع یا زنا شود،منجر به حصول حق طلاق به مرد میشود و اگر زن حق طلاق داشته باشد،این حق از او سلب میشود.ضمنا ارتکاب زنا توسط مرد متاهل،سبب انتقال حق طلاق به زن میشود.
 • اگر زن متاهل مرتکب به رابطه نامشروع در مشهد یا زنا شود، حق دریافت مهریه ،حق دریافت نفقه گذشته و حق ارث از جانب شوهر ساقط نمیشود.

اگر زنی زنا کار جرمش در دادگاه ثابت شود تکلیف حضانت فرزندان به عهده کیست؟

اگر زنی که مرتکب رابطه نامشروع شده است فرزند داشته باشد این موضوع که آیا اثبات رابطه نامشروع بر حضانت فرزند تاثیر می‌گذارد یا خیر بستگی به نظر قاضی و مصلحت فرزند دارد.

درآخر تشکر میکنم از شما همراهان گرامی که این مقاله را مطالعه فرمودید.این جانب سید حسن بدیعی مفتخرم که سامانه که یک سامانه موفق و مطمئن در خصوص معرفی وکیل در 24 ساعت شبانه روز است را به شما معرفی کنم.برای دسترسی به سامانه در تمام شهر های ایران اینجا را کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود