وکیل-خانواده-در-بابلسر

وکیل خانواده در بابلسر

با سلام و درود بی پایان خدمت همه هموطنان عزیز و خونگرم شهر بابلسر بنده جواهری هستم از کارشناسان سامانه وکیل نوین در جوار شما هستیم تا راجع به پرونده های پرکاربرد دادگاه های خانواده بحثی داشته باشیم.پرونده هایی که با حضور یک وکیل خوب و مطمئن میتواند در این مراجع قضایی نتیجه بخش و موثر باشد پس در صورت نیاز به یک شخص متخصص در این زمینه بهتر است با بهترین وکیل خانواده در بابلسر جلسه مشاوره ای داشته باشید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بابلسر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

پرونده های وکیل خانواده در بابلسر چگونه پرونده هایی هستند؟

پرونده های خانواده بخشی جزیی از پرونده های و دعاوی حقوقی هستند که به دلیل حساسیت موضوع و ماهیت و حفظ و نظم کیان خانواده و حتی الامکان برقراری سازش و صلح و خاتمه دادن به اختلافات زوجین (زن و شوهر) در مرجع خاصی به نام دادگاه خانواده تشکیل جلسه با اعلام و ابلاغ قبلی به زن و شوهر و وکلا آنان جهت حضور و مطرح کردن ماهیت دعوا با تعیین و مشخص شدن خواهان و خوانده می دهد

به شما عزیزان مخاطب بابلسری که در هر مرحله از دادرسی و رسیدگی دادگاه های خانواده قرار گرفتید پیشنهاد می شود با  وکیل خانواده در بابلسر مشاوره های لازم را داشته باشید.

چند نوع از مهم ترین پرونده های وکیل خانواده در بابلسر:

1-پرونده طلاق:

طلاق در اصطلاح حقوقی یکی از موارد انحلال نکاح است که تمام تعهدات و مسئولیت هایی که زن و شوهر مکلف به رعایت آن در عقدنامه و به موجب قانون گردیده شده بودند از گردنشان ساقط میشود. و رابطه محرمیت هم طبق این اثر حقوقی بین زوجین از بین می رود حال طلاق ماهیـّتأ یک عمل حقوقی یک طرفه از طرف مرد است (اساسا حق مرد است) و مرد هر زمان که بخواهد طبق قانون میتواند زن خود را طلاق دهد.

اما قانون در بعضی شرایط مثل ماده 1130 قانون مدنی و برای حمایت از زن هم مواردی را برای طلاق یک طرفه زن پیش بینی کرده و زن با اجازه دادگاه می تواند خود را مطلقه نماید. که با وکالت وکیل خانواده در بابلسر انجام گرفته می شود .

وکیل خانواده در بابلسرحال به بررسی انواع طلاق از جهت متقاضی آن میپردازیم:

-طلاق از طرف مرد: 

آسانترین ترین نوع طلاق دادن میباشد. مرد به دلیل اینکه که اختیار طلاق را دارد که در اصطلاح به این رفتار و اختیار قانونی ایقاع یا همان عمل حقوقی یک طرفه گفته میشود و با رجوع به محکمه و پرداخت و معین کردن حقوق مالی زن خود میتواند از دادگاه حکم گواهی عدم سازش را بگیرد.

اگر مرد در دادگاه خانواده اعسار خود را از پرداخت دفعی مهریه ثابت نماید اگر مهریه عند المطالبه و پرداخت آن فوری باشد و مرد اعسار خود را بتواند اثبات کند دادگاه حکم به قسطی کردن مهریه را میدهد و اگر عند استطاعه باشد طبق توافق نامه  هر زمان مرد به استطاعت مالی رسید بایستی مهریه را پرداخت کند و در اینجا زن باید ثابت کند که مرد به استطاعت مالی رسیده است.

که با وکیل خانواده در بابلسر بصورت تخصصی انجام میگیرد.

-طلاق از طرف زن :

این سخت ترین نوع طلاق است که بدون وکیل خانواده در بابلسر یقینا نمیشود کاری را پیش برد و بایستی وکیل اختیار کنید و در این نوع طلاق از آنجایی که زن حق طلاق دادن را ندارد باید طبق ماده 1130 قانون مدنی باید بتواند غیر قابل تحمل بودن زندگی خود را ثابت کند. این شرایط خاص که زن در آن قرار میگیرد و میتواند متقاضی طلاق باشد بدین شرح است:

1 – ترک زندگی خانوادگی توسط زوج حداقل به مدت شش ماه متوالی و یا نه ماه‌ متناوب در مدت یک سال بدون عذر موجه .

2 – اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلاء وی به مشروبات الکلی که به‌اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی‌ که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است.

در مدتی‌ که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است. در صورتی که زوج به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک، مجدداً به مصرف‌ موارد در صورتی که زوج به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک، مجدداً به مصرف‌موارد مذکور روی آورد، بنا به درخواست زوجه، طلاق انجام خواهد شد.

3 – محکومیت قطعی زوج به حبس پنج سال یا بیشتر.

4 – ضرب و شتم یا هرگونه سوء‌رفتار مستمر زوج که عرفاً با توجه به وضعیت زوجه‌ قابل تحمل نباشد.

5 – ابتلاء زوج به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه صعب‌العلاج‌ دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.

وکیل-خانواده-در-بابلسر

-طلاق توافقی یا وکالت دادن مرد در طلاق :

این نوع طلاق هم یا وکیل خانواده در بابلسر با دادن وکالت طلاق به زن محقق میشود .که زن به نمایندگی از حق مرد میتواند خود را مطلقه کند یا اینکه در دادگاه یا قبل دادگاه توافقی کتبی و رسمی یا با صورت جلسه دادگاه مبنی توافق بر بخشش جزیی یا کلی از مهریه از طرف زن به مرد و توافق بر کلیه حقوق مالی و غیر مالی دیگر مثل حضانت فرزند ، مرد هم زن خود را طلاق میدهد این مورد هم با اتخاذ وکیل خانواده در بابلسر به راحتی و در کمترین زمان میسر خواهد بود.

انواع طلاق از حیث رجوع و عدم رجوع ( برگشتن و غیر قابل برگشت) با وکالت وکیل خانواده در بابلسر:

ما دو نوع طلاق داریم طلاق رجعی و طلاق بائن. در طلاق رجعی مرد میتواند در مدت سه ماه از تصمیم خود صرف نظر نماید و به زن خود رجوع کند بدون اینکه نیاز به ثبت ازدواج دیگر داشته باشد. 

در این مدت خرجی زن بر عهده مرد است و هم در صورت فوت ارث میبرند اما در طلاق بائن امکان برگشتی نیست و نفقه ای در کار نیست و از هم ارث نمیبرند، مگر اینکه زن باردار باشد که در اینجا نفقه زن بر عهده مرد است طلاق های بائن مثل طلاق توافقی ، طلاق زن یائسه ، طلاق زنی که با او نزدیکی مخرجی نشده باشد ، طلاق از طرف زن به حکم حاکم شرع است. که با سپردن پرونده  به وکیل خانواده در بابلسر انجام میگیرد.

مختصری در رابطه با مهریه :

مهریه مالی است که زوج در زمانی که عقد ازدواج را میخوانند تعهد بر پرداختش میکند که به زن خود بدهد مهریه باید نفع عقلایی و مشروع  داشته باشد به طور مثال بال مگس و پشه را نمیشود مهریه تعیین داد

یا مهریه یک دست و یک پا بر خلاف عرف رایج باطل است، چون نه شرعی است و نه عقلانی ، مهریه می تواند هر نوع مالی مثل اسکناس، سکه و طلا، ماشین و خانه و حتی انجام کاری معین بر گردن زوج باشد، به نحوی که کاملا مشخص و تعیین شده باشد. که با سپردن پرونده به وکیل خانواده در بابلسر انجام می گیرد .

اقسام مهریه که مرد متعهد میشود :

مهرالمسمی: مهریه است که در زمان عقد تعیین میشود.و زن مالک آن میشود.و یا پرداخت آن در ذمه و دین مرد قرار میگیرد.و زن میتواند طبق قانون مدنی تا زمانی که به طور کامل آن را نگرفته باشد.از انجام وظایف شرعی و قانونی (مثل تمکین) امتناع کند این حق را به اصطلاح حق حبس زوجه میگویند.

مهرالمثل:

اگر در زمان عقد مهریه معین نشده باشد. نمیشود زن را بدون حق و حقوق دانست. و اگر در زندگی مشترک زن و مرد با یکدیگر مراوده جنسی داشته باشند. (ولو یک بار چه از عقب و چه از جلو ) زن مستحق مهر المثل است.که مقدار و میزان آن را کارشناس قضایی بر حسب شأنیت زن (مثل سواد و تحصیلات، بکارت ، سطح خانواده و..) معین میکند.

مهرالمتعه:

در صورتی است که در زمان عقد مهریه تعیین نشده باشد. و زن و مرد در طول زندگی مشترک خود هیچگونه مراوده جنسی نداشته باشند.که اگر مرد بخواهد زن خود را طلاق دهد، باید مهریه ای بپردازد.که به آن مهرالمتعه گویند.که مرد برحسب توانایی مالی خود. که با سپردن پرونده به وکیل خانواده در بابلسر انجام میگیرد.

-مختصری در رابطه با نفقه :

نفقه به معنی هست که تمام هزینه های مصرفی مشروع و عرفی زوجه مانند خوراک و پوشاک.خانه و هزینه های عرفی معقول مثل رفت و آمد، دارو و درمان و بهداشت و سلامت .

موارد دارو و درمان و دیگر هزینه های  معقول پس از ایجاد عقد ازدواج دائمی به طور همیشگی بر ذمه مرد است . و به علاوه مرد علاوه بر زن خود باید نفقه فرزندان صغیر خود را هم پرداخت کند. که با سپردن وکیل خانواده در بابلسر انجام میگیرد.

زنی به حکم دادگاه نفقه در حقش شامل میشود که این دو مورد را رعایت کرده باشد که با وکیل خانواده در بابلسر به سرعت انجام میگیرد :

زن بنا بر دو مورد تمکین استحقاق نفقه را داره.اگر این دو تمکین را نداشته باشه ناشزه (به معنی سرباز زدن از اطاعت شوهر و یا سرکشی نسبت به او) است و مستخق نفقه نیست و مرد میتواند الزام او را به تمکین از دادگاه خانواده تقاضا نماید.

1- تمکین عام :

در اصطلاح حقوقی به این معنی است که زن در امور عام زناشویی و معاشرت با شوهر پیروی و اطاعت لازم از او را دارا باشد یکی از این موارد که قانون بارها در رویه های قضایی به آن اشاره داشته سکونت زوجه در اقامتگاهی که زوج تعیین و مشخص کرده است

کار هایی که عرفأ در خانه باید زن انجام بدهد که امور داخل خانه را شامل میشود و حسن معاشرت با زوج که شامل رفتار خوب با شوهر و رعایت پاکی و بهداشت و آراسته کردن خود برای زوج.

2- تمکین خاص :

تمکین خاص هم همان مسایل مربوط به زناشویی است که زن باید مرد را از نظر حس نیاز جنسی و سکس ارضا کند. اگر زن بدون عذر همسرش را ارضا نکند زن ناشزه است و استحقاق نفقه ندارد.

شما با در اختیار داشتن وکیل خانواده در بابلسر خیلی دستتان نسبت به امور حقوقی خود جلو است :

1-به کارگیری و انتخاب وکیل خانواده در بابلسر توسط سامانه وکیل نوین به شما این امکان را می دهد که پرونده شما تحت نظارت و مسئولیت مستقیم کادر متخصص سامانه وکیل نوین قرار بگیرد.که به بهترین نحو بر روی پرونده خانوادگی شما دقت نظر به خرج دهند.

2- با توجه به اینکه در این سامانه تعداد وکلا زیاد است. اگر وکیلی به علت شرایط خاص و اضطراری (حوادث غیر مترقبه) نتوانست بر اساس شرایط فنی در جلسه از شما دفاع کند.

خیلی راحت سامانه وکیل نوین با وکالت دادن به وکیل دیگر بدون هیچ گونه هزینه اضافی با قید وکالت در توکیل پرونده را به وکیل دیگر ارجاع میدهد.بدون اینکه وکالت اول ابطال شود.که با سپردن پرونده به وکیل خانواده در بابلسر انجام میگیرد .

3- سامانه وکیل نوین کانون معرفی وکیل است.و دیگر نیازی به این نیست که تحقیق و تفحص بفرمایید .که وکیل خوب و مطمئن چه کسی است بلکه با اعتماد به کارگزاران سامانه وکیل نوین بهترین وکیل از حیث موضوع حقوقیتان به شما معرفی میشود.

4- از دیگر امتیازاتی که میتوان در این سامانه به آن اشاره داشت. سرعت عمل بالای سامانه است که شبانه روزی چه به صورت تلفنی و چه به صورت اینترنتی (آنلاین ) پاسخگوی نیاز های حقوقی شما در جهت حل مشکلتان می باشد و با ارائه مشاوره و انتخاب وکیل خانواده در بابلسر مناسب شما با سرعت هر چه بیشتر و دسترسی راحت تر به شما خدمت رسانی می نماید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بابلسر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود