وکیل طلاق در شیراز

 وکیل طلاق در شیراز 

در این مقاله قصد داریم تا نحوه گرفتن وکیل طلاق در شیراز، مراحل و شرایط و مدارک لازم در طلاق زن و ثبت آن توسط وکیل طلاق در شیراز رو بهتون معرفی کنیم. با ما همره باشید…

بهترین وکیل طلاق در شیراز:

اگر به وکیل طلاق در شیراز مراجعه کنید ممکن است در دیدار اول طلاق را پیشنهاد نکند و شما را به سازش دعوت کند. در واقع منظور از این جمله این است که یک وکیل خوب وکیلی است که در مرحله اول شما را برای آشتی تشویق کند و اگر آشتی و سازش را به صلاح شما ندانست به کمک تمامی آنچه که در دوران تحصیل و دوران وکالت خود آموخته است به شما کمک کند.

متاسفانه امروزه طلاق یکی از پر شمار ترین شکایت ها در دادگستری است. همان‌ طور که می‌ دانید آمار طلاق هر سال بیشتر از سال‌ های قبل افزایش می‌ یابد و همین مسئله می‌ تواند برای جامعه مشکلاتی را به وجود بیاورد در اینجا است که اهمیت یک وکیل خوب بیشتر به چشم می‌خورد. اگر وکیل از توانایی زیادی برخوردار باشد می تواند از طلاق جلوگیری کند.

انواع طلاق در قانون

طلاق کلمه ای عربی است و به معنی رهایی است. در قانون دو نوع طلاق وجود دارد:

طلاق بائن و طلاق رجعی

طبق ماده ۱۱۴۴ قانون مدنی: طلاق بائن در مقابل طلاق رجعی آمده است و به طلاقی گفته میشود که بعد از ثبت طلاق حق رجوعی برای مرد نباشد اما باید توجه داشت طلاق بائن خود به ۴ دسته تقسیم میشود.

۱) طلاق در زمانی که زن دوشیزه باشد.

۲) طلاق در زمانی که زن یائسه باشد.

۳) طلاق خلع و مبارات

۴) طلاقی که بعد از سه بار وصلت متوالی انجام شود.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل طلاق در شیراز اینجا کلیک کنید

 موارد عسر و حرج زوجه کدامند؟

عسر و حرج عبارت است از به وجود آمدن وضعیتی که ادامه زندگی را برای زوجه با مشقت همراه نماید و این امری است نسبی ولی در تبصره الحاقی به ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی چند مورد را از مصادیق عسر و حرج دانسته :

۱– ترک زندگی خانوادگی توسط زوج حداقل به مدت ۶ ماه متوالی و یا ۹ ماه متناوب در مدت ۱ سال بدون عذر موجه.

۲– اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلا وی به مشروبات الکلی که به اساسزندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی کهبه تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است.

در صورتیکه زوج به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک ، مجددا به مصرف مواد مذکور روی آورد، بنا به درخواست زوجه ، طلاق انجام خواهد شد.

۳– محکومیت قطعی زوج به حبس ۵ سال یا بیشتر.

۴– ضرب و شتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج که با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.

۵– ابتلا زوج به بیماری های صعب العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه ی صعب العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.

وکیل طلاق در شیرازروش گرفتن طلاق از طرف مرد:

مهم ترین و اصلی ترین روش طلاق از طرف مرد است. چون اساسا طلاق دادن حق مرد است، و این حق سلب شدنی از طرف مرد نیست ولی قابل وکالت دادن هست.

مثل مردی که وکالت در طلاق به زن خود می دهد و خود هم می تواند از این حق استفاده کند بنابراین مرد هر وقت بخواهد می تواند به دادگاه مراجعه کند و با کمک و راهنمایی وکیل طلاق درشیراز دادخواست طلاق بدهد و از دادگاه گواهی عدم سازش بگیرد و زن خود را طلاق دهد.

بیشتر بخوانیم….

روش های گرفتن طلاق بدون رضایت شوهر:

مهم ترین  راه : مراجعه به وکیل طلاق در شیراز

اولین راهکارهایی که می تواند تقاضای طلاق توسط زن را ممکن سازد.

قانون گذار در این موارد مورد به زن اجازه می دهد تا از دادگاه تقاضای طلاق نماید. 

و این با داشتن وکیل طلاق در شیراز به عنوان راهنما  میسر خواهد شد. 

۱ مرد نفقه زن را پرداخت نمی کند. و تلاش های دادگاه هم برای دریافت نفقه بی فایده بوده باشد.

۲ زن در چنان تنگنا و فشار و اذیتی قرار دارد که واقعا نمی توان از او توقع داشت که به چنین وضعیتی ادامه دهد.

۳ شوهر سابقه محکومیت کیفری داشته باشد و… 

۴ مرد فحاشی می نماید، یا نسبت های هرزگی یا بی ناموسی به همسرش می دهد.

۵ برای مدت طولانی غیبت کرده باشد. و در این مدت هیچ خبری از شوهر نباشد .

۶ مرد بدون اجازه همسرش ازدواج بکند.

نحوه گرفتن اجرت المثل در شیراز

برابر تبصره ۶ ماده واحده مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام زن حق دارد از دادگاه درخواست کند حق الزحمه کارهایی را که در زمان زوجبت بدون قصد تبرع انجام داده و شرعا موظف به آن نبوده است تعیین و زوج را مکلف به پرداخت آن نماید. در اجرت المثل ملاک تعیین وضع مالی مرد نیست. بلکه با ارجاع  امر به کارشناسی حق الزحمه زن در امور خانه داری به نسبت سنوات زندگی مشترک و نوع کارهایی که زوجه در خانه شوهر و دیگر عوامل تعیین می گردد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل طلاق در شیراز اینجا کلیک کنید

اهمیت گرفتن وکیل طلاق در شیراز

باید بدونید هر وکیلی که در هر موضوعی انتخاب میشه, باید ویژگی های مخصوص خودش رو داشته باشه.قطعا هر فردی در مسئله طلاق راضی به انتخاب سرسری وکیل نیست و معمولا موکلین در انتخاب وکیل در پرونده های طلاق بسیار دقیق عمل میکنن. که قراره تمامی اسرار خودشون رو در زندگی با اون وکیل درمیون بذارن و قطعا اولین کاری که هر موکل انجام میده پرس جو در رابطه با تخصص وکیل طلاق در شیراز هست.

وکیل طلاق در شیراز

 

 وکیل طلاق در شیراز چه وظایفی دارد؟

حضور وکیل طلاق در شیراز رو باید جدی گرفت, همیشه درپرونده های طلاق موضاعاتی مطرح میشه که خیلی کمتر در پرونده های دیگه ردپایی از اون ها دیده میشه.اگه قبل از این که در پرونده های طلاق به مشکل بخوریم هنگام عقد با یک وکیل مشورت کنیم. و خیلی از حقوقمون رو در سند ازدواج قید کنیم.

هرگز در هنگام طلاق دچار مشکل نمیشیم, این حقوق میتونن شامل: حق تحصیل/حق مسکن/میزان مهریه/میزان نفقه.و خیلی چیز های دیگه بشه, یک وکیل در قدم اول باید تسلط کافی بر تمامی قوانین داشته باشه و از اونجا که نحوه دادرسی در طلاق در این چند سال مدام در حال تغییر است, وکیلی در این امر موفق که با نحوه دادرسی اشنایی دقیق داشته باشه, البته لازم که تجربه کافی هم داشته باشه, تا بتونه به ما کمک کنه.

مزایای داشتن وکیل طلاق در شیراز

مزایای وکیل طلاق در شیراز قطعا بسیار است اون هم نه تنها در قم بلکه در هر شهری که باشید اولین و مهم ترینش هم این است. که اگاهی شما را بالا میبرد بعد از اون داشتن یک وکیل طلاق توافقی باعث میشه که مراحل رسیدگی سریع تر انجام بشه و از همه مهم تر با حضور وکیل نیازی به حضور زوجین در دادگاه نمیباشد.

 

سوالات پر تکرار از وکیل طلاق در شیراز

 

میخوام طلاق بگیرم اما باردارم چه کنم؟

بهتر میدونم بگم که طلاق آخرین راه هست مخصوصا الان که پای یک بچه درمیون اما از نظر قانونی منعی بر تقاضای طلاق شما نیست و میتونید دادخواست طلاق بدهید.

چه زمانی زن میتونه درخواست طلاق بده؟

در قانون برای خانم ۱۲ شرط پیش بینی شده که در صورت داشتن ان ۱۲شرط خانم میتونه از طریق قانون اقدام کنه برای طلاق اگه مایلی با اون ۱۲ شرط اشنا بشی میتونی با کارشناسان وکیل نوین مشاوره بگیری.

طلاق از طرف خانم چه مدت زمان میبره؟

در صورت درخواست طلاق از طرف خانم اول این که نیاز به اثبات عسر و حرج بسیار زمان بر است و بستگی به دادگاه و قاضی داره و زمانش رو نمیشه پیش بینی کرد.

آیا به صورت اینترنتی میشه طلاق توافقی گرفت؟

طلاق یک سری تشریفات دارد که باید با حضور دو شاهد انجام شود.و در تمام مراحل دادرسی و توافقات نیاز به حضور طرفین میباشد.پس میتوان گفت:انجام اون از طریق اینترنت امکان پذیر نیست.

 چنانچه زوج برای فرار از پرداخت حقوق زوجه سرمایه خود را به نام دیگری کرده باشد چه اقدامات حقوقی امکان پذیر می باشد؟

در صورتی که معامله به قصد فرار از دین قابل اثبات باشد( مثلا تاریخ انتقال پس از اقامه دعوی از سوی زوجه باشد) میتوان به استناد ماده ۲۱۸  قانون مدنی درخواست ابطال آن رااز دادگاه صالح نمود همچنین به استناد ماده ۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی عمل زوج جرم و وی به ۴ ماه تا ۲ سال حبس محکوم می شود.

آیا مرد می تواند به زور زن را وادار نماید که از او جدا شود، هر چند زن راضی نباشد و او را به زور طلاق دهد، هر چند خواسته زن این نباشد ؟

قانونا مرد می تواند هر زمانی که بخواهد زن خود را طلاق دهد هر چند زن مخالف طلاق باشد لیکن با ید تمام حق وحقوق زن را پرداخت نماید.

با سلام وتشکر اگر زنی از طرف شوهرش وکالت برای طلاق داشته باشد میتواند هم مهریه اش را بگیرد و هم طلاق بگیرد؟

با سلام بله می تواند طلاق بگیرد و مهریه خود را نیز مطالبه نماید مگر اینکه در ضمن متن وکالتنامه زوج ذکر کرده باشد که زوجه در صورت بذل تمام یا میزان خاصی از مهریه خود وکالت در طلاق دارد. 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل طلاق در شیراز اینجا کلیک کنید

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور 

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند به وکیل طلاق در شیراز بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد . برای ارتباط با وکیل طلاق در شیراز می توانید بر روی وکیل متخصص کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.