روش تخلیه ملک اجاره ای | خارج کردن مستاجر از منزل

سلام دوست خوبم وقتت بخیر ، قطعا شمایی که امروز این مقاله رو داخل سایت داری مشاهده میکنی مستاجری داری که با وجود اتمام مدت اجاره اش و یا به دلیل مزاحمت هایش ملک را تخلیه نمیکند ، من توی این مقاله سعی دارم به سوالات موکلینی که در ایام وکالتم از بنده داشتن رو  پاسخ بدم ، پس با عشق بخوان ، ضمنا وکیل نوین زمینه ای رو فراهم کرده که شما هر جای ایران که باشی با تکمیل فرم ذیل کارشناسان حقوقی ما به شما ظرف کمتر از نیم ساعت تماس میگیرند و میتونی به رایگان با نزدکترین وکیل به خودت مشاوره حضوری داشته باشی ، پس توصیه میکنم قبل از مطالعه ادامه مقاله اول فرم زیر رو ظرف 20 ثانیه پر کن بعدش برو ادامه مقاله رو بخون

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی در خصوص اخراج مستاجر از ملک

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

خب بریم سروقت سوالات ، یکی یکی اینا رو بخون هر کدوم شبیه پروندت بود رو ادامه بده 

مدت اجاره ام تمام شده مستاجر گفته ابتدا مبلغ قرض الحسنه ( رهن ) من را بده سپس من ملک را تخلیه میکنم و من نیز به او گفته ام اول ملک را تخلیه کن تا من پول قرض الحسنه را بدهم ، نظر وکیل نوین در این خصوص چگونه است ؟ 

پاسخ :  ببین مطابق قانون موجر و مستاجر در این فرض مستاجر دارای حق حبس هستش ، حق حبس یعنی چی ؟ بذار به زبون راحت تر بگم یعنی تا زمانی که مبلغ قرض الحسنه اش رو دریافت نکنه میتونه ملک را تخلیه نکند  . 

 

مستاجر هیچ همکاری جهت بازدید از ملک به جهت بازدید مستاجر جدید نمیکند ، چیکار میشود کرد ؟ 

پاسخ :  هیچ کاری نمیشود کرد ، مستاجر هیچ تکلیفی در خصوص همکاری به جهت بازدید ملک ندارد و با توجه به این اینکه عموما در قرارداد این بند را مینویسند ولی در عمل ضمانت اجرا خاصی ندارد مگر برای این بند وجه التزام مشخص کرده باشیم . 

 

چنانچه بخواهیم وکیل بگیریم و مستاجر را از ملک بیرون کنیم چه میزان زمان میبرد  ؟ 

پاسخ :  ما دو شیوه برای تخلیه ملک داریم : 1. تخلیه فوری که تحت شرایطی میباشد و ظرف 10 روز انجام میشود . 2. تخلیه عادی که حول 3 الی 4 ماه زمان میبرد تا به مرحله اجرا برسد . 

 

شرایط تخلیه فوری چیست ؟؟ 

پاسخ :  در صورتی که ذیل قولنامه شما دو نفر شاهد امضا کرده باشند و اجاره نامه در دو نسخه باشد که تحویل طرفین شده باشد و در قرارداد قید شده باشد ، در این صورت شما میتوانید برای تخلیه فوری اقدام کنید ، در غیر این صورت باید تخلیه عادی اقدام نمایید  . 

 

مراحل اولیه برای اقدام جهت تخلیه فوری ملک چیست ؟

پاسخ :  در صورتی که نخواهید وکیل بگیرید و قصد داشته باشید خودتان پله های دادگاه را بالا و پایین بروید ، بایستی ابتدا با در دست داشتن اجاره نامه به نزدیک ترن دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرتان مراجعه کرده و پس از ثبت نام سامانه ثنا دادخواست تخلیه فوری ملک خود را ثبت نمایید .

 

در صورتی که از مستاجر برای تخلیه ملک شاکی شدم وضعیت مبلغ قرض الحسنه و اقساط اجاره معوقه چگونه میشود ؟ 

پاسخ :  در این حالت شما بایستی زمانی که از دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواستتان به شورای حل اختلاف ارجاع شد مراجعه داشته و مبلغ قرض الحسنه را به حساب دادگستری واریز کرده و بابت اجاره های معوقه و خسارات وارده به ملک و تسویه حساب نهایی جلسه گذاشته میشود  .

 

در صورتی که مستاجر به ملک آسیب وارد کرده باشد و تغییراتی در ملک بدون اجازه من بکند چکاری میتوانم بکنم ؟ 

پاسخ :  در اینجا ما میتوانیم با گرفتن تامین دلیل و ارجاع به کاشناس رسمی دادگستری به محل مراجعه کرده و پس از بازدید کارشناس میزان خسارت برآورد  و با تنظیم دادخواست مطالبه وجه مستاجر را محکوم به پرداخت خسارت نماییم . 

 

من خودم ساکن شهر تهران هستم و ملکم واقع در شهر شیراز و فرصت دادگاه و پاسگاه ندارم که بیام شیراز  ، برای تخلیه چگونه میتوانم اقدام کنم ؟ 

پاسخ :  شما میتوانید با تکمیل فرم پایین صفحه و معین شدن شهر مورد نظرتان در هر شهر ایران وارد کنید سپس کارشناسان وکیل نوین به شما تماس و وکیل متخصص تخلیه ملک اجاره ای در همان شهری که میخواهید به شما معرفی و میتوانید به رایگان مشاوره دریافت کنید ، سپس پس از شرح مشکلتان به صورت الکترونیک به وکیل بدون مراجعه حضوری وکالت داده و وکیل مربوطه اقدام به تخلیه ملکتان مینماید . 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی در خصوص اخراج مستاجر از ملک

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود