وکيل قتل در بابل

آيا با مجازات قتل آشنا هستين؟دنبال وکيل قتل در بابل ميگردی؟ يکی از پروندهایی که حتماااا نياز به وکيل خبره نياز دارد، بحث قتل و مسايل مرتبط به آن است.ما شما را با بهترين وکيل قتل در بابل و  ویژگی‌‎ها و اهمیت نقش وکیل قتل در بابل در این نوع پرونده‌‎ها آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سامانه وکیل نوین در خدمت تمامی هم میهنان عزیز است. که همراه با مشاوره ،در صورت نیاز به وکیل در همه ی زمینه  ها خدمات ارائه می دهد.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی موسسه راه امید.در کنار شما هستیم تا در مورد پرونده ی قتل يکی از موکلانم و مجازات آن صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد انواع قتل و سوالات درباره آن بپردازیم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مجازات قتل چی هستش؟

قتل يعنی زمانی که شخصی جان شخص دیگری را بدون اجازه قانونی بگیرد، جرم قتل محسوب می‎شود.

ما انواع قتل داريم که شامل قتل عمد، شبه عمد و خطایی تقسيم می شود.که هر کدام شرايط و مجازات های خاص خودشان را دارد.

1) قتل عمد 

قتل عمد آن است که فردی با علم و قصد به جرم بودن عمل جان دیگری را بگیرد. این نوع قتل بر دو نوع است ؛

الف- قتل عمد که در آن هم طرف قصد قتل دارد و هم عمل وی گشنده است.مثل اینکه فردی برای گشتن دیگری و به قصد گشتن اسلحه را به سمت سر وی نشانه گرفته و شلیک میکند.

ب- قتل در حکم عمد که در آن است که طرف قصد قتل ندارد ولی عمل وی نوعا گشنده است.مثل اینکه فردی قصد دیگری را ندارد ولی چاقو را در قلب قربانی فورو میکند.

2) قتل شبه عمد

آن است که طرف قصد قتل ندارد و وسیله هم نوعا گشنده نیست ولی قصد فعلی را دارد که در اثر آن قربانی گشته میشود. این نوع قتل نیز بر دو نوع است

الف- قتل شبه عمد، وقتی اتفاق می افتد که مرتکب قصد قتل ندارد و عمل هم نوعا گشنده نیست ولی به دلیل ویژگیهای قربانی یا وسیله به کار برده شده عمل مرتکب منجر به قتل میشود.

ب- قتل در حکم شبه عمد، موردی است که عمل نوعا گشنده نیست و مرتکب قصد قتل ندارد ولی مرتکب نظامات یا قواعد مخصوصی را رعایت نکرده و در اثر آن مرتکب قتل شده است مثل رانندگی بدون گواهینامه.

3) قتل خطای محض

آن است که طرف نه قصد قتل را دارد و نه عمل وی غیرقانونی است و نه وسیله گشنده ای را به کار برده نوعاً گشنده است. قتل خطای محض هم بر دو نوع است

الف- قتل خطای محض، آن است که مرتکب نه قصد فعل دارد و نه قصد نتیجه ولی عمل وی منجور به قتل دیگری میشود مانند اینکه مادر حین خواب روی نوازده خود چرخیده و نوازاد خود را خفه میکند.

ب- قتل در حکم خطای محض، آن است که طرف نه قصد فعل دارد نه قصد نتیجه و هم از نظامات و هم از قوانین را رعایت نموده ولی با این حال موجب قتل میشود مثل قتل حین رانندگی که مرتکب هیچ نقض قانونی نداشته است.

بازخوانی پرونده يکی از موکلانم

در اينجا به يکی از پرونده های موکلم (سهيل)می پردازم که متهم به جرم قتل عمد شده بود.

سهيل همراه با دوستانش در پارکی در بابل مشغول تفريح و صحبت کردن  بودش که با گروهی که ظاهرا مزاحم برخی از بانوان شده بودن به جر و بحث می پردازن که اين درگيری لفظی متنج به درگيری فزيکی بين سهيل و مقتول می شود و سهيل آن فرد را می کشد.

ادامه ماجرا را از زبان موکلم سهيل ادامه می دهم

من همراه با دوستانم در پارکه … بوديم که و در حال صحبت کردن بودم که ديدم صدای يه خانمی بلند شده و درخواست کمک ميکنه. منم به سمت اونا که رفتم ديدم چند تا جوان دارند يه خانمی را اذيت ميکنند.

من جلو رفتم يقه يکی رو گرفتم که بندازمش يه سمته ديگه، ولی از شانس ما طرفو که انداختم، سر طرف به پايين سطل اشغالی پارک می خوره و همونجا در جا تموم ميکنه.

الان هم به اتهام قتل عمد من دستگير کردند و خانواده مقتول هم  فقط قصاص گفتن مي خوان.

دليلی که خانواده مقتول اقامه کرده بودن مبنی بر قتل عمد، اين که اصلا مزاحمتی مقتول برای خانم ايجاد نکرده بود و خانم هم به اين نکته اقرار کرده که مزاحمت ايجاد نشده بود( احتمالا پولی به اون خانم داده بودن)

چند نکته ای که به من کمک کرد تا بتونم قتل رو از عمد به غير عمد تغيير بدم.

1- استناد به بند الف ماده291 قانون مجازات اسلامی

ماده 291- جنایت در موارد زیر شبه عمدی محسوب می شود:

الف- هرگاه مرتکب نسبت به مجنیٌ علیه قصد رفتاری را داشته لکن قصد جنایت واقع شده یا نظیر آن را نداشته باشد و از مواردی که مشمول تعریف جنایات عمدی می گردد، نباشد.

2- استناد به شهادت شهود به خصوص دوستان سهيل.وکيل خانواده مقتول اصرار بدون دليل داشتن که دوستان سهيل چون منفعت می برن از شهادشون طبق بنده ج ماده 177 قانون مجازات، شهادت دوستان سهيل مورد استناد نيستش.

البته من اين دليل وکيل خانواده مقتول را با استناد به خود قوانين رد کردم و دادگاه هم حرف من را  قبول کرد.

ویژگی‌های وکیل قتل در بابل

با توجه به حساسيت بالای پرونده های قتل علاوه بر اين که وکيل نه تنها بايد به قوانين مسلط باشد بلکه بايد جسارت کافی هم داشته باشد.

اگر یک وکیل قتل شایستگی کافی داشته باشد، توانایی این را دارد که قاتل را از اعدام و حتی با پرداخت دیه نجات دهد. زیرا ممکن است فرد واقعا بی گناه باشد و بدون داشتن وکیل به ناحق مجازات شود. همچنین برعکس این اتفاق هم امکان‌پذیر است. یعنی اولیای دم نیز باید از یک وکیل خوب کمک بگیرند تا در صورت گناهکار بودن مجرم، او را به واقع به اشد مجازات محکوم کنند. ممکن است مجرم با داشتن یک وکیل بهتر بتواند زیرکانه از دست قانون در برود.

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد. در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و ازمشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود