وکيل قتل در اردبيل

آیا با مجازات قتل آشنا هستین؟ اگر به دنبال وکيل قتل در اردبيل هستيد، يا سوالات مختلفی تو ذهنتون هست.با ما همراه باشيد تا به تمامی سوالات بپردازيم.

يکی از پروندهایی که به خاطر حساسيت خاص و بحث جان افراد در ميان است و به شدت نيازمند يک وکيل خبره و با تجربه است،پرونده های قتل هستش.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکيل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی سامانه وکيلم باش .در کنار شما هستیم تا در مورد پرونده ی قتل یکی از موکلانم و مجازات آن صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد انواع قتل و سوالات درباره آن  و معرفی وکيل قتل در اردبيل بپردازیم.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل قتل در اردبیل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

جرم قتل در قانون ایران و انواع آن

طابق ماده۲۰۴ قانون مجازات اسلامی قتل نفس به سه دسته تقسیم میشود:

۱-قتل عمد

۲ قتل شبه عمد

۳- خطای محض

قتل عمد 

گرفتن جان شخص به وسیله شخص دیگر بدون مجوز قانونی مجازات قتل عمد قصاص است و اولیای دم میتوانند با اجازه ولی امر در صورت وجود همه شرایط قاتل را قصاص نمایند.

قتل شبه عمد

قتل شبه عمد قتلی است که بدون قصد قبلی برای کشتن یا ضربه زدن به شخصی دیگراتفاق افتاده باشد قتل شبه عمد به معنای کشتن انسان بدون قصد و نیت و از روی غفلت و یا بی احتیاطی و یا عدم رعایت مقررات.اگر قتل شبه عمدی در اثر تصادف رانندگی باشد باعث افزایش مجازات راننده به دو تاسه سال حبس تادیبی و جزای نقدی محکوم خواهند شد.

قتل خطای محض

خطای محض آن است که در انجام قتل هیچگونه قصدی وجود دارد و فرد کاملا اتفاقی کشته میشود . مثلا فردی به قصد شکار مجاز در جنگل تیر اندازی میکند ولی تیر به فردی اصابت میکند این نوع قتل به دلیل اینکه فرد اطلاعی از حضور شخص دیگری در جنگل ندارد خطای محض محسوب میشود.

وکيل قتل در اردبيل

در اينجا به پرونده ی يکی از موکلانم(سهيل)که به دليل قتل کشته شده بود. و از طرفی هم اوليای دم بنده را به عنوان وکيل پرونده انتخاب کرده بودند.

با توجه به گزارشات پليس و مستندات پرونده ماجرا بدين صورت بوده که

سهيل  که از صرافی خارج شده بود و به سمت ماشين خود می رود. در حال رانندگی در خيابان بوده که پشت چراغ قرمز ماشينو را نگه می داره و در همان لحظه دو سارق به ماشين سهيل وارد می شوند.

سارقين چاقو رو زير گردن موکلم قرار ميدن و تهديد به حرکت می کند، ماشين را به بيرون از شهر می برند و در آنجا به گرفتن تمام اموال و کارت ها می پردازند.

در لحظه ای که سارقين در حال جمع آوری اموال سهيل بودند، موکلم فرصت را مغتنم می داند و به يکی از سارقين حمله می کنند. ولی سارق به شکم سهيل چاقو می زند و منجر به زخمی شدن سهيل می شود.

سارقين بعد از اين کار، موکلم را در بيرون شهر رها می کنند و با ماشين سهيل متواری می شوند.

متاسفانه سهيل به دليل شدت جراحت و عدم رسيدگی بهش، کشته می شود.

پرونده زمانی که بدست من رسيده بود، وکيل سارقين ادعا می کرد که موکلانش فقط جرم سرقت و چاقو زدن را انجام داده. وبه هيچ عنوان اتهام قتل عمد را قبول نمی کردند.

ولی من با استناد به بند ب ماده 290 قانون مجازات اسلامی که مقرر کرده است.

جنایت در موارد زیر عمدی محسوب می شود

ب- هرگاه مرتکب، عمداً کاری انجام دهد که نوعاً موجب جنایت واقع شده یا نظیر آن، می گردد، هرچند قصد ارتکاب آن جنایت و نظیر آن را نداشته باشد ولی آگاه و متوجه بوده که آن کار نوعاً موجب آن جنایت یا نظیر آن می شود.

با توجه به اين ماده قانونی، رفتاری که سارقين انجام داده اند. نوعا کشنده بوده است. چرا که رها کردن فرد چاقو خورده در خارج از شهر که دسترسی به هيچ چيز ندارد،نوعا رفتاری کشنده است.

البته بيان و دفاع وکيل در اين که حکم دادگاه چه نتيجه ای دارد، به شدت مهم و تاثير گذار است.

 ويژگی های وکيل قتل در اردبيل

یک وکیل عالی باید با لایحه دفاع از قاتل آشنایی داشته باشد تا در صورت نیاز بی گناهی او را به اثبات برساند. همچنین آشنا بودن با قوانین و لایحه دفاع از مقتول برای گرفتن حق اولیای دم الزامی است. سرعت عمل یک وکیل در پرونده های این چنین بسیار حیاتی و سرنوشت ساز است. لذا قدرت تصمیم گیری یک وکیل در پرونده قتل جزء خصوصیات بارز آن ها است.

این پرونده ها چون دارای تنش های زیاد است، لازم است وکلای جنایی استرس و اضطراب خود را تحت کنترل قرار دهند. همچنین یک وکیل حرفه ای قتل عواطف و احساسات خود را در دادگاه باید کنترل نماید و نباید از نظر احساسی بیش از حد به موکلش نزدیک شود. زیرا این یک رفتار حرفه ای است که برای پیشبرد روند پرونده بسیار الزامی می باشد.

سوال : آقای وکيل چطور با وکيل قتل در اردبيل می تونم صحبت کنم؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد. .در صورتی که باوکیل ارتباط گرفته و ازمشاوره تلفنی رضایت داشتید و یا نیاز به بررسی دقیق تر مدارک شما می باشد، از وکیل مربوط نوبت گرفته و به دفتر ایشان مراجعه می نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود