وکيل مهريه در قزوين

اگر به دنبال گرفتن مهريه  خود هستيد يا اين که سوالاتی در مورد مهريه داريد و يا يه دنبال وکيل مهريه در قزوين هستيد.با ما همراه باشيد تا به تمامی سوالات و مباحث مرتبط به مهريه با هم صحبت کنيم.

وکیل مهریه در قزوین ، یک وکیل پایه یک دادگستری است که دانش و تجربه کافی در زمینه پرونده های خانواده و مهریه را دارد. اهمیت پرونده های مهریه ، از جهت ارزش مالی آن است و بیشتر یک دعوی مالی محسوب می شود .

وکیل مهریه در قزوین باید به طور کامل نسبت به جزئیات فراوانی که پرونده های خانواده و مالی دارند . آگاه باشد و به صورت پیوسته مشغول به وکالت در زمینه مهریه باشد و وکلایی که در این زمینه فعالیت مستمر و خاص نداشته اند ف انتخاب خوبی نیستند.

چرا که قوانین پیچیده ای که در زمینه توقیف اموال و مهریه وجود دارند. هر روز به روز می شوند و نیازمند وکیل مهریه ای است که با روند این پرونده ها اشنا  باشد و بتواند فقط در عرض چند روز دستور توقیف  اموال را در یافت کند.

به شما پیشنهاد می کنیم حتما قبل از قرارداد با وکیل مهریه با چند وکیل مشورت نمایید تا بتوانید تصمیم درست تری بگیرید.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب میکنند. .ما در کنار شما هستیم تا در مورد ويژگی های وکيل مهريه در قزوين بحث و صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا با ويژگی های وکيل مهريه در قزوين و مباحث مرتبط با آن با هم آشنا شويم.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل مهریه در قزوین

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مهریه چیست؟

مَهر یا مهریه مالی است که مرد به هنگام ازدواج، برای پرداخت به زن بر عهده می‌گیرد که می تواند در غالب پول رایج مملکت، سکه، ملک، آپارتمان باشد. مهریه حق زن است و او می‌تواند بلافاصله پس از عقد آن را مطالبه کند، این حق پس از فوت زن به ورثه او می‌رسد و آنان می‌توانند آن را از مرد مطالبه کنند. امکان مطالبه مهریه هم از طریق دادگاه و هم از طریق اجرای ثبت وجود دارد.

انواع مهریه

مهريه بر سه نوع می باشد.

مَهرُ المُسَمّی

مَهر المسمی مهری است که زن و شوهر قبل از انعقاد عقد نسبت به مقدار و میزان آن توافق نموده و آن را در عقد ذکر می‌کنند یا پس از عقد بر روی مقدار معینی توافق می‌کنند. مهر باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت آنها بشود مشخص باشد نه اینکه چیز گنگ و مبهمی باشد.

  • دارای ارزش مالی و اقتصادی باشد.
  • قابل تملک و نقل و انتقال باشد.
  • مشخص و معلوم باشد.
  • معین و تصریح شده باشد.
  • دارای منفعت عقلایی و مشروع باشد.
  • شوهر قدرت تسلیم مهریه را داشته باشد.

تعیین میزان مهر مطابق ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی منوط به تراضی طرفین است و محدودیتی در این خصوص در قانون پیش بینی نشده است ولی طبق روایات مستحب است که مهرالسّنه ( مهريه حضرت زهرا عليه السلام ) ملاک قرار گیرد.

مهر المثل

مهرالمثل هم یکی دیگر از انواع مهریه است . زن و شوهر می توانند در عقد نکاح مهر را تعیین نکنند و پس از وقوع عقد با توافق مهر را معین کنند.

چنانچه قبل از تعیین مهر نزدیکی صورت بگیرد، زن مستحق مهرالمثل است. و منظور از مهرالمثل نیز مالی است که با در نظر گرفتن وضعیت خانوادگی، و حال نزدیکان زوجه تعیین می شود .و اینکه مهریه زن هایی مشابه زوجه به لحاظ موقعیت شغلی و خانوادگی چگونه مهری باشد

ملاک عمل قرار می‌گیرد. در این حالت بر اساس عرف و عادت محل و وضعیت خاص زوجه مانند خانواده، تحصیلات، سن، شغل و امثال آن مهریه‌ای هم‌شأن زنان مشابه وی تعیین می‌گردد که به این نوع مهریه، مَهرُالمِثل می‌گویند یعنی مهریه‌ای معادل زنان مثل او.

مهرالمتعه

در بعضی موارد در زمان عقد هیچ مهری برای زن از طرف مرد، درنظر گرفته نشده است. این نوع مهریه دارای شرایطی است: مرد با همسرش مقاربت نداشته باشد، قبل از تعیین مهر مرد اقدام به طلاق زن کند، میزان مهریه با توجه به استطاعت مالی مرد تعیین می گردد. در این مورد وکیل مهریه در قزوين با توجه به دانش و تجربیاتش در این زمینه، می تواند موکل خود را از جزئیات و فرایند کار مطلع سازد.

چنانچه سوالی در مورد مهريه يا به دنبال وکيل مهريه در قزوين هستيد اينجا را کليک کنيد.

ويژگی های مهريه که توسط وکیل مهریه در قزوین انجام میگیرد:

مهريه بايد شرايط خاصی داشته باشد تا مورد حمايت قانون قرار بگيرد. به صرف رضايت طرفين دليل نمی شود که مهريه هم مورد حمايت قانون قرار بگيرد. از جمله مواردی که بايد در مهريه مورد توجه قرار بگيرد از قرار زير است.

۱- به موجب ماده ۱۰۷۸ قانون مدنی مهریه باید مالیت داشته باشد

یعنی دارای ارزش اقتصادی باشد. به عبارت دیگر یا پول باشد یا این‌که بتوان آن را با واحد پول سنجید. مانند: سکه بهار آزادی، زمین، سهام و یا آموزش (بنابراین انجام عمل یا حرفه‌آموزی و تدریس هم می‌تواند مهریه باشد، مثل: آموزش رایانه، آموزش قرآن یا زبان انگلیسی)

۲- مهریه باید قابلیت تملک داشته باشد.

منظور از اين بند اين است که مرد بايد مالک مهريه باشد تا بتواند آن را به زن بدهد. فلذا اموال شخص ثالث را نمی توان به عنوان مهريه قرار بگيرد.مگر با رضايت خود آن فرد باشد.

۳- مهریه باید معلوم باشد. به موجب ماده ۱۰۷۹ قانون مدنی مهریه باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت شود، معلوم باشد.

منظور از معلوم بودن اين است که وصف و اندازه مهريه مشخص باشد، به طوری که رفع جهالت بشود. به طور مثال سکه بهار آزادی که امروز از رایج‌ترین مهریه‌ها محسوب می‌شود. چیزی که هم تعداد آن و هم جنس آن (طلا) و هم وصف آن (تمام بهار آزادی) مشخص و معلوم است.

۴- مهریه باید معین باشد.

منظور از معین بودن این است که مردد میان چند چیز نباشد.

5- مهریه نباید جز اموال وقفی یا اموال عمومی باشد و باید قابلیت نقل و انتقال داشته باشد.

روش های وصول مهریه

با داشتن وکيل مهريه در قزوين شما به راحتی می توان از سه طريق درخواست مطالبه مهريه از زوج بکنيد.

1- از طریق ارسال اظهارنامه زوجه به زوج

اظهارنامه نوعی اوراق چاپی است که دارای دو قسمت : خواهان و خوانده می باشد. در قسمت خواهان زن یا وکیل مهریه، موارد مدنظر و توضیحات خود را مکتوب می کند. در قسمت خوانده اظهارات مرد، پس از حضور در دادگاه نوشته می شود.

2- وصول مهریه از طریق اجرای ثبت

این مورد از مواردی است که در سال 1398 در راستای عدم مراجعه غیرضروری به دادگاه ها، به تصویب رسیده است. در این مورد، زوجه می تواند به همراه سند ازدواج و مدارک شناسایی به همان دفترخانه ای که عقد در آنجا به ثبت رسیده است،

مراجعه کند و درخواست وصول مهریه داشته باشد. برای این اقدام، زوجه باید هزینه اجرایی که معادل نیم عشر دولتی است را بپردازد. از جمله مواردی که وکیل مهریه می تواند به زن راهنمایی کند، این است که: بعد از انجام مراحل قانونی، زوجه می تواند این مبلغ را از زوج بازپس گیرد.

اگر تیم سامانه وکیل نوین برای پرونده  مهریه در کنار شما باشند. دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله ای نیست .و وکیل مهریه در قزوین در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما پیگیری میکند. شما پشتیبان خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند  پرونده قرار دهد.

3- از طریق مراجعه به محاکم دادگستری

زن (زوجه) با طرح دعوا با دادن دادخواست به دادگاه خانواده می تواند مهریه خود را از شوهرش مطالبه کند، چون مطالبه مهریه دعوی مالی است، باید با توجه به میزان ارزش مالی مهریه مورد مطالبه هزینه دادخواست را پرداخت نماید.

همچنین باید دو برگ دادخواست تهیه شده و فتوکپی مصدق عقدنامه یا رونوشت آن ضمیمه دادخواست شود، طرح این دعوی تابع تشریفات دادگاه خانواده است.

در صورت نياز به وکيل مهريه در قزوين و يا سوالات درباره مهريه، اينجا را کليک کنید.

سوالات متداول 

با توجه به مراجعات زياد موکلان به برخی از سوالات مهم آنان اشاره می کنيم.

سوال: اگر در دوران عقد زن درخواست مهریه کند نصف خواهند شد ؟

در صورتی که زن باکره باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد ولی در غیر این صورت تمام مهریه به او تعلق می گیرد.

اگر میزان مهریه بیش از این مقدار باشد، زوجه باید تمکن مالی مرد را اثبات نماید و بقیه مهریه به صورت عندالاستطاعه محاسبه و پرداخت خواهد شد.

سوال: چنانچه زوچه درخواست مهريه بدهد، زوج چه زمانی می تواند درخواست اعسار بدهد؟

زوج بعد از صدور حکم قطعی مبنی بر الزام مرد به پرداخت مهر ، میتواند دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به را بدهد .

سوال: آقا وکيل بيت کوين را می توان به عنوان مهريه قرار داد؟

يا توجه به شرايط مهريه که بالا ذکر کرده ام، در حال حاضر امکان گرقتن بيت کوين به عنوان مهريه وجود دارد.

سوال:  چگونه با وکیل مهریه در قزوین مشاوره شویم ؟

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل مهریه در قزوین به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد.

به دلیل حجم گسترده دعاوی خانواده  و پرونده های طلاق ، بسیاری از وکلا در این زمینه کارمی کنند . بهترین وکیل مهریه در قزوین کسی است که با در نظر گرفتن شرایط موکل خود و نیز پیگیری مداوم پرونده به خصوص دعوی طلاق از سمت زوجه ،حق موکل خود را سریع ترین زمان ممکن بگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود