وکیل کلاهبرداری در همدان

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه  را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب می کنند. امینی هستم از کارشناسان حقوقی سامانه .در کنار شما هستیم تا در مورد پرونده ی کلاهبرداری یکی از موکلانم و مجازات آن صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا علاوه بر آگاهی مختصر در مورد کلاهبرداری به معرفی وکیل کلاهبرداری در همدان بپردازیم.

کلاهبرداری یکی از جرایم علیه اموال است که با انجام اعمالی از قبیل حیله و تقلب و به طور کل با انجام اعمالی که منجر به فریب شخص دیگر میشود همراه است.یکی از شاخصه های اصلی جرم کلاهبرداری این است که شخص کلاهبردار مال قربانی جرم را با رضایت خود او تحصیل میکند و قربانی جرم در معرض هیچ اجبار و اکراهی قرار نمیگیرد بعد از بردن مال خود متوجه این فریب میشود.در حال حاضر هم به دلیل رشد تکنولوژی این جرم بیشتر در حوزه ای اینترنت صورت میگیرد و حتما اصطلاح کلاهبرداری اینترنتی را شنیدید و در ادامه با ما همراه باشد.

جرم کلاهبرداری در چه صورت تشکیل میشود؟

1– عنصر قانونی

براساس ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری موضوع کلاهبرداری جرم انگاری شده که بر اساس آن هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه های یا کارخانه ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار نماید یا از حوادث و پیش آمدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند.

و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصا حساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از یک تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می شود.
در صورتیکه شخص مرتکب بر خلاف واقع عنوان یا سمت ماموریت از طرف سازمانها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت یا شرکتهای دولتی یا شوراها یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی و بطور کلی قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسلح و نهادها و موسسات مامور به خدمت عمومی اتخاذ کرده.

یا اینکه جرم با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسائل ارتباط جمعی از قبیل رادیو ، تلویزیون، روزنامه و مجله یا نطق در مجامع و یا انتشار آگهی چاپی یا خطی صورت گرفته باشد یا مرتکب از کارکنان دولت یا موسسات و سازمانهای دولتی یا وابسته به دولت یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی به خدمت عمومی باشد علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از ۲ تا ده سال و انفصال ابد از خدمت دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می شود.

۲– عنصر مادی

عنصر مادی جرم کلاهبرداری فریب دادن و تقلب شخص دیگر و تحصیل مال غیر است مثل آنکه شخص مجرم خود را شخص با نفوذی معرفی کند و از این طریق مال یا وجهی را بدست می آورد و در صورتی که اصلا با نفوذ نباشد و یا اینکه خود را نقاش در یک موزه نقاشی معرفی بکند و وجهی را بابت ترسیم نقاشی دریافت نماید و دیگر خبری از او نشود و بعدا معلوم شود که اصلا نقاش نبوده یا اینکه با استفاده از جعل اوراق بانکی یا اسکناس مالی را بخرد و یا با جعل مبایعه نامه خانه ای را بفروشد همه این اعمال عنصر مادی جرم کلاهبرداری است.

۳– عنصر روانی

عنصر روانی جرم کلاهبرداری به دو بخش تقسیم میشود.

۱-سونیت عام به این معنا که شخص فریب دهنده علم و آگاهی از اقدام خود را دارد و بداند که فریب آگاهانه او میتواند منجر به فریب خوردن و در نهایت از دست رفتن مالش شود و این اقدام را از روی سلامت عقل و اراده آزاد انجام دهد.

۲-سو نیت خاص:که همان ورود ضرر و خواستن نتیجه فرد  فریبکار برای محروم کردن دائمی مال از تصرف مالک است.

وکیل کلاهبرداری در همدانخصوصیات وکیل کلاهبرداری

مطالب فوق الذکر برای این بود که اهمیت جرم کلاهبرداری و نکات مهم در تحقق این جرم را متذکر شویم.بهترین وکیل کیفری کسی است که تمامی جزئیات و ارکان تشکیل دهنده جرم کلاهبرداری را می شناسد و با اخذ پرونده های مختلف در زمینه کلاهبرداری ، تجربه کافی را در این زمینه کسب کرده است.

قبل از پرداختن به یکی از پرونده های کلاهبرداری موکلم، اینجا را کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری نسبت به کلاهبرداری بدانید.

در اینجا به یکی از پرونده های موکلم (رضا)اشاره می کنم.

رضا که یک ملکی را از آقای گل محمدی به مبلغ 500 میلیون خریداری کرده بود، متوجه می شود که این ملک قبل از آن به دو نفر دیگر هم فروخته شده.

ادامه ماجرا را از زبان موکلم ادامه میدم.

من حدود 6 ماه پیش یک زمین از آقای گل محمدی خریدم که بعدش مشخص شدش به دو نفر قبل از من هم فروخته بودند.

رضا که ناراحت و غمگین بود این گونه داستان را ادامه میده.

من یه وام 100میلیونی گرفته بودم و یک مقدار هم از قبل پس انداز کرده بودم. می خواستم با این پول سرمایه گذاری کنم. به فکر گرفتن زمین افتادم ولی پولم به اندازه ای نبود که بتونم زمینی با موقعیت مناسب بگیرم.

تا این که از طریق یکی از دوستان به آقای گل محمدی وصل شدم. یک زمینی آقای گل محمدی برای فروش گذشته بود که قیمتش زیر قیمت بازار بودش. خودش می گفت که به دلیل نیاز به پول باید زمین رو زیر قیمت بفروشد.

زمین قیمتش 500 میلیون بودش و طبق توافقی که کردیم و در مبایعنامه هم ذکر کردیم، قرار شدش من ابتدا 50 میلیون بدهم و بقیه مبالغ در چند قسط به مبلغ 20 میلیون بعد از زدن سند  واریز کنم.

با توجه به این شرایط و پذیرش آن توسط آقای گل محمدی، من به شدت خواهان انجام چنین معامله ای شدم. هم با قسطی شدن موافقت شده بود و هم با مقدار پولی که داشتم، جور در میامد.

سند هم هیچ مشکلی نداشتش و زمین به نام آقای گل محمدی بودش و استعلام هم کرده بودم. من هم مبلغ 50 میلیون برای آقای گل محمدی ریختم. قسطا که تموم شدش، باید طبق توافقی که کرده بودیم، آقای گل محمدی سند رو به نام من بزنه ولی هی امروز و فردا می کرد و سفر را بهانه می کرد.

تا این که یک وکیل معرفی کردش که به نیابت از ایشان در دفتر اسناد حضور پیدا کنه و سند رو بزنن. ولی وقتی که سند را خواستم بزنم، متوجه شدم این زمین قبلا به دو نفر دیگر هم فروخته شده.

من خدمتتون رسیدم که با کمک شما بتونم حق و حقوق خودم بگیرم.

مجازات کلاهبرداری از قرار زیر است

بعد از سپردن پرونده به من، از آقای گل محمدی تحت عنوان کلاهبرداری شکایت کردم. قانون گذار برای جرم کلاهبرداری مجازات های زیر را قرار داده است.

  • اگر کلاهبرداری ساده باشد یعنی کلاهبردار از پست و مقام دولتی خود سوءاستفاده نکرده باشد، مجازات آن «حبس از ۱ تا ۷ سال و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن» است.
  • اگر کلاهبرداری مشدد باشد یعنی کلاهبردار کارمند دولت باشد و از مقام خود سوءاستفاده کرده باشد، مجازات آن «حبس از ۲ تا ۱۰ سال و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن و انفصال از خدمات دولتی به نحو دائم» است.

با توجه به این که کلاهبرداری در پرونده موکلم جز کلاهبرداری ساده می باشد، کلاهبردار به حبس از ۱ تا ۷ سال و جزای نقدی معادل مال برده شده و رد اصل مال به صاحب آن محکوم خواهد شد.

نحوه شکایت و روند رسیدگی به جرم کلاهبرداری

قدم اول برای شکایت از کلاهبرداری تقدیم شکواییه است. زیرا طبق ماده ۶۴ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ یکی از جهات و دلایل قانونی برای شروع به تعقیب، شکایت شاکی یا مدعی خصوصی است. بعد از تنظیم شکواییه شاکی باید از دو جهت تمبر باطل نمایند و سپس تقدیم شکواییه به دادسرای صالح رسیدگی

مرجع رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری

اصل و قاعده این است که شاکی باید ابتدا شکواییه خود را به دادسرای محل وقوع جرم تقدیم نمایند. اگر محل وقوع جرم مشخص نباشد شکواییه (شکایت) به دادسرایی تقدیم می‌شود که جرم در حوزه آن کشف شده یا متهم دستگیر شده است. به هر دلیلی اگر محل وقوع جرم مشخص نباشد یا جرم کشف نشده یا متهم دستگیر نشود شکایت به دادسرای محل اقامت متهم تقدیم خواهد شد.

بهترین وکیل کلاهبرداری در همدان 

سامانه وکیل نوین سامانه آموزش مسایل حقوقی و معرفی وکیل متخصص به هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشد. بدین نحوه که متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی، اطلاعات وکیل به محض تکمیل فرم برای ایشان ارسال میگردد. پس از ارسال اطلاعات، وکیل به تلفن همراه شما تماس و ۵ دقیقه مشاوره تلفنی صورت می پذیرد.

  1. ثبت درخواست وکیل یا مشاوره تلفنی با  وکیل کلاهبرداری در همدان
  2. اطلاعات وکیل متخصص وکیل کلاهبرداری در همدان را مشاهده و از طریق پیامک دریافت کنید.
  3. با ۲ وکیل متخصص وکیل کلاهبرداری در همدان تلفنی صحبت داشته باشید .
  4. به دفتر وکیل مورد نظر در همدان مراجعه کنید و در صورت صلاحدید عقد قرارداد وکالت نمایید .
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود