Lawyer for dividing the estate in Bandar Abbas

 وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس

با عرض سلام خدمت همه دنبال کنندگان سامانه وکیل نوین که از شهر بندرعباس ما رو همراهی میکنند. بنده جواهری ام از کارشناسان این سامانه. درخدمت شما عزیزان هستم تا در نحوه تقسیم ترکه( ارث) متوفی و مراحل قانونی آن مطالبی را ارائه دهم با این امید که گره ای از کار شما باز شود و مطالب مثمر ثمر باشد در ضمن شما میتوانید پرونده حقوقی خود را به وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس واگذار نمایید و در ضمن شما میتوانید با بهترین وکلا و کارشناسان ما در مورد پرونده تان مشاوره به سه صورت حضوری ، تلفنی ، آنلاین یا اینترنتی دریافت نمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ارث در بندرعباس

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

ترکه چیست و تقسیم ترکه به چه صورت است ؟

انچه را که میت از اموال خود در دنیا باقی میگذارد ترکه است و و طبق قانون و عقل این ترکه باید بین وراث قانونی شخص میت بر اساس طبقات ارث تقسیم شود اما این نکته رو بگم که تقسم ترکه اگر با رضایت وراث باشد و بر سر مالکیت آن طلبکار یا بستانکار ثالثی نباشد طبق ماده 338 قانون امور حسبی، تابع امور حسبی است و دادگاه ها در این موارد با درخواست دادستان محل اقامتگاه متوفی به این امر غیر ترافعی رسیدگی میکنند.

اما موضوع زمانی جنبه ترافعی به خود میگیرد که بر سال مالکیت ترکه اختلاف حاصل شود یا یکی از وراث مانع تقسیم ارث شود که در اینجا خواهان تقسیم باید دعوای تقسیم ترکه علیه کسی که مانع تقسیم ترکه میشود را مطرح نماید. شما با داشتن وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس خیلی راحت و با سرعت هر چه تمام تر میتوانید به حقوق ارثی خود دست پیدا نمایید.

برای اینکه بخوای مشاوره حقوقی حضوری رایگان در شهر خودت داشته باشی اینجا کلیک کن.

برای تقسیم ترکه چه مراحلی را باید طی کند ؟

وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس موضوع تقسیم ترکه را به این صورت عنوان میکند:

 1- تصفیه ترکه : در این مرحله دادگاه باید مدیر تصفیه ای را  تحت نظارت خود انتخاب نماید تا اگر شخص ثالثی بر ترکه حق داشت اول حساب او تصفیه شود و بعد پرداخت و ادا دین طلبکاران متوفی تقسیم ترکه بین وراث آغاز می شود.

2- تحریر ترکه : مطابق قانون امور حسبی و بیان وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس منظور از تحریر ترکه جمع اوری مقدار باقی مانده ترکه بعد از ادا دیون شخص میت است و همچنین باید گفت در خلال مراحل تحریر ترکه اگر شخص ثالثی با سند یا مدرک معتبر حاکی از طلبکار بودن خود را ارائه دهد یا وراث جدیدی پیدا شود به درخواست اومهر و موم ترکه انجام می شود که اینکار برای حفاظت اموال انجام می شود.

گرفتن گواهی انحصار وراثت چگونه است؟

وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس بعد از فوت متوفی از طرف وراث باید به اداره ثبت احوال مراجعه کند تا گواهی فوت بگیرد و شناسنامه متوفی را ابطال کند با صدور گواهی فوت ترکه در مایملک ورثه قرار میگیرد و بعد از آن هر یک از ورثه یا هر ذینفع یا طلبکاری میتواند از شورای حل اختلاف تقاضا حصر وراثت نماید که در این مرجع افراد مستحق ارث، میزان سهام هر ورثه ، دین متوفی و وضعیت پرداخت آن مشخص میشود.

وکیل تقسیم ترکه در بندرعباسمدارک لازمی که برای انحصار وراثت لازم است چیست؟   

وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس هر ذینفعی که تقاضا انحصار وراثت را میکند به این صورت راهنمایی میکند که باید :

1- گواهی فوت و شناسنامه متوفی را در اختیار مراجع صالح قرار دهد.

2-کسی که درخواست حصر وراثت را دارد باید اگهی فوت مرحوم خود را با هزینه خود در روزنامه منتشر کند تا کسانی که ادعایی نسبت به ترکه دارند خود را به دادگاه معرفی کنند.

3-کسی که تقاضا انحصار وراثت دارد باید اصل شناسنامه خود و رو نوشت شناسنامه وراث دیگر به دادگاه تقدیم کند.

4-و دیگر اینکه متقاضی حصر وراثت باید صورت کلیه اموال متوفی خود را به سازمان ارائه مالیات ارائه دهد و رسید آن را ضمیمه درخواست خود کند. که این را مالیات بر ارث گویند.

نکته :بیمه بازنشستگی سنوات پایان کار ، دیه متوفی ، خسارت بیمه عمر از پرداخت مالیات بر ارث معاف هستند.

نکاتی در مورد تقسیم ترکه و اجرای تقسیمی که توسط دادگاه انجام میشود:

الف:بر طبق قانون امور حسبی وراث میتوانند تقسیم ترکه را به هر نحوی که بین خود صلاح میدانند تقسیم نمایند و کافی است که تنها میزان سهام توافق کرده خود را در حصر وراثت امضا کنند که مدیر تصفیه از طرف دادگاه با نظارت دادگاه بر طبق توافق ترکه را تقسیم نمایند اما نکته اینجاست اگر یکی از وراث صغیر یا محجور باشد تقسیم ترکه با حضور نماینده او در دادگاه باید انجام بگیرد به این خاطر که مصلحت محجور رعایت شود.

ب: اگر ترکه چه منقول و چه غیر منقول قابل تقسیم نباشد و در این زمینه توافقی بین وراث وجود نداشته باشد دادگاه ترکه را به مزایده میگذارد و بهای آن هر چقدر که بود بر اساس سهم هریک از ورثه تقسیم میشود.

پ: این نکته رو هم باید اضافه کرد که اگر هر یک از وراث طلبکار شخصی داشته باشد این امکان برای طلبکار وجود دارد که سهم ترکه او را قبل از تقسیم از طریق مراجع قضایی به نفع خود توقیف کند اما در این زمینه با وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس مشاوره نمایید تا به درستی راهکار به شما ارائه نماید.

وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس:

وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس با آگاهی از قوانین مربوط به ارث در قانون مدنی و آشنایی کامل از قانون حسبی جزیی ترین و دقیق ترین راه حل را برای سرعت دادن و اثر بخشیدن به حقوق ارثی و تقسیم ترکه موکل خود انجام می دهد.

سامانه وکیل نوین با در اختیار داشتن بهترین وکلا و کارشناسان در زمینه تقسیم ترکه در شهر بندرعباس در کمترین زمان بهترین و با تجربه ترین وکیل تقسیم ترکه در بندر عباس را به شما معرفی میکند تا با خاطری آسوده و نتیجه بخشی در کار پرونده خود را دنبال کنید خدمت به شما افتخار ماست.

نویسنده : کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ارث در بندرعباس 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه(3)

  • سجاد

  • 2 سال قبل

  سلام من می خواستم بدانم اگرکسی کاری روبرای ادم پیشنهادکرده باشدوفوت کندشامل ترکه است یاخیر

   • زهرا

   • 2 سال قبل

   سلام کی

   • حمید رضا عظیمی

   • 2 سال قبل

   سلام چیزی بینتون هس یا شفاهی یه قولی دادن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود