وکیل جرایم رایانه ای در آبادان

وکیل-جرایم-رایانه-ای-در-آبادان

فهرست مطالب مقاله

وکیل جرایم رایانه ای در آبادان

 در سامانه وکیل نوین بهترین وکلا برای جرایم رایانه ای در آبادان حضور دارند که می‌توانید با ارتباط با آن‌ها مشکل خود را سریعا برطرف کنید.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل جرایم رایانه ای در آبادان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

دسترسی غیر مجاز

طبق ماده ۷۲۹ : هر فردی که به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی (حقیقی یا حقوقی) به فیلم یا صوت و تصویر دیگری را به صورت غیر مجاز که توسط تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی پیدا کند و آن را انتشار و با علم تغییر یا تحریف کند. از نود و یک روز تا یک سال حبس دارد یا از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال هم جزای نقدی شامل آن می شود یا به هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

شنود ( شنیدن ) غیر مجاز

طبق ماده ۷۳۰ : هر کسی محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند، مجازات آن از شش ماه تا دو سال حبس یا از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی و یا به هردو هم حبس و هم جزای نقدی محکوم خواهد شد.

جاسوسی رایانه ای

طبق ماده ۷۳۱ : هر شخصی نسبت به داده های مخفیانه یا سری در حال انتقال یا ذخیره شده در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی موجب انجام اعمال زیر شود به مجازات های زیر محکوم می شود:

الف : دسترسی پیدا کردن به داده های ذکر شده یا بدست آوردن آنها یا شنود ( شنیدن ) محتوای مخفیانه در حال انتقال از یک تا سه سال حبس یا از بیست میلیون ریال تا شصت میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات را دارد.

ب : اگر کسی داده های ذکر شده فوق که مطرح کریدم را در دسترس کسی قرار دهد که در صلاحیت او نباشد و مجوزی از این باب نداشته باشد از دو تا ده سال حبس دارد.

ج : آشکار کردن یا در دسترس قرار دادن داده های ذکر شده برای دولت ، سازمان ، شرکت یا گروه بیگانه یانماینده آنها از پنج تا پانزده سال حبس دارد. تعریف داده های سری : داده های سری یا مخفیانه به داده هایی گفته می شود که آشکار کردن آنها به امنیت کشور یا منافع ملی لطمه می زند.

وکیل-جرایم-رایانه-ای-در-آبادان
وکیل-جرایم-رایانه-ای-در-آبادان

طبق ماده ۷۳۲ : هر شخص از روی عمد به داده های سری که در ماده ۷۳۱ آمده است دسترسی پیدا کند و تدابیر امنیتی سامانه های رایانه ای یا مخابراتی را نقض کند از شش ماه تا دو سال حبس یا از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

جاسوسی ماموران دولتی

طبق ماده ۷۳۳ : ماموران دولتی که مسوول و ضامن نگهداری و حفظ کردن داده های مخفیانه ( سری ) که در ماده ۷۳۱ آمده است یا سامانه های مربوط هستند و به آنها آموزش هایی که لازم باشد را داده باشند یا داده ها را در اختیار آنها قرار داده باشند.

چنانچه در نتیجه بی احتیاطی ، بی دقتی یا رعایت نکردن تدابیر امنیتی به افرادی که صلاحیت دسترسی و استفاده از این اطلاعات رو ندارد باعث دسترسی شود از نود و یک روز تا دو سال حبس یا از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات و برکناری از خدمت از شش ماه تا دو سال محکوم خواهند شد.

طبق گفته وکیل جرایم رایانه ای در آبادان: در دسترس قراردادن ، فروش یا انتشار گذر واژه یا هر داده ای که به نوعی امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می کند جزو جرایم رایانه ای محسوب میشود.

وکیل جرایم رایانه ای در آبادان بدین صورت نام می برد:

  •  جاسوسی یارانه ای
  • تخریب و اخلال در داده ها یا سامانه های رایانه ای و مخابراتی 

  • جرم سرقت اینترنتی و کلاهبرداری مرتبط با رایانه 
  •  جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی
  •  تولید ، انتشار یا در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارها و غیره …
  •  انتشار یا در دسترس قرار دادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز ، شنود غیرمجاز ، جاسوسی رایانه ای و تخریب.

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل جرایم رایانه ای در آبادان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود