وکیل فروش مال غیر در مشهد +مشاوره تلفنی

وکیل فروش مال غیر در مشهد +مشاوره تلفنی

با عرض سلام خدمت همه همشهریان خوبم در شهر مشهد امیدوارم که حال دلتون خوب باشه بنده جواهری هستم از کارشناسان سامانه وکیل نوین.  خدمتتون  عرض کنم از زمانی که اصلاحیه جدیدی به قانون مجازات اسلامی اضافه شده تغییرات چشمگیری در نحوه شکایت و تعیین مجازات برخی از جرایم مالی به وجود آمده و یکی از همین مجازات های مالی جرم فروش مال غیر است که در ادامه توضیح خواهیم داد که به چه صورت است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل فروش مال غیر در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

در صورتی که شما در این موضوع پرونده دارید و میخواهید فرجام خوب و مثمر ثمری برای شما داشته باشد و از پیچیدگی های حقوقی و قضایی آسوده باشید وکیل فروش مال غیر در مشهد با آگاهی از قانون مجازات اسلامی سال 1392 اصلاحیه الحاقی از کاهش مجازات های حبس تعزیری مصوب 1399 به پشتوانه موسسه حقوقی راه امید حامی همه جانبه برای شماست.

وکیل فروش مال غیر در مشهد

یکی از جرایمی که بر علیه اموال دیگران انجام میگیرد فروش مال غیر است که برخی آن را از اشکال کلاهبرداری قلمداد کردند اما بایستی گفت اگر شخصی که این رفتار را مرتکب شده همراه با جعل سند این کار را کرده باشد محققا عمل او از عناوین کلاهبرداری است اما فرض بر این است که شخص صرفا با دروغ تنها ، نه با جعل و مانور متقلبانه این عمل را مرتکب میشود که این یک جرم خاص تحت عنوان فروش مال غیر است که در ماده یک قانون مجازات مربوط به فروش مال به غیر مصوب 67 این اقدام جرم انگاری شده است.

ماده 1 قانون مربوط به فروش مال غیر : هر کس مال غیر را با علم به اینکه مال غیر است به نحوی از انحا عین و منفعت آن را با دیگری مورد معامله قرار دهد کلاهبردار است و طبق ماده 268 قانون مجازات عمومی مجازات میشود.

طبق این تعریف از این ماده جرم فروش مال غیر حتی با انتقال مالکیت منفعت هم محقق میشود و به عنوان مثال اگر مالکی که ملک خود را اجاره داده و منفعت آن را به دیگری واگذار کرده اگر با علم و آگاهی این منفعت را به دیگری واگذار کند طبق همین ماده مجازات میشود.

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

جرم فروش مال غیر جرمی است مقید:

به این معنا که فرد باید عین و منفعت مال را با دیگری مورد معامله قرار دهد و به دیگری حتما ضرر وارد شود از این نظر به آن مقید به نتیجه ضرر زدن یاد میکنند که حتما باید ضرر بالفعل وارد شود. هرچند اثبات این موضوع که ضرر بافعل وارد شده را بهترین وکیل فروش مال غیر در مشهد میتواند به خوبی اثبات نماید حتما وکیل کیفری خوب را در مشهد تعیین کنید.

وکیل فروش مال غیر در مشهد

ارکان تشکیل دهنده جرم فروش مال غیر چیست؟

اگر قانون بخواهد فرد را طبق ماده یک قانون مربوط به فروش مال غیر مجازات کند باید این ارکان مورد نظر دادگاه کیفری قرار بگیرد:

1-رکن مادی: به این معنا است که که باید رفتار یا کنش فرد که طبق قانون جرم است انجام گرفته باشد و یعنی متهم باید عین یا منفعت مال دیگری را بدون مجوز قانونی از مالک یا صاحب حق انتقال داده باشد و این انتقال نتیجه ضرر مالک شود.

2- رکن معنوی یا روانی : این رکن هم به علم و اگاهی فرد در انجام فعل یاد شده نظر دارد به این معنا که فردی مجرم است که با علم به اینکه مال دیگری است آن را مورد معامله قرار دهد البته اینجا دو نوع سوءنیت پیش میاد، یکی سوءنیت عام به معنای عمد و آگاهی در عمل و دیگری سوءنیت خاص به معنا قصد محروم کردن و ضرر به غیر.

3- رکن قانونی : دادگاه و وکیل فروش مال غیر در مشهد به استناد ماده 1 قانون فروش مال غیر مصوب 67 جریان رسیدگی را آغاز میکنند. و مجازات آن را طبق مواد قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری حکم میدهد.

مجازات فروش مال غیر در مشهد:

فروش مال غیر در اصلاحیه الحاقی کاهش مجازات حبس تعزیری به قانون مجازات اسلامی تغییر چشمگیری کرده که عرض خواهیم کرد تا قبل از تصویب این اصلاحیه مجازات فروش مال غیر مانند مجازات کلاهبرداری 1 تا هفت سال حبس داشت

اما بعد از تصویب این اصلاحیه، کلیه جرایم مالی درجه 4 تا 8 را که مبلغ مالی آن طبق ماده 36 قانون مجازات اسلامی ، از یک میلیارد ریال فراتر نرفته باشد جرم قابل گذشت دانسته و مجازات حبس آن را باید به نصف تقلیل داد. در صورتی که در مقام متهم قرار داشته باشید با در اختیار داشتن وکیل فروش مال غیر در مشهد میتوانید از دادگاه تخفیف در مجازات بگیرید البته اگر شرایط کافی تخفیف را داشته باشید.

حال جرمی قابل گذشت جرمی است که : 

با شکایت شاکی آغاز شود و با گذشت او خاتمه پیدا میکند که این جرم هم طبق قانون اگر از یک میلیارد ریال پایین تر باشد از جمله جرایم قابل گذشت قلمداد میشود.

پرونده جرم فروش مال غیر در مشهد چه پروسه ای دارد؟

شخصی که به عنوان صاحب حق از کسی که مال غیر را مورد معامله قرار داده بخواهد شکایت کند باید شکایت خود را تقدیم دادسرا عمومی و انقلاب مشهد کند و در شکواییه مشخصات خود و متهم با شرح حال و مشخصات مال خود را که مورد تعدی قرار گرفته را بدهد تمبر خود را باطل کند و منتظر پیامک سامانه ثنا شود تا روز و ساعت جلسه دادسرا به خودش و متهم ابلاغ شود در جلسه بازپرسی هم بازپرس به متهم تفهیم اتهام میکند

و در صورت وجود دلایل شاکی و امارات و اصول قانونی بر مجرمیت متهم بازپرس، قرار جلب به دادرسی به دادگاه کیفری جهت صدور حکم مجازات را میدهد در غیر این صورت به فرضی که دلایل ارتکاب جرم بازپرس را اقناع نکند قرار منع تعقیب را صادر میکند که هر تصمیمی که بازپرس صادر میکند قابلیت اعتراض ده روزه دارد در اینجا نقش وکیل فروش مال غیر در مشهد ،کاملا مبرهن و ضروری است.

نویسنده: کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل فروش مال غیر در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود