وکیل-ملکی-در-شیروان

وکیل ملکی در شیروان + مشاوره تلفنی 

با درود بی پایان خدمت تمام کاربران محترم سامانه وکیل نوین که در شهر زیبای شیروان ما را همراهی میکنند در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد دعاوی ملکی چند کلامی صحبت داشته باشیم پس خواهشا تا پایان مقاله با ما همراه شوید تا چکیده از قوانین هر مبحث را که دانستن آن برای شما ضروری است را به زبان ساده و قابل فهم بازگو نماییم و سامانه وکیل نوین مفتخر است جهت انجام انواع مشاوره های حقوقی به صورت حضوری ،تلفنی و آنلاین با بهترین وکیل ملکی در شیروان ارتباط حاصل فرمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در شیروان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

بررسی چند نوع دعوای ملکی که وکلای شهر شیروان به خوبی از پس آن بر می آیند:

-دعوای اثبات مالکیت:

مالکیت به معنای رابطه حقوقی شخص با مال خودش است که میتواند هر تصرف مالکانه ای بر ملک یا مال خود انجام دهد اما گاهی تصرف این ملکیت به صورت غیر قانونی از دست مالک اصلی آن خارج میشود و چند نفر همزمان ادعای مالکیت میکنند به خصوص زمانی که ملک هنوز جریان ثبتی آن پایان نیافته و شخصی از فرصت سو استفاده کرده و آن را به دو نفر بفروشد و طبق قانون فردی که تاریخ خرید آن زودتر از بقیه باشد و تقدم زمانی داشته باشد میتواند دعوای مالکیت را مطرح نماید و  قرارداد های افراد دیگر به عنوان مالکیت معارض ابطال کند.

اما گاهی هم میشود سند رسمی هم که به اشتباه از طرف دفتر اسناد رسمی صادر شده ابطال کرد:

ممکن است در همین ساختمان های پیش فروش که قراردادی بین طرفین بسته میشود و هنوز سند رسمی نمیتوان قبل از پایان کار آن گرفت شخص برج ساز با فردی که تعهد کرده آن را در موعد معین به او تحویل دهد و قرار داد عادی دارد و در حقیقت ملک را به او فروخته بعد از پایانکار گرفتن آپارتمان به صورت رسمی آن را در دفتر خانه به نام کسی دیگری بزند که در این صورت خریدار اول چون تقدم زمانی نسبت به مورد معامله ملکی دارد میتواند ابطال سند رسمی را خواهان باشد و خریدار دوم باید برای جبران خسارت به فروشنده کلاهبردار مراجعه کند. البته دعوای فروش مال به غیر بایستی از طرف خواهان دعوا در مراجع کیفری اثبات شود و مراجع حقوقی به تبع مجرم اعلام شدن فروشندهّ، اثار حقوقی که خدمتتون عرض شد مورد حکم و اجرا قرار میدهند. راه حل مشکل شما در این پرونده ها وکیل ملکی در شیروان است.

-دعوای ابطال قرارداد ملک :

ابطال قرارداد به معنای آن است که هیچ گونه آثار حقوقی در قرار داد صورت نگرفته و به صورت غیر قانونی موضوع معامله در ید طزفین قرار گرفته که در این صورت هر کدام که منافع مال را استفاده کرده باید اجرت خارج از قرارداد را بپردازد و در صورت خرابی و تلف اموال حتی در صورت عدم تقصیر ضمان هستند به عنوان مثال فرض کنید شخصی ملکی را اجاره کرده اما به دلایلی که بعد خدمتتون عرض میکنم قرارداد باطل بوده که در این صورت مستاجر قرارداد باطل باید اجرت المثل ایام تصرف خود را بدهد و در صورت تلف مال ضامن است.

وکیل-ملکی-در-شیروان

 

موارد ابطال قرارداد:

1-عدم داشتن اهلیت برای معامله : معامله مجنون و کودکی که توان تشخیص خوبی از بدی را ندارد به دلیل فقدان اراده باطل است اما معامله کودک که تا حدی خوب و بد را تشخیص میدهد و معامله شخص سفیه باطل نیست اما غیر نافذ است که بایستی با اجازه قیم قابلیت اجرا پیدا کند و در صورت عدم اجازه میشود ابطالش کرد.

2- جهت نامشروع معامله : اگر کسانی که قراردادی را میبندند ولی در جایی از قرارداد تصریح نا مشروعی داشته باشند معامله را هر ذینفعی میتواند ابطال کند به عنوان مثال شرط کنند ملکی که فروخته شد برای انجام پخش مواد مخدر تدارک ببیند.

3- اشتباه در نوع ، موضوع ، طرف عمده قرار داد : هر کدام از طرفین معامله در این سه موضوع بر خلاف قصدشان اشتباه کرده باشند قرارداد به طور کل باطل است مثل این است که شخصی قصدش این باشد که ملکی را اجاره دهد اما در قرار داد نسبت به فروش آن تصمیم گرفته یا مثال دیگر در موضوع قرار داد این است که هدف خرید ملک پلاک 13 یک کوچه است اما پلاک 12 آن کوچه معامله میشود که این اشتباه در موضوع قرار داد است. اما به طور کلی اشتباه در موضوع قرار داد روند دادرسی برای اثبات آن با پیچیدگی همراه است که حتما تاکید میشود با وکیل ملکی در شیروان مشاوره نمایید.

4- اشتباه در اوصاف جوهری و اصلی مورد معامله: اگر فردی در اوصاف اصلی یک مال اشتباه کرده باشد معامله به دلیل فقدان قصد باطل است البته به شرطی که اوصاف اصلی و جوهری باشد نه فرعی.

 -دعوای فسخ قرارداد ملک در شیروان :

فسخ به معنای یک طرفه بر هم زدن یک معامله یا قرارداد است و فسخ یک معامله صحیح است و با معامله باطل که خدمتتون عرض شد از نظر تفاوت دارد و البته باید شرایط قانونی بر هم زدن یک طرفه معامله وجود داشته باشد تا بتوان درخواست آن را در صورت زیر بار نرفتن طرف قرارداد به دادگاه داد که مهم ترین نمونه آن عیب مال مورد معامله در قرارداد است که شخص نمیداند که مال معیوب را میخرد بعد قرارداد میفهمد و با اثبات این موضوع میتواند معامله را فسخ کند. شرایط فسخ 9 مورد است که برای اطلاعات بیشتر بر روی کلمه فسخ کلید نمایید.

نمونه های آن : ضرر کردن شخص درمعامله ، عیب مال ، باطل بودن قسمتی از مال ، بر خلاف اوصاف مورد قصد بودن موضوع قرارداد، شرط کردن این اختیار در قرارداد و… است.

-دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در شیروان :

الزام به تنظیم سند هم از دعاوی است که فرد که مالی را فروخته و خریدار از تمام تعهدات خود بر آمده از انتقال سند خودداری میکند که با دادخواست خواهان متقاضی انتقال سند به دادگاه علیر غم اظهار نامه به این دعوا رسیدگی میشود البته نکات پایین حتما باید رعایت شود:

وکیل-ملکی-در-شیروان

-چند نکته در مورد پرونده های تنظیم سند رسمی :

1-دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ،دعوای مالی است و هزینه دادرسی آن مطابق با دعاوی غیر مالی است و مطابق با ارزش مظنه ای قیمت ملک هزینه دادرسی محاسبه میشود.

2- برای اینکه دعوای الزام به تنظیم سند نتیجه بخش باشد بایستی همان بیع نامه عادی که بین طرفین منعقد شده ارائه شود.

3- دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در مورد عین املاک در محل استقرار ملک بایستی تقدیم شود اما در مورد ماشین و سایر اموال منقول در محل اقامتگاه فروشنده باید اقامه شود.

4- دعوای الزام به تنظیم سند در مورد اموالی است که به صورت عین معین قرارداد بسته میشود و در مورد مالی که هنوز وجو خارجی پیدا نکرده مثل پیش فروش آپارتمان ها که قانون خاص خود را دارد.

-دعوای تصرف عدوانی و خلع ید:

دعوای تصرف عدوانی  به این معنی است که شما نسبت به مال خود تصرف قانونی داشتید حال در مقام مالک یا مستاجر یا امین مال و.. شخصی دیگر به نحو عدوان و غیر قانونی شما را از تصرف خود خارج کرده و خود تصرف میکند مثال در این باره این است که شما به سفر رفتید و وقتی بر میگردید متوجه میشوید همسایه شما ملکتان را تصرف کرده و علیرم تذکر رفع تصرف نمیکند در اینجا شما میتوانید از دو طریق دعوا اقامه کنید هم از طریق حقوقی و هم از طریق کیفری اگر شما مالکیت ندارید بهتر است از راه حقوقی اقامه دعوا نمائید و دادخواست رفع تصرف عدوانی را با مشاوره وکیل ملکی در شیروان در خواست کنید.

حتما حتما برای ثبت دادخواست تصرف عدوانی و  این نکات رو مد نظر داشته باشید:

1- طرح دعواتون در زمینه تصرف عدوانی و خلع ید باید بر سر مال غیر منقول باشد مثل خانه و زمین.

2- باید سابقه تصرف خودتون رو که عرفا متصرف در ملک بودید را اثبات کنید در دعوای تصرف عدوانی سند مالکیت، موضوع سبق تصرف را ثابت میکند.

3-زوری و متجاوزانه بودن تصرف الحاقی طرف مقابلتون رو در دادگاه ثابت کنید

ممنون که تا پایان مقاله همراهی کردید یادتون نره پرونده های ملکی بسیار حساس و در عین حال پیچیده است که ممکن است غفلت از عدم به کار گیری وکیل  مطمئن و با تجربه به قیمت از دست رفتن یک عمر هزینه زندگی شما شود پس به ما اعتماد کنید تا بهترین وکیل ملکی در شیروان را به شما معرفی کنیم.

نویسنده: کارشناس حقوق امیرحسین جواهری

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در شیروان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود