وکیل-اثبات-مالکیت-ملک-در-سنندج

وکیل اثبات مالکیت ملک در سنندج

اگر به دنبال وکیل اثبات مالکیت ملک در سنندج هستید یا دنبال آشنایی با انواع دعاوی ملکی در سنندج هستید. با ما همراه باشید تا به سوالات شما در مورد دعاوی ملکی را پاسخ بدهیم.

یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین دعاوی ملکی که نیازمند وکیل ملکی متخصص و با تجربه می‌باشد، دعوی اثبات مالکیت است. در این دعوی شخص خواهان، در مورد ملک مورد ادعا سند رسمی ندارد. حال ممکن است ملک سند داشته باشد ولی به نام شخص دیگری باشد و یا به طور کلی برای زمین یا ملک مورد نظر تاکنون سند صادر نشده باشد. وجود ادله در طرح دعوی اثبات مالکیت بسیار مهم است.

با عرض سلام خدمت همه عزیزان که سامانه وکیل نوین را برای پیشبرد اهداف و دریافت اطلاعات خود انتخاب میکنند.امینی هستم از کارشناسان حقوقی سامانه وکیل نوین. در کنار شما هستیم تا در مورد ویژگی های وکیل اثبات مالکیت ملک در سنندج بحث و صحبت کنیم. پس همراه ما باشید تا با ویژگی های وکیل اثبات مالکیت ملک در سنندج و مباحث مرتبط با آن با هم آشنا شویم.

راه های اثبات مالکیت ملک در سنندج چگونه است؟

نه تنها در سنندج بلکه در تمامی شهر های کشور،راه های اثبات مالکیت از طریق یکی از روش های زیر می باشد.

  • سند رسمی
  • قرارداد
  • تصرف
  • شاهد
  • اقرار

پرونده ی یکی از موکلام

برای بررسی قوانین مرتبط به دعوای ملکی به یکی از پروندهای موکلانم اشاره می کنم.

موکل بنده(حسن) که در زمان اوایل انقلاب به آمریکا مهاجرت کرده بود،بعد از ۳۰ سال برای دیدن اقوام و تجدید خاطرات جوانی به ایران بازگشته بود.

حسن برای سر زدن به زمین خود در شهر سنندج به این شهر روانه می شود. ولی با صحنه ای عجیب مواجهه می شود.

زمینی که متعلق به موکلم بوده، در حال حاضر یکی از بهترین هتل های شهر در آنجا احداث شده است.

ادامه ماجرا را از زبان موکلم ادامه می دهم.

بعد از این که متوجه شدم در زمینم(که از سال ۱۳۴۲ گرفته بودم تا سال ۱۳۵۷ که در ایران بودم و به آنجا رفت و آمد داشتم) هتل ساخته شده به شدت ناراحت و بهت زده شدم و با پذیرش هتل هم بحثم شد.

به یکی از دوستان قدیمی خودم زنگ زدم و درخواست کمک و مشورت خواستم که دوستم سامانه وکیل نوین را به من معرفی کرد و من را به شما متصل کرد.

وکیل-اثبات-مالکیت-ملک-در-سنندج

بررسی حقوقی پرونده حسن

بعد از به دست گرفتن پرونده و پیگیری هایی که انجام داده ام.متوجه شدم اوایل انقلاب این ملک به دلایل نامشخص(احتمالا به خاطر بی صاحب فرض کردن ملک ) به بنیاد مستضعفان منتقل می شود. و سپس بنیاد هم به صاحب هتلی که در زمین موکلم هتل احداث کرده بود، فروخته شده بود.

یکی از پرونده های پیچیده ملکی که در این چند سال گذشته داشتم، پرونده حسن بودش.

اثبات مالکیت حسن و بعد طرح شکایت از بنیاد و صاحب هتل، بخشی از پیچیدگی های پرونده موکلم بودش.

بعد از کلی تلاش و پیگیری توانستم غاصب بودن بنیاد و صاحب هتل را اثبات کنم. ولی ماده قاونی که به شدت به کمک آمده که منجر شد حکم به نفع موکلم صادر شود.

ماده ۳۱۳ – هرگاه کسی درزمین خودبامصالح متعلقه به دیگری بنائی سازد یادرخت غیررابدون اذن مالک درآن زمین غرس کندصاحب مصالح یادرخت می تواندقلع یانزع آن رابخواهدمگراینکه به اخذقیمت تراضی نمایند.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص اثبات نسب در سنندج اینجا را کلیک کنید.

نکات مهم در دعوای اثبات مالکیت ملک

با توجه به تجربه سالیانی که از دعوای ملکی داشته ام، چند نکته مهم خدمت تمامی همراهان عزیزمون عرض می کنم.

  • دعوای اثبات مالکیت نسبت به املاکی قابل طرح است که ثبت نشده باشند و سند رسمی نداشته باشند.
  •  طرح دعوای اثبات مالکیت نسبت به ملکی که سند رسمی دارد برخلاف قانون می باشد و دادگاه قرار عدم استماع دعوا صادر می نماید.
  • دعوای وضع ید بر ملک مشاع، فرع بر اثبات مالکیت است بنابراین در صورت فقدان سند رسمی، این دعوا قابلیت استماع ندارد.

نقش وکیل در دعاوی ملکی

برای طرح دعوای ملکی ضروری است که از یک وکیل ملکی با تجربه کمک بگیرید. وکیل شما با بررسی مدارک و اسناد و جمع‌آوری اطلاعات دادخواست یا لایحه دفاعیه تنظیم می‌کند و با حضور در دادگاه از پرونده شما دفاع می‌کند. در روند رسیدگی به پرونده ممکن است به نظر کارشناس نیاز باشد. در صورتی که به این نظر اعتراض داشته باشید وکیل شما این اعتراض را به استحضار دادگاه می‌رساند. اگر رای صادره توسط دادگاه به نفع شما نبود وکیل دادخواست تجدیدنظرخواهی تنظیم و تقدیم دادگاه می‌کند. حضور وکیل در تمامی مراحل پرونده به احقاق حقوق شما کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.