وکیل-خانواده-در-مشهد

وکیل خانواده در مشهد + مشاوره تلفنی

با عرض سلام و خدا قوت خدمت همه کاربران سامانه وکیل نوین در خدمتتون هستم.تا در مورد موضوعات حقوقی خانواده یک خلاصه بحثی داشته باشیم.و این نکته رو توجه داشته باشین که با توجه به اهمیت خانواده و دعاوی مربوط به آن و نیاز به تجربه و تخصص و رعایت مسایل فنی و اخلاقی در بسیاری از کشورهای جهان دادگاه خانواده تشکیل شده.

قانون اختصاصی جداگانه ای برای حمایت از این نهاد تدوین می شود. اگر پرونده شما عزیزان هم در مسایل زندگی مشترک به دادگاه خانواده راه پیدا کرد توصیه اکید می شود. که به خاطر اهمیت و حساس بودن اختلافات خانوادگی، حتما بهترین وکیل خانواده در مشهد را از طریق سامانه وکیل نوین انتخاب بفرمایید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

امتیازات به کار گیری وکیل خانواده در مشهد :

1-به کارگیری و انتخاب وکیل خانواده در مشهد توسط سامانه وکیل نوین به شما این امکان را می دهد که پرونده شما تحت نظارت و مسئولیت مستقیم کادر متخصص سامانه وکیل نوین قرار بگیرد.که به بهترین نحو بر روی پرونده خانوادگی شما دقت نظر به خرج دهند.

2- با توجه به اینکه در این سامانه تعداد وکلا زیاد است. اگر وکیلی به علت شرایط خاص و اضطراری (حوادث غیر مترقبه) نتوانست بر اساس شرایط فنی در جلسه از شما دفاع کند. خیلی راحت سامانه وکیل نوین با وکالت دادن به وکیل دیگر بدون هیچ گونه هزینه اضافی با قید وکالت در توکیل پرونده را به وکیل دیگر ارجاع میدهد.بدون اینکه وکالت اول ابطال شود.

3- سامانه وکیل نوین کانون معرفی وکیل است.و دیگر نیازی به این نیست که تحقیق و تفحص بفرمایید .که وکیل خوب و مطمئن چه کسی است بلکه با اعتماد به کارگزاران سامانه وکیل نوین بهترین وکیل از حیث موضوع حقوقیتان به شما معرفی میشود.

4- از دیگر امتیازاتی که میتوان در این سامانه به آن اشاره داشت. سرعت عمل بالای سامانه است که شبانه روزی چه به صورت تلفنی و چه به صورت اینترنتی (آنلاین ) پاسخگوی نیاز های حقوقی شما در جهت حل مشکلتان می باشد و با ارائه مشاوره و انتخاب وکیل مناسب شما با سرعت هر چه بیشتر و دسترسی راحت تر به شما خدمت رسانی می نماید.

وکیل مشهد مشاوره حضوری رایگان می دهد کلیک کنید

توضیح نفقه توسط وکیل خانواده در مشهد:

نفقه یعنی تمام هزینه های مصرفی مشروع و عرفی زوجه مانند خوراک و پوشاک.خانه و سرپناه. موارد دارو و درمان و دیگر مخارج مرسوم پس از ایجاد عقد ازدواج دائمی به طور همیشگی بر گردن زوج (شوهر )قرار می گیره. مرد علاوه بر زن خود باید نفقه فرزندان صغیر خود را هم متقبل بشه. ولی در نکاح موقت نفقه وجود نداره و زوج اجباری به تادیه هزینه های زوجه منقطع خود نداره مگر در صورتی که در خطبه عقد شرط دیگری قرار دهند .

وجوب نفقه برای زن دو شرط دارد :

زن بنا بر دو مورد تمکین استحقاق نفقه را داره.اگر این دو تمکین را نداشته باشه ناشزه (به معنی سرباز زدن از اطاعت شوهر و یا  سرکشی نسبت به او) است و مسحق نفقه نیست و مرد میتونه الزام او را به تمکین از دادگاه خانواده تقاضا کنه.

1- تمکین عام :

در اصطلاح قانونی به معنای پیروی از زوج در امور زناشویی هست. مانند سکونت زوجه در اقامتگاهی که زوج تعیین و مشخص کرده. کار هایی که عرفا در خانه باید زن انجام بده که امور داخل خانه را شامل میشه و حسن معاشرت با زوج که شامل رفتار خوب با شوهر و رعایت پاکی و بهداشت و آراسته کردن خود برای زوج. اینها مسایل مربوط به تمکین عام هستن.

2- تمکین خاص :

تمکین خاص هم همان مسایل مربوط به زناشویی است که زن باید مرد را از نظر جنسی ارضا کنه. توضیح بیشتر نمیدم چون خودتون در جریان هستین ولی در زمانی که زن مریض هست یا عذری داره این موجه است که تمکین خاص در بعضی اوقات نداشته باشه.

توضیح مهریه توسط وکیل خانواده در مشهد:

مهریه یک تعهد مالی هست که مرد قبل از عقد نکاح دایم و موقت به زن خود متعهد میشه. این تعهد می تونه هر چیزی که مشروعیت مالی داشته باشه تعیین بشه.و این مال تحت دین و بدهی مرد قرار میگیره.و مرد بدهکار زن میشه.و از زمانی که عقد منعقد بشه.زن به محض عقد، مالک نصف مهر میشه و زمانی که وارد رابطه جنسی با مرد بشه مالک تمام مهر میشه.

و میتونه آن را از مرد مطالبه کنه.و تا زمانی که مرد مهریه زن را نپردازه زن میتونه از ادای وظایف زناشویی امتناع کنه.که این در اصطلاح قانونی حق حبس گفته میشه. ما سه نوع مهر داریم که که وکیل خانواده در مشهد به صورت کلی به آن میپردازه:

1-مهرالمسمی: 

مهر المسی مهریه ای است که زوجین نسبت به مقدار آن در زمان عقد توافق میکنن.و هر مقداری که توافق بکنن میتونه باشه و مشروعیت داره که این مهر میتونه عند المطالبه و عند الستطاعه توافق بشه. مهریه عند المطالبه به این معناست که زن هر زمان که بخواد میتونه علیه مرد نسبت به مطالبه مهریه اقدام قانونی انجام بده اما در عند الاستطاعه زن باید توان پرداختی مرد را ببینه و مرد باید مشمول باشه و یا بتواند اقساط مهریه در صورتی که قسطی بشه را بتونه پرداخت کنه.

2-مهر المثل:

اگر در زمان عقد مهرالمسمی تعیین نشه. زن مستحق مهر المثل هست.که این نوع مهریه براساس شرایط خانوادگی زن، تحصیلات، بکارت، زیبایی و جوانی زن ارزش گذاری میشه و همه اینها به شرطی است که زن با مرد نزدیکی داشته باشه. حالا فرقی نمیکنه  از عقب باشد یا جلو.

3-مهرالمتعه:

اگر در زمان عقد مهرالمسمی تعیین نشه و در طول رابطه زوجیت مرد با زن نزدیکی نکنه، زن مستحق مهرالمتعه است که بر حسی توانایی مالی مرد مالی به زن تعلق میگیره.

 

وکیل-خانواده-در-مشهد

عقد موقت چیست؟

عقد موقت توسط وکیل خانواده در مشهد:عقد موقت برخلاف عقد نکاح دایم دارای مدت زمان معینی است.که زن و مرد را به هم محرم میکنه. و آنان را متعهد به وظایف زناشویی کرده .و مدت آن با توافق زن و مرد هست و خودشون تعیین میکنن.

تفاوت عقد نکاح دایم با عقد موقت:

ازدواج موقت زن و مرد را مکلف به یک سری تعهدات میکند که شامل=

1- مهم ترین رکنی که در عقد موقت یا صیغه باید تعیین بشه مهریه هست.که بدون آن عقد ناصحیح است اما در عقد نکاح دائم تعیین مهریه الزامی نیست.

2-دیگر اینکه در عقد موقت برخلاف عقد دایم نفقه زن الزامی نیست. و به شرط تعیین در زمان عقد، مرد را متعهد می کنه اما در عقد دایم مرد باید از عهده نفقه زن بربیاد.

3-عقد نکاح موقت برخلاف عقد دایمی نیاز به ثبت نداره.اما در دو صورت ثبت آن الزامی هست که یکی باردار شدن زن و دیگری  شرط ضمن العقد به صورت توافق.

4- در عقد موقت چیزی به اسم طلاق وجود نداره.و با منقضی شدن زمان عقد، عقد تمام میشه و اگر مرد وزن دیگر نخوان به این عقد پایبند باشن مرد بذل مدت میکنه که حکم طلاق رو داره.

شما با همراهی وکیل خانواده در مشهد به جزیی ترین حقوقی که توسط عقد نکاح موقت برای شما ایجاد میشود توسط مراجع قانونی و قضایی خانواده دست پیدا میکنید.

 

 حضانت فرزند و حق ملاقات چگونه صورت میگیرد؟ 

حضانت فرزند و حق ملاقات توسط وکیل خانواده در مشهد :حضانت به معنی پرورش دادن و بزرگ کردن و نگهداری فرزند هست که طبق قانون مدنی ماده 1168 حق و تکلیف هر یک از پدر و مادر است و هیچکدام نمیتونن حضانت بچه را مال خود کنند و یا از انجام آن سرباز زنند حضانت تا7 سالگی با مادر است بعد از آن تا سن بلوغ با پدر است و این وسط هر پدر و مادری که صلاحیت نگهداری نداشته باشند  

حضانت آن ها از طرف دیگر قابل اسقاطه و دیگر اینکه قانون به شخصی که در مدت خود حضانت نداره حق ملاقات قرار داده که کمیت و کیفیت آن با دادگاهه و طبق قانون حمایت خانواده شخصی که مانع ملاقات فرزند بشه، حبس تعزیری برایش مقرر شده که این کار فعل مجرمانه است. برای پیگیری این موضوعات از وکیل خانواده در مشهد استفاده نمایید.

 طلاق و فسخ نکاح توسط زوجین :

طلاق و فسخ نکاح توسط زوجین توسط وکیل خانواده در مشهد:عمل طلاق یک عمل حقوقی یک طرفه از جانب مردهست. که به معنای پایان دادن به زندگی مشترک زوجین است.که اما در بعضی از موارد مرد اجبار به طلاق دادن میشه (طلاق از طرف و به درخواست زن) و در بعضی از موارد هم توافقی زن و مرد طلاق میگیرند.که هر کدام احکام متفاوتی دارند که به صورت کلی رسیدگی مینماییم=

طلاق از طرف مرد :

 در قانون طلاق به طورکلی حق مسلم مرد است.و مرد در هر زمان میتونه به دادگاه مراجعه کرده و پس از پرداخت و مشخص کردن حق و حقوقات زن از دادگاه گواهی عدم سازش بگیره.و به دفتر خانه مراجعه کرده و در مدت سه ماهه اعتبار گواهی عدم سازش، زن خود را طلاق بده و آن را ثبت نماید.

طلاق از طرف زن :

حق طلاق با زن نیست.و زن نمی تونه درخواست طلاق بده اما قانون در شرایطی که زن در زندگی مشترک دچار آسیب دیدگی بشه.با درخواست طلاق او در صورت اثبات در آن شرایط خاص موافقت میکنه.و از زن حمایت کرده و مرد را وادار به دادن طلاق میکنه. این شرایط در ماده 1130 قانون مدنی به عنوان عسر و حرج یاد میشه که شامل موارد زیر هست:

1-معتاد بودن زوج.
2- عدم پرداخت نفقه در مدت شش ماه متوالی و نه ماه به صورت متناوب.
3-بیماری لاعلاج مرد.
4-عقیم بودن و نازایی مرد.
5-عدم داشتن امنیت جانی و مالی در خانه شوهر.
6-نکاح مجدد مرد بدون رضایت زن خود.
7-محکومیت قطعی مرد به حبس بیش از پنج سال حبس.
8- توان جنسی نداشتن مرد یا از روی عمد رابطه جنسی با او برقرار نکردن.
9-بلاتکلیف رها کردن زن توسط شوهر و ترک زندگی زناشویی و سایر دلایلی که برای زن جز شرایط غیر قابل تحمل به شمار می آید.

شما با به کارگیری وکیل خانواده در مشهد با دلایل تمثیلی محکمه پسند مطابق با ماده 1130 قانون مدنی میتوانید درخواست طلاق را نتیجه بخش نمایید بنابرین با سامانه وکیل نوین ارتباط برقرار نمایید.

 

3-طلاق توافقی در مشهد :

در طلاق توافقی زن و شوهری که ادامه زندگی مشترک برای جفتشان غیر قابل تحمل بشه. و هردویشان به تنگ آمده باشن و راهی به جز جدایی را در جلوی راه خود نبینن. بر سر تمام مسایل زناشویی مثل حضانت مهریه نفقه اجرت المثل جهیزیه و… توافق میکنن که این نوع طلاق از دو طلاق دیگر بسیار راحتر و سریع تر نتیجه میده به شرطی که وکیل خانواده خوبی در این موضوع انتخاب کنین.

نویسنده :کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود