وکیل در سمنان

وکیل در سمنان+مشاوره با وکیل متخصص

وکیل در سمنان با توجه به پرونده های حقوقی که در این شهر در جریان است از قبیل مهم ترین پرونده های کیفری و پرونده های حقوقی و پرونده های خانواده و…. و تجربه و پختگی بالایی که در حرفه خود دارد میتواند در موضوع حقوقی شما کاربران در شهر سمنان تاثیر مثبت بگذارد که بتوانید به آینده درخشان دعوای مطروحه و یا دفاع در برابر اتهمات ناروا که حال در مقام مدعی و خواه در مقام مدعی علیه قرار گرفتید امیدوار باشید.

 همشهریان سمنانی عزیز در صورت نیاز به وکیل فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا سامانه بهترین وکیل مورد نظر را به شما معرفی کند.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در سمنان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

در انتخاب وکیل در سمنان باید از چه اصولی پیروی کرد؟

در تعیین وکیل دادگستری در شهر سمنان حس مسئولیت و دلسوزی او به پرونده بسیار حیاتی است چرا که اساس قرارداد وکالت بر پایه تعامل و مسئولیت پذیری و اعتماد دو طرف میباشد. یک وکیل ممکن است با آشنایی که از قوانین دارد آن را در جهت دور زدن موکل و فریب دادن او یا به عقب انداختن کار او به کار ببندد بر این اساس باید وکیلی تعیین کرد که صداقت و شرافت داشته باشد. برای آشنایی بیشتر از وکیل خوب می‌توان از کارشناسان و مشاوران خوب سامانه مدد گرفت که با راهنمایی گرفتن از این کارشناسان زبده در انتخاب و شناخت در انتخاب وکیل خوب و مناسب موضوع حقوقی  اثر گذار است.
چیزی که باید به آن توجه داشت تجربه یک وکیل باید بر اساس میزان کار کردن در آن موضوع و سواد و دانش او باید سنجیده شود. و نکته دیگر از معیار های مثبت وکیل حق الوکاله منصفانه مطابق با تعرفه یا پایین تر از تعرفه مصوب قانونی است. سامانه برای تحقق خواسته شما برای معرفی در انتخاب بهترین و حرفه ای ترین وکیل در شهر سمنان تشکیل شده و بعد از قرار داد با وکیل، نظر شما عزیزان را برای خوب یا بد بودن وکیل معرفی شده میپرسد تا بازدهی بیشتری در کار بوجود آید و با این روش بر کار وکلاء موسسه نظارت دارد به صورت کلی آن چیزی که در عقد وکالت اهمیت دارد علم و دانش ،اخلاق ،حسن شهرت ، اعتبار وکیل است و با توجه به تخصصی شدن امور در علم حقوق پرونده های کیفری و حقوقی و خانواده و ملکی و… وجود دارد که وکلایی که در تخصص خود فعالیت میکنند باید مهارت و تجربه کافی برای حل پرونده شما داشته باشند.

 وکیل کیست و وکالت چه قرار دادی است ؟

 وکیل شخصی است که با فراغت تحصیلی در رشته های حقوق و فقه حقوق، الهیات ، در آزمونی که هر ساله توسط کانون وکلاء برگزار میشود قبول شده و دوره کارموزی را سپری کرده باشد و کانون وکلا با صدور پروانه وکالت به او اجازه طرح دعوا از طرف اصیل را بدهد.

وکالت قرار دادی است ما بین دو طرف یکی وکیل که انجام عمل حقوقی را بر عهده دارد و دیگری موکل که این اختیار را به شخص وکیل تفویض میکند در وکالت موکل باید حتما اصیل باشد و خودش شخصا بتواند کار وکالت را انجام دهد و کسی که صغیر است سفیه یا ور شکسته به هیچ عنوان نمیتواند وکیل بگیرد و کار خود باید با شخص ولی و قیم خود پیش ببرد اما ولی یا قیم او هم میتواند برای صغیر خود وکیل بگیرد و یا مستقلا خود اقدام میکند.

انواع وکالت از جهت ماهیت در سمنان :

1-وکالت اعمال حقوقی عادی و روزمره : وکالت کاری یعنی اینکه فرد اصیل که وکالت به دیگری میدهد که برای بر عهده گرفتن و اقدام معاملات و قراردادهای معمولی عادی و رسمی خود به دلیل نداشتن زمان ، مریضی ، عدم توانایی به جهت سفت و محکم بودن قرار داد که باعث مشقت و سختی کار او میشود که آن اعمال حقوقی را به جا آورد به شخص دیگر وکالت کاری می دهد که از طرف او قرار داد های حقوقی امضا نماید مثلا شخص دیگر را وکیل میکند که ملکی یا زمینی و به طور کلی هر نوع مالی را به حساب او خرید و فروش کند ،اجاره دهد ،اجاره کند،صلح کند ،قرض نماید در این وکالت، تخصصی وجود ندارد و همه(منظور افراد عاقل و بالغ)اجازه دارند که این نوع وکالت را انجام دهند منوط به اینکه  طرفین عقد وکالت در زمان قرار داد محجور نباشند در غیر این صورت قرار داد ایراد قانونی دارد.

2-وکالتی که مستلزم داشتن پروانه وکالت دادگستری است : این وکالت دارای ماهیت و تخصص پیچیده است و افراد متخصص دارای پروانه وکالت پایه یک از طرف کانون وکلا میتوانند با برخورداری از علم و دانش کافی از مجموعه ی قانون عرفی و شرعی کشور برای انجام اعمال حقوقی مطرح کردن دعوا در دادگاه برای دفاع از اصیل اقدام کنند.. اشخاص اصیل بدون علم و تخصص خودشان اقدام به طرح دعوا میکنند فرصت پیروزی در دعوا را عموما از دست میدهند مثل آن که فردی مرض بد حالیست اقدام به خود درمانی با خوردن قرص کند! در این مورد هم فرد باید برای نتیجه بهتر گرفتن پرونده حقوقی و کیفری پر اهمیت و سرنوشت ساز خود اقدام به  تعیین وکیل در سمنان کند تا او با تجربه و پختگی بالا در تشریفات آیین دادرسی و برخورداری از علم و دانش کافی با جمع  کردن دلیل و مدارک محکمه پسند به ثبت شکواییه و دادخواست و دفاعیه عمل میکند تا به نتیجه بهتر و مطمئن تری برای پرونده منجر شود.موضوعات حقوقی که وکیل در سمنان در آن تخصص دارد به شرح ذیل است:

 پرونده هایی وکلاء سامانه در سمنان فعالیت دارند؟

پرونده های حقوقی:

پرونده هایی حقوقی پرونده های مربوط به امور مادی و مالی قرار دادی است که ضمانت اجرای آن التزام به تعهد مالی و مادی و اخلاقی و قرار دادی است و مجازات ندارد و در مرجع عمومی حقوقی و شورا های حل اختلاف رسیدگی میشود.

نمونه این پرونده ها:دعوای تصرف عدوانی -خلع ید -اثبات وقوع قرارداد- ابطال قرارداد – فسخ قرارداد- دعوا مطالبه وجه – الزام به تنظیم سند – الزام به انجام تعهد مثل تسلیم مبیع و.. وکیل مطالبه چک و سفته

پرونده های کیفری:

پرونده های کیفری پرونده هایی هستند که افراد در نتیجه رفتار و اعمال خود کار هایی کردند که قانون عام و خاص برای آن مجازات تعیین کرده است و مطابق با قانون مجازات اسلامی مجازات ها به چهار دسته تقسیم میشود.

1-قصاص:مجازاتی است که به جرم تعرض و جنایت علیه تمامیت بدنی انسان زنده به صورت عمدی به عمل می آید مثل قصاص نفس و قصاص عضو که با درخواست مجنی علیه و ولی دم این مجازات صورت میگیرد.

2-حدود:مجازاتی است برای جرایمی که در شرع مقدس کم و کیفیت آن تعیین شده مثل جرم زنا – شرب خمر – محاربه – لواط – افساد فی الارض -سرقت حدی-قوادی – قذف که در مجازات هایی  مثل اعدام – شلاق – صلیب – قطع اعضا بدن را به همراه دارد.

3-دیات:مجازات مالی به مقدار مشخص(دیه) مقدار غیر مشخص( ارش) است برای جنایت غیر عمدی علیه تمامیت جسمانی افراد زنده تعلق میگیرد

4-تعزیرات:مجازاتی است برای جرایمی که در شرع مقدس کم و کیفیت آن تعیین نشده است و در دست حکومت وقت است. مثل آدم ربایی ، سرقت مسلحانه ،جعل اسناد ، حمل سلاح ، مواد مخدر ، جرایم رایانه ای ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، توهین و دشنام

این مجازات ها تعزیزی شامل اعدام -حبس ، شلاق تعزیری ، جریمه نقدی ، ومجازات های تکمیلی و تبعی است که غیر از اعدام میزان مجازات های دیگر بین حداقل و حداکثر است و این حداقل و حداکثر به عواملی مثل تعدد و تکرار جرم – ندامت – جبران ضرر و زیان ناشی از جرم و…بستگی دارد و مجازات های تعزیری بر اساس شرایط قابل تعلیق اجرای مجازات و تعویق صدور حکم ، عفو ، آزادی مشروط و… میباشد.

پرونده های کیفری در دادگاه کیفری 2 و 1 دادگاه انقلاب ،دادگاه نظامی ،دادگاه روحانیت بر اساس صلاحیت ذاتی تقسیم میشود .

پرونده های خانواده: 

پرونده های خانواده نوعی دیگر از پرونده های حقوقی هستند که در مرجع خاص دادگاه خانواده رسیدگی میشود.

این پرونده ها شامل پرونده های مربوط اختلافات زوجین مثل طلاق – فسخ نکاح -مهریه ، نفقه ، شیر بها ، حضانت فرزندان ، غایب مفقود اثر ، استردادجهیزیه – عده وفات و طلاق ،حمل ، تمکین و….

پرونده های امور حسبی که دادستان در آن نقش دارد:

پرونده هایی که دو طرف برای طرح دعوا ندارد و اساسا ترافعی نیست.

مثل تقسیم و تحریر مهر و موم ترکه متوفی ،  اجرا وصیت در صورتی که ترافعی نباشد ، عزل و نصب قیم و تعیین امین برای نظارت بر اموال غایب و….

پرونده های اداری و غیر دادگستری:

مثل پرونده های اداره کار که به اختلاف بین کارگر و کارفرما میپردازد پرونده هایی شهرداری که یک طرف آن مردم و یک طرف دیگر آن نماینگان دولت است. پرونده های مربوط به اختلافات مالیاتی و گمرکی ،پرونده های مربوط به کمیسیون های نظام پزشکی و……

 همشهریان سمنانی عزیز در صورت نیاز به وکیل فرم مربوط به درخواست وکیل را پر نمائید تا سامانه بهترین وکیل مورد نظر  پرونده را به شما معرفی کند.

                                                                                             

نویسنده : کارشناس حقوق سید امیرحسین جواهری

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در سمنان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود