وکیل-کلاهبرداری-در-یاسوج

وکیل کلاهبرداری در یاسوج

گاهی اوقات ممکن است که ما فریب یک سری افراد سودجو قرار بگیریم و به اصطلاح سرمان کلاه برود در این مقاله سعی میشود که به جرم کلاهبرداری بپردازیم و به ریشه های این جرم و به دلیل پیچیدگی هایی که این جرم دارد پیشنهاد میشود که با یک وکیل کلاهبرداری در شهر یاسوج که متخصص در شناخت موضوع کلاهبرداری است مشاوره های لازم را در این زمینه داشته باشید تا به نتایج مطمئن تر در پرونده های کیفری خود دست پیدا کنید.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در یاسوج

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

کلاهبرداری چیست؟

به عملی گفته میشود که اموال دیگران را برای بدست آوردن هدف خود قرار میدهد و بدست آوردن اموال دیگران با روش خاصی صورت میگیرد که  قربانی جرم با رضایت کامل مال خود را به کلاهبردار میدهد و بعد از سپردن مال به کلاهبردار متوجه این میشود که زیان کرده و مال خود را از دست داده است.

کلاهبرداری برای بردن اموال دیگران از روش فریب دادن دیگران استفاده میکند به این معنا که با متوسل شدن به روش های متقلبانه (مثل جعل) نه فقط یک دروغ صرف کلاهبرداری میکند و متشکل از عناصر تشکیل دهنده ای است که در ادامه با ما همراه باشید.

-عناصر تشکیل دهنده جرم کلاهبرداری:

1-عنصر مادی:

عنصر مادی جرم کلاهبرداری به معنای فعلی است که با توسل کردن به وسایل متقلبانه و فریب خوردن و در اختیار شخص کلاهبردار قرار دادن مال از طرف مقابل است مانند آنکه شخص با استفاده از سند مبایعه نامه مجعول ملک دیگری را به فروش میرساند و  وجه نقدی از خریدار دریافت میکند و بعد از معامله مالک مال با داشتن سند اصلی مشخص میشود و در اینجا خریدار متوجه میشود که فریب خورده و باید علیه شخص  فروشنده  شکایت کلاهبرداری مطرح نماید.

2-عنصر معنوی:

عنصر معنوی جرم کلاهبرداری شامل دو نوع سوءنیت است عام و خاص است.
1-سونیت عام: که شامل عمد و آگاهی در عمل مجرمانه در فریب دادن و بدست آوردن اموال دیگری به ناحق است و به عبارت دیگر فرد بداند که چه کاری دارد انجام میدهد و در اثر مستی و بی ارادگی نباشد.

2-سوءنیت خاص:که به معنا آن است که شخص ذهنیت مجرمانه دارد و  قصدش محروم کردن دائمی شخص زیان دیده از مال خود است که همان قصد نتیجه خواهی عمل مجرمانه و ورود ضرر به غیر است.

 -انواع کلاهبرداری و مجازات آن:

1-کلاهبرداری ساده:

عموما کلاهبرداری هایی که از طریق حیله و حقه و فریب دادن و تحصیل اموال مردم صورت میگیرد کلاهبرداری ساده است و مجازات آن حبس یک تا هفت سال است.

2–کلاهبرداری مشدد

-کلاهبرداری مشدد، کلاهبرداری است که در آن فرد مرتکب یکی از سه حالت زیر باشد:

1-کارمند دولت یا موسسات عمومی و شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی باشد.

2-مرتکب، خود را به‌ عنوان مامور دولت یا موسسات عمومی یا شهرداری، نهادهای انقلابی و شرکت‌های دولتی معرفی کند.

3-مرتکب، برای فریب مردم از تبلیغ عامه مانند وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه، مجله یا نطق در مجامع یا انتشار آگهی چاپی یا خطی استفاده کند.

مجازات کلاهبرداری مشدد دو تا ده سال حبس تعزیری است .

-تفاوت کلاهبرداری و سرقت و خیانت در امانت:

کلاهبرداری برخلاف خیانت در امانت، مشتمل بر اغفال و فریب قربانی است؛ در واقع، کلاهبردار با صحنه سازی و انجام مانورهای متقلبانه، قربانی جرم را فریب داده و رضایت وی را نسبت به دادن مالش به کلاهبردار جلب می کند. مثلاً خود را نزد قربانی، شخصی امین جلوه می دهد و باعث می‎شود که وی مالش را به تصور امین بودن مجرم در اختیار او قرار دهد.

در خیانت در امانت، قربانی بدون اینکه مانور یا صحنه سازی متقلبانه ای از سوی مجرم انجام شده باشد، به میل خود مالش را در اختیار مجرم قرار می دهد.

در سرقت عنصر مادی عمل فعل ربایش است و شخص دزد با انجام فعل مادی ربودن سعی در اموال دیگران دارد و به دو نوع حدی و تعزیری تقسیم میشود.

وکیل-کلاهبرداری-در-یاسوج

-روش شکایت کلاهبرداری در یاسوج:

خب حالا می‌پرسین که اومدیم و ازمون کلاهبرداری شد و با اون ناراحتی که داریم چون مال و اموالمون رو از دست دادیم، حالا برای شکایت از کجا باید شروع کنیم و کجا بریم؟

برای شکایت کلاهبرداری در یاسوج مراحل مشخصی باید گذارانیده شود که در ادامه به توضیح این مسیر پرداخته‌ایم؛ اما  پیشنهاد اکید ما این است که برای اطمینان بیشتر و خیال آسوده‌تر، در کنار آشنایی با روش شکایت کلاهبرداری در تهران، انجام این کار به یک وکیل باتجربه بسپارید. در صورت نیاز به انتخاب یک وکیل مناسب، می‌توانید با مجموعه وکیل نوین تماس بگیرید.

اولین قدم برای شکایت کلاهبرداری تنظیم شکواییه و تقدیم آن به محاکم قضایی است. تنظیم شکواییه بر عهده شاکی خصوصی است؛ مگر اینکه جرم کلاهبرداری جنبه عمومی داشته باشد؛ که در این صورت دادستان به عنوان مدعی‌العموم اقدام به این کار می‌کند.

در تنظیم شکواییه علاوه بر درج مشخصات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، اطلاعات تماس و… باید چند نکته را به دقت و با جزئیات کامل مطرح کنید. این نکات شامل موارد زیر است:

  • موضوع شکایت و تاریخ و محل وقوع جرم
  • نوع و میزان زیان وارد شده به مالباخته و خواسته او
  • معرفی شواهد و نشانه‌های وقوع جرم، شامل اسناد، مدارک، افراد شاهد و…
  • نشانی و اطلاعات تماس فرد مضنون به کلاهبرداری

برای راحت‌تر شدن کار معمولا در دادگاه برگه های راهنما  و چارچوب تنظیم این شکواییه وجود دارد.

به هر حال پس از تنظیم شکایت و ابطال تمبر برای تامین هزینه شکایت، می‌توانید آن را به ترتیب اولویت به دادسرای محل وقوع جرم، دادسرای محل کشف جرم یا دستگری متهم و دادسرای محل اقامت متهم تحویل دهید.

در ادامه تحویل شکواییه به معاونت ارجاع، احضاریه و تعیین جلسه در شعب دادیاری یا بازپرسی، رسیدگی به پرونده در شعب دادیاری یا بازپرسی، تعین وقت رسیدگی و ارجاع پرونده به دادگاه بدوی، تعیین وقت رسیدگی و ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر (در صورت تقاضای تجدیدنظر) و در نهایت اجرای حکم در دادسرای محل وقوع جرم، سایر مراحلی است که در ارائه شکایت کلاهبرداری در یاسوج باید پیگیری شود؛ تا حکم متهم صادر و اجرا گردد.

وکیل کلاهبرداری و مزایای گرفتن وکیل کلاهبرداری

با توجه به وجود جرایم خاص کلاهبرداری و تشخیص سخت موارد آن افراد باید بدانند که در امور خود از وکلای متخصص مشورت دریافت کنند تا دچار ضرر و زیانهای مالی نشوند و پیشتر از ضرر مادی جلوگیری به عمل آورند.

اما در زمانی که افراد،فریب سودجویان را خورده و اموال خود را از دست دادند بهتر است برای شروع دعوا از وکیل کلاهبرداری و وکیل کیفری خوب و متبحر که دانایی و توانایی کامل در امور کیفری و موارد کلاهبرداری دارد استفاده نمایند تا وکیل متخصص بتواند دلایل را بسنجد و از موکل خود دفاع نماید تا بتواند ضرر و زیان را جبران نماید و اموال از دست رفته ی موکل را به او بازگرداند.

باید بدانید امور کیفری از دعاوی تخصصی و دشواری می باشد که ممکن است برای رسیدن به نتیجه ی قطعی چندین سال طول بکشد بنابراین باید از وکیل کلاهبرداری و وکیل پایه یک کیفری استفاده نمود تا تمام دلایل و عناصر و موارد جرم را بداند و فن دفاع و لایحه نویسی تخصصی کلاهبرداری را بداند تا بتواند از موکل دفاع نماید و در مراحل مختلف و طولانی و دشوار رسیدگی خسته نشود و پرونده را به نتایج مطلوبی برساند، چراکه اگر در این دعاوی تخصصی افراد بدون داشتن مشاور و وکیل حرفه ای کیفری به تنهایی پرونده را به دست بگیرند مطمئناً در مسیر طولانی روند رسیدگی به پرونده خسته شده و به نتیجه مطلوب نمی رسند و همچنین راه دفاع و ارائه ی دلایل را به درستی نمی دانند و دچار مشکل می شوند و نمی توانند به درستی از خود دفاع نموده و جرم را اثبات نمایند بنابراین به نتیجه ی مطلوب و به دست آوردن اموال از دست رفته ی خود نمی رسند.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در یاسوج

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود