وکیل اداره کار در مشهد

وکیل اداره کار در مشهد چه ویژگی هایی دارد؟

با سلام دوست خوبم من حمیدرضا عظیمی هستم مشاور حقوقی سامانه , قبل از هر چیزی برای پیدا کردن یک وکیل اداره کار در مشهد باید اطلاعاتت رو بالا ببری, تا بتونی بهترین وکیل اداره کار در مشهد را پیدا کنی. تیم ضمن مشاوره حقوقی و بررسی موضوع تو رو به وکیل متخصص در امر مربوط به خودت معرفی میکنن, فقط کافیه کلمه  رو کلیک کنی تا به وکیل متخصص معرفی بشی.

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

اول از همه باید با عناصر اصلی در قانون کار اشنا بشیم: کارگر/کارفرما/کارگاه

کارگر : کارگر کسی هست که در خواسته کارفرما در مقابل دریافت حق السعی تحت هر عنوانی کار میکند.اینم بگم حق السعی هزینه ای مانند هزینه ایاب و ذهاب و خوراک و پوشاک و مسکن و … را شامل میشود.

کارفرما : یک شخص حقیقی و یا حقوقی است.که کارگر به درخواست اون کار انجام میده و در مقابل کاری که برای اون انجام داده حق السعی دریافت میکنه.

کارگاه : کارگاه محلی هست که اونجا کارگر به درخواست کارفرما براش کاری انجام میده.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل اداره کار در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

بعد از عناصر اصلی بهتره یکم با قوانین اشنا بشیم:

در چه مواردی کارگر میتواند از کارفرما شکایت کند؟

1) عدم انعقاد قرارداد کار با کارگران.

2) پرداخت حقوق کمتر از میزان پیش بینی شده در قانون کار.

3) کاهش حقوق پرداخت شده به کارگر.

4) کارکردن بیشتر از ساعت قانون کار.

شرایط انعقاد قراداد چیست؟

1) موضوع قرارداد باید معین باشد.

2) موارد قرارداد باید مشروعیت داشته باشد.

3) عدم ممنوعیت قانونی و شرعی طرفین در تصرف اموال و یا انجام کار مورد نظر خودشون.

چه مراجعی صلاحیت رسیدگی به دعاوی کاری را دارند؟

1) هیئت تشخیص سه نفره : که یک نفر نماینده از کارگر/یک نفر نماینده از کارفرما/یک نفر نماینده از اداره کار در اون حضور دارن.

2) هیئت حل اختلاف : این هیئت متشکل از سه نماینده از کارگر/ سه نماینده از کارفرما/و سه نماینده رئیس دادگستری و یا نماینده اون/فرماندار و یا نماینده اون/مدیر تعاون و کار و امور اجتماعی یا نماینده اون.اینم باید بدونید که هیئت اختلاف مرجع رسیدگی تجدید نظر می باشد.

3) دیوان عدالت اداری : اشخاص می توانند دادخواست نقص ارای صادره را از سوی مراجع حل اختلاف کار را به دیوان عدالت اداری بدهند. لازم بدونید آرا در دیوان عدالت اداری قطعی هستند.

شکایت کارگران بیشتر در چه زمینه ای است؟

با توجه به امار ها بیشترین شکایت ها مربوط به عدم پرداخت حق بیمه/عدم تمدید قرارداد/اخراج نیروی کار و تعدیل نیرو/این موضوعات معمولا بیشترین امار را در طرح شکایت در اداره کار دارند.

وکیل اداره کار در مشهد چه مدارکی برای طرح شکایت از من میخواهد؟

وکلا همیشه در اولین قدم از شما اصل کارت ملی تون رو میخوان.بعد از اون اصل شناسنامه و صفحات اول و دوم.تصویر فیش حقوقی و قراردادتون.پرینت سابقه حق بیمه.پرینت حساب بانکی. بعد از اون وکلا براتون دادخواست مینویسن و به پرونده تون رسیدگی میکنن.

آیا کارفرما میتواند حق بیمه کارگر را نقدا پرداخت کند؟

در حال حاضر پرداخت حق بیمه کارگر به صورت نقدی یک امر طبیعی شده است.و با تنظیم رضایت نامه و با دریافت رسید به جای بیمه کردن اون همون هزینه رو به صورت نقدی به اون پرداخت میکنن.اما این عرف اشتباه را قانون نمیپذیرد.به این خاطر که حق بیمه باید به شرکت بیمه پرداخت بشه و پرداخت اون به کارگر اشتباه است.

بهترین قرارداد بین کارگر و کارفرما چه قراردادی هست؟

در قراداد بین کارگر و کارفرما مهم ترین مسئله برای کارگر حقوق و مزایاس و در مقابل هم کارفرما انتظار دارد کارگر دستورات اون به درستی انجام بده.بهترین کار این هنگام تنظیم قرارداد از یک مشاوره حقوقی کمک بگیرید.تا دچار ضرر نشید.مشاوره حقوقی میتواند با یک قراداد کاری صحیح خیلی از دغدغه های شما رو رفع کنه.برای ارتباط با مشاورین سامانه وکیل نوین کافیه فقط روی کلمه وکیل نوین کلیک کنید.

مزایای مشاوره با وکیل اداره کار در مشهد چیست؟

همیشه شنیدن مشورت کردن در هر کاری احتمال اشتباه در اون کار رو پایین میاره.در بحث قانون کار هم قطعا مشاوره میتونه از خیلی از جهات مهم باشه.

بهترین وکیل اداره کار در مشهد کیست؟

اختلافات بین کارگر و کارفرما بهتر که با صلح برطرف بشه.اما در اکثر مواقع منجر به ارائه دادخواست به دادگاه میشه وکیلی در این امر موفق که بتونه یک پرسش و پاسخ ماهرانه از دو طرف داشته باشه و البته در تمامی مراحل در کنار موکل خودش حضور داشته باشه.و البته این امر ضروری هست که باید با قوانین کار اشنا باشه شما در سامانه به راحتی هم مشاوره میشید و هم به بهترین وکلا معرفی میشید و دیگه نگرانی از  بابت پیگیری کارتون ندارید.

در انتها ممنون از همراهی شما تیم  همواره در تمامی امور حقوقی همراه شماست.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل اداره کار در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود