وکیل-ملکی-در-بابل

وکیل ملکی در بابل + مشاوره 24 ساعته تلفنی حقوقی

با درود بی پایان خدمت همه کاربران سایت وکیل نوین که از شهرستان بابل ما را همراهی میکنند در خدمت شما عزیزان هستیم تا در مورد برخی از موضوعات پرونده های وکیل در بابل  بحثی داشته باشیم تا راهکار های عملی و نتیجه بخش به روند پرونده شما داده باشیم هر چند این نکته رو دوستانه اضافه کنم.

که بدون مشاوره عملی حقوقی یک وکیل ملکی در بابل دست به اقدام خود سرانه قضایی نزنید و پیشنهاد من این است که حداقل کاری که میتوانید انجام دهید این است که با وکیل ملکی در بابل مشاوره تلفنی برقرار کنید تا از زیان و خسارت احتمالی شما جلوگیری شود.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مالکیت چیست؟

اساسا مالکیت در اصطلاح حقوقی به این معنا است که یک شخص بتواند در شی ای که ارزش مالی و مادی دارد بتواند تصرف مالکانه داشته باشد و صاحب عین و منفعت مال باشد و هر اقدامی بتواند آزادانه بدون اجازه دیگری بر روی مال انجام دهد پس بنابراین باید مالی باشد تا بتوان مالکیتی را فهمید ما در علم حقوق دو نوع مالکیت داریم.

که یکی مالکیت عمومی است که مایملک همه مردم است و دولت ها نماینده اداره انند مثل مالکیت بر دریا و جنگل ها و منابع طبیعی مثل گاز و دیگری مالکیت خصوصی است که متعلق به شخص یا اشخاص خاص است که یا به صورت مفروز یا مشاعی ( شریکی ) افراد تملک میکنند که موضوع مورد بحث ما همین مالکیت خصوصی اموال غیر منقول است که در اصطلاح عرف ملک به اموال غیر منقول اطلاق میشود و در روابط با افراد برقرار میشود. که با ملکی در بابل بهترین وکیل انجام گرفته می شود

وکیل ملکی در بابل  دعاوی سر قفلی :

سرقفلی در حقیقت وجه و پولی است که مستاجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به موجر مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به موجر و مالک باقی میماند وبرای استفاده مستاجر از عین و ملک مکان تجاری قرار داد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستاجر به موجر و مالک پرداخت  میشود و اجاره بها توسط مستاجر به موجر و مالک پرداخت میشود .در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه 

مقاله مرتبط: وکیل دعاوی ملکی

انواع دعاوی حقوقی توسط  وکیل ملکی در بابل که دادگاه ها حقوقی  به آن رسیدگی میکنند؟

-دعوا تصرف عدوانی :

دعوای تصرف عدوانی دعوایی است  که با بهترین وکیل حقوقی بابل پر کاربرد در پرونده های ملکی تصرف عدوانی به این معنی است که شخصی ثالث ملکی را به زور و بدون رضایت شخصی که مالکیت عین یا منفعت آن را دارد و نسبت به آن ملک دارای حق و حقوقاتی میباشد تصرف کند و طبق ماده 158 قانون آیین دادرسی مدنی که اینطور تعریف مینماید.

دعوای تصرف عدوانی حقوقی عبارت است از ادعای متصرف سابق مبنی بر اینکه دیگری بدون رضایت او مال غیرمنقول را از تصرف وی خارج کرده و اعادهٔ تصرف خود را نسبت به آن مال درخواست می‌نماید.این دعوای حقوقی فقط در مورد اموال غیر منقول میتواند واقع شود بهترین کار برای شما این است که در این مورد با وکیل ملکی در بابل مشاوره برقرار نمایید.

در چه صورتی میشود دعوای تصرف عدوانی را مطرح کرد ؟

1-اولین گام این است کسی که خود را متضرر از این اقدام عدوانی میداند باید قبلا و قبل از تصرف شخص غاصب سابقه تصرف خود را ثابت کند.

2- دومین گام این است که شخص خواهان درخواست تصرف عدوانی اضافه شدن تصرف خوانده ( غاصب ) را اثبات نماید.

3- سومین گام این است که خواهان بتواند زوری یا عدوانی بودن و بدون قرار داد یا رضایت با مالک این نوع تصرف را برای دادگاه به اثبات برساند در این سه صورت پرونده به جریان می افتد.

این نکته رو هم اضافه کنم که حکم رفع تصرف عدوانی که از مرجع بدوی حقوقی صادر شود به سرعت اجرا میشود و نیازی به قطعیت پرونده در مرجع تجدید نظر ندارد. که وکیل ملکی در بابل پاسخگوی موکلین بابل می باشند.

وکیل ملکی در بابل

-دعوای خلع ید:

دعوای خلع ید هم  مانند دعوای تصرف عدوانی با بهترین وکیل دعاوی ملکی  در بابل بر سر اموال غیر منقول واقع میشود و به این معنا است که شخصی بدون رضایت و ایجاد قرارداد کتبی با صاحب مال بر ملک او تصرف غصبی داشته باشد و مالکی که راضی به ادامه تصرفات او نیست در اینجا میتواند دادخواست خلع ید را مطرح کند مثالی که میتوان در این رابطه ذکر کرد.

مانند مستاجری که بعد انقضا قرارداد اجاره و با اخطار قبلی و با وجود عدم تمدید قرارداد اجاره توسط مالک همچنان بر ملک تصرف داشته باشد. که وکیل ملکی در بابل تمام موارد رو انجام میدهد.

-مهم ترین تفاوت های دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی :

1- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.

2-هردو دعوا قابلیت تجدید نظر توسط شاکی با وکیل ملکی را دارند .

3- در خلع ید به موجب ماده 1قانون اجرای احکام حتما حکم باید قطعی وبعد از اجرا گردددر صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی

چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد ودرخواست تجدید نظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.

4- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند .

در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد. بلکه مستاجر ،مباشر ،رعیت ،کارگرو هر کس به نمایندگی یا نمایندگی یا به 

امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید .در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل  ملکی در بابل  می تواند طرح دعوی نمایید .

 

وکیل-ملکی-در-بابل

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل ملکی در بابل  :

انتقال مالکیت املاک به دو طریق محقق میشود یا از طریق سند رسمی و یا از طریق سند عادی .در صورتی که انتقال ملک در مراجع و دفتر خانه های ثبت و حضور مقامات صلاحیت دار انجام بگیرد سند رسمی است و در غیر این صورت سند عادی محسوب میشود برتری که سند رسمی نسبت به عادی دارد این است که سند رسمی را نمیشود

علیه اش ادعای انکار و تردید کرد و دارای اعتبار قوی تری بین محاکم دادگستری برای اثبات ادعا دارد. پس بنابراین تنظیم سند رسمی املاک بسیار دارای اهمیت است و در این مورد شما میتوانید با بهترین وکیل ملکی در بابل که سایت وکیل نوین به شما معرفی میکند مشاوره لازم را داشته باشید. که با وکیل ملکی در بابل بهترین انام گرفته می شود.

 برای دعوای الزام به تنظیم سند چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

اگر در زمان عقد نامه ای که بین متعاملین بسته میشود تعیین نمایند که در زمان و مکان خاص شخص فروشنده انتقال سند را در دفتر خانه رسمی نماید باید به تعهد عمل نماید و الا میتواند از دفتر خانه گواهی عدم حضور دریافت نماید که در دادگاه روشن بشود که فروشنده به تعهدش عمل نکرده است

و اگر زمان و مکان تعیین نشود و فروشنده به تعهد سند رسمی عمل نکند باید شخص خریدار یک اظهارنامه ای برای الزام به تعهد به متعهد داشته باشد تا در دادگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

دعوای الزام به تنظیم سند را باید علیه کسی مطرح کرد که مالکیت رسمی آن مال را داشته باشد .و در این فرض پس از ابلاغ اظهار نامه و دریافت گواهی عدم حضور علیه مالک ملک به همراه سایر اسناد عادی دیگر دادخواست الزام تنظیم سند با هزینه دادرسی دعوای غیر مالی در دادگاه محل وقوع ملک به دفاتر پیشخوان قضایی تقدیم میشود. در این زمینه کار خود را برای راحتی خود به وکیل ملکی در بابل بسپارید.

دعوای افراز ملک مشاع :

افراز به معنای جدا کردن و خارج کردن مال از شراکتی بودن آن است و حصه هر کس را در مال شراکتی جدا کردن را افراز می گویند.قانونی که در بحث مالکیت مشاعی وجود دارد این است که هر شریک هر زمان که بخواهد میتواند تقاضای تقسیم مال مشترک را بنماید البته قبل از آن شرکا میتوانند با توافق و رضایت همدیگر مال را بین خود تقسیم کنند و زمانی که این توافق حاصل نشود متقاضی تقسیم میتواند اجبار شرکا به تقسیم را از دادگاه محل وقع ملک بخواهد.

در چند حالت ملک مشاعی قابل تقسیم نیست؟

1- تقسیم به موجب قانون ممنوع باشد.

2- تقسیم متضمن از مالیت افتادن مال یک یا چند نفر از شرکا باشد.

3- شرکا قراردای ببندند که هیچ یک حق تقسیم مال را ندارند مگر با رضایت همدیگر.

4- مالکیت معارضی نسبت به مال وجود نداشته باشد.

دعوای فسخ ملکی :

فسخ یکی از موارد انحلال قرار داد است که از طرفی یکی از طرفین قرارداد که متضرر از قرارداد شده است انجام میشود مواردی و خیاراتی قانونی که باعث میشود فرد بتواند معامله انجام گرفته را از طریق این خیارات که در ماده 396 قانون مدنی آمده است استفاده کند و معامله را بر هم بزند.

در صورتی که میخواهید به زبان ساده از شرایط قانونی فسخ اطلاع پیدا کنید مقاله دیگری را نگارش کردم که جامع و کامل توضیح داده میتوانید بر روی کلمه فسخ لینک دادم و کلید نمایید تا صفحه مورد نظر براتون باز بشود.

وکیل ملکی در بابلدستور تخلیه وکیل ملکی در بابل :

در صورتی که بین مالک و مستاجر قرارداد اجاره ای منعقد شود ومدت قراردادبه اتمام برسد و مستاجر از تخلیه ملک امتناع  ورزدموجریا وکیل ملکی  در بابل می تواند به شورای حل اختلاف باتودیع مبلغ قرض الحسنه ( پول پیش )تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید. که این دستور فوری و غیر قابل اعتراض می باشد.

دعاوی ثبتی ملکی :

در واقع دعاوی های ثبتی ملکی هم، جزو دعاوی ملکی حقوقی می باشدو بیشترین مشکلات این دعاوی ،معمولا پس از خریدملک، انتقال سند،بررسی سند،ایراداتی در قوانین یا مفاد سند ویا روندکاربه وجود می آید.

به وجود آمدن چنین مشکلاتی به علت عجول بودن و سهل انگاری مالک صورت می گیرد که به وسیله وکیل ملکی در بابل و مشکلات بسیارزیادی رابرای مالک به وجود می آوردو موجب خسارات به مالک هم می شود.که با پیگیری وکیل ملکی در بابل انجام می پذیرد.

بنابراین توصیه می شود در خصوص معاملات ملکی ،ازیک متخصص حقوقی در زمینه ملکی مشورت بخواهیدتا ازبروز مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آورده شود.

از آنجایی که دعاوی های ثبتی ملکی ،دارای اهمیت زیادی هستندبنابراین دعاوی در دسته بندی جداگانه لحاظ شده است.همچنین بیشترین موضوعات دعاوی ثبتی ملکی ، مربوط به حوزه ثبت اسنادو املاک می باشد.

بیشترین شکایت مربوط به دعاوی ثبتی ملکی  که به وسیله وکیل ملکی در بابل  انجام میگیرد .شامل موضوعات زیر می باشد:

-باطل شدن سند مالکیت معارض 

-توقف و توقیف عملیات های اجرایی در مراحل های مختلف کاری

-باطل شدن سند رسمی به دلایل های مختلف 

-شکایت مربوط به ثبت ،در خصوص باطل شدن اجرائیه های ثبتی برای املاک

-باطل شدن ساز و کار مراحل های ثبتی کمیسیون های مختلف ثبتی

-باطل شدن نظریه ی هیات حل اختلاف اداره ثبت واسنادکشور

– مراحل اجرای ثبت

-افراز ملک

 

بهترین وکیل ملکی در بابل:

بهترین وکیل ملکی به وکیلی گفته میشود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد.وباید وکیل ملکی به 1-رای دادگاه های بدوی و تجدید نظر و رای اصراری 2-نظریه های مشورتی 3-رای وحدت رویه 4-نمونه دادخواست و معرفی دعوی 5نشست های تخصصی6-رای شعب دیوان عالی کشور تسلط داشته باشد.

علاوه برتمام موارد گفته شده در پرونده های ملکی در ابتدا یک وکیل ملکی می بایست در خصوص تنظیم قرارداد و قوانین مربوط به آن تسلط کافی داشته باشد،زیرا رابطه نزدیکی این دو نیازی که وکیل ملکی به خواندن تخصصی قرارداد دارد،غیر قابل انکار است.بعضی از امور بهتر است صرفا توسط وکیل امور ملک به آن رسیدگی شود،که شامل:الزام به تنظیم سند،ابطال قرارداد اجاره،رفع مزاحمت از ملک،تصرف عدوانی،افراز ملک،مطالبه اجرت المثل ایام تصرف،مطالبه وجه التزام قراردادی می باشد.

 

چرا مراجعه به وکیل ملکی در بابل اهمیت دارد؟

در پرونده های ملکی اگر که به مباحث قضایی و ملکی آشناییو تسلط نداشته باشید ممکن است در صورتیکه که حتی حق با شماباشددر دادگاه محکوم شوید .بنابراین بهتراست در این مواقع از لیست بهترین وکیل ملکی بابل که در ادامه مقاله قراردادیم استفاده کنید. کمک گرفتن از یک وکیل ماهر می تواندمشکل شما رادرکمترین زمان حل کند وباعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.داشتن یک وکیل ملکی کاربلد و متخصص باعث می شود بدون حضورتان در مراجع قضایی،مشکل خود را حل و فصل کنید. پس بهتر است که از یک وکیل متخصص کمک متخصص کمک بگیریدتا پرونده ملکی تان با موفقیت مواجه شود.

وکلا در زمینه های حقوقی متفاوتی تخصص دارند. تخصص برخی وکلادر پرونده های مربوط به زمین،ملکی ،خانوادگی ویادر حوزه تجارت ،نفت و گاز ، حمل ونقل ، محیط زیست و غیره فعالیت می کنندو به مشتریان خود در همان حوزه یفعالیت مشاوره حقوقی داده ودر موفقیت پرونده به آنهاکمک می کنند.هر وکیلی با توجه به رشته تحصیلی خود بعد از فارغ التحصیلی ونیاز بازار کارو عوامل های دیگرجذب یکی از زمینه های  تخصصی حقوقی نامبرده خواهد شد.

از آنجایی که ارزش املاک در هر کشوری مبالغ هنگفت و بالایی دارد و ضایع شدن حقی در این مسائل شاید به قیمت بدبخت و بیچاره شدن فرد تمام شود دعاوی ملکی متفاوتی مثل فسخ قرارداد ملک ، تصرف عدوانی ، خلع ید، سر قفلی ، ابطال مالکیت ملک و… ممکن است.

ضرر و زیانی را متوجه شخص بگرداند بنابراین یکی از دلایلی که نباید ریسک کرد و بایستی به وکیل خبره مراجعه در همین پرونده های مرتبط با املاک است به دلیل ارزش بالای آن.یک وکیل ملکی در بابل میداند چگونگی مطرح کردن دعوای املاک در بابل باید به چه صورتی باشد که زودتر و موثر تر نتیجه بدهد به عنوان مثال دعوای تصرف عدوانی را میشود به دو شکل کیفری و حقوقی آن مطرح کرد ولی این وکیل ملکی در بابل است که مصلحت موکل خود را در چگونه مطرح کردن میتواند تشخیص دهد.

ممنون و متشکر که تا انتها مقاله با ما همراه بودید امیدواریم توانسته باشیم که به سوالات شما پاسخ داده باشیم شما خیلی راحت و فوری میتوانید با برقراری تماس به مشاوران ما وکیل ملکی در بابل خود را در بابل انتخاب کنید در ضمن شما میتوانید انتقادات و پیشنهادات خود را به مشاوران ما اطلاع رسانی کنید و ما از عملکرد خود مطلع شویم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در بابل

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود