وکیل طلاق در کرمان

وکیل طلاق در کرمان

طلاق چیست:طلاق یکی از راه های پایان ازدواج وزندگی مشترک و انحلال نکاح دائم می باشد.

موجباتی قانون برای طلاق ذکر کرده است:

طلاق از سوی مرد: مرد می تواند برابر مقررات قانون مدنی با مراجعه به دادگاه زن خود را طلاق دهد.

طلاق از سوی زن: مواردی که طبق قانون مدنی زوجه می تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند:

1-غیبت زوجه: اگر زوج(مرد)به مدت چهار سال غایب مفقودالاثر باشدزن او می تواند تقاضای طلاق کند.(طبق ماده 1029)

2-عدم پرداخت نفقه از سوی همسر: در صورتی که شوهر نفقه را پرداخت نکند و اجرا و الزام زوج امکان پذیر نباشد زن می تواند نسبت به در خواست طلاق اقدام کند.

3-عسر وحرج زن:در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد،وی می تواند به دادگاه مراجعه کند و تقاضای طلاق کند،چنانچه عسر و حرج مذکور در دادگاه ثابت شود،دادگاه می تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن قاضی دادگاه طلاق داده می شود.

از آنجایی که یکی از موارد مهم که با استفاده از آن زوجه (زن)می تواند طلاق خود را در خواست کند عسر وحرج می باشد نکاتی را در مورد مصادیق آن ذکر می کنیم:

عسر وحرج: عبارت است از به وجودآمدن وضعیتی که ادامه زندگی را برای زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن مشکل باشد.

4-وکالت در طلاق: آقا در زمان عقد جز شروط ضمن عقد می‌تواند این وکالت را به خانم بدهد یا بعد از عقد در هر زمان از زندگی می‌تواند با مراجعه به دفتر ثبت اسناد این وکالت را به خانم بدهد. در این صورت خانم می‌تواند در هر زمان با دادن وکالت به وکیل پایه یک دادگستری به جای همسرش اقدام به طلاق کند.

بهترین وکیل طلاق در کرمان:

وکیل طلاق در کرمان کسی است که آگاهی کامل به پرونده های حقوقی از جمله دعاوی خانواده که طلاق یکی از آنهاست برخوردار باشد و به طور تخصصی به موضوعات حقوقی تسلط دارد و با تجربه ای در زمینه پرونده های خانواده مخصوصا طلاق کسب کرده می تواند بهترین دفاعیات را از موکل خویش به عمل آورد.

مقاله مرتبط:وکیل خوب در کرمان

وظایف وکیل طلاق:

1-دادن مشاوره به موکل خویش که حسب مورد می تواند زوج یا زوجه باشد.

2-دفاع از موکل خویش با حضور فیزیکی خود در دادگاه ویا با تنظیم لایحه مستدل و مستند قرار است در مقام دفاع براید.

3-حضور در جلسه به نیابت از موکل

4-رسیدگی و پیگیری پرونده در مراحل مختلف دادرسی چرا که دعوی طلاق از جمله دعاوی است که قابلیت اعتراض و فرجام خواهی نیز دارد.

پیشنهاد ویژه :معرفی وکیل خوب در کرمان

هزینه وکیل طلاق در کرمان:

در رابطه با پرونده های طلاق حسب نوع طلاق،مدت زمان و سختی و پیچیدگی پرونده هزینه حق الوکاله طلاق متغییر بوده و نمی توان از پش، هزینه ثابت را تعیین نمود. 

طلاق یک طرفه چیست؟

در طلاق یک طرفه توافقی بین زوجین انجام نشده و هر کدام از طرفین طلاق خواستار حق و … هستند. به همین خاطر فردی که در خواست و حقوشان مانند مهریه ، حضانت از فرزندطلاق یک طرفه را مطرح می کند ، باید مدارک و مستندات لازم و کافی را آماده کرده و به سپس دادسرا طبق مدارک . مستندات ارائه شده ، شرایط طلاق از طرف زن دادگاه ارائه کند.

یا طلاق از طرف مرد را بررسی می کند و در نهایت با تعیین حق و حقوق هر یک از در طلاقی که به صورت یک طرفه مطرح می شود . طرفین حکم طلاق را صادر می کند امکان دارد که زوج یا زوجه در جلسات دادگاه و مشاوره حاضر نشوند و همکاری لازم را برای پیش بردن پرونده طلاق نداشته باشند.

به همین دلیل است که پرونده های طلاق یک طرفه نسبت به پرونده های طلاق توافقی پیچیدگی های بیشتری دارند و باید وکیل حقوقی متخصص این حوزه کنارتان باشد تا بتوانید پرونده را به نتیجه برسانید.

برای گرفتن طلاق توافقی 10 روزه در شهر شما اینجا کلیک کنید

طلاق یک طرفه از طرف زن:

در قانون کشور ما حق طلاق با مرد است و زن بدون حق طلاق نمی تواند به طور یک طرفه از مرد طلاق بگیرد،اما وکالت طلاق تحت شرایط خاصی قانون این حق را به زن می دهد که درخواست طلاق را به صورت یک طرفه مطرح کند.

از جمله این شرایط می توان به یکی از شروط دوازده گانه عقد اشاره کرد. در در خواست طلاق از طرف زن ، زوجه می تواند حضانت را تا 7 سالگی داشته باشد و درخواست  اسسترداد جهیزیه ، دریافت و… را مطرح کند مهریه ، نفقه

طلاق از طرفه مرد:

برای جدایی از حق طلاق در ایران با زوج است و مرد می تواند هر زمان که اراده کند . البته برای رسیدگی به پرونده طلاق از طرف مرد  در خواست طلاق ، ثبت در خواست از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی و دریافت گواهی عدم سازش ضروری است.

در تمام این مراحل زوج  باید هزینه هایی توسط مراجع معتبر اعلام شده برای طلاق بپردازد، و در نهایت نیز هزینه جاری کردن صیغه طلاق در محضر با مرد خواهد بود. در صورتی که زوج از وکیل برای طلاق از طرف مرد کمک گرفته باشد، باید هزینه وکیل را نیز طبق آنچه اعلام شده بپردازد ، تا وکیل طلاق بتواند روند رسیدگی به پرونده طلاق را پیگیری کند.

و نحوه پرداخت آن در طلاق از علاوه بر موارد فوق ، زوج باید همه چیز درباره مهریه طرف مرد را بداند، زیرا در صورتی که طلاق از طرف مرد مطرح شده باشد، زوج موظف است . حقوق مالی زن مانند مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و نحله را نیز قبل طلاق پرداخت کند.

طلاق توافقی چیست و چرا تبدیل به رایج ترین روش طلاق برای خانواده های امروزی شده است؟

طلاق گرفتن در کشور ما با چالش های بسیار زیادی روبرو است و هر روز هم به چالش های آن اضافه می شود .

از این رو همه به دنبال استفاده از روشی هستند تا مراحل طلاق برای آنها ساده تر ، سریع تر و کم هزینه تر شود.سه توافقی عبارتی هستند که به خوبی مزایای طلاق توافقی را برای افراد تشریح می نمایند.

توافق کلیدی ترین کلمه این روش طلاق است که در آن دو طرف باید شرایط طلاق توافقی را قبول کنند و بر سر تمام مسائل چالش برانگیز از جمله مهریه ، نفقه ، حضانت فرزندان و… توافق کرده و همین توافق کلیدی اصلی رسیدن به نتیجه برای آنها در دادگاه است.

کوتاه شدن پروسه طلاق به خودی خود می تواند مزیت بزرگی باشد تا درخواست طلاق توافقی را در کشور ما به میزان قابل توجهی افزایش دهد. البته باید اضافه کنیم که استفاده می تواند زمینه ساز کمتر شدن هر چه بیشتر پروسه این روش جدایی از وکیل طلاق توافقی آرزوی بهترین ها برای تمام خانواده های برای خانواده ها باشد .

مراحل طلاق توافقی چگونه است؟

اگر شما از همان ابتدا مراحل انجام طلاق توافقی را بدانید و براساس چاچوب های تعیین شده حرکت کنید، می توانید در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب رسیده ،پس اول شناخت و در قدم بعدی اقدام براساس اصول و مراحل چالش های اضافهی هم نباشید از پیش تعیین شده است مه می تواند زوجین را به نتیجه نهایی برساند.

مراحل گرفتن و درخواست طلاق توافقی برای زن و مرد کاملا مشخص  و یکسان است .

البته با توجه به اینکه زوجین مراحل درخواست طلاق را به شخصه یا همراه با وکیل سپری نمایند، شرایط طلاق توافقی برای آنها متفاوت خواهد بود.وکلا با توجه به شناخت و تجربه بالایی که در این زمینه دارند، می توانند در تعداد جلسات کمتر و زمان به مراتب کمتری مراحل طلاق توافقی از طرف مرد یا زن را سپری نمایند.

دقت داشته باشید که زوجین نمی توانند به صورت همزمان از یک وکیل برای پیش برد اهداف خود استفاده نمایند و اگر به دنبال استفاده از وکیل هستند ،

بایستی وکلای جداگانه ای برای خود در نظر بگیرید . با این حال در ادامه مراحل لازم برای آن را برای هر دو روش با وکیل و بدون وکیل را با شما در میان می گذاریم تا زوجینی که به دنبال استفاده از مزیت های این روش طلاق هستند، شرایط را از پیش در نظر بگیرند.

مراحل طلاق توافقی بدون وکیل

در قدم اول نوبت به بررسی مراحل در خواست طلاق توافقی بدون وکیل می رسد. دقت کنید که مراحل طلاق توافقی بدون وکیل ممکن است کمی پیچیده و زیاد به نظر برسد، اما در نهایت زوجین باید تمام مراحل زیر را برای حصول نتیجه مطلوب طی نمایند.

1.اولین مرحله توافق برای تمام شرایطی است که در بند با هم مرور کردیم .

2.در قدم بعدی مراحل در خواست طلاق باید در سامانه مخصوص ثبت نام کرده و نوبت بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر با وکیل طلاق در کرمان  مشاوره شوید.

مراحل طلاق توافقی با وکیل

مراحل در خواست طلاق توافقی با وکیل طلاق در کرمان  کاملا متفاوت است و زوجین نیازی به حضور در جلسات متعدد و طی کردن مراحل پیچیده را نخواهند داشت .

از این گذشته وکلا با توجه به تجربه بالایی که در این باره دارند، به راحتی می توانند این مراحل را در مدت کوتاه تری سپری نمایند. روند طلاق توافقی با وکیل طلاق در کرمان  به این ترتیب است که زوجین باید بعد از توافق برای طلاق آن را مکتوب کرده و سپس برای بقیه مراحل وکیل بگیرند و قرارداد قانونی با وکیل ببندند. بقیه مراحل توسط وکیل پیگیری خواهد شد.

نکات مهمی در استفاه از وکیل طلاق در کرمان برای این روش طلاق وجود دارد که باید به آن ها دقت شود انتخاب وکیل مناسب و حرفه ای می تواند تبدیل به برگ برنده ای برای زوجینی باشد که به دنبال حصول نتیجه مطلوب در بازه زمانی کوتاه مدت هستند.

وکیلی که تجربه تخصصی در زمینه طلاق توافقی به دست آورده و در این زمینه فرد حرفه ای محسوب می شود ، در شرایط بسیار ایده آلی پرونده شما را پیش خواهد برد.

بهترین وکیل طلاق در کرمان کیست؟

طلاق از هر نوعی باشد و از طرف هر کدام از زوجین که دادخواست آن به دادگاه ارائه شود در هر صورت یک پرونده حقوقی محسوب می شود و لازم است که حتما پیگیری های قضایی ، حقوقی و اداری آن انجام گیرد و از سوی دیگر با توجه به پیچیدگی قوانین پرونده های خانواده و تبصره ها و آیین نامه های زیادی که برای آن توسط قانونگذار تعیین گردیده حضور بهترین وکیل طلاق در کرمان در این پرونده ها می تواندبسیار مثبت و مفید باشد.

البته ذکر این نکته لازم است که در رسیدگی به پرونده های طلاق حتما از وکلایی که به صورت تخصصی در حوزه خانواده و طلاق فعالیت داشته اند کمک بگیرند و از تین طریق دیگر هیچگونه نگرانی بابت حق و حقوق خود نداشته و با اطمینان خاطر روند و پیگیری پرونده را به وکیل متخصص طلاق بسپارید.

معمولا در پرونده های طلاق ، زوجین با توجه به شرایط موجود ، ممکنن است درگیر لجبازی شوند که در این شرایط بهره مندی از حضور بهترین وکیل طلاق در کرمان کمک می کند تا روند پرونده با آرامش و به دور از هرگونه تنشی پیش رفته و شما بتوانید به حق و حقوق خود دست پیدا کننید و در صورت بروز هرگونه مشکلی وکیل با تسلطی که به قوانینن طلاق دارد به خوبی و در زمان اندکی مشکل مربوطه را حل و فصل خواهد کرد.شما می توانید با وکیل طلاق در کرمان مشاوره شوید.

از سوی دیگر افرادی که تمایل ندارند شخصا برای پیگیری امور قضایی و اداری مربوط به پرونده های طلاق اقدام کنند به دنبال شخصی امین و آگاه به قوانین و مقررات طلاق به عنوان نماینده خود هستند می توانند به بهترین وکیل طلاق در کرمان مراجعه کرده و روند و مراحل دادرسی را به او بسپارند و بین طریق در زمان و انرِژی خود نیز صرفه جویی خواهندکرد.

طلاق غیابی از طرف زن چگونه انجام می شود؟

طبق قوانین کصوب در آیین دادرسی مدنی کشور که مربوط به امور خانواده می باشد ، زن می تواند در شرایط خاصی با وجود داشتن حق طلاق مرد، به صورت غیابی از او جدا شود. طلاق غیابی زمانی اتفاق می افتدکه زنی که در خواست طلاق خود را به دادگاه ارائه داده است پاسخی از سوی همسرش دریافت نکند ودر جلسات دادگاه حضور نیابد و در صورتی مه بعد از چندین جلسه ، مرد همچنان از حضور در دادگاه و بهترین موسسه ممانعت کند، قاضی پرونده به اجبار رای قطعی طلاق را به نفع زن صادر می نماید و زن پس از آن می تواند به صورت غیابی از همسرش جدا شود.

 وکیل طلاق در کرمان :همان طور که می دانیم در هنگام جاری شدن عقد دائم ، در قبال دریافت مهریه حق طلاق را به مرد می بخشد. پس اگر مرد بخواهد به صورت یک طرفه از همسرش جدا شود، به مراتب شرایط راحت تری رانسبت به زن تجربه می کند.

اما زن در صورتی می تواند تقاضای طلاق کند که شرایط و دلایل او برای جدایی مورد قبول قاضی واقع شود و بتواند آن را اثبات بعد از صدور رای طلاق غیابی به درخواست زن، مدت زمان 20 روز به مرد فرصت داده می شود

که رای صادر شده اعتراضی از جانب مرد و یا وکیل او که یکی از بهترین وکیل طلاق در کرمان است دریافت نگردد.، گواهی طلاق به طور قطعی صادر می شود و زن می تواند با در دست داشتن مدارک شناسایی ، عقدنامه  وگواهی طلاق به دفاتر ازدواج و طلاق مراجعه کند و از همسر خود به طور کامل جداشود.

مراحل در خواست طلاق

طلاق یکی از موضوعاتی است که در حوزه پرونده های حقوقی پیگیری شود . در کشور ما حق طلاق اصولا با مردان می باشد و اگر در خواست طلاق از سوی آن ها باشد، حتی بدون ارائه هیچ دلیل و مدرک موجهی می توانند به دفاتر خدمات قضایی برای ثبت داخواست مراجعه کنند و بارارجاع به یکی از شعب دادگاه خانواده ، روند طلاق را آغاز نمایند.

مجموعه سایت وکیل نوین در این زمینه یکی از تخصصی ترین موسسه حقوقی است و شما می توانید در بهترین شرایط ممکن مراحل طلاق توافی خود را یا استفاده از وکلای ما پیش ببرید . برای مشاوره با وکیل طلاق در کرمان می توانید وارد سایت وکیل نوین شوید و به راحتی با وکیل طلاق در کرمان وصل شوید.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در کرمان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود