وکیل-طلاق-در-قم

وکیل قم + وکیل طلاق در قم ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸

 

از وکیل طلاق چه می دانید ؟ آیا برای شما هم پیش آمده که به طلاق فکر کنید و نیاز به مشاوره با یک فرد متخصص در این زمینه داشته باشید ؟ آیا می دانید که چه خدمات حقوقی برای طلاق وجود دارد و وکیل چطوری می تواند از حق شما دفاع کند ؟

متاسفانه بیشترین پرونده هایی که امروزه در دادگاه های خانواده مطرح می شود مربوط به طلاق هست و تنها کسی که می تواند تو چنین اوضاع و شرایطی به دو طرف دعوا کمک کند وکیل متخصص می باشد.

نداشتن آگاهی کامل از قوانین مربوط به خانواده یکی از مشکلات اساسی زوجین هست که باعث میشود در پرونده های طلاق ، زوجین با آن مواجه شوند به همین دلیل به شما دوست عزیزی که دارین این مقاله رو مطالعه می کنین توصیه می کنم که بدون داشتن اطلاعات کافی هیچ اقدامی نکنید چون ممکنه حقتون ضایع بشه و نتونید از حقتون دفاع کنید. 

 

در پرونده مهریه وکیل طلاق در شهر قم چه نقشی دارد ؟

مهریه یکی از شرایط ازدواج است و از نظر شرعی و قانونی حق زن محسوب می شود بر همین اساس زن بلافاصله بعد از جاری شدن خطبه عقد می تواند مهریه خود را طلب کند. 

اما در عرف ما مهریه زمانی که مرد و زن تصمیم به جدایی می گیرند مطالبه می شود و تا زمانی که دو طرف با یکدیگر زندگی می کنن این حق بر گردن مرد باقی می ماند ولی در صورتی جدایی مرد باید مهریه را پرداخت کند . 

نکات مهم که در باره مهریه وجود دارد به شرح زیر است :

  1.  مهریه با بخشیدن زن از گردن مرد ساقط می شود.
  2. با خیانت کردن زن به مرد ، زن دیگر حق گرفتن مهریه ندارد و مهریه از بین می رود.
  3. با فوت یکی از طرفین مهریه از بین نمی رود و همچنان برگردن مرد هست و به عنوان حق اولاد محسوب میشود ( یعنی اگر مرد فوت کند قبل از انحصار وراثت باید مهریه از اموال مرد به زن پرداخت شود )

از دیگر وظایف وکیل طلاق در قم اینکه بتواند درخواست اعسار یا قسط بندی مهریه بدهد که با اینکار مرد می تواند ماهانه مهریه را بصورت قسطی پرداخت کند .

حضانت فرزند بعد از طلاق با چه کسی است ؟

وکیل طلاق در قم به خوبی می داند که حضانت فرزند تا هفت سالگی با مادر و از هفت سالگی به بالا با پدر است مگر اینکه پدر این مسئولیت را قبول نکند یا صلاحیت نگهداری فرزند خود را نداشته باشد. البته این قضیه بین دختر و پسر متفاوت است ، دختر از هفت تا نه سالگی با پدر است و بعد از آن خود دختر انتخاب می کند که پیش پدر باشد یا مادر و برای پسر هم این قضیه صدق می کند از هفت تا پانزده سالگی با پدر است و بعد از آن به انتخاب خودش با مادر یا پدر زندگی می کند. تا زمانی که این مسئله مشخص نشود دادگاه حکم طلاق را صادر نمی کند. 

وکیل طلاق به درخواست زوج  در قم 

بر اساس ماده۱۱۳۳ قانون مدنی مرد میتواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید هر چند قبل از این اصلاح هر گاه زوج مایل بود به دفاتر ثبت طلاق مراجعه مینمود و با آوردن دو شاهد مرد و پرداخت کلیه حق و حقوق مالی زوجه و جاری شدن صیغه طلاق همسر خود را طلاق می داد. ولی به علت اینکه بسیاری از اینگونه طلاق ها در شرایط عصبانیت زوج ایجاد می شد و پس از مدتی با پشیمانی وی موجب رجوع زوج به زوجه می شد قانونگذار تصمیم گرفت که با تصویب اینماده در قانون مدنی مرد را ملزم نماید که از طریق دادگاه اقدام به درخواست طلاق همسرش نماید، زیرا با توجه به اینکه پرونده در نوبت قرار میگیرد و تشریفات اداری و داوردی و آوردن شهود وطی این مدت چنانچه زوج در شرایط احساسی تصمیم به طلاق گرفته باشد در این مدت بسیاری از مردان از طلاق پشیمان می شوند . در این مورد هنگام جاری شدن صیغه طاق مرد حتما باید حقوق مالی زن خود را پرداخت نماید. در قانون ایران مرد هر زمان که  بخواهدبدون هیچ دلیل خاصی می تواند دادخواست طلاق به دادگاه بدهد این قاعده مبتنی بر فقه بوده که حق طلاق را به مرد داده است. ولی این محدودیت برای مرد وجود دارد که اگر بخواهد زن خود را طلاق بدهد حتما باید به دادگاه مراجعه نماید.دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادر خواهد نمود و ثبت طلاق فقط با این گواهی ممکن است.

وکیل طلاق به درخواست زوجه در قم  

مواردی که زن می تواند از دادگاه تقاضای صدور طلاق کند به شرح زیر است:

۱- استنکاف شوهر از دادن نفقه زن ( ندادن خرجی همسر و پرداخت نکردن هزینه های زندگی ) به مدت شش ماه به هر عنوان و عدم امکان الزام او به تائید نفقه و همچنین در موردی که شوهر سایر حقوق واجبه زن را به مدت شش ماه وفا نکند و اجبارا شوهر هم ممکن نباشد.

۲- سوء رفتار و یا سوء معاشرت زوج به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیر قابل تحمل نماید.

( یعنی انقدر شوهرت از نظر روحی و جسمی روت فشار بیاره که ادامه زندگی برات دشوار بشه البته این موردو قبل از دعوای طلاق باید در یک دادگاه کیفری اثبات کنی مثل ضرب و شتم که اگر بتونی دیه و ارش بگیری و شوهرتو محکوم کنی بر مبنای این قضیه می تونی دادخواست طلاق بدی ) 

۳- ابتلاء زوج به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره آمیز باشد.

( بیماری خطرناک مرد بصورتی که سلامت زن رو به خطر بندازه و غیر قابل درمان باشه. )

۴- جنون زوج ( دیوانه بودن مرد ) در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد.

۵- عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشداشتغال مرد به کاری که مطابق حیثیت و آبروی زن و مصالح خانوادگی او لطمه بزند. )

۶- محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی که بر اثرعجز از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی که مجموعا منتهی به پنج سال یا بیشتر باز داشت شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.( زندانی بودن مرد که مدت آن پنج سال یا بیشتر باشد )

۷- ابتلاء زوج به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل آورد و ادامه زندگی برای زوجه دشوار باشد.( اعتیادی که زندگی زن و فرزند رو از نظر سلامت روحی و جسمی و شرایط زندگی رو دشوار کنه مثل بیکار کردن مرد )  

۸- زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند.تشخیص ترک زندگی خانوادگی و تشخیص عذر موجه با دادگاه است و یا شش ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت نماید.( در صورتی که مرد بدون دلیل زندگی رو ترک کنه و شش ماه متوالی بدون دلیل موجه غیبت داشته باشه ) 

۹- محکومیت قطعی زوج در اثرارتکاب جرم و انجام هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون زوجه باشد .تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زوجه و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.

۱۰-  در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر زوج صاحب فرزند نشود.

۱۱- در صورتیکه زوج مفقودالاثر شود و ظرف شش ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.

۱۲- زوج همسر دیگری بدون رضایت زوجه اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت ننماید.

وکیل-طلاق-در-قم

وکیل طلاق به درخواست زوجین یا طلاق توافقی در قم

برای گرفتن طلاق توافقی زن و شوهر باید به همراه شناسنامه و عقد‌نامه به دادگاه بروند و فرم درخواست را پر و همه موارد و مسائل مانند حضانت فرزند، ملاقات او و امورمالی مانند مهریه، جهیزیه، نفقه و غیره را مشخص کنند.

پس از تقدیم دادخواست طبق روال معمول، دادگاه به آنها تکلیف می‌کند هریک از زوجین داوری از میان بستگانشان معرفی کنند که باید با زوجین مذاکره و سعی در مصالحه کنند. اگر داوران به نتیجه نرسیدند گزارش خود را به دادگاه می‌دهند و دادگاه نیز براساس توافق زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر می‌کند و آنها می‌توانند با ارائه گواهی به دفترخانه طلاق، صیغه طلاق را جاری و ثبت کنند.

برای اینکه کامل تر با طلاق توافقی در قم آشنا بشین می توانید اینجا کلیک کنید.

معرفی انواع طلاق در قم 

طلاق رجعی : طلاقی است که برای شوهر در مدت عده حق رجوع است این حق جزء اختیارات شوهر است و برای زن چنین حقی در نظر گرفته نشده است.حق رجوع را با هیچ قراردادی نمی توان از بین برد و شوهر نیز نمی تواند این حق را از خود ساقط نماید. رجوع مرد به زن تابع شرایط خاصی نمی باشد. در طلاق رجعی تا زمانی که عده ی زن سپری نشده باشد رابطه ازدواج قطع نمی شود و در این دوران

ـ نفقه زن به عهده شوهر است و شوهر می تواند به آسانی به زن رجوع کند.

ـ در صورتی که در دوران عده یکی از زن و شوهر فوت کند طرف دیگر از او ارث می برد.

ـ در دوران عده ، زن حق ازدواج نداشته و هیچ مردی حق ندارد با وی ازدواج کند.

ـ در دوران عده، زن حق ازدواج نداشته و هیچ مردی حق ندارد با وی ازدواج کند.

ـ در دوران عده ، مرد نمی تواند با خواهر زن خود ازدواج کند.

ـ ازدواج مرد قبل از به پایان رسیدن عده ، احتیاج به اجازه دادگاه دارد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص طلاق در قم اینجا کلیک کنید.

طلاق بائن : این طلاق در بین مردم به طلاق خلع معروف است ، در این طلاق در زمان عده برای شوهر حق رجوع نیست ،یعنی برعکس طلاق رجعی در این طلاق مرد نمی تواند بدون جاری شدن عقدی جدید به او رجوع کند و در برخی از انواع آن اگر مرد بخواهد به زن خود رجوع کند لازم است مجدد ازدواج کنند .طلاق زن یائسه و طلاق قبل از رابطه زناشویی جزو طلاق بائن هستند.

طلاق خلع : طلاق زنی که دیگر به شوهرش علاقه ندارد و از او بیزار است و قصد طلاق دارد و شوهرش مایل به طلاق دادن او نیست، در این حالت زوجه مهریه یا مال دیگری را به شوهرش میبخشد تا طلاقش را بگیرد.

طلاق مبارات : اگر کراهت و بیزاری از دو طرف یعنی زن و شوهر باشد به این نوع طلاق مبارات گفته می شود که در اینجا مالی که زن به  مرد می دهد نباید بیشتر از مهریه باشد.

سه طلاق : سومین طلاقی که بعد از سه ازدواج پی درپی دو نفر( فقط یک زن مشخص با یک مرد مشخص) به وجود می آید را سه طلاق می گویند که در این مورد هم برای شوهر حق رجوع نیست و زن برای مرد حرام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.