وکیل-قراردادها-,قولنامه-,تنظیم-سند

مشاوره حقوقی|وکیل قراردادها ,قولنامه ,تنظیم سند

 

مشاوره تلفنی و حضوری
انعقاد وکالت
داوری در مشکلات خصوصی
تنظیم قرارداد
تعزیرات،دیوان عدالت اداری،اعاده دادرسی،
با کادری مجرب و متخصص در زمینه حقوقی و کیفری به صورت مجزا

مشاوره حقوقی -وکیل قراردادها ,قولنامه ,تنظیم سند

۱. زمینی به صورت قولنامه‌ای خریداری و به همان صورت فروخته شده است. آخرین فردی که زمین را خریداری نموده در حال حاضر دادخواستی تنظیم نموده مبنی بر الزام به تنظیم سند، با توجه به اینکه سندی در کار نبوده اکنون تکلیف چیست؟

آخرین خریدار دعوی الزام به تنظیم سند را باید به طرفیت کسی مطرح کند که سند رسمی به نام ایشان می باشد و همه کسانی که قبل از  آخرین خریدار تا فردی که سند به نام اوست در معامله دخیل بوده‌اند، بنابراین شما نیز باید طرف دادخواست وی باشید.

منزلی را ۶ ماه پیش خریده‌ام و قرار شد فروشنده در محضر به صورت وکالتیمنزل انتقال دهد اکنون در محضر حاضر نمی شود ، حال باید به چه مرجعی شکایت کنم؟

باید دادخواست الزام به تنظیم سند به محاکم حقوقی داده شود.

 منزلی را ۶ ماه پیش خریده‌ام و قرار شد فروشنده در محضر به صورت وکالتی منزل انتقال دهد اکنون در محضر که حاضر نمیشود علاوه بر آن کنتور برق منزل هم قسطی بوده و حدود چهارصد هزار تومان هم قبض پرداخت نشده دارد که قبلاً اعلام نکرده بود، حال باید به چه مرجعی شکایت کنم؟

باید دادخواست الزام به تنظیم سند به محاکم حقوقی داده شود.

 

دیدگاه(4)

  • رضا محمودی

  • 5 سال قبل

  باسلام،اینجانب یکدستگاه آپارتمان رادرسال ۹۱بهصورت پیش خریدباقرارداد عادی وکد رهگیری ازشخصی خریدم بعداز تحویل واحد متوجه شدم اولا فروشنده وکالت فروش سهم مشاع(سه دانگ مشاع از چهار دانگ مشاع ازششدانگ) دارد که ازبنده کتمان کرده ودر قرارداد هم ذکر نشده ثانیا سهم چهار دانگ مشاع از سال ٨۷ دربازداشت بوده است ودیگر آنکه واحد رابه من مفروض فروخته درصورتی که در وکالتنامه واحدها مشخص نشده وفقط براساس یک بند از قرارداد مشارکت ساخت باشریکش فروخته مبنی بر آنکه چون شریکم میبایست بعد ازاتمام پروژه ۲۰درصد پول بدهد ونداده من هم طبق قرارداد مشارکتمان دو واحدش را فروختم چون دیگر مالکیتی نسبت به واحد هایش ندارد،حال باتوجه به اینکه قرارداد مشارکت عادی است واز بنده هم شکایت شده وسند ثبتی ندارم چون هنوز افراز نکرده وهمچنین فروشنده میگویدقبلا از من شکایت شده فروش مال غیر که حکم دادگاه گفته سو نیتی احراز ننموده تکلیف من چیست؟عنوان شکایت چه باشد؟آیا میتوانم دادخواست انتقال سهم مشاع به اندازه واحدم راازفروشنده بخواهم چون تا الان مدت ۶سا ل می گذردونتوانسته به تعهداتش عمل کند.

   • somaye.rad

   • 5 سال قبل

   سلام مشاوره درخصوص اینطور مسائل ارتباط مستقیم با مطالعه قرارداد و مدارک شما دارد. لذا می بایست مدارک خود را به یک مشاوره متخصص نشان دهید تا بتواند برای شما راهگشا باشد. درضمن اینکه قبلا ایشان درخصوص انتقال به غیر منع تعقیب خورده اند هیچ ربطی به این موضوع که ما بتوانیم ایشان را محکوم کنیم ندارد. چراکه هر گدام رسیدگی جدا و مختص به خود را دارد.

  • اصغری

  • 5 سال قبل

  بنده ماشینی برای فروش داشتم که یک مشتری امد و بعد دیدن ماشین قولنامه نوشته شد که بعد از نوشتن قولنامه به توافق نرسیدیم و ان شخص به عنوان خریدار و پدرش بعنوان شاهد امضا کردند.ولی بنده به بعنوان فروشنده هیچ امضایی نکردم.حالا بهد از گذشت چند روز بنده را تلفنی تهدید میکند که قولنامه را به وکیل داده و ادعای خسارت کرده.با تشکر

   • سمیه راد کارشناس حقوقی

   • 5 سال قبل

   در صورت فقدان امضا نوشته کلا فاقد اعتبار است و هیچ خطری ندارد اما احتیاطا عین نوشته رو به روئیت یک وکیل برسونید تا اظهار نظر قاطع و کاملی رو بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *