وکیل ملکی در بوشهر

وکیل ملکی در بوشهر

با سلام و خوشامد گویی به شما عزیزان بوشهری که سایت وکیل نوین را برای کسب اطلاعات انتخاب فرمودید . بنده جواهری هستم از کارشناسان سامانه وکیل نوین . در این مقاله سعی داریم تا شما را نسبت به نوع دعاوی ملکی آگاه نماییم و در صورت لزوم شما به فردی متخصص(وکیل) برای پرونده ملکیتان بهترین و مطمئن ترین وکیل ملکی در بوشهر را در کوتاه ترین زمان به شما معرفی کنیم پس در کنار ما باشید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

وکیل ملکی کیست ؟

وکیل ملکی وکیلی است که با قوانین و مقررات در خصوص ملک آشنایی کامل دارد و با دانش و تجربه ی بالا به حل و فصل انواع  اختلافات در خصوص املاک می پردازد . منظور از دعاوی ملکی اموری است که به اموال غیر منقول مرتبط می شود. اموال غیر منقول ، اموالی اند که ثابت اند و امکان نقل و انتقال آنها وجود ندارد مثل زمین ، آپارتمان و… 

هدف از انتخاب وکیل ملکی چیست؟

مهم ترین دعاوی حقوقی و پرکاربرد ترین دعوا درون محاکم حقوقی دعوای ملکی است که به دلیل تنظیم نادرست قرارداد ها و زیر بار تعهد نرفتن و هنجار شکنی یکی از طرفین قرارداد که متعهد به رعایت مفاد قرار داد تنظیمی نشده اند. ممکن است این اختلافات راه به دادگاه پیدا کند و با توجه به رشد روز افزون و لحظه ای ارزش ملک در کشور ما از دست دادن ملک مساوی با شکست و سرخوردگی عمیق در زندگی است .

از این  رو برای طرفی که رعایت توافق و قانون را کرده و حال می خواهد به حق قانونی خویش برسد و با یک اطمینان خاطر پرونده ملکی خود را در محاکم پیش ببرد ، نیاز به اتکا به شخصی با تجربه را دارد که قلق و تشریفات دادرسی را  به خوبی با تجربه بالا می شناسد و اشراف دقیقی به آخرین قوانین ملکی دارد. وکیل ملکی ما در بوشهر واجد چنین وجاهتی است.

بیشتر بدانید…

چگونه می توان بهترین وکیل ملکی بوشهر را پیدا کرد؟ 

اگر با مشکل ملکی در شهر بوشهر مواجه شده اید کافی است با  مراجعه به سایت از مشاوره ی رایگان بهترین وکیل بوشهر بهره مند شوید . مشاوره حضوری با وکلای بوشهر ، وکیل نوین رایگان می باشد . هم چنین شما می توانید به صورت غیر حضوری و از طریق زنگ و پیام متنی نیز با وکلا ارتباط برقرار کنید . 

قوانین مربوط به دعاوی ملکی

 • قانون مدنی 
 • قانون آیین دادرسی مدنی 
 • قانون مجازات اسلامی 
 • قانون روابط موجر و مستاجر 
 • قانون تملک آپارتمان ها 
 • قانون حفظ کاربردی اراضی زراعی و باغ ها 
 • قانون ثبت

معیارهای بهترین وکیل ملکی بوشهر :

 بهترین وکیل ملکی در بوشهر باید با انواع دعاوی حقوقی ، کیفری و ثبتی قابل طرح در خصوص املاک آشنایی داشته باشد همچنین باید با آراء وحدت رویه ، نظریات مشورتی ، اصلاحات در قوانین شکلی ، قوانین خاص و… آشنا باشد . 

از بهترین وکیل ملکی انتظار می رود که تحصیلات تخصصی در خصوص املاک داشته باشد و یا اینکه تجربه ی بالایی در خصوص حل پرونده های ملکی داشته باشد . وکیل ملکی باید روند پرونده را به طور شفاف به موکل خود اطلاع دهد و آنقدر فن بیان قوی و مهارت ارتباطی بالایی داشته باشد تا از حقوق موکل در برابر متصرف و… به خوبی دفاع کند .  

وکیل ملکی در بوشهر از جمله مهمترین دعاوی و اختلافات ملکی عبارتند از : 

 • دعاوی ملکی قراردادهای اجاره
 • دعوای الزام به تنظیم سند رسمی
 • دعوای رفع تصرف غیر قانونی
 • دعوای مزاحمت و ممانعت از حق
 • دعوای ابطال مالکیت
 • دعوای تقسیم مال مشترک و افراز ملک

 

دعاوی ملکی قراردادهای اجاره:

1-دعوای تخلیه ید ملک مورد اجاره: 

ممکن است در قرارداد اجاره ای که بین دو طرف اجاره دهنده (موجر) و اجاره گیرنده (مستاجر) بسته شود که در آن مبلغ و مدت و هدف اجاره تعیین شود.بعد از انقضا و پایان مدت اجاره مستاجر حاضر به تخلیه ملک نباشد. به طوری که برای مالک ضرر و زیانی فراهم کند،در اینجا وکیل ملکی در بوشهر با طرح دادخواست به محاکم عمومی می تواند تخلیه ید او را به اجرا گذارد.

2-دعوای مطالبه اجور معوقه و اجرت المثل ملک:

در زمینه اجاره ممکن است مستاجر در سر هر ماه قرارداد مورد توافق که باید اجاره بها بپردازد( که این بنا به توافق طرفین دارد که به چه صورت پرداختی صورت بگیرد ولی عرف معمولا اجاره بها را ماهانه توافق می کنند) هنجار شکنی کرده و آن را به صورت نامرتب و ناهمگون می پردازد یا اصلا نمی پردازد.

در این صورت: دعوای مطالبه اجاره بها اگر اجاره نامه عادی باشد در محاکم  دادگستری قابل پیگیری است و اجرت المثل هم زمانی قابل دریافت است که بعد از انقضا مدت اجاره و عدم تمدید آن مستاجر همچنان در ملک تصرف داشته باشد یا قرارداد اجاره باطل باشد که در این صورت اجرت المثل معادل نرخ روز ارزش اجاره ملک محاسبه می شود.

البته ممکن است مستاجر اجاره بها خود را واقعا پرداخته باشد اما مالک نیت دیگری در سر داشته باشد یا پرداخت مستاجر را فراموش کرده باشد که در اینجا مستاجر هم به وکیل ملکی نیاز دارد.

3- دعوای تعدیل اجاره بها:

دعوای تعدیل اجاره بها هم از دعاوی مالک ملک است که در قانون روابط موجر و مستاجر بهش اشاره شده است و تعدیل اجاره بها همان به روز کردن میزان اجاره بها است در قرارداد های اجاره ای که برای مدت زمان زیادی بسته می شود که مالک با توجه به نرخ تورم می تواند این درخواست را داشته باشد.البته این درخواست طبق قانون هر سه سال یک بار است.

دعوای الزام به تنظیم سند رسمی:

خرید و فروش اموال غیر منقول بایستی در دفترخانه های اسناد رسمی ثبت شود و این یک قانون است.حال اگر بعد از هر معامله ای فروشنده ملک به هر دلیل و علتی حاضر به ثبت و تنظیم سند متعهد نشود خریدار می تواند علیه مالک سند با کمک وکیل ملکی در بوشهر دعوای الزام به ثبت سند را در محکمه حقوقی مطرح نماید.

دعوای رفع تصرف غیر قانونی:

دعوای رفع تصرف غیر قانونی در زمانی است که شخصی بدون اذن و اجازه متصرف قانونی ملک تصرفی می کند که تصرف متصرف قانونی را کنار میزند که در اینجا متصرف باید سابقه تصرف متصرف قانونی ، لحوق تصرف متصرف غیر قانونی ، عدوانی بودن تصرف شخص مورد نظر برای دادگاه مشخص شود که حکم به نفع مدعی دهد. در این دعوا مالکیت مطرح نیست و با دعوای خلع ید تفاوت دارد.بحث فقط بر سر تصرف مشروع و قانونی است و حکم دادگاه به رفع تصرف فورا بدون صدور حکم قطعی به اجرا در می آید و در ثانی خارج از نوبت رسیدگی می شود.

وکیل نوین بهترین وکیل ملکی رفع تصرف عدوانی در بوشهر را به شما معرفی می نماید.

دعوای مزاحمت و ممانعت از حق:

بحث این دعوا هم زمانی است که شخصی بدون اینکه خود از ملک دیگری استفاده و تصرف کند برای مالک ملک از تصرف در ملکش ممانعت و مزاحمت ایجاد می کند که این دعوا در دادگاه محل وقوع ملک بایستی رسیدگی شود و دادگاه برای اینکار کارشناس مورد اعتماد خودش را برای تحقیق و گزارش محلی ارجاع می دهد.

وکیل-ملکی-در-بوشهر

دعوای ابطال مالکیت:

دعوای ابطال مالکیت متعارض زمانی است که شخص فروشنده  ملک را به چندین فرد بفروشد.حال طبق قانون کیفری این رفتار جرم است اما نقش وکیل ملکی در بوشهر در اثر بخشیدن ماجرا حقوقی آن به این صورت است که ثابت کند مالکیت کسی که قرارداد اول را بسته و خریده محترم است ، هر چند که فروشنده کلاهبردار ملک را به خریدار اول با سند عادی معامله کرده و برای خریدار دوم سند در دفتر خانه ثبت کند.

قانون در این مورد مالکیت خریدار اول را در صورتی که اعتبار سند عادی او برای دادگاه ثابت شود محترم می شمارد و خریداران بعدی برای وجه پرداخت کرده خود باید اقامه دادخواست مطالبه وجه را به طرفیت فروشنده ملک و ما قبلین خود مطرح نماید.

دعوای تقسیم مال مشترک و افراز ملک:

در مال شراکتی هر موقع یکی از شریکان بخواهد به شراکت خودش پایان دهد در صورت رضایت ندادن بقیه می تواند با درخواست افراز مالکیت خود در دادگاه اعلام دادخواهی کند و دادگاه با توجه به شرایط دستور فروش مال شریکی را صادر می کند.

فسخ و انفساخ قرارداد های ملک :

معامله ای که بین طرفین منعقد و تنظیم می شود ممکن است به دلیل عیب و نقصان ، غبن و ضرر یکی از طرفین ، تبعیض در جزئیات مورد معامله ، خلاف وصف بودن مورد معامله قبل از رویت ، تدلیس و فریب دادن طرف دیگر و…قابلیت فسخ پیدا کند.

این نکته رو توجه داشته باشید فسخ در معامله ی صحیح اتفاق میوفتد و شخص برای بر هم زدن باید دادخواست دهد.

نکته دیگر در همین بحث ؛ فسخ نسبت به آینده اثر دارد. در زمان مالکیت منافع مبیع متعلق به خریدار و منافع ثمن متعلق به فروشنده است.

اما انفساخ به معنای بر هم خوردن قرارداد به صورت اتوماتیک وار است و نیاز به درخواست مدعی ندارد و طرفی که زیر بار انفساخ نمی رود ناچار می توان از انفساخ قرار داد در دادگاه استناد کرد و اجراییه بر هم خوردن را گرفت. 

یک مثالی که می شود در مورد انفساخ قرار داد آورد گذاشتن شرط فاسخی است که طرفین می گذارند که در صورت انجام فعل یا عدم انجام فعل یا در صورت حصول نتیجه یا عدم حصول نتیجه خاص خود به خود و بدون اراده هیچ انسانی قرارداد منفسخ شود.

درخواست تامین خواسته و دستور فوری:

اگر خواسته مورد ادعا در معرض تضییع و تفریط باشد و مستند دعوا سند رسمی باشد دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به دعوا را دارد با توجه شرایط درخواست می تواند دستور توقیف مال را قبل از رسیدگی یا در حین رسیدگی صادر کند.

دستور موقت هم یک دستور فوری است که خواهان که دعوایی را شروع می کند برای تضمین منافع خود که ممکن است بعد از دادرسی به نفعش حکمی صادر شود. تقاضا الزام به انجام و امتناع از اقدامی را از ناحیه خوانده توسط دادگاه رسیدگی کننده درخواست می دهد.

برای تضمین حقوقتان با وکیل ملکی در بوشهر مشاوره داشته باشید.

امتیازات گرفتن وکیل ملکی در بوشهر توسط وکیل نوین:

1- روند رسیدگی شما سرعت بهتری به خود می گیرد و پرونده شما نتیجه مطمئن تری با وکیل متخصص خواهد گرفت.

2- امتناع از انجام کاری که جریان پرونده را از کار بیندازد توسط وکیل ملکی جلوگیری می شود و استفاده به موقع از مدارک در جای و مکان خودش از مزایای یک وکیل ملکی خوب است.

3- تجربه زیاد در پروند های ملکی و علم و دانش مناسب و طرفداری از جبهه حق از خصوصیات وکیل ملکی در بوشهر است که به شما قوت قلب می دهد.

4- با وجود وکیل و اعتماد و اطمینان شما به او دیگر لازم نیست که مکان پر ازدحام و اعصاب خورد کن و کلافه انگیز دادگاه ها را تحمل کنید.این امور را به وکیلی که صبر و استقامت ، تخصص،تجربه ، روحیه جنگندگی برای برقراری عدالت و دانش کافی را در اختیار دارد محول کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود