وکیل-کلاهبرداری-و-سرقت-در-رشت

وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت

کلاهبرداری و سرقت جز جرایم کیفری هستند و در حال حاضر دارای شکوایه ها و پرونده های زیادی در دادگاههای سراسر کشورمان می باشد. هم کلاهبرداری هم سرقت باید به انجام رسیده باشد و بتوان آنها را با ذلایل محکم اثبات کرد و این کار فقط جز توانایی های یک وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت می باشد. این موضوع در شهر رشت بیشتر  جرم انتقال مال غیر و زمین خواری که زیر مجموعه از کلاهبرداری می باشد به وقوع می پیوندد.

تنظیم دادخواست کلاهبرداری و سرقت، یک مسئله بسیار دقیق و حساس است که توصیه اکید می گردد شخصا اقدام به تنظیم آن نکنید. کوچکترین اشتباهی می تواند شمارا از حقوق قانونی تان محروم سازد. حتما با دقت زیاد و توسط وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت تنظیم گردد.

چه بسا بسیاری از پرونده ها که مالباختگان نتوانسته اند به حق خود برسند به دلیل عدم آگاهی علم حقوقی و جزایی و مراجعه نکردن به وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت 

در صورت علاقه به مقاله وکيل کلاهبرداری اينجا را کليک کنيد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری و سرقت در رشت اینجا را کلیک کنید.

جرم کلاهبرداری چیست و  مجازات آن چیست؟ 

 وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت می گوید: جرم کلاهبرداری جرمی است علیه اموال دیگران و با انجام فعل تقلب و حیله که باعث فریب قربانی جرم می گردد و مال قربانی جرم با رضایت خودش به فریبکار داده میشود و بعد فریب شخص متوجه می شود که مالش از دست رفته است مانند زمانی که شخص با جعل یک مبایعه نامه یا وکالت نامه که مال متعلق به دیگری است با فریب دادن شخص دیگر(خریدار) به او می فروشد

و خریدار بعد از معامله متوجه می شود که نمیتواند مال را تصاحب کرده و تصرف کند یا ممکن است شخصی با جعل عنوان که مامور دولت است مالیات از مردم بگیرد و یا مامور دولتی که وعده الکی به مردم بدهند و از این طریق مردم را چپاول بکنند و کلیه اعمالی که با فریب مردم همراه شود کلاهبرداری تلقی میشود.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

مجازات کلاهبرداری:مجازات کلاهبرداری بر اساس ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری ، کلاهبرداری ساده در صورت تحقق جرم تام (کامل) علاوه بر رد مال به صاحبش، حبس یک تا 7 سال را قرار داده که این میزان تعزیر براساس بستگی به مبزان خفیف یا شدید بودن جرم ،داشتن سابقه کیفرری ،گذشت یا عدم گذشت شاکی توسط قاضی تعیین میشود اما کلاهبرداری مشدد مطابق با همین قانون به مجازات دو تا ده سال تعیین میشود .

کلاهبرداری ساده چه تفاوتی با کلاهبرداری مشدد دارد؟

کلاهبرداری همان طور که در بالا اشاره کردیم جرمی علیه اموال است که با توسل به وسایل متقلبانه و از طریق فریب مردم صورت می گیرد. اما مهم ترین تفاوت کلاهبرداری ساده و کلاهبرداری مشدد در شخصیت مرتکب آن است، به این معنا که در کلاهبرداری مشدد شخص مجرم مامور دولت است، یا اینکه با جعل عنوان مامور دولت در مسند یک شغل دولتی قرار میگیرد.

که قانون گذار مجازات سنگین تری را برای کلاهبرداری مشدد قرار داده و به انفصال ابد از خدمات دولتی و به پرداخت جزای نقدی معادل مالی که گرفته محکوم میشود. در این گونه کلاهبرداری ها باید حتما وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت روی پرونده کار کند تا بتواند با استفاده از ریزه کاری های علم حقوق، هم جرم جعل عنوان هم کلاهبرداری و هم تحصیل مال از طریق نامشروع را به اثبات برساند.

جرم کلاهبرداری چگونه شکل می گیرد؟  

جرم کلاهبرداری در سه صورت تشکیل میشود است اول اینکه در قانون ماده ای برای تشریح جرم و مجازات آن وجود داشته باشد که همانطور که بیان شد ماده 1 قانون شدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری به تدوین جرم انگاری آن پرداخته است دوم اینکه در کلاهبرداری فعل مادی جرم مثل توسل به وسایل متقلبانه مثل به کار بردن سند جعلی و فریب دادن شخص دیگر اموال او را تحصیل میکند

و این را اصطلاحا عنصر مادی می گویند و سوم اینکه عنصر تشکیل دهنده جرم کلاهبرداری داشتن سوءنیت ذهن شخص مرتکب است که برای تشکیل باید در همه جرایم وجود داشته باشد و برای جرم کلاهبرداری هم یک شخص برای اینکه کلاهبردار شناخته شود باید نسبت به اقدام خود برای تحصیل مال دیگری آگاهی داشته باشد و از روی عمد آن را انجام دهد و سو نیت خاص که همان قصد نتیجه و محروم کردن دائمی مالک از مال خود را داشته باشد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری و سرقت در رشت اینجا را کلیک کنید.

روش کلاهبرداری:

در حال حاضر جرم کلاهبرداری علاوه بر روش استفاده از اسناد جعلی مثل مبایعه نامه و وکالت نامه جعلی برای فریب دادن بیشتر اینترتنی است. و افراد سود جو با انتشار پیام های در حساب افراد که شما در قرعه کشی برنده شدید باعث فریب دادن آنها می شوند یا اینکه جنسی را در سایت ها نمایش می دهند

و در معرض فروش قرار می دهند و پول را ابتدا میگیرند بدون اینکه بخواهند آن را تحویل دهند و یا اینکه از طریق دستگاه های خود پرداز است مثل آنکه به شخصی میگویند که از کارتت دویست هزار تومن بگیر چون کارت من به من پول نقد نمی دهد و من بعدش به حسابت از حسابم کارت به کارت میکنم.

و در زمان کارت به کارت کردن شخص قربانی جرم اسم خود را در دستگاه خود پرداز می بیند و خیال میکند که شخص به حساب او پول را واریز کرده در صورتی که شخص کلاهبردار در آن لحظه دکمه انصراف را زده و پولی واریز نشده و در آن لحظه از هم جدا میشوند و قربانی جرم بعد متوجه میشود که پیام بانک به او ارسال نشده و حساب خود را پیگیری میکند و متوجه میشود که سرش کلاه رفته است. اینها از موارد شایع جرم کلاهبرداری است فروش مال غیر از دیگر روش های شایع کلاهبرداری است.

انواع کلاهبرداری اینترنتی :

فیشینگ : با طراحی وبگاههای جعلی و یا پست الکترونیک قلابی اطلاعات شخصی و محرمانه سایر افراد، اطلاعات مندرج در کارت های اعتباری را از طریق ترغیب یا تحریک افراد به دست آورند این امر با اعتماد جلب کردن، اتفاق می افتد.

اسکیمر: کلاهبرداری اکسیمری به معنی کپی برداری از کارت های اعتباری و برداشت غیر مجار از حساب های بانکی است که توسط دستگاه اسکیمر انجام می شود.

نیجریه ای : به قربانی قول یک جایزه یا ارائه درصد از پول کلانی داده می شودو معمولا ابتدا از کاربر خواسته می شود یک مبلغ اولیه برای پوشش هزینه های بانکی ارائه دهد و به محض ارسال نخستین پول کلاهبرداران غیب می شوند.

 سرقت اطلاعات : به معنی ربودن پنهانی، کش رفتن، و قاپیدن مال و یا اطلاعات محرمانه دیگری بدون رضایت و اطلاعا مالک یا متصرف آن است. مجرمان می توانند با هویت شخص اعمال غیر قانونی انجام دهند.

روش شکایت کلاهبرداری  توسط وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت به چه صورت است؟

در شکایت از کلاهبرداری فرد زیان دیده توسط وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت از جرم باید شکایت خود را در دادسرا توسط دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کند. و پس از ثبت در دفتر خدمات قضایی ابلاغیه برای رسیدگی به اظهارات و دلایل او تشکیل می شود و پس از موجه دانستن دلایل ارتکاب جرم از سوی دادیار یا بازپرس شخص متهم طی ابلاغیه به دادسرا احضار می شود و در آنجا تحقیقات از جانب دو طرف به عمل می آید و در صورتی دلایل جرم کافی باشد پرونده ای برای متهم تشکیل می شود و با صدور قرار جلب به دادرسی به همراه قرار تامین از متهم به دادسرا ارسال می کند .

 وکیل  کلاهبرداری و سرقت در رشت چگونه عمل میکند؟

وکیل برای شکایت کلاهبرداری پس از مشاوره حقوقی با موکل و اخذ اطلاعات مورد نیاز نسبت به تنظیم شکواییه و تقدیم آن به مراجع قضایی کیفری اقدام مینماید. وکیل کلاهبرداری در کلیه مراحل شکایت از جرم کلاهبرداری در محاکم مختلف حضور بعمل رسانیده و نیاز به حضور موکل نمیباشد. وکیل کیفری کلیه امور مربوطه را پیگیری و انجام میدهد. زیرا یکی از اصلی ترین دغدغه های موکلین، عدم توانایی مراجعه مکرر جهت پیگیری پرونده کیفری خود در محاکم قضایی همچون دادسرا و دادگاه میباشد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری و سرقت در رشت اینجا را کلیک کنید.

نکته: در برخی از موارد که در متن ابلاغیه قید میشود که الزام به حضور موکل وجود دارد، موکل باید به همراه وکیل خویش به محکمه مراجعه نماید. در غیر اینصورت نیاز به حضور وی نبوده و وکیل او از ایشان به بهترین نحو دفاع مینماید.

سرقت:

سرقت یکی دیگر از جرایم علیه اموال است که برخلاف کلاهبرداری و خیانت در امانت جرمی است، که مرتکب آن بدون رضایت صاحب آن در تحویل دادن مال عمل می کند و مال شخص را یا به صورت پنهانی و یا با عدوان و زوری می رباید و خود بر دونوع اصلی تقسیم می شود.

وکیل-کلاهبرداری-و-سرقت-در-رشت

انواع سرقت:

سرقت حدی :سرقت حدی سرقتی است که  نوع جرم، کیفیت و مجازات آن در شرع مشخص شده باشد و مجازات آن در شرع در مرتبه اول قطع دست راست به اندازه چهار انگشت با باقی موندن شست در مرتبه دوم قطع پای راست تا برآمدگی و در مرتبه سوم حبس ابد و در مرتبه چهارم اعدام است.

برای سرقت حدی 13 شرط لازم است که در ماده 268 قانون مجازات اسلامی تشریح شده است و یکی از اون شرایط مخفیانه سرقت کردن است و یعنی سارق نیتش این باشد که مال را به صورت پنهانی ربایش کند. که می توان با وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت جهت دفاع از حقوق مالباختگان اقدام نمود.

 سرقت تعزیری: سرقتی که شرایط حد را نداشته باشد تعزیری است و نوع و کیفیت آن در بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی بیان شده است و انواع مختلفی را دارد که به تعدادی از آن ها اشاره میشود.

سرقت مقرون به آزار یا سرقت مسلحانه:

به این معنا که در عنصر مادی سرقت مقرون به آزار در طی عملیات ربایش همراه با آزار و اذیت مال باخته همراه است مانند کتک زدن و ضرب و جرح مال باخته و یا با تهدید کردن او و خانواده اش طی انجام عمل دزدی همراه است.این نمونه از سرقت نیاز به راهنما و وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت  دارد که بتواند به خوبی اثبات ادعا مقرون به آزار بودن و مسلحانه بودن را به نتیجه برساند.

ماده 652 قانون تعزیرات به عنوان مجازات سرقت مقرون به آزار میفرماید:

هر گاه سرقت مقرون به آزار باشد و یا سارق مسلح باشد به حبس از سه ماه تا ده سال و شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم می‌شود و اگر‌جرحی نیز واقع شده باشد علاوه بر مجازات جرح به حداکثر مجازات مذکور در این ماده محکوم می‌گردد.

راهزنی:

هر کس در راهها و شوارع به نحوی از انحاء مرتکب راهزنی شود در صورتی که عنوان محارب بر او صادق نباشد به سه تا پانزده سال‌حبس و شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم می‌شود.

عنصر مادی این جرم ربایش و ناامنی در راه ها و جاده هاست اما اگر راهزن در راه دارای سلاح باشد و امنیت طیف وسیعی از مردم را به هم بزند محارب است و مجازات آن اعدام است .

نکته ای که در راهزنی وجود دارد که وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت می گوید استفاده ازسلاح یا نداشتن آن تاثیری در عنصر مادی ندارد و صرف نا امنی کردن راه ها و شوارع و جاده ها برای تحقق جرم راهزنی کفایت میکند.

سرقت در مناطق سیل و زلزله زده:

هر گاه سرقت در مناطق سیل یا زلزله‌زده یا جنگی یا آتش‌سوزی یا در محل تصادف رانندگی صورت پذیرد و حائز شرایط حد نباشد مرتکب به مجازات حبس از یک تا پنج سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

فن صحبت کردن در جلسه دفاع و ارایه مدارکی که در روند دادرسی به نفع شما باشد احتیاج به داشتن تخصص وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت  دارد. 

 

جیب بری و کیف قاپی:

هر کس مرتکب ربودن مال دیگری از طریق کیف‌زنی – جیب‌بری و امثال آن شود به حبس از یک تا پنج سال و تا (۷۴) ضربه شلاق ‌محکوم خواهد شد.

سرقت ساده تعزیری:

اگر سرقت مشمول هیچ کدام از موارد مربوط به بالا نباشد و در دسته سرقت های حدی قرار نگیرد مجازات مرتکب از سه ماه تا دو سال و هفتاد دو ضربه شلاق خواهد بود.

مزایای بهترین وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت:

احتیاج به یک وکیل در جرایم علیه اموال مثل سرقت و کلاهبرداری بسیار احساس می شود. وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت با آگاهی کامل از قانون می تواند میزان مجازات مجرم را با به کار بردن دلایل و توضیحات محکمه پسند در رابطه با قصد مجرم تقلیل دهد کاری که ممکن است

شخص متهم به دلیل نا آگاهی از قانون نتواند انجام دهد. وکیل کلاهبرداری و سرقت در رشت می تواند در مقام دفاع از مال باخته نیز برآید و با اثبات کلاهبرداری یا سرقت موجبات بازگشت مال به مال باخته و مجازات مجرم را فراهم آورد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص کلاهبرداری و سرقت در رشت اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *