وکیل -تنظیم-سند-ملک-درایلام

وکیل  تنظیم سند ملک درایلام

وکیل تنظیم سند ملک در ایلام :طبق قانون ثبت اسناد و املاک، همین که ملکی طبق مواد (22، 46 و 48) در دفتر املاک به ثبت رسید، دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده یا کسی که ملک به او منتقل گردیده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده، یا به موجب ارث مالک گردیده مالک خواهد شناخت.

در صورتی که  معامله راجع به حقوق یا عين يا منافع املاك باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی امتناع کند، خریدار می­تواند الزام وی را به تنظیم سند رسمی از دادگاه بخواهد.

گاهی اوقات اتفاق میافتد که ملکی از فروشنده طی یک مبایعه نامه عادی خریداری میشود و قرار بر این میشود که مبلغی از ثمن قرار داد نگه داشته شود که ظرف مدت معین فروشنده در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شود و سند را به نام خریدار بزند و این یک قاعده عرفی در معاملات شده است ولی گاهی اوقات این مشکل به وجود می آید که فروشنده به دلایل مختلفی از جمله به نام شخصی دیگر بودن سند و سخت بودن انجام کار برای فروشنده از سند زدن به نام خریدار خودداری یا تعلل ورزد در این صورت خریدار باید از دادگاه محل اقامت خوانده دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را بدهد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تنظیم سند ملک در ایلام

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

درچه زمانی دادخواست الزام به تنظیم به سند رسمی باید انجام میگیرد؟

در زمانی که فروشنده متعهد میشود ظرف مدت معین اقدام به تنظیم سند کند از تاریخ انقضا مدت تعیین شده باید در دادگاه صالح اقامه دعوا گردد اما اگر مدتی در قرارداد تعیین نشده باشد باید خریدار اظهارنامه ای را به شخص فروشنده ارسال نماید و تنظیم سند رسمی را از او بخواهد و اگر نتیجه بخش نبود باید دادخواست الزام به تنظیم سند ملک را به دادگاه تقدیم نماید.

 نحوه طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به چه صورت است؟

ممکن است که یک ملکی که فروخته شده طی مبایعه نامه عادی به چند نفر فروخته شده باشد در این صورت باید آخرین خریدار دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را علیه تمامی مالکان قبلی و از جمله کسی که سند رسمی به نام او بوده مطرح نماید و در نهایت حکم به الزام تنظیم سند رسمی توسط کسی که سند به نام او است انجام میشود.

خواهان می تواند برای جلوگیری از نقل و انتقال ملک توسط مالک تا تعیین نتیجه قطعی، ضمن دادخواست صدور دستور موقت مبنی بر جلوگیری از نقل و انتقال و توقیف ملک موضوع دعوا را تقدیم دادگاه کند تا فروشنده در این مدت نتواند ملک را به شخص دیگری منتقل نماید.

در صدور دستور موقت خواهان باید مبلغ تعیین شده از طرف دادگاه را به عنوان خسارت احتمالی در صندوق دادگستری میپردازد و اگر رای به نفع خواهان صادر شود مبلغ مورد ودیعه خواهان برگردانده میشود.

دادگاه صالح به الزام تنظیم سند رسمی کدام دادگاه است؟

کلیه دعاوی مربوط و مرتبط با ملک، باید دردادگاه محل وقوع ملک مطرح شود و این دادگاه صالح به رسیدگی است.

در زمانی فروشنده ملک فوت نماید دادخواست الزام به تنظیم سند باید به طرفیت چه شخصی ارائه شود؟

گاه ممکن است که فروشنده ملک بعد از انجام معامله قبل تنظیم سند فوت نماید در این صورت وکیل تنظیم سند ملک در ایلام باید دادخواست الزام به تنظیم سند را به طرفیت وراث باید صورت گیرد و این وراث هستند که قائم مقام وارث خود بوده و باید تعهدات وارث خود را در جهت تظیم سند رسمی به جا آورند.

 

الزام به تنظیم سند رسمی ملکی که در رهن است به چه صورت است؟

اصولا ملکی که در رهن کسی قرار دارد نباید فروخته شود چون راهن آن را در جهت وثیقه و ضمانت در اختیار مرتهن قرارداده است اما به کرات پیش می آید که فروشنده ای که ملکش در رهن کسی قرار دارد طی یک مبایعه نامه عادی ملک در رهن خود را بفروشد در این صورت خریدار نمیتواند صرفا دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را مطرح نماید چرا که دادخواست او از طرف دادگاه رد میشود بنابراین شخص باید همزمان دادخواست فک رهن را به طرفیت فروشنده به دادگاه تقدیم نماید.

تنظیم-سند-رسمی-ملکی

موارد باطل کردن سند رسمی :

1- ادعا جعل:

باطل کردن سند رسمی فقط با ادعای جعل مطرح میشود و اگر ادعای جعل در دادگاه کیفری ثابت شود دادگاه حقوقی رسیدگی کننده خریداران با استناد به قولنامه خود میتوانند دادخواست ابطال سند رسمی را از دادگاه بخواهند

2-باطل کردن سند رسمی به اعتبار تاریخ:  

گاهی مواقع اتفاق میافتد فروشنده مالی را به شخصی طی یک مبایعه نامه عادی به فروش میرساند و مجددا آن را طی یک مبایعه نامه رسمی به شخص دیگر منتقل میکند در این صورت شخص خریدار میتواند در دادگاه کیفری علیه شخص فروشنده شکایت فروش مال به غیر را مطرح کند و اگر در دادگاه کیفری رای بر محکومیت فروش مال به غیر را صادر شود و تاریخ سند رسمی موخر تشخیص داده شود.در این صورت خریدار مبایعه نامه عادی باید دادخواست ابطال سند رسمی را به دادگاه حقوقی مطرح نماید.

 

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما مجددا با وکیل دیگری به رایگان مشاوره می‌نمایید، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل تنظیم سند ملک در ایلام معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل تنظیم سند ملک در ایلام

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود