وکیل-کلاهبرداری-در-سمنان

وکیل کلاهبرداری در سمنان

 

 

 وکیل کلاهبرداری در سمنان :

کلاهبرداری یکی از جرایم علیه اموال است که با انجام اعمالی از قبیل حیله و تقلب و به طور کل با انجام اعمالی که منجر به فریب شخص دیگر میشود همراه است.یکی از شاخصه های اصلی جرم کلاهبرداری این است که شخص کلاهبردار مال قربانی جرم را با رضایت خود او تحصیل میکند و قربانی جرم در معرض هیچ اجبار و اکراهی قرار نمیگیرد بعد از بردن مال خود متوجه این فریب میشود.در حال حاضر هم به دلیل رشد تکنولوژی این جرم بیشتر در حوزه ای اینترنت صورت میگیرد و حتما اصطلاح کلاهبرداری اینترنتی را شنیدید و در ادامه با ما همراه باشد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در سمنان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مشاوره حقوقی حضوری رایگان و مشاوره تلفنی 

سامانه تخصصی معرفی وکیل برای شما شهروند سمنانی که به مشکل حقوقی خوردین این مژده رو میده که می تونی با در دست داشتن مدارک مربوط به پروندتون برای مشاوره حقوقی حضوری رایگان به دفتر وکیل کلاهبرداری در سمنان مراجعه کنی تا بهترین راهکار رو بهت بده و اگر نتونستی حضوری بری دفتر این امکان هم براتون فراهم شده که با پرداخت مبلغ 100 هزار تومان با وکیل کلاهبرداری در سمنان مشاوره تلفنی بشی تا راهنمایی کامل برات صورت بگیره.

جهت هماهنگی با وکیل کلاهبرداری در سمنان با شماره های زیر تماس بگیرید:

05136140000   02122221663   09129170468  09151026897

کلاهبرداری و انواع آن:

کلاهبرداری به مجموعه اقداماتی که با توسل کردن به وسایل متقلبانه و فریب دادن شخص دیگری برای تحصیل و بدست آوردن مال دیگری همراه است که اصطلاحا به شخص فریبنده کلاهبردار گفته میشود.

1-کلاهبرداری ساده:

عموما کلاهبرداری هایی که از طریق حیله و حقه و فریب دادن و تحصیل اموال مردم صورت میگیرد کلاهبرداری ساده است و مجازات آن حبس یک تا هفت سال است.

2–کلاهبرداری مشدد

-کلاهبرداری مشدد، کلاهبرداری است که در آن فرد مرتکب یکی از سه حالت زیر باشد:

1-کارمند دولت یا موسسات عمومی و شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی باشد.

2-مرتکب، خود را به‌ عنوان مامور دولت یا موسسات عمومی یا شهرداری، نهادهای انقلابی و شرکت‌های دولتی معرفی کند.

3-مرتکب،برای فریب مردم از تبلیغ عامه مانند وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه، مجله یا نطق در مجامع یا انتشار آگهی چاپی یا خطی استفاده کند.

مجازات کلاهبرداری مشدد دو تا ده سال حبس تعزیری است .

-جرم کلاهبرداری در چه صورت تشکیل میشود؟

برای تحقق جرم کلاهبرداری وجود سه عنصر لازم است تا متهم تحت تعقیب قرار بگیرد.

1-عنصر قانونی :

براساس ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و ا ختلاس و کلاهبرداری موضوع کلاهبرداری جرم انگاری شده که بر اساس آن هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه های یا کارخانه ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال واختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار نماید یا از حوادث و پیش آمدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند.

به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصا حساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از یک تا ۷ سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می شود .
در صورتیکه شخص مرتکب بر خلاف واقع عنوان یا سمت ماموریت از طرف سازمانها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت یا شرکتهای دولتی یا شوراها یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی و بطور کلی قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسلح و نهادها و موسسات مامور به خدمت عمومی اتخاذ کرده

یا اینکه جرم با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسائل ارتباط جمعی از قبیل رادیو ، تلویزیون، روزنامه و مجله یا نطق در مجامع و یا انتشار آگهی چاپی یا خطی صورت گرفته باشد یا مرتکب از کارکنان دولت یا موسسات و سازمانهای دولتی یا وابسته به دولت یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی به خدمت عمومی باشد علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از ۲ تا ده سال و انفصال ابد از خدمت دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می شود.

2-عنصر مادی:

عنصر مادی جرم کلاهبرداری فریب دادن و تقلب شخص دیگر و تحصیل مال غیر است مثل آنکه شخص مجرم خود را شخص با نفوذی معرفی کند و از این طریق مال یا وجهی را بدست می آورد و در صورتی که اصلا با نفوذ نباشد و یا اینکه خود را نقاش در یک موزه نقاشی معرفی بکند و وجهی را بابت ترسیم نقاشی دریافت نماید و دیگر خبری از او نشود و بعدا معلوم شود که اصلا نقاش نبوده یا اینکه با استفاده از جعل اوراق بانکی یا اسکناس مالی را بخرد و یا با جعل مبایعه نامه خانه ای را بفروشد همه این اعمال عنصر مادی جرم کلاهبرداری است.

3-عنصر روانی:

عنصر روانی جرم کلاهبرداری به دو بخش تقسیم میشود:

1-سونیت عام به این معنا که شخص فریب دهنده علم و آگاهی از اقدام خود را دارد و بداند که فریب آگاهانه او میتواند منجر به فریب خوردن و در نهایت از دست رفتن مالش شود و این اقدام را از روی سلامت عقل و اراده آزاد انجام دهد.

2-سو نیت خاص:که همان ورود ضرر و خواستن نتیجه فرد فریبکار برای محروم کردن دائمی مال از تصرف مالک است.

وکیل-کلاهبرداری-در-سمنان

مجازات جرم کلاهبرداری در سمنان

مجازات جرایم کلاهبرداری بر اساس نوع جرم تعیین می شود. اگر جرم ساده باشد فرد کلاهبردار حدود 1 تا 7 سال باید به زندان برود. در صورتی که کلاهبرداری به صورت مشدد باشد کلاهبردار از ۲ تا ۱۰ سال به زندان می رود. علاوه بر این مجازات اگر مبلغ مشخص شده در کلاهبرداری وجود داشته باشد و این مبلغ در امنیت اختلال ایجاد نکند حکم محکومیت منتشر می گردد. در صورتی که مبلغ کلاهبرداری بالای ۱۰۰ میلیون باشد مجازات کلاهبردار شش ماه تا سه سال حبس و جزای نقدی است. در کلاهبرداری های مشدد، مجازات  ۱۵ ساله وجود دارد. اگر میزان کلاهبرداری افزایش پیدا کند جریمه و زندان بیشتر خواهد شد.

-تفاوت کلاهبرداری و سرقت و خیانت در امانت:

کلاهبرداری برخلاف خیانت در امانت، مشتمل بر اغفال و فریب قربانی است؛ در واقع، کلاهبردار با صحنه سازی و انجام مانورهای متقلبانه، قربانی جرم را فریب داده و رضایت وی را نسبت به دادن مالش به کلاهبردار جلب می کند. مثلاً خود را نزد قربانی، شخصی امین جلوه می دهد و باعث می‎شود که وی مالش را به تصور امین بودن مجرم در اختیار او قرار دهد.

در خیانت در امانت، قربانی بدون اینکه مانور یا صحنه سازی متقلبانه ای از سوی مجرم انجام شده باشد، به میل خود مالش را در اختیار مجرم قرار می دهد.

در سرقت عنصر مادی عمل فعل ربایش است و شخص دزد با انجام فعل مادی ربودن سعی در اموال دیگران دارد و به دو نوع حدی و تعزیری تقسیم میشود.

روش های کلاهبرداری چیست؟

1-روش کلاهبرداری اینترنتی: 

روش کلاهبرداری اینترنتی یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در میان کلاهبرداران است که نام آشنایی هم در میان افراد دارد. در این روش، کلاهبرداران با جعل نام در ایمیل‌ها و ثبت دامنه‌های تجاری غیرواقعی دست به کلاهبرداری از مردم می‌زنند.

2-کلاهبرداری با پیشنهادهای شغلی

پیشنهاد شغل یکی دیگر از راه‌های کلاهبرداری است! شاید در نگاه اول کلاهبرداری با چنین روشی کمی سخت و یا حتی ناممکن به نظر برسد. اما روش کار بدین ترتیب است که پیامی با مضمون پیشنهاد شغلی به قربانی داده می‌شود. در این پیام صاحب شرکت که در کشوری دیگر است، اعلام نیاز برای استخدام یک کارمند در کشور قربانی دارد.

کلاهبرداران می‌گویند که کار پیشنهادی بسیار ساده و راحت است و کارمندان می‌توانند با صرف بازه زمانی ۳ تا ۴ ساعته در منزل به آن بپردازند و در صورتی که پیشنهاد همکاری آنها قبول شود، در روز مبلغی ۳۰۰۰ دلاری را پرداخت خواهند کرد. اما این‌ها فقط یک ادعای کذب است که از سوی ارسال کننده پیام صورت گرفته است.

3-کلاهبرداری با استفاده از سند مجعول : 

این روش کلاهبرداری یکی از شایع ترین روش کلاهبرداری است به این معنا که هرکس با استفاده از سند جعلی مثل مبایعه نامه،سند رسمی،جعل هویت،اسکناس و اوراق بهادر و اسناد تجاری اموال مردم را بدست آورد کلاهبردار است.

4-روش کلاهبرداری اینترنت که یه فیشینگ معروف است:

فیشینگ از دیگر راه‌های کلاهبرداری است که در آن، کلاهبرداران به رمز عبور و نام کاربری کارت‌های اعتباری افراد دسترسی پیدا می‌کنند. این روش از ساده‌‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های کلاهبرداری در کل دنیا به حساب می‌آید.

طریقه شکایت کلاهبرداری و مزایای داشتن وکیل کلاهبرداری در سمنان :

در جرم کلاهبرداری قربانی جرم پس از مشاوره با وکیل کلاهبرداری در سمنان باید به دادسرا مراجعه کرده و طرح شکایت خود را در آنجا با معرفی کردن شخص حقیقی یا حقوقی معین به دادسرا تقدیم نماید در دادسرا مقام قضایی دادیار و بازپرس در صورت موجه بودن شکایت و وجود دلایل احضاریه به محل اقامت متهم میفرستد و پس از حضور او به او تفهیم اتهام میشود

و اگر دلایل ارتکاب جرم موجه باشد قرار جلب به دادرسی او در دادگاه با گرفتن تامین خواسته از او مثل سپردن وثیقه صادر میکند و شخص دادگاهش در مدتی تعیین میشود و براساس کیفر خواست دادستان در آنجا رسیدگی موضوعی به عمل می آید و اگر جرم شخص در آنجا ثابت شود دادگاه هم به جنبه عمومی جرم رسیدگی میکند و هم مطالبات شخصی بزه دیده را بررسی میکند. در این مورد هر تصمیمی که دادگاه بیگیرد قطعی نیست و قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه عالی است و در اینجا لازم است که به نقش وکیل کلاهبرداری در سمنان اشاره ای داشته باشیم.

داشتن وکیل کلاهبرداری در سمنان که در دادگاه کیفری دو رسیدگی میشود الزامی نیست ولی برای اینکه نتیجه ای بهتر برای و مطلوبی تر در پرونده های مالی به این صورت نیاز است از وکلایی که در این زمینه دانش خوب از قوانین و برای اثبات دعوا دارند و مراحل رسیدگی در دادسرا و دادگاه را به خوبی بلدند استفاده شود تا بهتر پرونده های کیفری شما به جریان بیفتد.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبرداری در سمنان

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود