وکیل معاضدتی | از هشدار میراندا چه می دانید ؟

  وکیل معاضدتی با توجه به اینکه همه افراد توان مالی برای گرفتن وکیل را ندارند بهترین راهکار برای رسیدن به دادرسی عادلانه است،در صورتی که فرد تمکن مالی نداشته باشد می تواند از کانون وکلا درخواست وکیل معاضدتی کند.

وکیل معاضدتی

“You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you in a court of law. You have the right to an attorney. If you ?cannot afford an attorney, one will be provided for you. Do you understand the rights I have just read to you

ترجمه:

شما حق دارید سکوت کنید. هر چه بگویید در دادگاه علیه شما استفاده خواهد شد. شما حق دارید که وکیل داشته باشید، اگر توانایی اختیار وکیل ندارید یک وکیل به صورت رایگان برای شما منصوب خواهد شد. آیا حقوقی را که برای شما قرائت شد متوجه شدید؟

اما ماجرا چیست؟

در سال۱۹۶۳ارنستو میراندا به جرم قتل و تجاوز دستگیر شد و دادستان فقط با تکیه بر اقرار او پس از دستگیری، میراندا را محکوم کرد. ولی سه سال بعد دیوان عالی این حکم را باطل اعلام کرد. به این دلیل که پیش از گرفتن اقرار به متهم توضیح داده نشده بود که: الف: می توانی با استفاده از حق سکوت به پرسشهای پلیس پاسخ ندهی. ب: می توانی درخواست وکیل کنی و در صورت عدم بضاعت مخارج آن را از دولت بگیری. از آن پس پلیس آمریکا موظف شد که پس از دستگیری هر فردِ مظنون،هشدار میراندا را با صدای بلند برای او بیان کند . در غیر اینصورت اقرار متهم در دادگاه معتبر شناخته نخواهد شد و حتی میتواند منجر به آزادی متهم شود .

هشدار میراندا

حقی قانونی است که مطابق آن شخص بازداشت شده میتواند تا زمان حضور وکیلش به هیچ پرسشی از جانب پلیس پاسخ ندهد. همچنین وی حق دارد در تمام مراحل دادرسی وکیلی برای خود داشته باشد.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

چک و سفته

مطالبه دیه

تخلف ملک

تغییر سن

وقف

انحصاروراثت

ثبت شرکت

اخذ اقامت ایران

ثبت نکاح دائم

اخذ تابعیت

دعاوی شهرداری

مطالبه وجه

اجرت المثل

انحلال شرکت

ورشکستگی

ثبت شرکت

 تغییرات شرکت

اخذ شناسنامه

حذف نام همسر

تغییر نام و فامیل

تنظیم قرارداد

تنظیم سند

بیمه

موجر و مستاجر

سرقفلی

حق کسب و پیشه

کارگر و کارفرما

تقسیم مال مشاع

تقسیم ترکه

ارث و میراث

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.