وکیل استرداد جهیزیه در مشهد | مراحل رسیدگی
معرفی 2 وکیل استرداد جهیزیه در تهران

سلام دنبال وکیل خوب با حق الوکاله مناسب برای استرداد جهیزیه هستم ممکنه معرفی کنید ؟

سلام چنانچه دنبال وکیل خوب در خصوص استرداد جهیزیه هستید با شماره های ذیل تماس بگیرید بعد از شرح ما وقع تلفن 2 وکیل استرداد جهیزیه نزدیک به شما را معرفی مینمایند سپس میتوانید با ایشان تماس و 5دقیقه مشاوره تلفنی داشته باشید

02122221663  – 09129170468

خروج جهیزیه از منزل بدون رضایت شوهر

سلام من با همسرم به اختلاف خوردم ، می خواهم جهیزیه ام را از منزل همسرم خارج کنم ولیکن همسرم اجازه خارج کردن آنها را نمی دهد ، باید چه کار کنم ؟

سلام _ جهیزیه از اموال و دارایی زوجه می باشد و زن می تواند هر نوع دخل و تصرف را در آنها بنماید. و حتی بعد از فوت زوجه این اموال جزء ماترک زن محسوب می شود و مطابق قواعد ارث تقسیم خواهد شد. و همسر شما نمی تواند مطابق قانون هیچ ممنوعیتی را جهت خروج لوازم از منزل ، ایجاد نماید.

اگر همسر شما رضایت به خروج لوازم نمی دهد شما می توانید ، دادخواست استرداد جهیزیه را مطرح کنید تا با حکم دادگاه همسرتان را مجبور به استرداد لوازم نمایید.

مدارک لازم برای استرداد جهیزیه در تهران چگونه می باشد؟

برای اینکه بخواهم از دادگاه همسرم را مجبور کنم تا جهیزیه را به من تحویل دهد چه مدارکی لازم دارم ؟

معمولا هنگامی که دختری ، لوازمی را به عنوان جهیزیه به منزل همسرش می برد ، از جهیزیه لیست برداری می شود و این لیست به امضای داماد می رسد که اصطلاحا به آن لیست سیاهه می گویند.

شما به استناد این لیست سیاهه به همراه دفترچه عقد و شناسنامه و کارت ملی خود می توانید دادخواست استرداد جهیزیه را تنظیم نمایید. که جهت تنظیم دادخواست و یا انتخاب وکیل بهتر است با سامانه وکیل نوین تماس تا وکلای متخصص در این حیطه را به شما معرفی نمایند.

نداشتن لیست سیاهه برای استرداد جهیزیه

متاسفانه من لیست سیاهه ندارم حالا چه کار کنم ؟ یعنی نمی تونم جهیزیه را مسترد کنم ؟

اگر لیست سیاهه ندارید ، می بایست لیست کلیه جهیزیه را بر روی کاغذ نوشته و به امضای افرادی که در مراسم ازدواج شما حضور داشته اند برسانید با این لیست که اصطلاحا استشهادیه گفته می شود احضار شهود در دادگاه می توانید بدون داشتن لیست سیاهه ، بازهم دادخواست استرداد جهیزیه بدهید.

از آنجا که تهیه این لیست ریزه کاری ها و قواعد خاص خود را دارد شما می توانید جهت مشاوره در جهت چگونگی تنظیم این لیست و اخذ مشاوره های بیشتر ، به سامانه وکیل نوین تماس بگیری تا وکیل متخصص در این امر را به شما معرفی بشه .

میشه وکیل خوب برای استرداد جهیزیه در تهران معرفی کنید

میشه لطفا یک وکیل خوب برای استرداد جهیزیه به من معرفی کنید؟

عزیزم خیلی از وکلا دعاوی خانوادگی را قبول نمی کنند و یا اینکه تجربه یا تخصص کافی در این خصوص را ندارند . برای این امر بهتر است از اطرافیان خود پرس و جو کنید و یا اینکه به سامانه وکیل نوین تماس بگیری تا در شهر خودت وکیل متخصص موضوعیت را به شما معرفی کنند و از مزایای وکیل نوین هم استفاده کنی.

از آنجا که شما لیست سیاهه هم نداری حتما در انتخاب وکیل دقت کن و کسی را انتخاب کن که با پیچ و خم های استرداد جهیزیه کاملا آشنا باشه. از اونجایی که ، وکیل نوین در بین وکلا می گرده و از موکلین هم نظرسنجی میکنه و موفق ترین وکیل را به شما معرفی میکنه بهت پیشنهاد می کنم حتما یک تماس بگیر و ببین چه پیشنهادی را براتون دارن.

انواع مشاوره و نوبت اینجا بیاید.

فرآیند ثبت دادخواست استرداد جهیزیه در تهران

خیلی ممنون هستم از راهنماییتون . حتما باهاشون تماس میگیرم فقط میشه بهم بگین واسه استرداد جهیزیه از طریق دادگاه باید از کجا شروع کنم ؟

اولین کار پیدا کردن یک وکیل خوب در این حیطه است بعد از اون وکیلتون بدون نیاز حضور شما ، دادخواست استرداد جهیزیه را تنظیم می کند . ازاونجایی که برای ثبت دادخواست ، ثبت نام شما در ثنا اجباری است باید به دفاتر خدمات قضائی در شهرت مراجعه کنی و با ارائه کارت ملیت ، در سامانه ثنا ثبت نام کنی .

که در این خصوص می تونی با وکیل نوین تماس بگیری تا بیشتر راهنماییت بکنند .در صورتی که جهیزیه را کمتر از ۲۰ میلیون تقویم کنی ، مرجع رسیدگی شورای حل اختلاف هست و اگر جهیزیه ات بیشتر از ۲۰ میلیون تومان ارزش داشته باشه ، دادگاه به دعوای شما رسیدگی می کنه .

بعد از ثبت دادخواست باید منتظر بشی تا به یکی از شعبات دادگاه ،ارجاع بشه و دفتر دادگاه تعیین وقت را به شما و همسرتون ابلاغ کنه. که این پروسه حدودا یک ماه طول می کشه.

روش خارج کردن جهیزیه ظرف یک هفته با حکم قانون

یعنی به همسرم ابلاغ میشه ؟ اگر همسرم متوجه بشه ، کل وسایلو تخریب میکنه یا می فروشه تا هیچی به من نرسه ، چه کار کنم ؟

اگر همچین احتمالی رو پیش بینی می کنی ، می تونی قبل از اینکه همسرت متوجه بشه که شما درخواست استرداد جهیزیه را کردی ، تامین خواسته فوری را اون هم قبل از ابلاغ را تقاضا کنی یعنی می تونی اول وسایل را با حکم قاضی ، از منزل خارج کنی و بعد از اون به همسرت ابلاغ بشه.

در این صورت باید یک مبلغی را به عنوان خسارت احتمالی به صندوق دادگستری بسپاری ، که بعد از صدور حکم به شما برگردونده می شود . از اونجایی که این امر کمی تخصصی است به شما پیشنهاد می کنم حتما به وکیل نوین تماس بگیری تا وکیل متخصص موضوع را بهت معرفی کنه.

میزان خسارت احتمالی را در استرداد جهیزیه فوری

وای خدای من خیلی ممنون هستم . یعنی واقعا می تونم همچین کاری را انجام بدم ؟ خسارت احتمالی چقدر است ؟

این رو خود قاضی رسیدگی کننده تعیین می کنه . معمولا اگر لیست سیاهه داشته باشی چون به امضای شوهرت رسیده ، ده درصد تا بیست درصد ارزش مهریه تعیین میشه و اگر استشهادیه تنظیم کرده باشی ، امکان داره تا ۵۰ درصد ارزش مهریه هم به عنوان خسارت احتمالی تعیین بشه.

البته نگران نباشید این پول در انتها کاملا به شما بر می گرده .

خارج کردن وسایل متعلق به همسر

راستی یک سوال دیگه ، اگر من تو لیستی که جهیزیه را می نویسم ، اقلامی را هم که متعلق به همسرم هست را هم بنویسم ، چه اتفاقی میفته ؟

در این صورت با تامین خواسته شما میتوانید کل لوازم را حتی اونهایی را که متعلق به همسرتون هستند را از منزل خارج کنی ، ولی وقتی جلسه رسیدگی تشکیل شد ، همسرتون می تونه تو جلسه رسیدگی ادله ای بیاره و ثابت کنه که اون لوازم متعلق به اون هست مثلا می تونه فاکتور خرید اقلامی را که خریده رو ، به دادگاه ارائه بده و حکم برگردوندن اون قسمت از اموال که متعلق به خودش هست را از دادگاه بگیره.
روش تجدید نظر رای استرداد جهیزیه

اگر به ضرر من صادر بشه چی میشه ؟

اگر وکیل خوب داشته باشی ، اصلا نگران نباش و با خیال راحت اقدام کن . ولی با این وجود اگر یک درصد رای به ضررت صادر بشه می تونی ظرف بیست روز از تاریخی که رای بهت ابلاغ میشه ، می تونی به رای اعتراض کنی .
حضور در دادگاه اجباری است ؟

راستش من یکم از همسرم می ترسم تا حالا کار دادگاهی انجام ندادم . اگر وکیل بگیرم آیا لازمه با همسرم روبه رو بشم ؟ یا جایی حضور پیدا کنم ؟

نه عزیزم اگر از سامانه وکیل نوین ، وکیلت را انتخاب کنی وکیلت کل کار شمارو از ثبت دادخواست گرفته تا حضور در جلسه دادگاه و… را برات انجام میده و هیچ جای نیاز به حضورت نیست.
نظر مردم شهر تهران از وکیل نوین

ممنون ازتون که به سوالاتم پاسخ دادین آیا وکیل نوین فقط برای دعاوی خانوادگی راهنمایی می کنه یا نه برای همه چیز هست ؟

خیر وکیل نوین سامکانه ای هست که افراد تحت هر عنوان یا جرمی به مشکل بخورند می تونن وارد سامانه وکیل نوین بشن و موضوع پرونده خودشون رو انتخاب کنن اونجا آموزشش رو ببینن به رایگان و اگه هم بخوان می تونن مجانی تماس بگیرن و سوالشون رو بپرسن یا حتی توی شهر خودشون وکیل متخصصشون رو پیدا کنن و وکالتشون رو به اون بسپارن چون پیدا کردن وکیل متخصص کار راحتی نیست مثلا برای همین استرداد جهیزیه وکیل نوین وکلایی داره که فقط کارشون اینه و زیر و بم همه چیز رو بلدن و بدون دغدغه شما کل کار تو انجام میدن از طریق زیر وکیلت رو پیدا کن .

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل استرداد جهیزیه در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مراحل استرداد جهیزیه
مدارک استرداد جهیزیه

چرا به وکیل استرداد جهیزیه در تهران نیاز داریم؟

تنظیم دادخواست استرداد جهیزیه ممکن است در ظاهر امری ساده به نظر برسد، اما گاهی ممکن است شما در این مسیر با مشکلاتی روبرو شد که روند دعوا طولانی شود یا اینکه به تاخیر بیفتد. از طرفی دیگر زمان استرداد جهیزیه از هنگام ثبت دادخواست تا صدور حکم قطعی

دادگاه ممکن است حدود چهار ماه طول بکشد. پس اگر از وکلای مجرب خانواده یا یک وکیل استرداد جهیزیه در تهران مشاوره بگیرید و توانایی او برای پیگیری دادخواست خود استفاده کنید، گاهی ظرف مدت یک هفته می‌توانید جهیزیه را به صورت قانونی از منزل خارج کنید.

بنابراین از روش‌های قانونی برای استرداد جهیزیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. توافق طرفین (زن و شوهر) برای استرداد جهیزیه
  2. امکان استرداد جهیزیه از طریق لیست سیاهه تهیه شده در زمان ازدواج
  3. امکان استفاده از شهادت شاهدان مراسم عقد و ازدواج

نحوه رسیدگی به دادخواست استرداد جهیزیه| وکیل استرداد جهیزیه در تهران

جهت طرح دادخواست استرداد جهیزیه باید قبل از هر چیز مدارک و مستندات مورد نیاز اعم از شناسنامه و کارت ملی، عقدنامه و لیست سیاه جهیزیه یا فاکتور خرید جهت اثبات مالکیت لوازم را در اختیار وکیل خود قرار دهید. در این رابطه وکیل استرداد جهیزیه در تهران نسبت به ثبت دادخواست شما در یکی از دفاتر خدمات قضایی اقدام خواهد کرد

بنابراین با دریافت پیامک از قوه قضاییه می‌توانید برای رسیدگی به پرونده تامین خواسته و استرداد جهیزیه به یکی از شعبات دادگاه یا شورای حل اختلاف اعلام شده، مراجعه کنید. از آنجایی که رسیدگی به پرونده‌های قضایی پیچیده بوده و تفهیم مواد قانونی بسیار سخت است بهتر است از توانایی، مهارت و تجربه یک وکیل پایه یک دادگستری در این زمینه استفاده کنید تا در جلسه رسیدگی بتواند از حقوق شما دفاع کند و مالکیت وسایل را به اثبات برساند.

هنگام تنظیم دادخواست استرداد جهیزیه توجه داشته باشید که اگر وسایلی در طول زندگی مشترک مستهلک یا خراب شده باشد، شوهر وظیفه‌ای برای جایگزین کردن آنها با وسایل نو ندارد یا اینکه مبلغ آنها

را بپردازد. بنابراین زن تنها می‌تواند نسبت به وسایلی که در حال حاضر موجود است دادخواست استرداد ارائه دهد.

همچنین وسایلی که توسط بستگان طرفین به عنوان هدیه آورده شده است نیز جزو جهیزیه محسوب نمی‌شود و تنها به عنوان هبه قابلیت استرداد دارند.

جهت تسریع در امور خود حتما از یک وکیل استرداد جهیزیه در تهران کمک بگیرید تا پروسه رسیدگی به دادخواست شما در شورای حل اختلاف یا دادگاه خانواده را براساس مفاد قانونی به طور کامل دنبال کند. اگر در زمینه نحوه استرداد جهیزیه نیاز به دریافت مشاوره تخصصی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل استرداد جهیزیه در تهران

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود