مشاوره-کمیسیون-ماده-۱۰۰-شهرداری-در-شهر-یزد

مشاوره کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در شهر یزد

مشاوره کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در شهر یزد

اگر ساختمان همجوار ساخت و سازش از حد متعارف خارج شود و مزاحمت برای ساختمان همجوارش ایجاد کند چگونه باید اقدام کرد و به کجا باید شکایت کرد؟

باید به شهرداری مراجعه و شکایت و اعتراض خود را به کمیسیون ماده ۱۰۰ مطرح کنید

پدر من و چندین نفر از دوستانشان در سال ۱۳۵۹ اقدام به آباد نمودن زمینی بایر نمودند که همین که بعد از گذشت ۲۷ سال و ساخت اتاق کوچک در آن زمین شهرداری بدون اطلاع قبلی اقدام به تخریب آن نموده . که حتی اثاث ما زیر آوار مانده و برق و تلفن ما را قطع نموده و اعلام کرده که باید اینجا را تخلیه نماییدطرح فضای سبز میخواهد اجرا شود . البته در طی مدت ۲۷ سال پدر من پسر صاحب زمین که پدرش فوت کرده بود را پیدا کرده و با نوشتن قولنامه ای زمین را خریداری و پول آن را پرداخت کرده و با مراجعه به اداره ثبت اقدامبه گرفت سند کرده و کار به مرحله شورای حل اختلاف در اداره ثبت رسیده . حال با وجود پیگیری مکرر جواب درستی به نداده اند .آیا ما میتوانیم شکایت و ادعای خسارت کنیم ؟ این جریان مربوط به تاریخ ۲۹ / ۲ / ۸۶ می باشد .

بله شهرداری حق تخریب با وصفی که توضیح داده اید را نداشته است .

قطعه زمینی داشتم که برای گرفتن پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کردم که بعد از طی مراحل اداری مشخص شد زمین حریم دکل‌های برق فشار قوی میباشد وقتی به شرکت برق منطقه‌ای تهران مراجعه کردم به بنده گفتند باید جهت خسارت زمین به دادگاه مراجعه کنید. چه اقدامی باید انجام دهم؟

با تقدیم دادخواست مطالبه قیمت زمین به طرفیت فروشنده میتوانید به دادگاه مراجعه نمایید

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه متخصص وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

دیدگاه(۲)

 1. آواتار امیر احدی
  • امیر احدی

  • 4 سال قبل

  با عرض سلام و خسته نباشید. وقتتون بخیر. آقای وکیل شرمنده مزاحمتون شدم. پدر من در شهرستان برخوار باغی دارند که الان ۶ ساله که اون ساختند. الان از طرف دادگاه براشون ابلاغیه آمده که باید ۷ میلیون جزای نقدی بدهند و علاوه بر جزای نقدی باید تخریب هم انجام بدن. اما واسه ما اعتراضی که وجود داره اینه که خیلی باغ های دیگه اطراف ما وجود داره درصورتی که هیچ یک از باغ های اطراف براشون ابلاغیه نیومده. فقط واسه ما اومده و همسایه بغلمون. آیا به نظر شما ما باید اعراض رو ابلاغیه بذاریم؟ باید چیکار کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. آواتار mariya rezaee
   • mariya rezaee

   • 4 سال قبل

   اینکه برای بقیه نیامده دلیل بر رد حکم نمی باشد ولکن درهرصورت شما حتما به حکم اعتراض کنید. در این خصوص بررسی پرونده توسط وکیل متخصص کمک شایان توجهی می تواند باشد. چرا که قبل از هر چیزی باید پرونده و دلیل صدور حکم و شرایطی که در آن این حکم صادر شده است، را بررسی نمود. برای پاسخ به سوال شما باید سایر مسائل بررسی گردد از جمله اینکه علت تخریب بیان نشده است. اگر علت تخریب قرارگیری در حریم جاده باشد می بایست حریم جاده بررسی گردد و اگر تخریب به این علت بوده که از منتبع طبیعی می باشد راه دفاع از خود را دارد. لطفا مدارک مالکیت زمین و ابلاغیه ها و … را نزد وکیل متخصص برده تا با بررسی دقیق علت صدور حکم تخریب و راه مقابله با آن را خدمتتان عرض نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.