وکیل هستم
وکیل میخواهم
معرفی موکل به دفتر کار شما بر مبنا تخصصتان
معرفی وکیل متخصص در شهرتان و مشاوره تلفنی
تماس فوری با وکیل متخصص
ثبت نام و معرفی پرونده
وکیل نوین سامانه ارتباطی وکیل و مردم

جرم مزاحمت تلفنی در سال جدید

مزاحمت تلفنی به این معنا که شخصی با استفاده از وسایل مخابراتی برای شخص دیگری مزاحمت ایجاد کند.

بر طبق مواد 641 قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات و بر طبق ماده واحده تبصره 2 ماده 14 قانون تاسیس شرکت مخابرات جرم انگاری شده و غیر قابل مجازات است.

چنانچه نیاز به وکیل متخصص در شهرتان میباشید و یا مشاوره تلفنی میخواهید فرم زیر را پر کنید اطلاعات وکیل متخصص به شما نمایش و پیامک میگردد .

-آیا جرم مزاحمت تلفنی قابل گذشت است یا خیر؟

مطابق با قانون مجازات اسلامی مصوب 92 جرم قابل گذشت باید در قانون تصریح شود و الا غیر قابل گذشت است و جرم مزاحمت تلفنی هم به دلیل سکوت قانون غیر قابل گذشت محسوب شده و مطابق ماده 19 قانون مجازات اسلامی حبس و جزا نقدی درجه هفت را شامل میشود.

انواع مزاحمت های تلفنی :جرم مزاحمت تلفنی در سال جدید

1-سوت زدن -فوت کردن-سکوت.

2- فحاشی و گفتن حرف های رکیک.

3- گفتن اخبار دروغ و همچنین خبرهای هولناک که باعث شوک آنی شده و ممکن است پیامدهای ناراحت کننده برای اعضاء اون خانواده به وجود آید.(جرم مزاحمت تلفنی در سال جدید).

پیگیری شکایت مزاحمت تلفنی:

امکان پیگیری از سوی شرکت مخابرات و هم چنین رفتن به دادسرا و تنظیم شکایت کیفری قابل رسیدگی است .

برطبق ماده 641 قانون مجازات اسلامی:

هرگاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر برایر اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

هرکس وسیله مخابراتی در اختیار خود را وسیله مزاحمت دیگری قرار دهد یا با عمد سوءنیت ارتباط دیگری را مختل کند برای اولین بار پس از کشف ارتباط تلفنی او به مدت یک هفته همراه با اخطار کتی  قطع و تجدید ارتباط مستلزم پرداخت هزینه های مربوط خواهد بود .

در صورت تکرار ارتباط تلفنی او به مدت سه ماه همراه با اخطار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم پرداخت هزینه های مربوط و تقاضای مشترک خواهد بود و برای سوم شرکت مشترک را پس از تسویه حساب مشترک خواهد کرد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ثبت نام وکلا و کسب درآمد 

با ثبت نام در سامانه  وکیل نوین روزانه موکلینی که نیاز به وکیل داشته و از سامانه درخواست وکیل مینمایند به دفتر وکالت  شما ارجاع میگردند .

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.