معرفی بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر

امروزه بسیاری از پرونده هایی که در دادگاه ها وجود دارد برای طلاق می باشد که در شهر اسلامشهر هم تعداد این پرونده ها زیاد است. برای انتخاب و معرفی بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر باید به خوبی ویژگی های وکیل را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین وکیل را انتخاب کنید. اینکه شما وکیل خوبی برای پیگیری پرونده خود بگیرید بسیار اهمیت دارد، چرا که از این طریق می توانید پرونده خود را در کمترین زمان برای رسیدگی به دادگاه برده و نتیجه رضایت بخشی را هم از آن دریافت کنید. بسیاری از افرادی که برای پرونده طلاق خود وکیل می گیرند زودتر می توانند به نتیجه مورد نظرشان برسند.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در اسلامشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

شما می توانید برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر از طریق سامانه اقدام نمایید. این سامانه قادر است که بهترین وکیل را به شما معرفی کند و شرایط پیگیری پرونده را هم برایتان توضیح دهد. در واقع شما هر پرسشی داشته باشید می توانید از کارشناسان موسسه بپرسید تا راهنمایی شوید. با پر کردن فرمی که کارشناسان در سایت گذاشته اند اطلاعات بیشتری در مورد پرونده شما به دست می آورند و به همین دلیل می توانند بهترین وکیل طلاق را به شما معرفی کنند. تنها دقت داشته باشید که فرم قرار داده شده در سایت را باید با دقت مطالعه کنید و آن را به درستی پر نمایید.

روش های انتخاب بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر :

شما با به کارگیری برخی از روش ها و راه های مهم می توانید بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر را برای پرونده خود انتخاب کنید. تنها باید دقت داشته باشید که این روش ها را از نظر قانونی به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب نمایید. برخی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که شما زمان انتخاب بهترین وکیل طلاق باید در نظر داشته باشید عبارت است از :

  1. مجرب و ماهر بودن وکیل :

اینکه وکیل خانواده انتخابی شما تجربه و تخصص داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. تجربه وکیل باید در مورد پرونده هایی که مربوط به خانواده است باشد تا بتوانید پرونده های پیگیری طلاق را به خوبی بررسی کند. در واقع شما باید بدانید که برای پرونده های طلاق تنها باید وکیلانی را که در زمینه پرونده های خانوادگی فعالیت می کنند را انتخاب نمایید. اینکه شما بتوانید به وکیل خود برای پیگیری پرونده اعتماد داشته باشید به تخصص او بستگی دارد که قادر باشد کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

  1. پرس و جو در مورد وکیل :

در صورتی که شما اطلاعات زیادی در مورد بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر ندارید می توانید از افرادی که اطلاعات بیشتری دارند پرس و جو نمایید.سامانه وکیل های زیادی را برای پرونده های متنوع می تواند به شما معرفی نمایند. برای انتخاب بهترین وکیل شما نیاز است که به خوبی ویژگی های تخصص او را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین وکیل را برای پرونده طلاق خود انتخاب نمایید. البته که شما می توانید از دوستان و نزدیکانی که در زمینه پرونده های طلاق اطلاعات بیشتری دارند آگاهی لازم را در مورد بهترین وکیل طلاق به دست آورید.

  1. تحصیلات وکیل :

اینک وکالت به صورت حرفه ای انجام شود بستگی به دانش وکیل دارد. شما باید به خوبی بدانید هر یک از وکیلانی که در حوزه های متنوع فعالیت می کنند باید در مورد آن حوزه اطلاعات زیادی داشته باشند. به دلیل زیاد بودن تعداد پرونده های طلاق در دادگاه انقلاب شما باید به خوبی بدانید که وکیل نیاز است اطلاعات زیادی در مورد تبصره ها و قوانین زیاد طلاق داشته باشد. شما باید به خوبی تحصیلات و تخصص وکیل خود را بررسی کنید تا بتوانید بهترین وکیل را برای پیگیری پرونده تان انتخاب نمایید. بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر بدون شک تحصیلات عالیه مربوط به پیگیری پرونده های طلاق را گذرانده است و همچنین اطلاعات زیادی در مورد تبصره ها و قوانین پرونده های طلاق دارد.

  1. مبارز بودن وکیل :

وکیل طلاق که تمامی ویژگی های لازم را داشته باشد باید مسئولیت پذیری را هم به ویژگی های خود اضافه کند. اینکه وکیل تمام تلاش خود را برای پیگیری پرونده موکل خود انجام دهد اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید به خوبی بدانید که وکیل نیاز است برای پیگیری و دفاع از پرونده اعتماد به نفس زیادی داشته باشد. در صورتی که وکیل به خوبی اعتماد به نفس داشته باشد می تواند در دادگاه به بهترین شکل ممکن از پرونده شما دفاع کند. روحیه مبارزه طلبی که وکیل دارد به او کمک می کند تا بتواند به بهترین نحو ممکن از پرونده دفاع نماید. شما باید به خوبی توانایی های وکیل را برای مبارزه کردن از پرونده بررسی نمایید تا وکیل را انتخاب کنید.

  1. هزینه درخواستی وکیل برای پیگیری پرونده :

از دیگر ویژگی هایی که بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر دارد ای است که هزینه به صرفه ای را از شما دریافت می کند. شما باید به خوبی در مورد هزینه های مربوط به مشورت و پیگیری پرونده را که توسط وکیل دریافت می شود را متوجه شوید تا بدانید از پس هزینه ها بر می آیید. دقت داشته باشید که زمان انتخاب وکیل باید به خوبی هزینه های درخواستی وکیل را مورد بررسی قرار دهید. پیگیری پرونده بسته به دشواری که دارد هزینه متفاوتی را شامل می شود. وکیل به خوبی پرونده شما را مورد بررسی قرار می دهد و سپس هزینه ای را که باید پرداخت نمایید را به شما اعلام می کند. دقت داشته باشید که شما باید بودجه خود را بررسی کنید و سپس وکیل را انتخاب نمایید.

  1. معتمد بودن وکیل :

از دیگر ویژگی هایی که بهترین وکیل طلاق در اسلامشهر دارد این است که معتمد باشد. پرونده های طلاق به دلیل حساسیت زیادی که دارند دارای گفته های بسیار موکل می باشند. موکل باید به خوبی بتواند به وکیل اعتماد کند و هر یک از مواردی که مربوط به پرونده می باشد را به وکیل اعلام نماید. دقت داشته باشید که زمان انتخاب وکیل باید به خوبی رازداری او را بررسی کنید و سپس گفته های مربوط به پرونده را به او اعلام نمایید.

1-طلاق از طرف مرد چه شرایطی دارد :

 علی القاعده طلاق دادن حق زوج است و زوجه در این موضوع نقشی ندارد و قانون مدنی  مطابق ماده 1133 این حق را به صورت کلی به زوج میدهد و میفرماید که زوج هر زمان میتواند با رعایت شرایط مقرر میتواند به  محکمه رجوع کرده و  دادخواست طلاق کند در قدیم قبل از تصویب قانون حمایت خانواده به این صورت نبود و زوج میتوانست به دفتر ازدواج و طلاق مراجعه کرده و با پرداخت حق و حقوقات قانونی زوجه، او را طلاق دهد اما اکنون زوج باید به محکمه درخواست طلاق دهد و پس از تشریفات رسیدگی در دادگاه  مراجعه به داوری و سازش در این مرحله اگر موثر نباشد زوج میتواند از دادگاه گواهی عدم سازش بگیرد  و پس از پرداخت کلیه حق و حقوقات قانونی زن، طلاق دهد.

– شرایط ارجاع به داوری:

در ماده 27 قانون حمایت خانواده سال 91 مورد ارجاع به داوری آورده شده و مطابق این ماده در همه موارد طلاق چه از طرف زن و چه از طرف مرد غیر از طلاق توافقی باید قبل از رای دادگاه موضوع به داوری مراجعه شود و داوران یک نفر ازخانواده زوج و یک نفر از  خانواده زوجه که متاهل هستند تعیین میشوند و نقش داوران ایجاد صلح و سازش بین زوجین است و در صورتی که اقدامات سازش آمیز داوران اثر بخش نباشد محکمه به گواهی عدم سازش اقدام میکند.

-پرداخت تمام حقوق مالی زن:

در وقت طلاق دادن زوج باید نسبت به حقوق مالی زن از جمله مهریه ،نققه زن ،شیربها،تنصیف اموال ،ایام نحله ،اجرت المثل ، در مورد تنصیف اموال یک شرط ضمن عقدی در زمان نکاح وجود دارد اگر مرد زن خود را طلاق دهد و زن سوء رفتاری در زندگی مشترک نداشته باشد مرد باید نصف ثروت خود را که در زمان زندگی مشترک با زوجه  تحصیل کرده را به زوجه بدهد و همین طور ایام نحله وجهی است که زنی که طلاق داده میشود بدون اینکه سوء رفتار در زنگی داشته باشد بر حسب تعداد سنوات زندگی مشترک مستحق نصف عواید و در آمد های در طول زندگی مشترک است که بایستی به زن پرداخت شود.

نفقه شامل البسه و خوراک و مسکن و کلیه هزینه های عرفی زن است که بر عهده مرد است حتی اگر مرد فقیر باشد وزن مال داشته باشد که بایستی پرداخت شود و جزء طلب ممتاز   به حساب می آید و مرد موظف است نفقه معوقه و نفقه جاری را به زن پرداخت کند و اگر بچه داشته باشد باید نفقه فرزند خود را تا رسیدن به بلوغ بر عهده بگیرد.

مهریه زن باید به طور کامل پرداخت شود به این معنا که مرد اگر مهریه را در زمان عقد عند المطالبه قرار داده است باید از عهده آن بر آید  و مالی را معرفی کند و اگر مالی ندارد بار اثبات عدم استطاعت در پرداخت دفعی مهریه بر عهده اوست برخلاف عند الستطاعه که بار اثبات توانایی پرداخت مهریه به صورت دفعی از طرف مرد با زن است و در هر صورت دادگاه اگر تشخیص دهد که مرد مالی ندارد قرار تقسیط مهریه و کلیه حقوق مالی زن را صادر میکند و سپس گواهی عدم سازش را به مرد میدهد.

نکته دیگر اینکه طلاق از طرف مرد طلاق رجعی است و مرد میتواند در زمان عده زن که مدت آن سه ماه است به زن خود رجوع کند و برگردد.

2-طلاق از طرف زن چه شرایطی دارد؟

برخلاف مرد زن نمیتواند بدون دلیل موجه و عذر قانونی از مرد طلاق بگیرد میتواند از دادگاه درخواست مطالبه مهریه و نفقه کند اما بدون دلیل موجه یا داشتن وکالت نامه نمیتواند در خواست طلاق دهد

طلاق از طرف زن جزء طلاق بائن به حساب می آید و در مدتی که زن عده طلاق نگه میدارد مرد نمیتواند به زن رجوع کند.

1-طلاق ناشی از عسر و حرج و غیر قابل تحمل نبودن زندگی مشترک

2-داشتن وکالت طلاق زن که از طرف مرد به زن داده میشود

3-مفقود اثر شدن شوهر

شروط دوازده گانه عقدنامه

همچنین اگر  زوجه شروط دوازده گانه زیر را که در عقدنامه ذکر شده اند را امضاء کرده باشد در صورت  بودن  شرایط زوجه می‌تواند تقاضای طلاق نماید.

عسر و حرج زن به معنای غیر قابل تحمل بودن زندگی برای زن است که به تشخیص محکمه  عذر موجه برای طلاق به حساب می آید موارد به شرح ذیل است:

1-عدم پرداخت نفقه به صورت متوالی به مدت 6 ماه و به صورت متناوب 9 ماه در مدت یک سال بدون عذر موجه.

2-ترک زندگی زناشویی توسط شوهر بدون عذر موجه.

3-اعتیاد شوهر به مواد مخدر و مواد الکلی.

توضیح :اعتیادی که منجر به بیکاری مرد، و وارد نمودن ضرر به سلامت جسمی و روحی زن و فرزند گردد.

4-محکومیت شوهر به حبس بالای پنج سال.

5- ضرب و شتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج که عرفاً با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد.

6-ابتلاء زوج به بیماریهای صعب العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه صعب العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل نماید.

7-عدم رعایت شغل متناسب با حیثیت خانوادگى زوجه

8-ازدواج دوم بدون رضایت همسر اول

و هر عاملی دیگر که زن بتواند اثبات کند که در شرایط سخت زندگی قرار گرفته و دادگاه موجه تشخیص دهد و زن را در شرایط عسر و حرج قرار دهد.

3-طلاق توافقی چه شرایطی دارد؟ 

طلاقی است که که زن و شوهرنسبت به یکدیگر حس تنفر دارند و بر سر تمام مسائل مالی مثل مهریه،  نفقه ،حضانت با  همدیگه توافق میکنند که  زوجه  نمام یا جزئی از مهریه را به زوج  هبه کند و در ازای آن زوج به او وکالت در طلاق بدهد که در قانون به طلاق خلع و مبارات است.

بعد از صدور حکم طلاق توافقی که گواهی عدم امکان سازش نام دارد زوجین 3 ماه فرصت دارند که برای ثبت طلاق به دفتر خانه مراجعه کنند. تا قبل از صدور رای دادگاه هر کدام از زوجین پشیمان گردد رای مذکور صادر نمی شود ولی بعد از صدور حکم طلاق توافقی اگر مرد (شوهر) پشیمان گردد  ثبت طلاق توافقی بدون حضور او یا وکیل طلاق توافقی در دفترخانه طلاق امکان پذیر نیست مگه این که زن وکالت در طلاق دادن رو داشته باشد.

انواع طلاق:

1-طلاق رجعی:

 اساسا به دلیل اینکه طلاق حق زوج است و زن نقشی در آن ندارد طلاق رجعی است به این معنی که زن پس از طلاق به مدت سه ماه عده  دارد و در این مدت حق ازدواج ندارد و زوج در طلاق رجعی میتواند در این سه ماه رجوع کند بدون اینکه دوباره  عقد خوانده شود و در این مدت زن باید در  مکان زندگی زوج سکونت کند و تمکین کند و نفقه زوجه در این دوران بر عهده زوج است و در این دوران هریک از  زن و شوهر که فوت کند دیگری از او ارث میبرد.و زن در طلاق رجعی تا مدت سه ماهه در حکم زوجه محسوب میشود و به عبارتی رابطه برقرار کردن این زن با مرد دیگر زنا زن شوهر دار به  محسوب میشود تا مدت سه ماهه به پایان رسد

2-طلاق بائن:

در طلاق بائن بر عکس طلاق رجعی که مرد در مدت عده حق رجوع دارد در این نوع طلاق مرد در زمان عده زن حق رجوع ندارد و رابطه زن و شوهری به طور کامل قطع میشود و زن در مدت سه ماهه عده مستحق نفقه نیست مگر آنکه باردار باشد و تا وضع حمل نفقه او بر عهده مرد است در طلاق بائن زن و مرد در مدت عده از یکدیگر ارث نمیبرند موارد طلاق بائن به شرح زیر است :

1-طلاق زن غیر مدخوله یعنی زنی که در زمان رابطه زوجیت خود به هیچ عنوان نزدیکی جنسی نکرده باشد و یا باکره باشد.

2-طلاق زن یائسه یعنی زنی که دیگر دوران  عادت ماهانه اش اش به پایان برسد و دیگر  نتواند بچه دار شود

3-طلاق خلع و مبارات یا همان طلاق توافقی که مرد در ازای هبه کردن تمام یا بخشی مهر المسمی زن خود را طلاق میدهد

4- سومین طلاق که پس از سه  ازدواج  پی در پی به عمل آید ، اعم از اینکه ازدواج جدید در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.

5-طلاق از طرف زوجه که به دلیل عسر و حرج و غیر قابل تحمل بودن زندگی مشترک برای زوجه مطابق به ماده 1130 قانون مدنی.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در اسلامشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود