بهترین وکیل سرقت در تبریز

 وکیل سرقت در تبریز

 سرقت جرمی علیه اموال دیگران است و در دادسرا ها و دادگاه های در شهر تبریز پرونده های زیادی هست که در حال رسیدگی است.سرقت جرم قابل توجیهی نیست ولی بهتر است که در اینجا نقدی هم بر عملکرد دولت داشته باشیم و شرایط بد اقتصادی کشور مثل بیکاری، تورم، گرانی، کالا، قشر کم درآمد جامعه را تحت فشار قرار میدهد. بهترین وکیل سرقت در تبریز

اقشاری که شاید تاکنون سالم زندگی میکرده اما این شرایط فشار او  را در این راه قرار داده است و باید به این موضوع هم از نظر جامعه شناسی و هم در دادرسی مد نظر قرار داد اما کسانی که بر طبق عادت و هدر دادن استعداد خود و از روی طمع و حرص و آزمندی دست به اقدامات علیه اموال مردم و گاها با به خطر انداختن جان مردم دست میزنند برای جلوگیری از گسترش و پیشگیری از چنین اعمالی قانون گذار کشور برای جرم سرقت مجازات تعیین کرده است. 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سرقت در تبریز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

سرقت چگونه شکل میگیرد؟

برای اینکه جرم دزدی تحقق یابد ،باید دو رکن اصلی آن وجود داشته باشد تا بشود  شخص را  سارق  اطلاق کرد این دو رکن به شرح زیر  میباشد:

1-عنصر مادی:به معنای فعل یا کنش مادی کار است که در سرقت ربایش مال مربوط به دیگری است و این مال دیگری که بدون رضایت صاحبش از تصرفش خارج شده که حالا چه به صورت مخفبانه و چه به صورت زور و عدوان و تجاوز باید به تصرف شخص سارق برسد و نتیجه دهد.

2-عنصر روانی:به معنی قصد و ذهنیت مجرمانه که شامل سوء نیت عام (به معنای آگاهی و علم در موضوع داشتن از عمل و تعمد در فعل ربایش) و سوء نیت خاص(که به معنای قصد محروم کردن دائمی مالک از مال توسط دزد)است به عبارت دیگر اگر شخص با این نیت که مال دیگری را میدزدد اما مال در حقیقت مال خودش باشد عمل دزدی انجام نگرفته و به عبارت دیگر قصد و نیت مجرمانه به تنهایی برای وقوع جرم کافی نمیباشد.

انواع سرقت:

سرقت حدی :سرقت حدی سرقت شرعی است که طریق مجازات آن در شرع مشخص شده این سرقت مشروط به انجام مراحل 14 گانه در ماده 268 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 است که طریق مجازات آن در مرتبه اول قطع چهار انگشت دست با باقی ماندن شست،در مرتبه دوم قطع پای راست تا اول برآمدگی در مرتبه سوم حبس ابد و در مرتبه چهارم اعدام است اگر سارق فاقد عضو متعلق به قطع باشد تعزیر میشود.

سرقت تعزیری:سرقتی است که قانون گذار انواع آن را دسته بندی کرده و به تناسب خطرناک بودن آن مجازات آن را تشدید کرده مجازات جرم تعزیری اعدام،حبس،شلاق،جزا نقدی است و برخی از سرقت های تعزیری مثل جیب بری ،راهزنی ،سرقت مقرون به آزار ،سرقت مسلحانه،سرقت آثار باستانی،سرقت در محل تصادفات و حوادث در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است.

بهترین وکیل سرقت در تبریز و ویژگی های وکیل  :

سرقت یکی از جرم های بزرگی می باشد که انواع مختلف دارد. هر یک از انواع آنها مجازات متنوعی دارند که دادگاه برای هر فردی متخلف آن مجازات را در نظر می گیرد. هر یک از انواع پرونده های سرقت مجازات مشخص شده ای دارند که اگر وکیل توانایی زیادی داشته باشد می تواند آن جرم ها را کاهش داده و مجازات آنها را هم کمتر نماید.

شما زمانی که درخواست معرفی بهترین وکیل سرقت در تبریز را دارید باید به خوبی ویژگی های وکیل را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب کنید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که بهترین وکیل سرقت در تبریز باید داشته باشد و ما هم زمان انتخاب وکیل باید به آن توجه داشته باشید عبارت است از :

1.اشنا بودن با انواع جرم های دزدی :

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین وکیل سرقت در تبریز باید داشته باشد این است که در مورد انواع جرم های دزدی و مجازات آنها آگاهی کافی به دست آورد. اینکه شما با خیال آسوده هر یک از پرونده های مربوط به دزدی را به دست وکیلان بسپارید اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید.

برخی از پرونده های دزدی و سرقت دارای مجازات سنگینی می باشد که وکیل به محض مطالعه پرونده باید به خوبی با قوانین و تبصره های مربوط به آن جرم آشنایی داشته باشد. شما تنها باید یکی از وکیلانی را که تخصص و تجربه زیادی دارد را برای پرونده های دزدی خود انتخاب کنید چرا که آنها به خوبی مجازات هر جرم را می شناسند و می توانند آن را کاهش دهند.

2.وکیل سرقت در تبریز در زمینه پیگیری پرونده های دزدی :

یکی از دیگر ویژگی هایی که شما زمان درخواست معرفی بهترین وکیل سرقت در تبریز باید از سامانه وکیل نوین در نظر  داشته باشید تخصص وکیل است. اینکه وکیل تخصص لازم جهت پیگیری پرونده های دزدی را داشته باشد بسیار مهم است.

شما باید به خوبی بدانید تنها آن دسته از وکیلانی که تخصص در زمینه پیگیری پرونده های دزدی دارند می توانند این پرونده ها را به خوبی پیگیری کنند. شما نباید پرونده دزدی را به دست وکیلانی که حوزه فعالیتی شان طلاق است بسپارید. آنها به خوبی نمی توانند پرونده شما را دنبال کنند و مجازات پرونده شما هم در این صورت کاهش پیدا نمی کند.

3.تجربه و تعداد پرونده هایی که وکیل سرقت در تبریز پیگیری کرده است :

از دیگر ویژگی هایی که بهترین و حرفه ای ترین وکیل سرقت دارد این است که تجربه او برای پیگیری کردن پرونده های دزدی زیاد شده و می تواند تمامی پرونده ها را به بهترین شکل ممکن پیگیری نماید.

تجربه و تخصص وکیل را شما زمان انتخاب کردن وکیل باید به خوبی در نظر داشته باشید و به آن دقت کنید. هر یک از انواع پرونده هایی را که وکیل پیگیری می کند از نظر قانونی مورد بررسی قرار می دهد و بهترین تبصره ها را برای پیگیری پرونده های دزدی به کار می گیرد. شما باید به خوبی تجربه و پروانه فعالیت وکیل دزدی را بررسی کنید و سپس او را برای پیگیری پرونده سرقت مورد نظر خود انتخاب نمایید.

4.تجربه داشتن وکیل سرقت در تبریز:

هر یک از پرونده های دزدی پر از حرف ها و رازهایی می باشد که موکل باید به وکیل خود آنها را بگوید. اما امانت داری وکیل یکی از مهمترین مسائلی است که موکل زمان انتخاب کردن وکیل به آن دقت می کند و سپس رازهای پرونده خودش را به او بیان می نماید.

بنابراین شما زمانی که درخواست معرفی بهترین وکیل سرقت در تبریز را دارید باید به خوبی امانت داری او را هم مورد بررسی قرار دهید و سپس وکیل را برای پرونده خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که زمان انتخاب کردن وکیل مورد نظر خود باید بدانید وکیل آن دسته از رازها و نکاتی که مربوط به پرونده های دیگر می باشد را برای شما بازگو می کند و یا نمی کند.

5.اگاهی در مورد تبصره ها و قوانین مربوط به پرونده های دزدی :

از دیگر ویژگی هایی که شما زمان درخواست معرفی بهترین وکیل سرقت در تبریز باید به آنها دقت داشته باشید این است که وکیل مورد نظر شما در مورد هر یک از قوانین و تبصره های مربوط به پرونده دزدی اطلاعات لازم را داشته باشد. شما می توانید هر یک از پرونده ها را از هر نظر بررسی کنید تا بدانید ان پرونده ها با چه قانونی و تبصره ای کنترل می شوند. در صورتی که وکیل در این زمینه سریعا شما را راهنمایی کند باید بدانید تخصص لازم را دارد.

طریق شکایت از جرم سرقت:

برای شکایت از جرم سرقت باید مامور کلانتری را از قضیه با خبر کرد که در محل حضور یابند و تمام اقدامات لازم جهت کشف و تعقیب مجرمین در صورت مشهود بودن جرم به عمل آورند و در صورتی که مشهود نباشد گزارشی از وضعیت به عمل آمده با ذکر تاریخ و مکان اظهارات زیان دیده و اهل محل و وضعیت به عمل آمده توسط سارق را و شناسایی او ثبت کند

و متعاقبا زیان دیده را رهنمود به شکایت کند و در دادسرا زیان دیده شکوائیه خود را با درج هویت سارق و اقامتگاه و با جمع آوری دلایل مفید به اثبات تقدیم میکند و در صورتی که دلایل قوی باشد دادسرا تشکیل جلسه میدهد و وقتی را  از طریق ابلاغیه به دو طرف اعلام میکند که در دادسرا حاضر شوند و در دادسرا موضوع اتهام به سارق تفهیم میشود

که آیا اتهام انتسابی را قبول دارد یا خیر و در صورت موجه بودن جرم با اخذ تامین از شخص سارق به تناسب جرم او ،به قرار جلب دادرسی مبادرت میکند و اگر دلایل جرم موجه نباشد قرار منع تعقیب صادر میشود و یا اگر متهم فوت شده یا مجنون گشته یا شامل مرور زمان باشد قرار موقوفی تعقیب را صادر میکند و این قرار دادسرا  ظرف ده روز قابل اعتراض در دادگاه صالح رسیدگی به جرم است.

با حق و الوکاله مناسب و شرایط اقساطی با بهترین وکیل سرقت در تبریز مشاوره شوید

جلسه مشاوره با وکیل سرقت در تبریز

وکیل سرقت در تبریز به افراد کمک می کند تا در جلسات مشاوره ای حقوقی به طور کامل اطلاعات لازم را مورد جرم سرقت بدست آورند. داشتن اطلاعات کافی برای اقدام با طرح شکایت بر علیه شخصی دیگر بسیار عمل مهمی است و نیاز است تا حتما از جوانب حقوقی آن اطلاع داشته باشید، چرا که ممکن است تمام عناصر لازم در مورد جرم سرقت وجود نداشته باشد و فردی که شما به او اتهام می زنید، در واقع مجرم نباشد و در نهایت خود شما مرتکب جرم افترا شده اید و شخص می تواند از شما شکایت کند.

در جلسه مشاوره با وکیل سرقت در تبریز شما متوجه تمام جوانب حقوقی و جزئیات مربوط به جرم سرقت خواهید شد. در حالت کلی عناصر جرم سرقت را می تواند به موارد زیر تقسیم کرد و در صورت نبود هر یک از این عناصر نمی توان جرم سرقت را به کسی نسبت داد:

1.عنصر قانونی :همانطور که از اسم این عنصر مشخص است باید عمل مرتکب با تمام تعاریف مربوط به سرقت در مفد قانون مجازات اسلامی تطابق داشته باشد تا بتوانیم عمل ارتکابی را سرقت بنامیم . بنابراین اگر یکی از موارد گفته شده در قانون وجود نداشته باشد،فرد متهم به سرقت نخواهد شد. برای مثال در قانون گفته شده است .وکیل سرقت در تبریز

2.عنصر مادی:عنصر مادی همان عمل دزدی است . یعنی باید حتما عملی از جناب فرد متهم صورت گرفته باشد تا بتوانیم عمل مربوطه را سرقت بمانیم . حال باشدبه این نکته نیز توجه داشت که این عمل شامل مواردی همچون : جابه جا کردن و برداشتن ، پنهان کردن و….است . تمام این اعمال باید بدون رضایت مالک مال انجام شود،حال به صورت علنی و یا مخفیانه.

3.عنصر معنوی :شخصی که مرتکب جرم سرقت می شود باید از آنکه قصد انجام آن را داشته باشد حتما تصمیم قبلی داشته باشد و برای آن برنامه ریزی کرده باشد و قصدش دزدیدن مال باشد. در حالت کلی در رابطه با موضوع عنصر معنوی،متهم به جرم سرقت باید از قبل تصمیم دزدیدن مال را داشته باشد و از طرفی دیگر به این موضوع اشراف داشته باشد که مالی در حال برداشتن آن می باشد، متعلق به فرد دیگری است و مالک اصلی اش شخص دیگری است.

یکی دیگر از مواردی که شما بهتر است حتما از آن اطلاع داشته باشید آن است که براساس قانون مجازات کشور ما،مالی که دزدیده می شود باید یک سری ویژگی داشته باشد تا بتوان به آن عنوان سرقت اطلاق کرد این ویژگی ها عبارتنداز:

مالی که دزدیده شده باید از مالکیت صاحبش خارج شده و به تصرف شخص سارق درآید.

مالی که دزدیده می شود حتما باید شی بوده و قابلیت جابه جایی و انتقال داشته باشد.

این مال باید در زمان سرقت متعلق به شخص دیگری باشد.

انواع سرقت و مجازات های مربوط به آنها در قانون

وکیل سرقت در تبریز می تواند به شما کمک کند تا نوع جرم سرقت را در محاکم قانونی به اثبات برسانید تا مجازات مربوط به آن نعیین شود. مسلما اکنون ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که مگر جرکم سرقت دارای انواع مختلفی است؟در پاسخ به این سوال باید گفت که در قانون مجازات اسلامی جرم سرقت براساس نوع و میزان مجازات آن در سرقت بندی زیر جای می گیرد.

1.سرقت حدی:سرقت در صورتی که دارای تمام شرایط زیر باشد موجب حد است:

الف:شیء مسروق شرعا مالیت داشته باشد

ب:مال مسروق در حرز باشد

پ:سارق هتک حرز کند

ت:سارق مال را از حرز خارج کند.

ث:هتک حرز و سرقت مخفیانه باشد.

ج:سارق پدر یا جد پدری صاحب مال نباشد

مجازات سرقت حدی به طور کامل در قانون مجازات مشخص شده است:

برای بار اول:اگر سارق برای بار اول مرتکب جرم سرقت حدی شود مجازات اوقطع چهار انگشت دست راست راست سارق از انتهای آن است. قطع انگشتان به گونه ای است که انگشت شست و کف دست باقی بماند.

در مرتبه دوم ارتکاب سرقت حدی قطع پای چپ از پایین برآمدگی است به نحوی که نصف قدم و مقداری از کحل مسح باقی بماند.

مجازات سرقت حدی برای مرتبه سوم ، حبس ابد است.

نکته:حرز عبارت از مکان مناسبی است که مال عرفا در آن از دستبرد محفوظ می ماند

2.سرقت تعزیری : سرقت در صورت فقدان هر یک از شرایط موجب حد ، حسب مورد مشمول یکی از سرقتهای تعزیری است.

 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل سرقت در تبریز

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود