اداره کار

وکیل خوب اداره کار در مشهد

نیروی کار 

نیروی کار به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های جوامع به سبب سهم و نقشی که در فرایند توسعه دارند می بایست در برابرحوادث و رویدادهای که منجر به قطع و کاهش درامد انان میشود مورد حمایت قرار گیرند

وظایف مدیران منابع انسانی 

نیروی کار جز منابع انسانی است که باید مورد توجه وحمایت قرار گیرند بخاطر این منابع انسانی مدیران یکسری وظایفی در قبال انها دارند که این وظایف شامل :

1- استخدام    2 -جذب استعداد    3- استخدام منابع   4-اموزش منابع   5-پیشرفت حرفه ای   6- ارزیابی   7- حفظ فرهنگ محیط کار    8 -حل اختلاف    9 -ارتباط با کارمندان    10 -پاداش ها و تشویق ها     11 -دانش حقوقی     12 -سازمان دهی

مدیریت منابع انسانی

مدیریت این منابع سازمانی  یکی دیگر از کارهای مهم دیگراست که هر مدیری باید ان را به خوبی اجرا کند که این عوامل شامل نظارت بر حضور و غیاب کارمندان و میزان دستمزد انها یک مدیر خوب انسانی باید هر زمان که ضرورت ایجاد میکند تمام اطلاعات مربوط به منابع انسانی را دراختیار انها قرار دهد. و یکی دیگر از کارهای مدیریت خوب منابع انسانی محاسبه دقیق حقوق ها و پرداخت به موقعه ان است و هم چنین در زمان اخراج و یا خروج کارمند به هر دلیلی بایدبه تسویه حساب های لازم دقت داشته باشد

در مواردی که با شکایت کارفرما کارگر بازداشت شده و برابر تصمیم مراجع صالحه با قید ضمانت آزاد میگردد و کارفرما وی را موقتا به کار اعاده نماید، آیا بازهم تکلیفی به پرداخت حقوق مقرر در تبصره ماده ۱۸ خواهد داشت؟

نطر به اینکه هدف قانونگذار رسیدگی به مشکل معیشتی خانواده کارگر بوده است و بر اساس رویه های موجود  چنانچه کارگر بر اساس شکایتکارفرما توقیف وسپس با قید ضمانت آزاد گردد، کارفرما میتواند تا تعیین تکلیف نهایی کارگر را به کار اعاده نماید.بدیهی است در غیر اینصورت کارفرما مکلف به پرداخت مبلغ مزبور خواهد بود.(وکیل اداره کار در مشهد)

در موادی که بر اساس رای صادره از مراجع حل اختلاف، کارگر به کار قبلی اعاده میگردد، و کارفرما مکلف میگردد حق السعی ایام تعلیق یعنی از تارخ اخراج تا تاریخ اعاده به کار مجدد را پرداخت نماید، پرداخت کسورات قانونی (حق بیمه و مالیات سهم کارگر ) به عهده کیست و به چه نحو ؟

برابر مقررات مالیاتی و قانون تامین اجتماعی اینگونه کسورات توسط کارفرما از حق السعی کارگر کسر میگردد و در مواردی که حکم مراجع حل اختلاف توسط دایره اجرای احکام دادگستری اجرا میگردد، کسورات قانونی مزبورمربوط به ایام تعلیق به عنوان بدهی کارگر به کارفرما بوده و کارفرما میتواند باستناد بند «الف» ماده ۴۵ قانون و بارعایت ترتیب مقرر در ماده ۴۴ قانون مرقوم، طلب خود را وصول نماید.(وکیل اداره کار در مشهد)

آیا طرفین قرارداد می توانند با توافق مزایایی کمتر از آنچه در قانون کار و مقررات تبعی پیش بینی شده در نظر بگیرند؟

در قرارداد کار رعایت حداقل های پیش بینی شده در قانون کار و مقررات تبعی الزامی است و کارگر و کارفرما حتی با توافق نمی توانند برای امتیازات و مزایای کمتر از قانون موافقت داشته و در قرارداد لحاظ نمایند. هر گونه توافق بر خلاف مقررات آمره قانون کار فاقد اعتبار بوده و در مراجع حل اختلاف نیز مورد پذیرش قرار نمی گیرد  

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و  وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

آدرس : مشهد -بلوار فرامرز عباسی – فرامرز ۳۹- برج کیان‌سنتر ۲- طبقه ۶- واحد ۶۱۰لطفا قبل از مراجعه تماس حاصل فرمایید .

راههای برقراری ارتباط با ما:

تلفن ثابت:05136144644

تلفن همراه:۰۹۱۵۱۰۲۶۸۹۷

درصورت نیاز به وکیل فرم زیر را پر کنید

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]

همین الان به راحتی با تکمیل این فرم وکیل متخصص خود را به رایگان در شهرتان پیدا کنید 

2 comments

 • الیاسی
  الیاسی

  با عرض سلام ، بنده در آزمون فولاد مبارکه اصفهان شرکت کرده و قبول شدم ولی در مرحله طب صنعتی به ناحق به دلیل تست ریه ردم کردند. تا به حال به چندین پزشک متخصص و فوق تخصص ریه مراجعه کرده ام و سلامت کامل ریه من را تایید کردند و حتی تاییدیه کتبی به من اریه داده اند که به همراه نامه های اعتراضی به فولاد ارسال کرده ام ولی متاسفانه توجهی نمی کنند. سوالم این هست که آیا با شکایت در دیوان عالی و حتی گرفتن وکیل میتونم به نتیجه ای برسم یا خیر ؟ ممنون از لطفتتون .

  • mariya rezaee
   mariya rezaee

   با سلام . بله در صورتی که پزشکان متخصص موضوع شما را تایید نموده اند می توانید در دیوان شکایت نموده و تقاضای نقض نظر گروه استخدامی را بنمایید. البته به جهت طولانی تر بودن مدت زمانی که صادر می گردد بهتر است از ابتدا تحت نظر وکیل متخصص اقدام نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.