وکیل-اداره-کار-در-مشهد

وکیل اداره کار در مشهد

نیروی کار 

نیروی کار به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های جوامع به سبب سهم و نقشی که در فرایند توسعه دارند می بایست در برابر حوادث و رویدادهای که منجر به قطع و کاهش درامد آنان می شود مورد حمایت قرار گیرند

وظایف مدیران منابع انسانی 

نیروی کار جز منابع انسانی است که باید مورد توجه و حمایت قرار گیرند بخاطر این منابع انسانی مدیران یکسری وظایفی در قبال انها دارند که این وظایف شامل :

1- استخدام    2 -جذب استعداد    3- استخدام منابع   4-اموزش منابع   5-پیشرفت حرفه ای   6- ارزیابی   7- حفظ فرهنگ محیط کار    8 -حل اختلاف    9 -ارتباط با کارمندان    10 -پاداش ها و تشویق ها     11 -دانش حقوقی     12 -سازمان دهی

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

مدیریت منابع انسانی

مدیریت این منابع سازمانی  یکی دیگر از کارهای مهم دیگر است که هر مدیری باید ان را به خوبی اجرا کند که این عوامل شامل نظارت بر حضور و غیاب کارمندان و میزان دستمزد آنها یک مدیر خوب انسانی باید هر زمان که ضرورت ایجاد می کند تمام اطلاعات مربوط به منابع انسانی را در اختیار آنها قرار دهد. و یکی دیگر از کارهای مدیریت خوب منابع انسانی محاسبه دقیق حقوق ها و پرداخت به موقعه ان است و هم چنین در زمان اخراج و یا خروج کارمند به هر دلیلی باید به تسویه حساب های لازم دقت داشته باشد

در مواردی که با شکایت کارفرما کارگر بازداشت شده و برابر تصمیم مراجع صالحه با قید ضمانت آزاد می گردد و کارفرما وی را موقتا به کار اعاده نماید، آیا بازهم تکلیفی به پرداخت حقوق مقرر در تبصره ماده ۱۸ خواهد داشت؟

نظر به اینکه هدف قانونگذار رسیدگی به مشکل معیشتی خانواده کارگر بوده است و بر اساس رویه های موجود  چنانچه کارگر بر اساس شکایت کارفرما توقیف و سپس با قید ضمانت آزاد گردد، کارفرما می تواند تا تعیین تکلیف نهایی کارگر را به کار اعاده نماید.بدیهی است در غیر اینصورت کارفرما مکلف به پرداخت مبلغ مزبور خواهد بود.

در موادی که بر اساس رای صادره از مراجع حل اختلاف، کارگر به کار قبلی اعاده می گردد، و کارفرما مکلف می گردد حق السعی ایام تعلیق یعنی از تارخ اخراج تا تاریخ اعاده به کار مجدد را پرداخت نماید، پرداخت کسورات قانونی (حق بیمه و مالیات سهم کارگر ) به عهده کیست و به چه نحو ؟

برابر مقررات مالیاتی و قانون تامین اجتماعی اینگونه کسورات توسط کارفرما از حق السعی کارگر کسر می گردد و در مواردی که حکم مراجع حل اختلاف توسط دایره اجرای احکام دادگستری اجرا می گردد، کسورات قانونی مزبور مربوط به ایام تعلیق به عنوان بدهی کارگر به کارفرما بوده و کارفرما می تواند باستناد بند «الف» ماده ۴۵ قانون و با رعایت ترتیب مقرر در ماده ۴۴ قانون مرقوم، طلب خود را وصول نماید.

وکیل-اداره-کار-در-مشهد

آیا طرفین قرارداد می توانند با توافق مزایایی کمتر از آنچه در قانون کار و مقررات تبعی پیش بینی شده در نظر بگیرند؟

در قرارداد کار رعایت حداقل های پیش بینی شده در قانون کار و مقررات تبعی الزامی است و کارگر و کارفرما حتی با توافق نمی توانند برای امتیازات و مزایای کمتر از قانون موافقت داشته و در قرارداد لحاظ نمایند. هر گونه توافق بر خلاف مقررات آمره قانون کار فاقد اعتبار بوده و در مراجع حل اختلاف نیز مورد پذیرش قرار نمی گیرد  

برای ارتباط با بهترین وکیل در طرقبه اینجا رو کلیک کنید

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و  وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت می پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می گردد ، این امر باعث می شود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل اداره کار در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

دیدگاه(14)

  • الیاسی

  • 6 سال قبل

  با عرض سلام ، بنده در آزمون فولاد مبارکه اصفهان شرکت کرده و قبول شدم ولی در مرحله طب صنعتی به ناحق به دلیل تست ریه ردم کردند. تا به حال به چندین پزشک متخصص و فوق تخصص ریه مراجعه کرده ام و سلامت کامل ریه من را تایید کردند و حتی تاییدیه کتبی به من اریه داده اند که به همراه نامه های اعتراضی به فولاد ارسال کرده ام ولی متاسفانه توجهی نمی کنند. سوالم این هست که آیا با شکایت در دیوان عالی و حتی گرفتن وکیل میتونم به نتیجه ای برسم یا خیر ؟ ممنون از لطفتتون .

   • mariya rezaee

   • 6 سال قبل

   با سلام . بله در صورتی که پزشکان متخصص موضوع شما را تایید نموده اند می توانید در دیوان شکایت نموده و تقاضای نقض نظر گروه استخدامی را بنمایید. البته به جهت طولانی تر بودن مدت زمانی که صادر می گردد بهتر است از ابتدا تحت نظر وکیل متخصص اقدام نمایید.

  • عجبپور

  • 3 سال قبل

  سلام من مدتی ست پیش یه فروشنده کار کردم بعلت پادرد اومدم بیرون ایشون میگن هیچ حقوقی به شما پرداخت نمیکنم آیا من برای زحمتی که کمتر از یکماه کشیدم و اینکه این آقا حقم رو نخوره میتونم به جایی مراجعه کنم؟

   • کارشناس حقوقی ماریا رضایی

   • 3 سال قبل

   سلام لطفا با شماره 05136140000 تماس بگیرید تا کاملا راهنمایی بشین.

  • علی امینی فر

  • 3 سال قبل

  سلام،من دوسال در شرکت پخش دارویی راننده بودم با ماشین نیسان خودم،بدون اینکه بیمه بشم،بعدذاین دوسال دوتا از دیسک های کمرم پاره شد و محبور به عمل و پلاتین گذاری شدم،در زمان بیماری ماهی ۵ روز برای من بیمه رد کردن و پولشم ازم گرفتن و الان هم دیگه توانایی کارهای سخت رو ندارم و بیشتر ازیکسال و نیمه بیکارم،آیا قانونا میتونم شمایت کنم ویا حقی دارم برای شکایت

  ممنون از زحمات شما

   • کارشناس حقوقی ماریا رضایی

   • 3 سال قبل

   سلام دوست عزیز
   نسبت به قراردادی که دارین می تونین شکایت انجام بدین هم نسبت به بیمه و هم نسبت به بیماری که در حین انجام کارتون باشه.

  • امانی

  • 3 سال قبل

  با سلام
  من از سال ۹۷ با یکی از نمایندگی های بیمه آسیا قرارداد بستم ۵۰ میلیون سفته گرفتن . حقوق ۵۰۰ هزار تومان میدادند و بیمه هم نکردند. سالی ۵۰ به حقوق اضافه میکردند و عیدی هم صد تومن میدادند من حدود یک هفته ای میشه که بهشون گفتم دیگه با حقوق ۶۵۰ هزار تومن نمیتونم کار کنم گفتند پس بیاید نامه قطع همکاری بنویسید نامه رو نوشتم گفتند ۲۰ مهر برم برای تسویه حساب ولی سفته ها رو میگن یک سال بعد بهتون پس میدیم. شماره سفته ها در متن قرارداد ذکر شده. کارفرما می‌تونه سفته های من رو نگه داره یا سوء استفاده کنه؟
  ممنون

   • حمید رضا عظیمی

   • 3 سال قبل

   سلام دوست عزیز
   اگر در قراردادی که منعقد شده ذکر شده باشع که سفته بعد اتمام کار باید یه مدت بمونه مشکلی نداره و این حق رو دارند و سفته به عنوان ضمانت هست مشکلی پیش نمیاد

  • زهره

  • 2 سال قبل

  بابت استخدام دو فقره سفته جهت ضمانت حسن انجام کار به شرکتی دادیم. سفته سفید امضا هست و ضامن پشتشو امضا کرده
  بعد سه ماه از این شرکت در اومدیم و کارفرما سفته مونو نداده و تهدید کرده خرجش میکنه و یا اجرا میزاره

  من اظهار نامه هم دادم و کارفرما توهین کرد و گفت میتونید شکایت کنید
  حال من بدون هیچ مدرکی میتونم با دادخواست سفته هامو بگیرم
  در هیچ‌ جایی هم ثبت نشده که سفته جهت ضمانت حسن انجام کاره

   • حمید رضا عظیمی

   • 2 سال قبل

   روی سفته نوشته برای حسن انجام کار؟
   اضهار نامه رو برید ثبت کنید و بگید که اون سفته هارو برای حسن انجام کار دادید و امانت بوده
   شماره سفته هارو اگه داشته باشید بهتره

  • فرزانه اکبری

  • 2 سال قبل

  سلام.همسرمن ۱۱سال هست که درآتشنشانی نشغول به کار به صورت پیمانی هستند و الان وارد۱۲سال شدند.باز نشستگی ایشون بعداز ۲۰ساله کاری است.ایشون میتونند۱_با ۱۵سال بازنشسته بشند؟ ۲_آیا امکانش هست ایشون ۲سال بیمه بیکاری بگیرند و یه سالم خودشون بیمه پرداخت کنند و با همون ۱۵سال تقاضای بازنشستگی کنند؟

   • کارشناس حقوقی ماریا رضایی

   • 2 سال قبل

   سلام وقتتون بخیر
   جهت راهنمایی بیشتر با شماره 05136140000 یا 05136141111 تماس بگیرید.

    • رضا پورابراهیمی

    • 7 ماه قبل

    سلام خسته نباشید
    بیخشید من در یک مغازه مشغول به کار هستم به عنوان فروشنده کارفرما قرار شده طبق قانون کار حقوق بده و بیمه کنه ۸:۳۰ شروع به کار داریم تا ۱۰ شب چقدر ماهی حقوقم میشه چقدر اضافه کار حساب میشه ممنون میشم اگر کسی هست راهنمایی کنید

     • کارشناس حقوقی ماریا رضایی

     • 7 ماه قبل

     سلام وقتتون بخیر
     لطفا با شماره 05136140000 جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود