وکیل خیانت در امانت در مشهد

وکیل خیانت در امانت در مشهد

وکیل خیانت در امانت در مشهد

وکیل خیانت در امانت در مشهد یکی از انواع وکلایی است که شما میتوانید در مشهد و برای بررسی و پیگیری پرونده های قضایی خود اخذ کنید. 

جرم خیانت در امانت جزو جرم هایی محسوب میشود که به وفور اتفاق می افتد و معمولا از طریق افراد آشنا و قابل اعتماد فرد پیش می آیند. لذا اگر این اتفاق ناگوار برای شما نیز رخ داده است و به دنبال وکیل خیانت در امانت در مشهد هستید میتوانید این نوشته را تا انتها دنبال کنید. 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خیانت در امانت در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

در ابتدا به مفهوم خیانت در امانت میپردازیم و سپس به ویژگی های مهم وکیل خیانت در امانت در مشهد اشاره میکنیم. در نهایت نیز تعدادی وکیل خیانت در امانت در مشهد معرفی میکنیم که تبحر ویژه ای در این زمینه دارند و به خوبی میتوانند پرونده شما را پیگیری کنند. پس با ما همراه باشید. 

مفهوم خیانت در امانت واضح است. این جرم به صورتی شناخته میشود که فرد امین و مورد اعتماد شما رفتار سوئی در زمینه اعتماد شما انجام داده است و باعث ضرر مالی، معنوی یا جانی به شما شده است. در این صورت شما میتوانید از ایشان شکایت کرده و حد الامکان حق خود را پس بگیرید.

وکیل خیانت در امانت در مشهد چه ویژگی ها و چه وظایفی دارد؟

در ابتدا وکیل خیانت در امانت در مشهد باید بتواند عمل انجام شده را به عنوان یک جرم ثابت کند و در ادامه ضررها و عواقب جبران ناپذیری که در اثر این عمل به وجود آمده اند را اثبات کند. اثبات این دو فرض نیاز به تسلط کافی وکیل مورد نظر روی قوانین مربوط به این موضوع و انواع تبصره های آن دارد. لذا انتخاب وکیلی که در این موضوع تبحر و مهارت کافی داشته باشد و روی انواع قوانین مربوط به خیانت در امانت و مجازات های آن مسلط باشد، بسیار حائز اهمیت است. 

وکیل خیانت در امانت در مشهد با مهارت از گفتن حرف های غیر واقعی برای گرفتن وکالت نامه و گرفتن حق الوکاله بیشتر از موکلان به شدت خودداری میکند. این کار باعث امیدواری کاذب فرد شاکی شده و در انتها اگر وکیل نتواند حق موکل خود را به طور کامل استرداد کند، با موکل به مشکل خواهند خورد. 

برای گرفتن مشاوره حضوری رایگان از بهترین وکیل مشهد اینجا کلیک کنید.

وکیل خیانت در امانت در مشهد میتواند به خوبی این جرم را هم از نظر مادی، هم از نظر معنوی و هم از نظر قانونی ثابت کند و تمام قوانینی که در قانون اساسی برای مجازات این جرم در نظر گرفته شده است را کاملا به طور مستند به قاضی اثبات کند و به خوبی ایشان را قانع کند که عمل انجام شده جرم است و حق موکل او باید به طور کامل استرداد شود.

همچنین یک وکیل خوب در روند پروسه همراه شما و مشاور شماست و به خوبی شما را به آرامش دعوت میکند. او میداند استرس و اضطراب بیجای شما ممکن است باعث اختلال در روند صحیح پرونده و گفتن حرف های پر تناقض میشود. 

همچنین اگر به وکیل مورد نظر این وکالت را بدهید که در طی جلسات دادگاه شما را همراهی کند و در کنار شما باشد بسیار خوب است. زیرا ایشان با ادبیات صحبت در دادگاه و صحبت با قاضی به خوبی مسلط هستند و میتوانند پروسه پیگری پرونده را از نزدیک و به طور دقیق انجام دهند. 

در نظر داشته باشید پس از دادن یک وکالتنامه به وکیل خیانت در امانت در مشهد دیگر نمیتوانید وکالت مشابه به وکیل دیگری بدهید و اگر این کار را انجام دهید عملا بی فایده خواهد بود و عمل شما از نظر قانونی صحیح نیست.

جرم خیانت در امانت چه زمانی واقع می شود؟

زمانی جرم خیانت در امانت به وقوع می پیوندد که مالک واقعی او مال را درخواست می کند و شخص امین ( کسی که مال به او سپرده شده است ) با سوء نیت و قصد برنگرداندن و به مالک ضرر رساندن از پس دادن مال خودداری کند.

حال فرقی نمی کند میان اینکه مال وجود داشته باشد یا قبلا تلف یا به مصرف رسیده باشد ، جرم انجام شده است.

بنابراین:

این عدم برنگرداندن باید حتما با قصد و سوء نیت باشد که جرم محقق شود یعنی اگر در هنگام پس دادن شما بدون قصد و نیت از مال خودداری کنید یا توان پس دادن آن را نداشته باشید جرمی انجام نشده است .

جرم خیانت در امانت چیست ؟

جرمی است که برای اینکه به وجود بیاید مال توسط مالک قانونی آن به فرد دیگری سپرده می شود .

مال هر شئ ای و فرد هر کسی به جزء مالک واقعی آن می تواند باشد.

اگر فردی که مال به او سپرده شده است از برگرداندن آن هنگامی که مالک درخواست مطالبه او را دارد خودداری کند یا مال را در جای دیگر صرف کرده باشد غیر از آن چیزی که مالک برای آن تعیین کرده است ،خیانت در امانت گفته می شود.

جرم خیانت در امانت چگونه اثبات میشود؟

برای اثبات این جرم روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به طور مختصر به آنها اشاره میکنیم. 

اولا که چیزی که در آن خیانت شده حتما باید مال یا وسیله ای باشد که فرد با آن کار کرده و در واقع وسیله تحصیل مال باشد. 

دوما مالی که امانت داده شده بود باید به طور قانونی به فرد دوم امانت داده شده باشد و هر دو افراد باید از نظر عقلی و سلامت نسبی برخوردار باشند. برای مثال اگر فردی به کودک کم سنی خودروی خود را امانت دهد و خواسته یا ناخواسته اتفاقی برای خودرو بیوفتد فرد نمیتواند از کودک شکایت کند.

در ادامه عمل امانت دادن مال به شخص خائن باید دلیل منطقی داشته باشد یا به زبانی دیگر رابطه این دو فرد علنی باشد. اگر فرد بدون هیچ دلیل واضح و معقولی مال را به فرد دوم امانت داده باشد، عمل انجام شده جرم خیانت در امانت محسوب نمیشود.

مالک واقعی یعنی کسی که :

مال را به طور صحیح و درست نه به وسیله سرقت یا هر شیوه غیر قانونی و غیر مشروع دیگری به دست آورده باشد .

بنابراین اگر سارقی مالی را به طور امانت نزد شما آورده باشد و درخواست نگهداری آن را از شما داشت و شما مال را به پلیس یا دولت تحویل دهید جرمی انجام نداده اید و مرتکب محسوب نمی شوید.

نکته :

سوء نیت و انگیزه دو موضوع متفاوت و جداگانه است سوء نیت یعنی قصد ارتکاب عملی را داشته باشد در صورتی که انگیزه یک هدف پنهان است که فرد در انجام کاری دارد.

عدم پس دادن باید از روی قصد و با سوء نیت همراه باشد که به مالک ضرر برساند اما اگر بدون قصد و سوء نیت باشد و ضرری به مالک نرساند به فرد حسادت ورزد ( انگیزه ) اهمیتی در وقوع جرم ندارد.

شکایت خیانت در امانت در مشهد باید در چه مرجعی صورت بگیرد؟

در محلی جرم خیانت در امانت تحقق می یابد که مالک مال به امانت گذاشته را درخواست می کند و فرد امین از پس دادن آن خودداری می کند.

در واقع قبل از اینکه شکایت ثبت شود باید اظهارنامه ای برای مطالبه مال به فرد امین فرستاده شود و مرجع صالح به رسیدگی جایی است که شخص مال مورد امانت نزد اوست و اظهارنامه به آنجا فرستاده می شود و ملاک عمل قرار داده و پرونده به دادسرای عمومی آن محل برگردانده می شود.

شکایت خیانت در امانت را در مشهد چگونه ثبت کنیم ؟

در مرحله اول همه جرائم در محلی که جرم واقع شده است یا دادسرا ثبت می شود. دادسرا با در نظر گرفتن دلائلی که از سمت شاکی مطرح می شود مانند شهادت شهود ، رسید دریافت مال و اظهارنامه ای که پاسخ نداده است به تحقیقات ادامه می دهد . در آخر یا جرم را انجام شده می داند و پرونده را با کیفرخواست به داگاه کیفری می فرستد و یا جرمی انجام نشده است و قرار منع تعقیب صادر می کند و شکایت را رد می کند.

هنگامی که پرونده به دادگاه کیفری فرستاده می شود قاضی تصمیم می گیرد ولی ارسال پرونده به دادگاه به منظور صادر کردن رای محکومیت نخواهد بود امکان برائت همچنان وجود دارد.

دادگاه کیفری یا دادسرا چه فرقی می کند ؟

دادسرا وظیفه جمع آوری اطلاعات و تحقیقات را برعهده دارد و دادگاه کیفری با توجه به دلائلی که دارد رسیدگی می کند و حکم صادر می کند.

جرم خیانت در امانت از نظر قانونی چه مجازاتی دارد ؟

اگر موضوع جرم خیانت در امانت هر مالی به غیر از سفید امضا و سفید مهر باشد مجازات آن نسبت به شخص مرتکب از شش ماه تا سه سال حبس محکوم می شود.

اخذ وکیل خیانت در امانت در مشهد

اگر شما در مشهد هستید و مشکل خیانت در امانت برایتان پیش آمده است، خوب است قبل از شکایت و پیگیری آن با وکیل خیانت در امانت در مشهد بامهارت و با تجربه در این زمینه مشورت کنید و شکایت را به طور صحیح تنظیم کنید. 

نگران هزینه های بالای حق الوکاله نباشید. وکیل خیانت در امانت در مشهد حق الوکاله را هم به صورت اقساط و هم به صورت چک دریافت میکنند و البته هزینه نقدی آن کاملا معقول است. 

جهت استعلام قیمت دقیق حق الوکاله وکیل خیانت در امانت در مشهد و آشنایی بیشتر با این وکلا میتوانید با شماره های زیر  تماس بگیرید.

09156222213 و 05136140000 و 05136141111 و 09026220322

آدرس دفتر مرکزی در مشهد:

مشهد-قاسم آباد-  بولوار شاهد- شاهد33 – برج ایلما-ورودی اداری -طبقه چهارم- واحد401

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خیانت در امانت در مشهد

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود