وکیل خیانت در امانت در قم

وکیل خیانت در امانت در قم تلاش دارد تا حق فردی که مورد سوء استفاده رفتاری و مالی قرار گرفته است، با بهترین روش ممکن به او بازگرداند.

فردی از من در دادسرا قم شکایت خیانت در امانت کرده و بازپرسی برای من ابلاغیه فرستاده که ظرف 5 روز به شعبه مراجعه کنم ، به نظرتون چکار کنم برم یا نه ، اگه برم آیا بازداشت میشم ؟ 

مطابق قانون آیین دادرسی کیفری چنانچه بازپرس یا دادیار برای شما ابلاغیه حضور ارسال کند و شما به شعبه مراجعه نکنید حکم جلب شما صادر میشود و بعضا به شاکی داده میشود تا شما را جلب و به محکمه بیاورد ، ولی در صورتی که خودتان در شعبه حاضر شوید و یا وکیل معرفی کنید ، بازپرسی بعضا با اخذ ضامن یا وثیقه شما را آزاد میگذارد و بازداشت نمیکند

، توصیه ما به شما این است که حتما قبل از مراجعه خود به شعبه از وکیل دادگستری استفاده کنید که ابتدائا ایشان پرونده را مطالعه و راه دفاع را به شما بگوید و سپس در حضور وکیل نزد بازپرس حاضر شوید که انشاالله تبرئه شما صادر شود ، برای پیدا کردن وکیل خوب خیانت در امانت در قم میتوانید از طریق سامانه وکیل نوین اقدام کنید vakilnovin.com 

چگونه جرم خیانت در امانت اثبات میشود ؟

طبق قانون هر نوع عملی زمانی می‌تواند یک جرم تلقی شود که دارای سه رکن مهم و اساسی باشد:

این سه رکن عبارتند از:

  • مادی
  • معنوی
  • قانونی

اگر عملی این سه موارد را داشته باشد از سوی مراجع قانونی حکم جرم را بر روی آن می‌زنند. اما بهتر است هر یک از این ارکان جرم را مورد بررسی قرار دهیم:

  • رکن مادی جرم خیانت در امانت 

به لحاظ مادی یعنی اینکه فرد با عمل خیانت در امانت موجب ضرر و زیان صاحب مال شده باشد. بخشی از دارایی یا کل دارایی‌اش مفقودف مصرف یا تصرف شده باشد.

  • رکن معنوی جرم خیانت در امانت 

در صورتی که فرد از روی غیر عمد یعنی سهوا مالی که به او امانت داده شده است، به هر طریقی از دست بدهد یا گم شود، جرمی صورت نگرفته است.اما برعکس اگر اثبات شود که عمل مرتکب شده از روی قصد و نیت قبلی به هدف سوء استفاده بوده است، بدون شک جرم است که البته اثبات آن توسط وکیل خیانت در امانت در قم باید صورت بگیرد.

  • رکن قانونی جرم خیانت در امانت 

رکن قانونی این نوع عمل به لحاظ قانونی بسیار مهم و ارجح می‌باشد.

بنابراین قانون‌گذار طبق قانون مجازات اسلامی بر اساس ماده 674 هرگاه اموالی چه به صورت منقول یا به صورت غیر منقول به همراه اسناد و نوشته‌هایی مبنی بر سفته، چک یا قبض و اسنادی شبیه به این موارد برای اجاره، امانت یا رهن و به هر صورت دیگر داده باشد.

و اساس قرار داد بر این اساس بوده باشد که اشیا یا اموال مسترد گردد یا به یک مصرف مشخصی برسد اما در عوض مالش به او بازگردانده نشود، تازه مفقود یا مورد تصاحب واقع شود، چیزی بین 6 یا 3 ماه تا 18 ماه حبس تعیین خواهد شد. که با سپردن پرونده به وکیل خیانت در امانت در قم انجام میگیرد.

جرم خیانت در امانت چیست ؟ و چقد زندان دارد ؟ 

خیانت در امانت نه تنها در قانون بلکه در عرف و اجتماع هم امری به شدت ناپسند با تاثیرات منفی بر نظم و آرامش در جامعه همراه است. خیانت در امانت یعنی حاصل یک نوع سوء رفتار شخصی است که او را مورد اطمینان و امین خود قرار داده‌اند ولی او برعکس دست به سوء استفاده و برداشت اموال زده است.

مجازاتی که برای این نوع جرم تعیین شده است، تا حدودی تغییراتی داشته است. آن را در گروه جرائم قابل گذشت قرار داده‌اند و تغییراتی در میزان حدود حداقل و حداکثر آن از 6 ماه تا سه سال را به سه ماه و یک سال و نیم تقلیل داده‌اند. که با سپردن پرونده به وکیل خیانت در امانت در قم انجام میگیرد.

بهترین وکیل خیانت در امانت در قم کیست؟

وکیل خیانت در امانت در قم با توجه به معضلاتی که این جرم بر صاحب مال و همچنین تاثیراتی که از خود بر اجتماع می‌گذارد، به طور قطع مورد جرم انگاری قرار می‌گیرد .

برای 5 دقیقه مشاوره تلفنی با بهترین وکیل جرم خیانت در امانت اینجا را کلیک کنید 

وکیل خیانت در امانت چه کاری انجام می‌دهد

وکیل خیانت در امانت در قم ابتدا باید به اثبات جرم بپردازد با توجه به اینکه این نوع جرم در اسلام و در قانون مجازات اسلامی مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد.

 بهترین وکیل خیانت در امانت باید دو بخش از موضوع را مورد بررسی قرار دهد. یکی اینکه موکل مورد ضرر مالی قرار گرفته است و خیانت در امانت او  واقع شده است. و بخش دومی که باید مورد بررسی قرار دهد این است که موکلش مورد اتهام قرار گرفته است و او مبری از هر نوع خیانتی است. یک وکیل حاذق باید در اثبات هر یک از این موارد درست و حساب شده عمل کند که نیازمند به دانش و تجربه کافی اوست.

کار وکیل خیانت در امانت چقدر پیچیده است

طبق آنچه که در بخش اول در مورد ضرر و زیان فرد مالباخته بر اساس سه رکن اساسی مادی، معنوی و قانونی گفته شد. وکیل خیانت در امانت در قم باید این سه رکن مهم را به اثبات برساند. ابتدا باید رکن مادی را مورد بررسی قرار دهد که آیا واقعا خیانتی در اموال صورت گرفته است. یعنی خیانت در امانت قابل مشاهده باشد که اموال  مورد تصاحب یا مفقود واقع شده‌اند.

در رکن معنوی بهترین وکیل خیانت در امانت باید اثبات کند که واقعا خیانت به صورت عمدی بوده است یا نه.که در واقع اثبات رکن معنوی از هر دو مورد قبلی سخت‌تر است.رکن سوم که رکن قانونی است باید بر اساس موارد مکتوب یا ثبت شده مثل سفته، چک، اسناد رسمی و غیره مورد بررسی قرار بگیرد.در  هر صورت اثبات این جرم توسط وکیل خیانت در امانت در قم کار ساده‌ای نیست تا موجع تضییع حق و حقوق موکلش شود.

وکیل خیانت در امانت در قم را چگونه انتخاب کنیم

برای اینکه بتوانید بهترین وکیل خیانت در امانت در قم را انتخاب کنید تا بهتر بتوانید حق و حقوق خود را باز پس بگیرید. در این مدت مشاوره شما برای ادامه روند پیگیری پرونده راهنمایی می‌شوید که بهترین روش برای ادامه مسیر کدام است.سپس تصمیم می‌گیرید که برای ملاقات حضوری در چه تاریخی و چه ساعتی سایر مراحل پیگیری قانونی را ادامه دهید.

برخی از سوالات پر تکرار

جهت پیگیری و تعقیب فرد مرتکب جرم خیانت در امانت به کدام دادسرا یا محاکم قضایی مراجعه کنیم؟

وقوقع جرم در هر شهر و کشوری که صورت گرفته است باید به دادگاه همان شهر مراجعه کرد. مثلا اگر فردی مقداری طلا را به فرد دیگر امانت داده باشد، طلاها را در شهری مثل شهر قم به فروش رسانده باشد، باید از دادگاهی در شهر قم پیگیری و اقدام کرد.که با سپردن پرونده به وکیل خیانت درامانت در قم انجام گرفته میشود.

در صورتی که چک امانتی باشد برای استراداد لاشه چک چه باید کرد؟

اگر چک به صورت امانت به دست کسی داده شده باشد و چک مورد نظر خرج شده باشد.صاحب چک می‌تواند فورا شکایت کند. تا فرد خیانت در امانت به مجازات مالی و حبس محکوم شود.و مابقی موارد مثل استرداد لاشه چک قانونی طی شود.

حق الوکاله وکیل خیانت در امانت در قم چند است ؟ 

دعاوی خیانت در امانت عموما بستگی به نوع آن حق الوکاله آن متفاوت است و عرفا حداقل مبلغ حق الوکاله جرم خیانت در امانت در  شهر قم بین 8 تا 20 میلیون تومان میباشد ، شما میتوانید از طریق  لینک های معرفی وکیل بالا در خواستتان را ثبت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود