معرفی وکیل متخصص بیمه |وکیل نوین ۰۹۱۲۹۱۷۰۴۶۸

فهرست مطالب مقاله

بهترین وکیل متخصص بیمه

 

 در سامانه وکیل نوین نحوه گرفتن وکیل برای بیمه توسط وکلای متخصص پیگیری و انجام می‌شود. 

بیمه قراردادی است که با هدف جبران خسارت زیان دیده در اثر حوادث گوناگون، در تعدیل ثروت و… نیز نقش مهمی دارد. ورود خسارت می‌تواند در مواردی مثل جرح و نقص عضو، از کار افتادگی دائم یا موقت، فوت و خسارت‌های مالی حین کار و پیامدهای ناگوار حوادث رانندگی باشد.

وکیل دعاوی بیمه 

امروزه شرکت‌های بیمه (بیمه‌گر- ماده ۳۱ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری) با هدف پرداخت خسارات وارده به جان یا مال اشخاص پدید آمده و درصورت بیمه بودن، می‌توان هنگام بروز حادثه از بیمه میزان خسارات وارده را دریافت کرد. معمولا شرکت‌های بیمه با استناد به مدارکی که شخص آسیب‌دیده (بیمه‌گزار- ماده ۵ قانون بیمه) میزان خسارت را به بیمه‌گذار می‌پردازند. اما گاهی اتفاق می‌افتد که میان بیمه‌گر و بیمه‌گذار یا بیمه‌گذار و واردکننده خسارت اختلاف پدید می‌آید که این اختلاف می‌تواند هم راجع به اصل ورود خسارت و هم راجع به میزان خسارت باشد. در این هنگام، نیاز است که برای حل اختلاف به دادگاه مراجعه کنند؛ در نتیجه، حضور وکیل متخصص در امر بیمه مفید خواهد بود. یک وکیل متخصص بیمه در مشهد، با تسلط و آگاهی که از قوانین و مقررات مختلف بیمه دارد، می‌تواند در زمان کوتاهی بهترین نتیجه ممکن را به نفع موکل خود بگیرد.

وکیل نوین با همکاری با مشاوران و وکلای متخصص در امور بیمه آماده ارائه مشاوره در مورد بیمه در عرصه داخلی و بین‌المللی می‌باشد.

روش گرفتن بیمه 

برای گرفتن بیمه از بیمه‌گر، نوع بیمه مهم است که مثلا بیمه خودرو است یا بیمه آتش‌سوزی یا انواع دیگر بیمه. اما به طور کلی، وقتی حادثه‌ای پیش می‌آید، شخص خسارت‌دیده یا بیمه‌گزار با مدارک و مستندات وقوع حادثه باید به دفتر بیمه مربوطه مراجعه کرده، بیمه با استفاده از کارشناسی میزان خسارت وارده را تخمین و تعیین می‌کند و سپس، معادل همان را وجه نقد برای شخص واریز می‌کند. چنانچه اختلافی در این زمینه باشد، خسارت‌دیده یا بیمه‌گزار ابتدا باید به دادگاه دادخواست مطالبه خسارات علیه واردکننده خسارت یا بیمه‎‌گر یا صندوق تامین خسارات بدنی بدهد و سپس همراه با حکم دادگاه –که در آن میزان خسارات وارده تعیین شده و شرکت بیمه باید برهمان اساس مقدار بیمه را پرداخت کند- و سایر مستندات به دفتر بیمه مراجعه کند. مدارک و مستندات هم بسته به حادثه فرق می‌کند مثلا اگر بیمه آتش‌سوزی باشد، خسارت‌دیده باید مدارک وقوع آتش مثل گزارش آتش‌نشانی را به دفتر بیمه ببرد و اگر خسارت جانی هم وارد شده، گواهی بیمارستان را همراه خودش ببرد.

روش گرفتن خسارت ماشین از بیمه

پس از تصادف با حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در صحنه تصادف چنانچه راننده‌ها اختلافی راجع به مقصر بودن و نحوه برخورد در تصادف رانندگی نداشته باشند، کروکی که تهیه می‌شود، اصطلاحا کروکی سازشی خواهد بود؛ چون رانندگان با یکدیگر سازش دارند. در این صورت، رانندگان مدارک خود را تحویل به افسر داده، افسر میزان خسارت را مشخص کرده و با مراجعه به بیمه زیان‌دیده خسارت خود را دریافت می‌کند. اما اگر رانندگان با یکدیگر اختلاف داشته باشند در مورد نحوه تصادف رانندگی و اینکه چه کسی مقصر است یا مدارکی وجود نداشته باشد مثلا یکی از رانندگان گواهینامه نداشته باشد (پس از تعیین قیمت توسط نظریه کارشناسی)، اگر میزان خسارت بیشتر از ۲۰ میلیون تومان باشد، زیان‌دیده می‌تواند از راننده مقصر در دادگاه و اگر کمتر از ۲۰ میلیون تومان باشد در شورای حل اختلاف شکایت کند. سپس، با در دست داشتن رای دادگاه یا شورای حل اختلاف به دفتر بیمه مراجعه کند.

روش گرفتن دیه در تصادفات رانندگی 

بحث دیه در تصادفات رانندگی زمانی مطرح می‌شود که تصادف جرحی باشد یا باعث ورود خسارت به جان اشخاص شود. در تصادف رانندگی جرحی وقتی با پلیس تماس گرفته می‌شود، علاوه بر افسر راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی نیز در محل تصادف رانندگی حاضر می‌شود. افسران راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی، کروکی غیرسازشی کشیده و گزارش تنظیم می‌کنند و خودرو یا خودروها به پارکینگ منتقل می‌شوند. پس از آن هر دو طرف یا یکی از آن‌ها می‌تواند با مدارکی مثل گزارش افسر نیروی انتظامی، نامه پزشکی قانونی که میزان جراحت را تعیین کرده یا گواهی فوت، بیمه‌نامه ماشین و … به دادسرا مراجعه کرده و پرونده تشکیل بدهند. بازپرس تحقیقات را شروع می‌کند و مدارکی مثل نظر کارشناسی، نظر نهایی پزشکی قانونی و شهادت شهود و تحقیقات محلی جمع‌آوری می‌شود. سپس، قاضی قرار صادر می‌کند که این قرار می‌تواند قرار بازداشت باشد یا اینکه بیمه‌نامه(پس از استعلام صحت و اعتبار آن) راننده مقصر ضبط شود. قرار بازداشت در زمانی صادر می‌شود که راننده مقصر مرتکب «بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعـایت نظامات دولتی یا عدم مهـارت راننده اعم از وسایط نقلیه زمینی یا آبی یا هوایی …» بشود. یعنی مثلا گواهینامه نداشته یا سرعت غیر مجاز داشته است و یا هر اقدام دیگری که باید انجام می‌داده ولی انجام نداده یا نباید انجام می‌داده ولی انجام داده است (ماده ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات). در نهایت، پرونده به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. در آنجا جلسه دادرسی تشکیل شده و راننده مقصر محکوم به پرداخت دیه می‌شود. پس از قطعی شدن حکم (که مراحلی مثل تجدیدنظرخواهی و واخواهی اگر حکم غیابی باشد باید تمام شود)، اجرای احکام حکم را اجرا کرده و زیان‌دیده می‌تواند مبلغ دیه را از بیمه(با ارائه حکم دادگاه) یا خود راننده مقصر بگیرد.

روش گرفتن دیه متوفی (شخص فوت شده) از بیمه

فرآیند تصادفات فوتی و تصادفات جرحی یکسان است. به این معنی که اگر تصادفی منجر به فوت شخصی شود، پلیس نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی کروکی غیرسازشی کشیده و گزارش تنظیم می‌کنند و خودرو یا خودروها به پارکینگ منتقل می‌شوند. پس از آن، اولیا دم می‌توانند با مدارکی مثل گزارش افسر نیروی انتظامی، نامه پزشکی قانونی که میزان جراحت را تعیین کرده یا گواهی فوت، بیمه‌نامه ماشین و … به دادسرا مراجعه کرده و پرونده تشکیل بدهند و همان مراحل قبلی طی خواهد شد.

در صورتی که راننده مقصر فرار می‌کند یا معلوم نیست چه کسی است، صندوق تامین خسارات بدنی به عنوان یک صندوق مستقل، طرف دعوا زیان‌دیده قرار می‌گیرد و باید هزینه‌ها و خسارات را بپردازد. در این مرحله، علاوه بر اینکه وقوع تصادف رانندگی مثل مراحل قبلی باید ثابت شود، این نکته هم باید ثابت شود که امکان گرفتن دیه از راننده مقصر یا بیمه وجود ندارد و راننده مقصر فرار کرده است. همچنین، این صندوق در موارد دیگری مثل  فقدان یا انقضای بیمه‌نامه، بطلان قرارداد بیمه، تعلیق تامین بیمه‌گر یا ورشکستگی بیمه‌گر یا به طور کلی، هنگامی که خسارت‌های بدنی خارج از شرایط بیمه‌نامه (به استثنای موارد مصرح در ماده ۷) باشد، مکلف است که پس از ثابت شدن هر یک از موارد بالا، دیه و سایر هزینه‌ها را به زیان‌دیده بپردازد(ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسیله نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث).

وکیل نوین؛ سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلا در کشور با تخصصی کردن پرونده‌ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها برداشته است، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره‌های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .در حین روند پرونده به پیگیری‌های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظرسنجی‌هایی صورت می‌پذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض می‌گردد، این امر باعث می‌شود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص بیمه

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود