مشکلات زناشویی|وکیل خانواده برای راه حل های مشکلات زناشویی

سلام ممنون میشم کمکم کنید راستش چون واسم سخت بود نتونستم حضوری به وکیلی مراجعه کنم.این شد که از شما سوالم رو میپرسم. من شوهرم یجورایی سرد مزاجه و امتناع میکنه از ایجاد رابطه با من. تا حالا هم روش های مختلفی و امتحان کردم و جواب نداده. واقعا خسته شدم و نمی خوام این قضیه باعث خیانتم بهش بشه. میخوام جدا شم. راهی هست؟

در اینجا لازم می بینم توضیحات کاملی بدم خدمتتون ببینید این امر تنها در صورتی که موجب سختی و دشواری زن بشود می تواند با اثبات آن در دادگاه از شوهر خود طلاق بگیرد.

اگر عدم برقراری رابطه به دلیل عنین بودن یا عدم توانایی شوهر در نعوظ باشد و قابل درمان نیز نباشد زن می تواند از شوهر خود جدا شود اثبات وقوع نزدیکی زن و شوهر در مواردی که زن در منزل شوهر زندگی می کند کمی مشکل است مگر اینکه خود مرد اقرار کند و یا مثلا این موضوع را به اطلاع دوستان خود رسانده و آنها نیز در دادگاه علیه او شهادت دهند و یا اینکه قاضی با توجه به اوضاع و احوال مثل جدا کردن تخت ها و گزارشات پزشک قانونی به موضوع پی ببرد.

دیدگاه(۴)

  1. آواتار معصومه
    • معصومه

    • 5 سال قبل

    سوال: درصورتی که زن وکالت در طلاق گرفته باشد بعداز طلاق چکار کند که مرد رجوع نکند

    1. آواتار پاسخ توسط مشاوران
      • پاسخ توسط مشاوران

      • 5 سال قبل

      پاسخ مشاور :
      رجوع که اجباری نیست که بخواهید برای جلو گیری از آن تدبیر خاصی بیندیشید .
      مرد در زمان عده( سه ماه پس از جاری شدن صیغه طلاق ) می تواند پیشنهاد رجوع به زن بدهد ، زن مخیر است که بپذیرد یا نپذیرد
      برچسب‌ها: طلاق, رجوع, وکالت در طلاق, طلاق رجعی, دعاوی خانودگی, حقوق خانواده

  2. آواتار حمید
    • حمید

    • 5 سال قبل

    ـ سوال:آیا در اجرای قرار تامین خواسته می توان وجوه نقدی خوانده را نزد بانکهای داخلی یا خارجی توقیف کرد؟

    1. آواتار مشاور متخصص
      • مشاور متخصص

      • 5 سال قبل

      پاسخ: برابر نظریه شماره۹۵۰۰/۷مورخ۱۴/۱۲/۱۳۸۵ اداره کل حقوقی قوه قضائیه : با توجه با ماده ۱۲۶ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی تصویب ۱۳۷۹ و مقررات قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ در مورد تامین وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای ایران در صورتی که چنین وجوهی شناسایی و معرفی شود با رعایت مقررات مذکور قابل تامین است.اما در مورد تامین و توقیف وجوه نقدی خوانده نزد بانکهای خارجی با توجه به شرایط اجرای احکام خارجی در ایران که در ماده ۱۶۹قانون اجرای احکام مدنی آمده است واز جمله این شرایط وجود قراردارد معامله متقابل و همچنین قطعی و لازم الاجرا شدن حکم می باشد درحالی که در فرض استعلام کشور و بانک مورد نظر خواهان مشخص نشده ودر نتیجه امکان بررسی وجود قراردادیا معامله متقابل وجود ندارد به علاوه قرارتامین حکم قطعی ولازم الاجرا تلقی نمی گردد و همان طور که اگر قرارتامین در کشور خارجی صادر می شد طبق بند ۴ ماده ۱۶۹در ایران قابلیت اجراء نداشت با عنایت به ملاک قانون مذبور چنین قراری که درایران صادر شده در خارج از ایران هم قابلیت اجراء ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.