مقدمه

مواد مخدر گل از جدیدترین مواد مخدر این روزهاست.

نام دیگر این مواد مخدر جدید علف یا وید یا گراس یا ماری جوانا و مرجان و حشیش و سیگاری می باشد.گل ماده جدیدی است که استفاده از آن بیش از دیگر موادهای مخدر رواج پیدا کرده مخصوصا در میان دانشجویان و دانش آموزان و نوجوانان.گل در واقع همان حشیش و ماری جوانا است.پیشین تر شیشه بسیار رواج داشت اما حال مصرف ماری جوانا و حشیش و گل در جهان افزایش یافته است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل مواد مخدر 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

گل نام جدید و جوان پسندی است که تولید کنندگان برای آن انتخاب کرده اند.گیاه شاهدانه در افغانستان کشت می شود.نوعی خاص از گیاه شاهدانه به نام کوش افغان به آمریکا رده شد و به شکل گل و ماری جوانا در امد.

گل در گذشته های دور در مراسم های مذهبی هندیان و آسیایی ها استفاده می شده است.

نحوه ی مصرف گل یا به شکل سیگار است یا معجون به نام معجون شادی معروف است یا در قلیان به جای تتون و تنباکو می گذارند و یا به صورت خوراکی در غذا ها مانند شیرینی و حتی زیرزبانی هم استفاده می کنند.

هرچند که مصرف کنندگان تصور می کنند که کم خطر تر و عوارض کمی دارد اما باید گفت اینطور نیست توهم زایی گل چند برابر بیش از حشیش و تریاک است.مصرف گل با یکبار هم موجب اعتیاد می شود.

عوارض مصرف گل:

1-خشونت

2-افزایش اشتها(کره کردن)

3-لاغری

4- قرمزی و تورم چشم ها

5- بیقراری و استرس

6- پرخاشگری

7-شادی غیر معمول

8-خشکی دهان

9-افزایش ضربان قلب

10- عدم تعادل

11-  توهم دیداری شنیداری و  هذیان

12- آسیب به جنین و باروری در زنان و مردان

13- مشکلات خواب و کابوس

14-بیماری سرماخوردگی و انفولانزا و برونشیت

15سرطان

از علل شیوع مصرف گل می توان به مصرف راحت که مانند سیگار است و دست یابی آسان و فراوانی و قیمت مناسب آن اشاره کرد.همچنین نگهداری و کاشت این گیاه به راحتی در منزل و گلخانه انجام می شود.

عده ای از حقوق دانان و دایره ی مبارزه ی مواد مخدر قایل به تدوین قانونی برای گل هستند در حالی که با توجه به عبارات قانون مبارزه با مواد مخدر هم به حشیش و شاهدانه و گراس اشاره شده و هم بیان شده مواد مخدر دیگر و یا هر ماده ی مخدر دیگر.

مجازات حمل و خرید و نگهداری گل:

ماده 5 قانون مبارزه با مواد مخدر :

هركس ترياك و ديگر موادمخدر مذكور در ماده 4 را خريد، نگهداري، مخفي يا حمل كند با رعايت تناسب و با توجه به مقدار مواد و تبصره ذيل همين ماده به مجازاتهاي زير محكوم مي‌شود:

 • تا پنجاه گرم، تا سه ميليون ريال جريمه نقدي و تا پنجاه ضربه شلاق.

2- بيش از پنجاه گرم تا پانصد گرم، پنج تا پانزده ميليون ريال جريمه نقدي و ده تا هفتاد و چهار ضربه شلاق.

3- بيش از پانصدگرم تا پنج كيلوگرم، پانزده ميليون تا شصت ميليون ريال جريمه نقدي و چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.

4- بيش از پنج كيلوگرم تا بيست كيلوگرم، شصت تا دويست ميليون ريال جريمه نقدي و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس و در صورت تكرار براي بار دوم علاوه بر مجازاتهاي مذكور، به جاي جريمه مصادره اموال ناشي از همان جرم، و براي بار سوم اعدام و مصادره اموال به استثناء هزينه تأمين زندگي متعارف براي خانواده محكوم.

5- بيش از بيست كيلوگرم تا يكصدكيلوگرم، علاوه بر مجازات مقرر در بند 4 به ازاء هر كيلوگرم دو ميليون ريال به مجازات جزاي نقدي مرتكب اضافه مي‌گردد و در صورت تكرار اعدام و مصادره اموال ناشي از همان جرم

ماده 8 :هر کس هرویین، مرفین، کوکایین، متادون و دیگر مشتقات شیمیایی مرفین و کوکایین و نیز عصاره‌ی شیمیایی حشیش و روغن حشیش را وارد کشور کند یا تولید یا توزیع یا صادر کند یا خرید و یا فروش کند و یا در معرض فروش قرار دهد و یا نگهداری، مخفی و یا حمل کند با توجه به میزان مواد به شرح زیر مجازات خواهد شد:

1- تا پنج سانتی‌گرم، از دویست تا پانصد هزار ریال جریمه‌ی نقدی و بیست تا پنجاه ضربه شلاق

2 بیش از پنج سانتی گرم تا یک گرم، از یک میلیون تا سه میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و سه تا هفتاد ضربه شلاق

3- بیش از یک گرم تا چهار گرم، از چهار میلیون تا ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و دو تا پنج سال حبس و سی تا هفتاد ضربه شلاق

4- بیش از چهار گرم تا پانزده گرم، از ده تا بیست میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و سه تا هشت سال حبس و سی تا هفتاد و چهار ضربه شلاق

5- بیش از پانزده گرم تا سی گرم، از بیست میلیون تا سی میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و ده تا پانزده سال حبس و سی تا هفتاد و چهار ضربه شلاق

6- بیش از ۲کیلو گرم هرویین و ۳ کیلو گرم شیشه، اعدام و مصادره‌ی اموال به استثنای هزینه‌ی تأمین زندگی متعارف برای خانواده‌ی محکوم.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل مواد مخدر 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک دیدگاه

  • ماشو

  • 4 سال قبل

  شهر مرزی غربی هستم و برادرم را با ۵ کیلو تخمینی و با کمک خود ماموران که به این حدش رساندن از ماریجوانا گرفتن،اولین ناهنجاریشه و الان گرفتنش
  احتمالا با توجه به بافت منطقه احتمالی که برآورد جرم بشه براشون چیه و چقد طول میکشه..
  ممنون از لطفتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود