وکیل-خانواده-در-بوشهر

وکیل خانواده در بوشهر+ مشاوره تلفنی

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز بوشهری که سایت وکیل نوین را برای دریافت اطلاعات حقوقی خود دنبال میکنند بنده جواهری هستم از کارشناسان سامانه وکیل نوین ، در خدمتتون هستم تا در مورد بعضی از دعاوی  حقوق خانواده که به دادگاه های خانواده راه پیدا میکنند اشاره و بحثی داشته باشیم پس در کنار ما باشید تا اگر درگیر مسائل حقوق خانواده شده اید سایت تخصصی وکیل نوین بهترین و مجرب ترین وکیل خانواده در بوشهر و مشاور و کارشناس حقوقی را برای حل مشکل شما انتخاب نماید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

مطابق ماده 4 قانون حمایت از خانواده مسائل زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است :

1- نامزدی و خسارت بر هم خوردن نامزدی
۲ـ نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
۳ـ شروط ضمن عقد نکاح
۴ـ ازدواج مجدد
۵ ـ جهیزیه
۶ ـ مهریه
۷ـ نفقه زوجه و اجرت ‌ المثل ایام زوجیت
۸ ـ تمکین و نشوز
۹ـ طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
۱۰ـ حضانت و ملاقات طفل
۱۱ـ نسب
۱۲ـ رشد، حجر و رفع آن
۱۳ـ ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
۱۴ـ نفقه اقارب
۱۵ـ امور راجع به غایب مفقود ‌ الاثر
۱۶ـ سرپرستی کودکان بی ‌ سرپرست
۱۷ـ اهدای جنین
۱۸ـ تغییر جنسیت

وکیل طلاق در بوشهر :

وکیل طلاق که در شهر بوشهر فعالیت دارد با علم و تجربه و تخصص عالی در مسائل مرتبط دعواهای  دادگاه خانواده قادر است تا شما را چند قدم به پیروزی در پرونده های طلاق نزدیک کند ،مشورت کردن با وکیل طلاق در شهر بوشهر  قبل از  هرگونه اقدام به مراجع حقوقی خانواده ضروری و لازم است.

انواع طلاق:

پرونده های طلاق در دادگاه خانواده به سه مدل مختلف(طلاق از طرف مرد ، طلاق از طرف زن ، طلاق توافقی) تقسیم و رسیدگی میشود:

در طلاق توافقی زوجین مشترکا و با همدیگر چه خود حاضر باشند یا به وکالت که مرد به همسر خود میدهد خواهان طلاق هستند، شکل رسیدگی به این صورت است که پس از توافق کردن زن و مرد در خصوص موضوعات مالی و غیر مالی همدیگر  مثل (مهریه ، نفقه ، حضانت و…)دادخواست دعوای طلاق توافقی خود را  در دفاتر خدمات قضایی ثبت و متعاقبا روانی  به مراکز مشاوره خانواده ارجاع داده میشوند و بعد از تشکیل جلسه دادگاه و محرز و مبرهن شدن توافقات حاصله دادگاه رای به صدور گواهی عدم سازش مینماید.

و بعد از مراحل دادگاه و صدور گواهی عدم امکان سازش اجرای صیغه طلاق در دفتر خانه با ابلاغیه قبلی برای حضور زن و مرد انجام میشود.

در طلاق از طرف مرد که ساده ترین نوع طلاق هم هست مرد میتواند با رجوع به دادگاه خانواده و درخواست طلاق، زن خود را پس از پرداخت حقوق مالی او طلاق دهد و گواهی عدم امکان سازش بگیرد اگر زن متقابلا دادخواست مهریه دهد ، اگر مرد مالی داشته باشد که معادل مهریه باشد به درخواست زن توقیف میشود و اگر مرد مالی نداشته باشد با توجه به عندالستطاعه بودن مهریه دادگاه مهریه را قسط بندی میکند.

اما در طلاق به درخواست زن شرایط پیچیده تری حاکم است و با توجه به اینکه زن حق طلاق در اختیار ندارد و برای جلب نظر دادگاه به طلاق باید بتواند عسر و حرج خود را ثابت نماید عسر حرج شرایطی است که زندگی برای زن غیر قابل تحمل میشود و باید با به کارگیری یک وکیل خانواده در بوشهر که تخصص و تجربه کافی در اختیار دارد کار را پیش ببرد تا به نتیجه دست پیدا نماید.

وکیل-خانواده-در-بوشهر

*شرایط مرد که زن را در عسر و حرج قرار میدهد این موارد است:

1- اعتیاد مرد به مواد مخدر و دارو های روانگردان.

2- سو معاشرت و اذیت و آزار زن به صورت غیر عرفی و نامعقول.

3- ترک زندگی زناشویی از جانب مرد و نپرداختن خرجی زن به مدت شش ماه.

4- ازدواج مجدد مرد بدون رضای همسر اول

5- عقیم و نابارور بودن مرد.

6- جنون مرد.

7- محکومیت قطعی حبس بالای 5 سال.

 

وکیل نفقه در بوشهر:

نفقه شامل کل احتیاجات متعارف و معقول و متناسب با شرایط زوجه از قبیل خانه، خورد و خوراک ،  وسایل زندگی مشترک در خانه و هزینه های درمانی و دارویی که شوهر ملزم به برآورده کردن آنها است.

مرد متعهد است که این هزینه ها را از زمانی که زن را به خانه میبرد متقبل شود و اگر سرباززند زن میتوان دادخوواست مطالبه آن را طبق مدرک نکاحیه از دادگاه بخواهد و دادگاه اصل را بر این میگذارد که نفقه در حق زن پرداخت نشده مگر اینکه مرد این دو حالت را اثبات کند و میتواند خود را مبرا کند:

مرد ثابت کند که در نفقه مورد مطالبه زمان معین آن را تادیه کرده و فاکتور تمام خرید های خانه را در زمان نفقه مورد مطالبه تسلیم دادگاه نماید.

1- مرد ثابت کند که زن تکلیف وظایف زناشویی خود را کلا یا جزئا بر آورده نکرده که در این صورت دادگاه زن را ناشزه میداند و مطابق ماده 1108 قانون مدنی زن ناشزه مستحق نفقه نمی باشد.

2-این نکته رو اضافه کنم ترک انفاق به موجب قانون مجازات اسلامی عمل مجرمانه است که مجازات حبس را برای مرد خاطی به دنبال دارد. با مشاوره با وکیل خوب خانواده در بوشهر خیلیاز مسائل حقوق خانواده را بهتر و اصولی تر پیش می برید.

وکیل مهریه در بوشهر:

مهریه مالی است که زوج در زمانی که عقد نکاح منعقد میشود متعهد میگردد که در وجه زن خود تقبل نماید مهریه باید دارای منفعت عقلایی و مشروع باشد به عنوان مثال بال مگس و پشه را نمیتئان مهریه قرار داد یا مهریه یک دست و یک پا بر خلاف عرف رایج باطل است، زیرا مشروع و عقلایی نیست  بنابراین مهریه می تواند هر چیز مالی مثل اسکناس، سکه و طلا، ماشین و خانه و حتی انجام کاری معین بر گردن زوج باشد، به شرطی کاملا مشخص و معین باشد و گنگ نباشد و الا مهریه باطل میشود و زن مستحق مهر المثل است. اما خدشه ای به عقد نکاح وارد نمیکند.

اقسام مهریه که مرد متعهد میشود :

مهرالمسمی: مهریه است که در زمان عقد تعیین میشود.و زن مالک آن میشود.و یا پرداخت آن در ذمه و دین مرد قرار میگیرد.و زن میتواند طبق قانون مدنی تا زمانی که به طور کامل آن را نگرفته باشد.از انجام وظایف شرعی و قانونی (مثل تمکین) امتناع کند این حق را به اصطلاح حق حبس زوجه میگویند.

مهرالمثل:

اگر در زمان عقد مهریه معین نشده باشد.نمیشود زن را بدون حق و حقوق دانست .و اگر در زندگی مشترک زن و مرد با یکیدیگر مراوده جنسی داشته باشند. (ولو یک بار چه از عقب و چه از جلو ) زن مستحق مهر المثل است.که مقدار و میزان آن را کارشناس قضایی بر حسب شانیت زن (مثل سواد و تحصیلات، بکارت ، سطح خانواده و..) معین میکند.

مهرالمتعه:

در صورتی است که در زمان عقد مهریه تعیین نشده باشد. و زن و مرد در طول زندگی مشترک خود هیچگونه مراوده جنسی نداشته باشند.که اگر مرد بخواهد زن خود را طلاق دهد باید مهریه ای بپردازد.که به آن مهرالمتعه گویند.که مرد برحسب توانایی مالی خودش باید بپردازد.

شرایط پرداخت مهریه :

1- عندالمطالبه:

اگر در زمان عقد مهریه را عند المطالبه شرط کنند  زن میتواند از دادگاه درخواست کند که مرد را در هر زمان ملزم به پرداخت کند و حتی اگه شوهر مالی نداشته باشد زن میتواند مرد را حتی به زندان اندازد و همجنین زن احتیاج به اثبات این قضیه ندارد مرد دارا هست که بتواند مهریه را بدهد یا خیر

2- عند الستطاعه:

اگر پرداخت مهریه به این صورت شرط شود مرد به هیچ عنوان حبس در صورت عجز از پرداخت برای مرد رقم نمیخورد و زن باید منتظر شود که مرد مالدار شود و یا قسطی حقوق زن را بپردازد.

وکیل حضانت در بوشهر:

حضانت به معنی پرورش دادن و بزرگ کردن و نگهداری و حفاظت طفل است که مطاابق قانون مدنی ماده ۱۱۶۸ حق و تکلیف هر یک از اولاد است و هیچکدام نمیتونن حضانت بچه را مال خود کنند و یا از انجام آن سرباز زنند حضانت تا هفت سالگی با مادر است بعد از آن تا سن بلوغ با پدر است و این وسط هر پدر و مادری که صلاحیت نگهداری نداشته باشن  حضانت آن ها از طرف دیگر قابل اسقاط است که باید در دادگاه درخواست اسقاط حق حضانت مطرح بشود و دیگر اینکه قانون به شخصی که در مدت خود حضانت نداره حق ملاقات قرار میدهد که شرایط کیفیت آن با دادگاه است.

طبق قانون حمایت خانواده شخصی که مانع ملاقات فرزند بشود .حبس تعزیری مقرر شده که این کار یک نوع رفتار مجرمانه است. برای دنبال کردن این پرونده هم از خدمات وکیل خانواده در بوشهر استفاده نمایید.

وکیل اثبات نسب در بوشهر :

اثبات نسب دعوایی است که بیشتر از طرف فرزند به طرفیت پدر مطرح میشود.طبق قانون در عقد موقت الزام به ثبتی وجود ندارد ولی در زمانی که زن باردار میشود مرد موظف است که عقد را ثبت کند و برای فرزند خود شناسنامه بگیرد حال خیلی از افراد به این موضوع توجه نمیکنند و برای بچه ایکه به دنیا می آوردند که حاصل عقد موقت است بی توجه اند و ممکن سالیان سال که کودک بزرگ شده از مهر پدری بی بهره بماند در این و پدر هم از قید مسئولیت پدری خود را برهاند که در این صورت فرزند میتواند به طرفیت پدر دعوای اثبات نسب و اثبات رابطه خونی را مطرح کند و یا اگر این پدر مرحوم شود با اثبات نسب خود را در ردیف وراث قرار دهد.

بنابرین این مسئله بسیار میتواند حساس و پیچیده شود که قطعا به حضور مشاوره ای با وکیل خانواده در بوشهر نیاز است.

 

نویسنده :کارشناس حقوق سید امیر حسین جواهری

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل خانواده در بوشهر

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود