مشاوره-اینترنتی-کارگر-و-کارفرما

 مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما

کارگر و کارفرما در طی مسیر همکاری با یکدیگر ممکن است به خاطر مسائل مختلفی دچار اختلاف شوند .گاهی این اختلافات توسط یک وکیل مسلط به قانون کار به راحتی قابل حل است و نیاز به شکایت قانونی نیست . مشاوران آنلاین در وکیل نوین سریع ترین راه دستیابی برای حل این گونه مشکلات هستند. با ما همراه شوید تا بیشتر با مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما آشنا شوید. 

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص اداره کار

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

حقوق و دستمزد

یکی از مسائلی که یک کارگر و کارفرما ممکن است اختلاف پیدا کنند بحث حقوق و دستمزد است .عده ای از کارفرمایان گمان می کنند حقوق فقط همان دستمزد قرارداد است در حالی که طبق قانون کار علاوه بر مزد پايه مقرر شده طبق قانون وزارت كار، حق اولاد، حق مسكن، عیدی، سنوات، سنوات خدمتی ، بين كارگر و پرداخت بیمه از جمله حقوق و دستمزد کارگران است . در اینجا کارگران می توانند با مراجعه به اداره کار در مورد مشکلات و عدم پرداختی های مشتقات حقوق خود طرح دعوی کند و کارفرما نیز باید پاسخگو باشد. همچنین کارگر می تواند از طریق مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما از حق و حقوقات خود مطلع شود.

 

اخراج کارگر

ممکن است یک کارفرما به دلیل تعدیل نیرو ، عوض شدن کاربری مورد فعالیت ، عدم کارآمدی کارگر ، تخلف کارگر و خیلی موارد دیگر دست به اخراج کارگر کند و در این گونه پایان همکاری ممکن است حق و حقوق حال و برجای مانده از قبل کارگر را پرداخت کند یا نکند. در این شرایط ابتدا برای هرگونه رفع اختلاف پیش آمده می توان به صورت کاملا راحت و آنلاین از مشاوران حقوقی کمک گرفت و بعد با علم از اینکه کدام طرف حق شکایت دارد یا برای بازپس گیری حق طرح شکایت کرد . دقت داشته باشید در صورت اخراج غیر قانونی فقط یک ماه فرصت شکایت دارید .

پرداخت حق بیمه ی کارگر توسط کارفرما

حق بیمه یک امر ضروری است که یک کارفرما برای هر یک از کارگرانش موظف است به اداره بیمه پرداخت کند که معادله ۳۰ درصد حقوق است اما ۲۳ درصد آن بر ذمه ی کارفرما است. امروزه عده ای از کارفرمایان طبق قراردادی که با کارگر می بندند حق بیمه را نقدا به وی پرداخت می کنند .این حرکت کارفرما وجهه قانونی ندارد و کارگر و اداره ی کار می توانند ضمن شکایت از کارفرما وی را مجبور کنند جریمه و حق بیمه ی گذشته ی کارگر را نیز به اداره ی بیمه پرداخت کند . مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما به صورت اینترنتی و آنلاین می توانند راهنمای کارگرانی باشند که حقشان در این مورد پایمال شده است.

تنظیم قرارداد بین کارگر و کارفرما

قبل از ایجاد همکاری میان کارگر و کارفرما تنظیم یک قرارداد شفاف و روشن و بر طبق ضوابط قانون کار که بیانگر خواسته های کارفرما و حق و حقوق کارگر است می تواند از ایجاد خیلی از اختلافات آینده جلوگیری کند . یک مشاوره ی حقوقی می تواند با ارائه ی یک چارچوب قانونی در تنظیم یک قرارداد مطلوب و مورد قبول طرفین مشکل گشا باشد . مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما نزدیکترین راه دسترسی به این مشاوران حقوقی است.

مشاوره-اینترنتی-کارگر-و-کارفرما

نحوه شکایت علیه کارفرما

در گذشته کارگر ضمن مراجعه به اداره ی کار و ارائه ی مدارک فرم درخواست شکایت علیه کارفرما را پر می کرد و تحویل اداره می داد اما امروزه با پر رنگ شدن نقش اینترنت ، کارگران می توانند از مدارک خود اسکن گرفته و فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کرده و برای اداره ی کار ارسال کنند . 

مدارک مورد نیاز جهت شکایت علیه کارفرما

کارگری که قصد شکایت از کارفرما را دارد بایستی مدارک و اسناد محکمه پسند لازم برای اقامه ی دعوا را داشته باشد که در غیر این صورت درخواست وی رد خواهد شد . اولین موردی که لازم است داشتن برگه ی قرارداد است که اثبات می کند رابطه ی کارگر و کارفرما وجود داشته و بعد از این اثبات، امکان طرح شکایت بابت مطالبات و سایر اختلافات امکان پذیر است .از دیگر مدارک اثبات این رابطه فیش ها یا واریزی های دریافتی حقوق یا لیست پرداختی حق بیمه است .گاه کارگران بدین دلیل که سند و مدرکی ندارند از شکایت صرف نظر می کنند در حالی که  راه های  متفاوتی جهت اثبات رابطه کارگر و کارفرمایی و مطالبات کارگران وجود دارد که گاه کارگران از آن بی اطلاع می باشند و این جا است که نقش مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما قبل انعقاد قرارداد و بعد از ایجاد اختلاف و شکایت در حل دعاوی پر رنگ می شود . برای هر اقدام و در هر موقعیتی حتی زمانی که وقت کافی ندارید یا از هزینه های مشاوره حضوری بیم دارید از مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما بهره گیری کنید .

وکیل مناسب برای مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما

اگر کارفرما حق و حقوق کارگر را در زمانی که باید، پرداخت نکند. کارگر می تواند از او شکایت کند. هنگامی که قصد مراجعه به وکیل برای شکایت از کارفرما را دارید باید به موارد زیر توجه کنید.

  • امتیازی که کاربران به وکیل داده اند می تواند تا حدودی نشان دهنده عملکرد او باشد.
  • رزومه کار وکیل و توجه به این که در زمینه شکایت از کارفرما تجربه دارد یا خیر
  • مبلغی که باید برای مشاوره به وکیل پرداخت کنید.

شکایت کارفرما از کارگر

ترک کردن کار توسط کارگر بدون اطلاع به کارفرما و قبل از پایان قرارداد ممکن است خساراتی به کارفرما وارد کند که در این شرایط حق به کارفرما داده می شود و این حق را دارد جهت رسیدگی به خسارات متحمل شده از کارگر شکایت کند .حتی اگر قراردادی نباشد و خیال کارگر از این بابت آسوده باشد کارفرما با اثبات رابطه ی کارگری و کارفرمایی می تواند باز هم طرح شکایت کند از جمله موارد دیگر حق شکایت کارفرما میتوان به عدم امانت داری ، نداشتن دقت در اجرای کار ،عدم اجرای دستورات کارفرما و نداشتن مقررات انضباطی نیز اشاره کرد.

 

مزایای کمک گرفتن از مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما

همانطور که میدانید برای انجام هر کاری بهتر است به افرادی که در آن زمینه تخصص های لازم را دارند مراجعه کنیم. وکلا افرادی هستند که در زمینه شکایت می توانند به کمک ما بیایند. در هر شرایطی اگر برای بهتر انجام شدن روند شکایت خود از وکیل کمک بگیرید بهتر و زودتر به نتیجه خواهد رسید. به طور مثال اگر برای شکایت از کارگر از وکیل کمک بگیرید از آن جایی که وکلا با امور مربوط به کارگر و کارفرما به طور کامل آگاه هستند و می دانند که وظیفه آنها در مقابل یکدیگر چه وظایفی است می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند و در نهایت حضور یک وکیل در کنار شما برای شکایت از کارگر می تواند برای شما مزایای زیادی به همراه داشته باشد.

در نهایت لازم به ذکر است یک فرد آشنا به مسائل کارگری و کارفرمایی ، بیمه و غیره که سالیان دراز صرف کسب تجربه و آگاهی کرده بدون شک بهترین فردی است که چه کارگر و چه کارفرما می توانند از خدمات مشاوره اینترنتی کارگر و کارفرما به بهترین نحو استفاده کنند و در حال حاضر که آنلاین شدن این مشاوران راه دستیابی را آسان تر کرده است.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل متخصص اداره کار

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود