وکیل-طلاق-دررشت

وکیل طلاق در رشت

وکیل طلاق در شهر رشت این امکان را برای شما ایجاد می کند که در کمال آرامش و بدون حضور در دادگاه می تواند به نتیجه مطلوب برسد و وکیل طلاق در رشت با آشنایی کامل از کلیه قوانین حقوقی و خانواده در جهت پیشبرد پرونده های خانواده و جلوگیری از طولانی شدن روند رسیدگی  در جایی که خیلی از افراد آشنایی با قانون را ندارند کمک می کند. 

طلاق به معنای پایان دادن به زندگی زناشویی است و همراه با فسخ نکاح که از عیب های شخص نشات میگیرد منجر به انحلال عقد زناشویی بین دو شخص می شود.

برای طلاق سه روش مرسوم وجود دارد که وکیل طلاق در رشت به اشخاص کمک می کند از این طریق خود را از قید زوجیت رها کنند و پیشنهاد می شود که قبل از طلاق به وکیل طلاق در رشت مشاوران متخصص و روانشناس های با تجربه برای این موضوع مراجعه نمایید چون طلاق بهترین راه حل نیست بلکه آخرین راه حل است.

روش های طلاق در کشور ما به سه روش است. که وکیل طلاق در رشت به شرح ذیل برای شما عنوان می کند:

روش طلاق از طرف مرد:

مهم ترین و اصلی ترین روش طلاق از طرف مرد است. چون اساسا طلاق دادن حق مرد است، و این حق سلب شدنی از طرف مرد نیست ولی قابل وکالت دادن هست. مثل مردی که وکالت در طلاق به زن خود می دهد و خود هم می تواند از این حق استفاده کند بنابراین مرد هر وقت بخواهد می تواند به دادگاه مراجعه کند و با کمک و راهنمایی وکیل طلاق در رشت دادخواست طلاق بدهد و از دادگاه گواهی عدم سازش بگیرد و زن خود را طلاق دهد.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

مراحل رسیدگی طلاق از طرف مرد:

مرد که توسط وکیل طلاق در رشت دادخواست طلاق می دهد باید در زمان طلاق از عهده کلیه حق حقوقات مالی زن مثل مهریه، نفقه، اجرت مثل ،شیر بها ،نحله و تنصیف مالی که در قرارداشان تصریح شده بر آید. ولی این به این معنا نیست اگر مرد مالی نداشته باشد، نتواند طلاق دهد بلکه در این صورت با توجه به راهنمایی وکیل طلاق در رشت ، دادگاه قرار تقسیط مهریه و نفقه و کلیه حق و حقوقات مالی را صادر می کند. و در صورتی که مرد

دارایی داشته باشد، زن می تواند از دادگاه تقاضا توقیف اموال را مطرح کند و دادگاه مرد را مجبور می کند، که از محل آن دارایی حق زن را بپردازد و در صورتی که معلوم شود که مرد مالی دارد و نمی خواهد پرداخت نماید، دادگاه با درخواست طلاق او موافقت نمی کند و گواهی عدم سازش را صادر نخواهد کرد.

اما به طور کل اگر دارایی از طرف مرد نباشد و مرد توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد، دادگاه قرار تقسیط مهریه را صادر می کند. و گواهی عدم سازش صادر می کند اما قبل از صادر کردن گواهی عدم سازش زن و شوهر به داوری ارجاع داده می شوند. طلاق از طرف مرد جز طلاق رجعی است.برای راهنمایی بیشتر و همچنین انجام کلیه این امور می توان به وکیل طلاق در رشت مراجعه نمود.

شرایط داوران از طرف زوجین:

 وکیل طلاق در رشت با طرح دعوای طلاق از طرف زن و مرد یا یکی از آن ها، دادگاه در ابتدا نسبت به ارجاع زوج ها به داور اقدام نمی‌کند، بلکه ابتدا قاضی برای حل و فصل اختلاف تلاش می‌کند و در صورتیکه اختلافات با دخالت دادگاه برطرف نگردید، رسـیدگی به دعوا از طریق ارجاع امر به داوری صورت می‌گیرد.

بعد از این که دادگاه قرار ارجاع امر به داوری را صادر کرد، هر یک از زن و مرد مکلفند ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، یک نفر از نزدیکان خود را که دارای شرایط داوری است، به عنوان داور معرفی کنند. و نکته این که داوران فقط برای ایجاد صلح و سازش در موضوع خانواده وارد عمل می شوند و نظر داور هم در رای دادگاه نفوذی ندارد و بیشتر جنبه مشورتی دارد. می توان در این امور و امر داوری نیز با وکیل طلاق در رشت مشورت نمایید.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل متخصص طلاق در رشت اینجا کلیک کنید

 طلاق توافقی یعنی چی؟

طلاق توافقی آن است که زوجین در همه موارد و حق و حقوقات مالی توافق می کنند و مرد در ازای این توافق یا بخشش کل یا مقداری از این حقوق مالی، راضی به دادن طلاق به همسر خود یا وکالت طلاق به همسر خود است. که باید در این امور حتما با وکیل طلاق در رشت مشورت کرد.

وکیل-طلاق-دررشت

 مراحل طلاق توافقی از دیدگاه وکیل طلاق در رشت:

مرحله اول : بنابر توافقی بودن طلاق، درخواست ارائه شده توسط وکیل طلاق در رشت ،از سوی دادگاه به مراکز مشاوره خانواده ارجاع داده می شود. طبق ماده ۲۵ قانون حمایت خانواد،مرکز مشاوره وظیفه دارد تا بین زوجین سازش برقرار کند. در صورتی که زوجین از درخواست خود پشیمان نشوند، برای تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم به دادگاه بازگردانده می شود.

مرحله دوم: در این مرحله دادگاه به بررسی موارد توافق شده می پردازد و باز هم تلاش می کند تا بین طرفین سازش ایجاد کند. در صورت عدم توافق گواهی عدم امکان سازش صادر می شود.

مرحله سوم : زوجین به دفاتر اسناد رسمی ازدواج طلاق مراجعه می کنند. 

مرحله چهارم: پس از  قطعی شدن گواهی عدم امکان و سازش، رای نهایی دادگاه صادر شده و به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق ابلاغ می شود.

مرحله پنجم : در این مرحله زوجین باید طی مدت زمان سه ماهه گواهی عدم امکان سازش را به دفتر خانه تحویل بدهند. 

مرحله آخر : صیغه طلاق با رعایت تمامی جهات شرعی در دفتر خانه یا محل دیگر اجرا می شود. 

و همه این امور را می توانید به راحتی با وکیل طلاق در رشت مطرح نموده و جلو ببرید تا در پیچ و خم های دادگاهی قرار نگیرید.

 ۳ – روش های ساده جهت طلاق بدون رضایت شوهر 

مهم ترین  راه : مراجعه به وکیل طلاق در رشت  

اولین راهکارهایی که می تواند تقاضای طلاق توسط زن را ممکن سازد.

قانون گذار در این موارد مورد به زن اجازه می دهد تا از دادگاه تقاضای طلاق نماید. 

و این با داشتن وکیل طلاق در رشت به عنوان راهنما  میسر خواهد شد. 

زمانی که: مرد نفقه زن را پرداخت نمی کند. و تلاش های دادگاه هم برای دریافت نفقه بی فایده بوده باشد.

زمانی که :زن در چنان تنگنا و فشار و اذیتی قرار دارد که واقعا نمی توان از او توقع داشت که به چنین وضعیتی ادامه دهد.

زمانی که: شوهر سابقه محکومیت کیفری داشته باشد و… 

زمانی که : مرد فحاشی می نماید، یا نسبت های هرزگی یا بی ناموسی به همسرش می دهد.

زمانی که : برای مدت طولانی غیبت کرده باشد. و در این مدت هیچ خبری از شوهر نباشد .

زمانی که : مرد بدون اجازه همسرش ازدواج بکند.

 

مشاوره تلفنی ومعرفی وکیل متخصص طلاق در رشت اینجا کلیک کنید

حاضر نشدن مرد در دفترخانه برای ثبت طلاق:

درصورتی‌که زن با توجه به حق طلاقی که در عقد ازدواج دارد، موفق به دریافت گواهی عدم امکان سازش شود، باید ظرف مهلت مقرر گواهی را به دفترخانه ارائه دهد و مرد نیز باید برای ثبت طلاق به دفترخانه برود. اگر مرد از رفتن به دفترخانه خودداری کند، دفتردار موضوع حاضر نشدن مرد برای ثبت طلاق را به دادگاه صادر کننده گواهی عدم سازش اطلاع می‌دهد. پس از آن زن باید از دادگاه بخواهد که مرد را برای اجرای صیغه طلاق احضار کند.

در صورتی که بعد از ارسال احضاریه، باز هم مرد از حضور خودداری کند، دادگاه با رعایت تشریفات، صیغه طلاق را بدون حضور مرد جاری می‌کند و دستور ثبت آن را به دفتر ثبت طلاق می‌دهد. همچنین دادگاه به دفترخانه دستور می‌دهد بعد از ثبت طلاق، موضوع ثبت طلاق را به مرد اعلام کند.

حاضر نشدن زن و شوهر در دفترخانه برای ثبت طلاق توافقی:

وقتی گواهی عدم امکان سازش بابت طلاق توافقی است صادر شد، زن و شوهر باید در تاریخ مشخص شده در دفترخانه برای ثبت طلاق حضور پیدا کنند. در صورت حاضر نشدن زن و شوهر در دفترخانه، دفتردار برای هر دوی آن‌ها اخطاریه‌ای صادر می‌کند و از طرفین می‌خواهد که برای جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه حضور پیدا کنند. در صورتی که یکی از طرفین در دفترخانه حاضر نشود، امکان ثبت طلاق بدون حضور او وجود ندارد و اجرای صیغه طلاق و امضا دفتر اوراق مربوط به طلاق منتفی می‌شود.

نکات طلاق و مهریه 

 • آیا می دانستید: در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچگونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود ندارد و همچنان زن می تواند مهریه خود را دریافت کند.                           
 • آیا می دانستید: عده طلاق زن باردار تا زمان وضع حمل و زایمان است و بعد از آن فورا می تواند با شخص دیگری ازدواج کند و در این دوران یعنی تا زمان زایمان به زن نفقه تعلق می گیرد.                       
 • آیا می دانستید: اگر زوجین در دوران عقد باشند،زن می تواند تمام مهریه خود را در هنگام انجام مراحل طلاق توافقی طلب کند و یا آن را ببخشد.                                                                      
 • آیا می دانستید: اگر در هنگام طلاق توافقی،زوجین در خصوص نحوه پرداخت توافق کرده باشند، دیگر ادعای اعسار از پرداخت مهریه از طرف زوج قابل پذیرش نیست.                                              
 • آیا می دانستید: در طلاق توافقی زوجین می توانند در مورد نفقه فرزندان توافق انجام بدهند و تعیین کنند که پرداخت نفقه به عهده چه کسی است و همچنین به چه میزان باید پرداخت شود که در صورت عدم توافق زوجین می توانند از دادگاه تقاضا کنند.                                                 
 • آیا می دانستید: هیچ زن و شوهری بدون رای دادگاه نمی توانند به طور مستقیم به دفتر خانه مراجعه کنند در واقع هیچ دفتر خانه ای بدون رای دادگاه طلاقی را ثبت نمی کند.                              
 • آیا می دانستید: اگر مرد یا زنی پس از ازدواج، تغییر جنسیت دهد، مرد نمی تواند به این دلیل که دیگر زن شده است یا طرف مقابل، دیگر زن نیست از پرداخت مهریه خودداری کند.                                                                     
 • آیا می دانستید: زمانی که زنان در خواست طلاق به دلیل اعتیاد مرد می دهند، معمولا دادگاهها زمانی حکم به طلاق می دهند که تشخیص دهند اعتیاد مرد به گونه ای مضر است که به اساس خانواده خلل وارد می کند .                                                                                    
 • آیا می دانستید: یکی از مزایای طلاق توافقی عدم نیاز به حضور زوجین در دادگاه و دفتر خانه است. در صورتیکه یکی از زوجین وکیل طلاق در رشت داشته باشد در هیچ یک از مراحل گرفتن طلاق در دادگاه و دفتر خانه نیازی به حضور وی نخواهد بود.                                                          
 • آیا می دانستید: یکی از مراحل طلاق توافقی مشاوره استکه اجباری می باشداما اگر زن و شوهر به هر دلیل تمایل به حضور در جلسه مشاوره نداشته باشند بدون حضور آنها توسط وکیل جلسه برگزار خواهد شد.                                                                                                  
 • آیا می دانستید: در صورتیکه زوجه ضمن عقد ازدواج یا به موجب وکالتنامه ای حق طلاق داشته باشد، برای اقامه دعوی طلاق نمی تواند مستقیما به دادگاه مراجعه کند، بلکه باید وکیل اختیار کند.                                                                                                                                

مشاوره تلفنی ومعرفی وکیل متخصص طلاق در رشت اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.