وکیل طلاق زن رشت|جهت مشاوره تلفنی تماس یگیرید09129170468

وکیل طلاق زن رشت|جهت مشاوره تلفنی تماس یگیرید09129170468

 وکیل زن طلاق رشت این امکان را برای شما ایجاد کرده که در کمال آرامش و بدون حضورتون در دادگاه می توانید به نتیجه دلخواه برسید. بهترین وکیل طلاق رشت با آشنایی کامل از کلیه قوانین حقوقی و خانواده در جهت پیشبرد پرونده های خانواده و جلوگیری از طولانی شدن روند رسیدگی.

قانونگذار ایران طلاق را در قانون مدنی در ماده 1133 چنین تصریح کرده که : «مرد می‌تواند هر وقت که بخواهد زن خود را طلاق دهد»، به اراده و خواست مرد صورت می‌گیرد و زن نیز در موارد خاصی از جمله: خودداری شوهر از دادن نفقه یا غیبت شوهر به مدت چهار سال و عسر و حرج زن، می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق کند.

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در رشت

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

 

طلاق چیست؟

طلاق به معنای پایان دادن به زندگی زناشویی است و همراه با فسخ نکاح که از عیب های شخص نشات میگیرد منجر به انحلال عقد زناشویی بین دو شخص می شود.

برای طلاق سه روش مرسوم وجود دارد که وکیل طلاق زن رشت به اشخاص کمک می کند از این طریق خود را از قید زوجیت رها کنند و پیشنهاد می شود که قبل از طلاق به بهترین وکیل طلاق رشت مشاوران متخصص و روانشناس های با تجربه برای این موضوع مراجعه نمایید چون طلاق بهترین راه حل نیست بلکه آخرین راه حل است.

روش های طلاق در کشور ما به سه روش است. که وکیل طلاق زن رشت به شرح ذیل برای شما عنوان می کند:

هر آنچه که در مورد طلاق باید بدانید ویدئو رو ببینید

روش طلاق از طرف مرد:

مهم ترین و اصلی ترین روش طلاق از طرف مرد است. چون اساسا طلاق دادن حق مرد است، و این حق سلب شدنی از طرف مرد نیست ولی قابل وکالت دادن هست. مثل مردی که وکالت در طلاق به زن خود می دهد و خود هم می تواند از این حق استفاده کند بنابراین مرد هر وقت بخواهد می تواند به دادگاه مراجعه کند و با کمک و راهنمایی وکیل طلاق در رشت دادخواست طلاق بدهد و از دادگاه گواهی عدم سازش بگیرد و زن خود را طلاق دهد.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

مراحل رسیدگی طلاق از طرف مرد:

مرد که توسط  وکیل طلاق زن رشت دادخواست طلاق می دهد باید در زمان طلاق از عهده کلیه حق حقوقات مالی زن مثل مهریه، نفقه، اجرت مثل ،شیر بها ،نحله و تنصیف مالی که در قرارداشان تصریح شده بر آید. ولی این به این معنا نیست اگر مرد مالی نداشته باشد، نتواند طلاق دهد بلکه در این صورت با توجه به راهنمایی وکیل طلاق در رشت ، دادگاه قرار تقسیط مهریه و نفقه و کلیه حق و حقوقات مالی را صادر می کند. و در صورتی که مرد

دارایی داشته باشد، زن می تواند از دادگاه تقاضا توقیف اموال را مطرح کند و دادگاه مرد را مجبور می کند، که از محل آن دارایی حق زن را بپردازد و در صورتی که معلوم شود که مرد مالی دارد و نمی خواهد پرداخت نماید، دادگاه با درخواست طلاق او موافقت نمی کند و گواهی عدم سازش را صادر نخواهد کرد.

اما به طور کل اگر دارایی از طرف مرد نباشد و مرد توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد، دادگاه قرار تقسیط مهریه را صادر می کند. و گواهی عدم سازش صادر می کند اما قبل از صادر کردن گواهی عدم سازش زن و شوهر به داوری ارجاع داده می شوند. طلاق از طرف مرد جز طلاق رجعی است.برای راهنمایی بیشتر و همچنین انجام کلیه این امور می توان به وکیل طلاق در رشت مراجعه نمود.

روش طلاق از طرف زن:

طلاق از طرف زن بسیار سخت است چون که حق طلاق با مرد است و زن برای گرفتن طلاق از مرد باید دلایلی کافی بیاورد تا قاضی مجاب شود برای دادن رای طلاق.

در ادامه با برخی از دلایل گرفتن طلاق آشنا میشید:

عوامل استناد زن برای طلاق یکطرفه:

 1. اعتیاد شوهر به مواد صنعتی
 2. ازدواج مجدد بدون اطلاع خانم
 3. محکومیت شوهر به حبس بیش از 5 سال
 4. مشکل در باروری مرد
 5. رابطه نامشروع شوهر و اثبات آن

شرایط داوران از طرف زوجین:

 وکیل طلاق زن رشت با طرح دعوای طلاق از طرف زن و مرد یا یکی از آن ها، دادگاه در ابتدا نسبت به ارجاع زوج ها به داور اقدام نمی‌کند، بلکه ابتدا قاضی برای حل و فصل اختلاف تلاش می‌کند و در صورتیکه اختلافات با دخالت دادگاه برطرف نگردید، رسـیدگی به دعوا از طریق ارجاع امر به داوری صورت می‌گیرد.

بعد از این که دادگاه قرار ارجاع امر به داوری را صادر کرد، هر یک از زن و مرد مکلفند ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، یک نفر از نزدیکان خود را که دارای شرایط داوری است، به عنوان داور معرفی کنند. و نکته این که داوران فقط برای ایجاد صلح و سازش در موضوع خانواده وارد عمل می شوند و نظر داور هم در رای دادگاه نفوذی ندارد و بیشتر جنبه مشورتی دارد. می توان در این امور و امر داوری نیز با وکیل طلاق در رشت مشورت نمایید.

مدارک لازم برای گرفتن طلاق در رشت در سامانه وکیل نوین

برای ثبت دادخواست طلاق باید شناسنامه و کارت ملی و همراه داشتن سند ازدواج الزامی هست .شما مدارکتون رو به وکیلی که ما بهتون معرفی میکنیم ارائه میدین و همچنین وکالت نامه مربوطه رو که وکیل بهتون ارائه میدن رو امضا میکنین و در قبال مدارکی که به وکیل ما سپردین رسید دریافت میکنین . وکلای ما اقدامات لازم رو انجام میدن و نتیجه از طریق تیم سی آر ام و وکلا به شما اطلاع رسانی میشه قابل ذکر است که درصورتی که هر کدام از مدارک بالا را نداشتید راه حل گرفتن المثنی به فوریت نیز هست .

طلاق توافقی یعنی چی؟

طلاق توافقی آن است که زوجین در همه موارد و حق و حقوقات مالی توافق می کنند و مرد در ازای این توافق یا بخشش کل یا مقداری از این حقوق مالی، راضی به دادن طلاق به همسر خود یا وکالت طلاق به همسر خود است. که باید در این امور حتما با بهترین وکیل طلاق رشت مشورت کرد.

وکیل-طلاق-دررشت

 مراحل گرفتن طلاق توافقی در رشت:

مرحله اول : بنابر توافقی بودن طلاق، درخواست ارائه شده توسط وکیل طلاق زن رشت ،از سوی دادگاه به مراکز مشاوره خانواده ارجاع داده می شود. طبق ماده 25 قانون حمایت خانواد،مرکز مشاوره وظیفه دارد تا بین زوجین سازش برقرار کند. در صورتی که زوجین از درخواست خود پشیمان نشوند، برای تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم به دادگاه بازگردانده می شود.

مرحله دوم: در این مرحله دادگاه به بررسی موارد توافق شده می پردازد و باز هم تلاش می کند تا بین طرفین سازش ایجاد کند. در صورت عدم توافق گواهی عدم امکان سازش صادر می شود.

مرحله سوم : زوجین به دفاتر اسناد رسمی ازدواج طلاق مراجعه می کنند. 

مرحله چهارم: پس از  قطعی شدن گواهی عدم امکان و سازش، رای نهایی دادگاه صادر شده و به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق ابلاغ می شود.

مرحله پنجم : در این مرحله زوجین باید طی مدت زمان سه ماهه گواهی عدم امکان سازش را به دفتر خانه تحویل بدهند. 

مرحله آخر : صیغه طلاق با رعایت تمامی جهات شرعی در دفتر خانه یا محل دیگر اجرا می شود. 

و همه این امور را می توانید به راحتی با وکیل طلاق در رشت مطرح نموده و جلو ببرید تا در پیچ و خم های دادگاهی قرار نگیرید.

  روش های گرفتن طلاق بدون رضایت شوهر :

مهم ترین  راه : مراجعه به وکیل طلاق زن رشت  

اولین راهکارهایی که می تواند تقاضای طلاق توسط زن را ممکن سازد.

قانون گذار در این موارد مورد به زن اجازه می دهد تا از دادگاه تقاضای طلاق نماید. 

و این با داشتن وکیل طلاق در رشت به عنوان راهنما  میسر خواهد شد. 

زمانی که: مرد نفقه زن را پرداخت نمی کند. و تلاش های دادگاه هم برای دریافت نفقه بی فایده بوده باشد.

زمانی که : زن در چنان تنگنا و فشار و اذیتی قرار دارد که واقعا نمی توان از او توقع داشت که به چنین وضعیتی ادامه دهد.

زمانی که: شوهر سابقه محکومیت کیفری داشته باشد و… 

زمانی که : مرد فحاشی می نماید، یا نسبت های هرزگی یا بی ناموسی به همسرش می دهد.

زمانی که : برای مدت طولانی غیبت کرده باشد. و در این مدت هیچ خبری از شوهر نباشد .

زمانی که : مرد بدون اجازه همسرش ازدواج بکند.

حاضر نشدن مرد در دفترخانه برای ثبت طلاق:

درصورتی‌که زن با توجه به حق طلاقی که در عقد ازدواج دارد، موفق به دریافت گواهی عدم امکان سازش شود، باید ظرف مهلت مقرر گواهی را به دفترخانه ارائه دهد و مرد نیز باید برای ثبت طلاق به دفترخانه برود. اگر مرد از رفتن به دفترخانه خودداری کند، دفتردار موضوع حاضر نشدن مرد برای ثبت طلاق را به دادگاه صادر کننده گواهی عدم سازش اطلاع می‌دهد. پس از آن زن باید از دادگاه بخواهد که مرد را برای اجرای صیغه طلاق احضار کند.

در صورتی که بعد از ارسال احضاریه، باز هم مرد از حضور خودداری کند، دادگاه با رعایت تشریفات، صیغه طلاق را بدون حضور مرد جاری می‌کند و دستور ثبت آن را به دفتر ثبت طلاق می‌دهد. همچنین دادگاه به دفترخانه دستور می‌دهد بعد از ثبت طلاق، موضوع ثبت طلاق را به مرد اعلام کند.

حاضر نشدن زن و شوهر در دفترخانه برای ثبت طلاق توافقی:

وقتی گواهی عدم امکان سازش بابت طلاق توافقی است صادر شد، زن و شوهر باید در تاریخ مشخص شده در دفترخانه برای ثبت طلاق حضور پیدا کنند. در صورت حاضر نشدن زن و شوهر در دفترخانه، دفتردار برای هر دوی آن‌ها اخطاریه‌ای صادر می‌کند و از طرفین می‌خواهد که برای جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه حضور پیدا کنند. در صورتی که یکی از طرفین در دفترخانه حاضر نشود، امکان ثبت طلاق بدون حضور او وجود ندارد و اجرای صیغه طلاق و امضا دفتر اوراق مربوط به طلاق منتفی می‌شود.

گرفتن طلاق از طریق نفقه:

در قانون ایران حق طلاق درشرایط عادی با مرد هست و تا زمانی که  مرد رضایت نده حکم طلاق صادر نمیشه  البته نکته قابل توجه و مهم اینه که روز اول ازدواج در سند ازدواج ۱۲ مورد هست که مرد به خانم ۱۲ مورد وکالت برای طلاق داده است که خانم در صورت محقق شدن هر کدام از این موارد میتواند بدون رضایت شوهرش طلاق خود را بگیرد مثلا  درصورت  عدم پرداخت نفقه توسط مرد ،زن در زندگی زناشویی در عسر و حرج باشه ، مرد به مدت شش ماه متوالی زندگی مشترک را ترک کنه  در مورد شما با توجه به اینکه شوهرتون نفقه پرداخت نمیکنن میتونین برای طلاق اقدام کنین.

روش گرفتن مهریه با وکیل طلاق زن  رشت:

هیچ اجباری به بذل مهریه نیست شما میتونید دادخواست مطالبه مهریه رو به دادگاه تقدیم کنین و چنانچه همسرتون مالی دارن میشه از طریق اجرای ثبت توقیف کرد قابل ذکر است که در طلاق یک طرفه در صورت محقق شدن بعضی از بند های سند ازدواج هم طلاق خود را بگیرید و هم مهریه خود را مطالبه نمایید و اما در صورتی که طلاق شما طلاق توافقی باشد.

در اینصورت وصول مهریه و یا ابراء آن به صورت توافقی و سازش بین طرفین میباشد که در این صورت زوج اجازه طلاق میدهد و در عوض میتواند از زوجه در خواست ابراء و بخشش مهریه نماید ویا خیر علاوه بر طلاق مهریه خود رو در یافت کنند ( به زبون عامیانه هرچی توافق کنین مثلا ما مورد داشتیم حتی زوجه مبلغی هم به زوج داده تا زوج راضی به جدایی و طلاق شده و بلعکس مرد هم مهریه را کامل یا میزانی از آن را داده ) این امر توافقی است .

استرداد جهزیه با وکیل طلاق زن رشت

جهیزیه ای که زن با خودش به منزل شوهر میبره به معنای این نیست که زوج مالک آنها میشه و فقط میتونه از وسایل استفاده کنه و هر زمانی که زن بخواد میتونه جهیزیه رو پس بگیره چرا که تهیه وسایل به عهده زوج است که البته با لیست سیاهه یا فاکتور خرید و در صورتی که هیچکدوم از اینها موجود نباشه باید شاهد داشته باشه و مرد به هیچ عنوان نمیتونه وسایلی رو که زن به عنوان جهیزیه با خودش به منزل شوهر آورده رو برنگردونه. 

برای مطالعه بیشتر استرداد جهزیه اینجا کلیک کنید.

وکیل طلاق در رشتنکاتی که باید در مورد طلاق و مهریه بدانید؟!

 • آیا می دانستید: در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچگونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود ندارد و همچنان زن می تواند مهریه خود را دریافت کند.                           
 • آیا می دانستید: عده طلاق زن باردار تا زمان وضع حمل و زایمان است و بعد از آن فورا می تواند با شخص دیگری ازدواج کند و در این دوران یعنی تا زمان زایمان به زن نفقه تعلق می گیرد.                       
 • آیا می دانستید: اگر زوجین در دوران عقد باشند،زن می تواند تمام مهریه خود را در هنگام انجام مراحل طلاق توافقی طلب کند و یا آن را ببخشد.                                                                      
 • آیا می دانستید: اگر در هنگام طلاق توافقی،زوجین در خصوص نحوه پرداخت توافق کرده باشند، دیگر ادعای اعسار از پرداخت مهریه از طرف زوج قابل پذیرش نیست.                                              
 • آیا می دانستید: در طلاق توافقی زوجین می توانند در مورد نفقه فرزندان توافق انجام بدهند و تعیین کنند که پرداخت نفقه به عهده چه کسی است و همچنین به چه میزان باید پرداخت شود که در صورت عدم توافق زوجین می توانند از دادگاه تقاضا کنند.                                                 
 • آیا می دانستید: هیچ زن و شوهری بدون رای دادگاه نمی توانند به طور مستقیم به دفتر خانه مراجعه کنند در واقع هیچ دفتر خانه ای بدون رای دادگاه طلاقی را ثبت نمی کند.                              
 • آیا می دانستید: اگر مرد یا زنی پس از ازدواج، تغییر جنسیت دهد، مرد نمی تواند به این دلیل که دیگر زن شده است یا طرف مقابل، دیگر زن نیست از پرداخت مهریه خودداری کند.                                                                     
 • آیا می دانستید: زمانی که زنان در خواست طلاق به دلیل اعتیاد مرد می دهند، معمولا دادگاهها زمانی حکم به طلاق می دهند که تشخیص دهند اعتیاد مرد به گونه ای مضر است که به اساس خانواده خلل وارد می کند .                                                                                    
 • آیا می دانستید: یکی از مزایای طلاق توافقی عدم نیاز به حضور زوجین در دادگاه و دفتر خانه است. در صورتیکه یکی از زوجین وکیل طلاق در رشت داشته باشد در هیچ یک از مراحل گرفتن طلاق در دادگاه و دفتر خانه نیازی به حضور وی نخواهد بود.                                                          
 • آیا می دانستید: یکی از مراحل طلاق توافقی مشاوره استکه اجباری می باشداما اگر زن و شوهر به هر دلیل تمایل به حضور در جلسه مشاوره نداشته باشند بدون حضور آنها توسط وکیل جلسه برگزار خواهد شد.                                                                                                  
 • آیا می دانستید: در صورتیکه زوجه ضمن عقد ازدواج یا به موجب وکالتنامه ای حق طلاق داشته باشد، برای اقامه دعوی طلاق نمی تواند مستقیما به دادگاه مراجعه کند، بلکه باید وکیل اختیار کند.                                                                                                                                

ویژگی های وکیل طلاق زن  رشت:

 • محرم اسرار موکل خوداست.
 • تعهد اخلاقی برای انجام صحیح امور محوله دارد.
 • بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به نتیجه را انتخاب می کند.
 • از معلومات حقوقی بالایی برخوردار است.
 • هزینه مناسب برای مشاوره و حق الوکاله نسبت به عرف و حتی کمتر دریافت می کند.

لزوم داشتن وکیل طلاق زن رشت:

در موضوع طلاق حضور وکیل الزامی نیست ولی از لحاظ اینکه معمولا افراد از حقوق قانونی خودشون اطلاعی ندارن و ممکنه در خیلی از موارد نتونن به حقشون برسن پیشنهاد میشه مشورت  باوکلای تخصصی سامانه وکیل نوین  کنن و در صورت امکان روند کارشونو به وکیل بسپارن. یک دادخواست اشتباه ویک سخن نسنجیده پرونده شما رو به شکست میکشاند.

گرفتن مشاوره با وکیل طلاق زن رشت:

سامانه وکیل نوین , سامانه آموزش مسائل حقوقی و معرفی وکلای متخصص در سراسر کشور می باشد, بدین نحو که شما ابتدا با تکمیل فرم درخواست وکیل متناسب با موضوع انتخابی اطلاعات وکیل برایتان ارسال می گردد. بدین منظور می توانید برای ارتباط با بهترین وکیل طلاق رشت بر روی مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

مشاوره حضوری رایگان و یا مشاوره تلفنی با وکیل طلاق در رشت 

تنها کافیست فرم ذیل را پر کنید ظرف حداکثر نیم ساعت باشما تماس گرفته میشود و نزدیک ترین وکیل به شما معرفی میگردد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی فوری
با تکمیل فرم ظرف نیم ساعت با شما تماس گرفته میشود