ارثپرونده های ارث

سهم الارث

آیا پدر و مادر،قبل از فوت می توانند اقدام به تقسیم ارثیه کنند؟

ارثیه زمانی معنا ومفهوم پیدا می‌کند که شخصی فوت کند و ماترکی (ارثیه) از وی باقی بماند.بنابراین اگر والدین قبل از فوت اقدام به تعیین سهم برای

اولاد نمایند این موضوع در قالب عنوان ارث نمی‌گنجد. والدین می‌توانند قسمتی یا هر میزان از اموال و املاک خود را به یک یا چند نفر از فرزندانشان یا هر کس دیگری در قالب عقود دیگری مانند هِبه ،صُلح ، هدیه ، فروش یا به اشکال حقوقی دیگری واگذار نمایند.

همچنین می‌توانند وصیت کنند که بعد از فوت آنها، قسمتی از اموال را به کسی دیگر غیر از فرزندان آنها واگذار شود.البته اگردر قالب وصیت باشد

این وصیت فقط تا ۳/۱ (یک سوم )کل ارثیه نافذ است مگر اینکه کلیه وراث آنرا تنفیذ و تایید نمایند.(والا نسبت به مازاد ۳/۱ وصیت باطل و بلا اثر است)

پدر و مادر می‌توانند ارثیه خود را حتی به غیر از ورثه وصیت نمایند، مثلا برای امور خیریه یا یکی از همسایگان و…

بنابراین اگر والدین قبل از فوت برای جلوگیری از هر گونه نزاع احتمالی قصد دارند که به یکی از روش‌هایی که گفته شده اقدام نمایندد بایستی

از طریق ثبت و صدور سند رسمی اقدام کنند.(برای استحکام رابطه حقوقی و جلوگیری از هر گونه طرح دعوا احتمالی)

با ارجاع هر پرونده پس از بررسی اولیه از میان وکلای خبره به وکیل متخصص در آن امور ارجاع میگردد .

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلای خود در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

12 دیدگاه

 • پگاه
  پگاه

  دعوا بین ارثیه پدرشوهرم هست. خونه رو قولنامه کردن حالا می خوان چند تا از خواهرا پس بدن. در پس ای ماجرا کارشون به دعوا و نزاع گرفته و چند روز پیش جلوی کارگاه ما با قمه و چوب به من و همسرم حمله کردند و شیشه های ماشینمرو شکستن ولی خدا رو شکر برای همسرم اتفاق زیادی نیفتاد. پلیس آمد و برای ما نامه کلاسه کرد اما به تعطیلات خورد. حالا میخوام بدونم که بدون وکیل کار ما پیش می ره یا حتما باید وکیل بگیریم؟ گفته باشم بهتون نامردی از پشت به همسرم حمله کردن.

  • mariya rezaee
   mariya rezaee

   در دعاوی کیفری به خصوص دعاوی خانوادگی از آنجا اصل بر برائت است اثبات جرم با ریزه کاری ها و ظرافت های خود همراه است. البته که اخذ وکیل در احقاق حق خود موثر خواهد بود چرا که حتی اگر وقوع جرم محرز باشد در تعیین مجازات بی تردید تاثیرگذار می باشد.

 • سیما رستمی
  سیما رستمی

  با توافق لسانی بین خواهر برادری هر کدام زمینی به مساحت ۶۶۰ متر به ارث بردیم البته برادران نبش کوچه را برداشتند و ما دختر ها داخل بن بست رو. که حدودا قبل از انقلاب دیوار کشی شده و ساختمان ساختیم و خود برادرانم برایم سند گرفتند و همه چیز با خوبی و خوشی طی شده تا الان که یکسالی هست که برادرانم معترض شده اند و میگویند باید اضافه متراژ زمین رو بازپس بدهم
  تکلیف من چیست

  • somaye.rad
   somaye.rad

   با سلام معمولا ارزش قیمت زمین در نقاط مختاف متفاوت است به عنوان‌مثال زمین‌در قسمت بن‌بست ارزانتر از حاشیه‌است لذا این‌پرونده راه دفاع دارد چرا که احتمال خیلی زیاد به همین دلیل متراژ متفاوت است که اقدام برادران برای اخذ سند میتواند دلیل رضایت باشد. لذا با وکیل متخصص می توانید از حق خود دفاع نمایید

 • حسن
  حسن

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده در ملک مشاعی که به نام پدر پدربزرگ اینجانب می باشد شرکای وی می باشد ذی نفع هستم. این زمین مورد مناقشه ذی نفعان می باشد . که چهار پرونده ی حقوقی برای آن مفتوح شده است. از سویی اقوام نزدیک بنده از دسترسی به جریان پرونده ممناعت به عمل آورند.این جانب چگونه می توانم به اطلاعات این زمین و پرونده مفتوحه آن در دادگاه دسترسی یابم .

  • mariya rezaee
   mariya rezaee

   سلام . شما می توانید با اعطای وکالت به یک وکیل و مراجعه وکیل به شعبه و مطالعه پرونده از جزئیات روند پرونده مطلع شوید. البته این امر مانع حضور جنابعالی و مطالعه نخواهد بود.

 • قربانی
  قربانی

  با سلام آیا بنده میتونم در زمان حیاتم اموالمو بین بچه هام تقسیم کنم؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام مطابق قانون هر شخصی فقط ثلث اموالش را میتواند تقسیم نماید

 • امیر
  امیر

  سلام آیا برای تقسیم ارث همه ورثه باید رضایت داشته باشند؟ اگر یک نفر رضایت نده نمیشه تقسیم اموالو انجام داد؟

 • نقیبی
  نقیبی

  فردی در زمان حیاط پدرش توسط وکالتی روی سند خانه پدرش وام گرفته و بعد از مرگ پدر اقساط راپرداخت نکرده و وارثان برای جلوگیری از ضبط خانه خانه را فروختند و بانک را تسویه کردند اما غافل از اینکه خریدار خانه از طلبکاران فرد است و الان هنوز خریدار پول خرید خانه را کامل نداده و سند خانه را گرفته و توقیف کرده اند که بتوانند مبلغ مورد نظر را از سهم ان فرد بر دارند در صورتیکه سهم ان فرد به بانک داده شده است وراث چکار می توانند بکنند؟

دیدگاه خود را بنویسید