وکیل متخصص نفقه در مشهد

مشاوره حقوقی وکیل متخصص نفقه در مشهد وکیل متخصص نفقه در مشهد            1 1 300x46 انعقاد وکالت وکیل متخصص نفقه در مشهد وکیل متخصص نفقه در مشهد            1 2 300x146مشاوره حضوری وکیل متخصص نفقه در مشهد وکیل متخصص نفقه در مشهد             300x146 مشاوره تلفنی وکیل متخصص نفقه در مشهد وکیل متخصص نفقه در مشهد            1 3 300x148 مشاوره آنلاین وکیل متخصص نفقه در مشهد وکیل متخصص نفقه در مشهد              300x146 

اخذ مشاوره تلفنی و حضوری

قبول وکالت پرونده های کیفری-حقوقی-خانواده

تماس باشماره:  09151026897

ادرس: مشهد، فرامرز عباسی، بلوار جانباز، مجتمع کیان 2، طبقه 6، واحد 610.

وکیل متخصص نفقه در مشهد

پرسش :

همسر سابق من محکوم به پرداخت نفقه ماهیانه در حق فرزند است.ولی با وجود صدور اجرائیهو مراجعه مکرر و ارسال اخطاریه تا کنون به هیچ طریقی نتوانسته ام این مبلغی از وی دریافتکنم.بجز یکبار آنهم با برگه جلب که در دادگاه توانستم او را گیر بیاورم.با توجه به اینکه از آن موقعوی مدت 18 ماه هیچ پرداختی نداشته ،آیا راهی هست که او را ملزم به پرداخت درست وبهموقع نفقه کند؟وآیا در این موارد که محکوم علیه استنکاف از اجرای حکم می کند نباید محکومبه از حقوقش کسر گردد؟قاضی اجرای احکام می گوید چون مبلغ باید ماهانه پرداخت شودنمی توان دستور پرداخت از حقوق وی کرد و فقط ملبغ بدهی معوقه را می توان از حقوقشکسر کرد؟ آیا من باید همه عمرم را در راهروی دادگاه سپری کنم تا حق فرزندم را بگیرم؟

پاسخ :

مطابق ماده 642 قانون مجازات اسلامی برای ترک انفاق کیفر حبس از سه ماه ویک روزتا پنج ماه تعیین گردیده است که در غالب موارد موثر بوده است شما می توانید با مراجعه بهدادسرای محل سکونتتان از وی شکایت نمائید.قاضی اجرای احکام نیز صحیح گفته است لیکنشما میتوانید در صورت عدم پرداخت نفقه در موعد مقرر از محل حقوق وی اقدام نمائید در هرصورت حق گرفتنی است.آیا شیربها و طلاهایی كه در دوران عقد برای زوجه خریداری شده است قابل استرداد به زوج است؟در صورت قابل استرداد بودن چنانچه زوج بابت مهریه و نفقه به زوجه بدهكار باشد می‌توان شیربهاو طلاها را بابت این بدهی برداشت؟

پاسخ:

بستگی به شرایط و نحوه بخشش آن‌ها دارد، برای مطابقت شرائط آن با مساله خودتان به ماده1037 و مواد 795 به بعد قانون مدنی مراجعه فرمایید. در صورتیكه شیربها و طلاها قابل استرداداز طرف زوج باشند زوجه می‌تواند با درخواست قرار تامین نسبت به مهریه و یا نفقه گذشته ازطریق دادگاه آنها را توقیف كند و پس از قطعی شدن حكم بابت طلب زوجه حساب می‌شود

پرسش:

اگر زنی كه خود درآمد دارد و با شوهرش زندگی می‌كند و درآمدش را در زندگی خرج كند،اگر بخواهد عدم پرداخت نفقه توسط شوهرش را در دادگاه ثابت كند چه كار باید انجام دهد؟

پاسخ:

باید پس از طرح دادخواست مطالبه نفقه با ارائه شاهد در دادگاه ثابت كند خرج زندگی را ازدرآمد خودش تامین می‌كند.

مشاوره حضوری حقوقی سراسر کشور 

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور 

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلای خود در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

 جهت معرفی پرونده و مشاوره حضوری مستقیم موکل با خود وکیل کلیک کنید

وکیل نوین سامانه معرفی وکیل تخصصی در کشور 

8 دیدگاه

 • اسما
  اسما

  سلام منچهار ماهه از همسرم جدا شدم و ایشون نفقه بچه ها رو نمیده میتونم کیفری ازش شکایت کنم و نفقه بچه هامو بگیرم؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام.نفقه فرزندان به عنوان نفقه اقارب محسوب میشه و تعقیب کیفری نداره

 • عسل
  عسل

  شوهر من اصلا به من پول نمیده ولی خودش همه چیز برام تهیه میکنه من میتونم فقط برای نفقه اقدام کنم یا حتما باید درخواست طلاق بدم بعد برای نفقه اقدام کنم؟ نمیخوام طلاق بگیرم

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام دوست عزیز.درخواست نفقه هیچ ارتباطی به مهریه و طلاق نداره و شما میتونین کاملا مستقل فقط برای نفقه اقدام کنید.

 • پورحسین
  پورحسین

  سلام پدرمن بازنشسته هست و وضعیت مالیه مناسبی هم داره الان میگه من باید بهش نفقه بدم .واقعا همینطوریه؟ میتونه قانونی اقدام کنه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام خیر ایشون نمیتونن اقدام کنن .تنها زمانی نفقه به پدر و مادر تعلق میگیره که دچار عسر و هرجباشند و توانایی مالی نداشته باشند.

 • ahmadreza
  ahmadreza

  سلام وقت بخیر نفقه شامل چیا میشه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام نفقه شامل تمام مایحتاج زندگی زوجه در حد شوئوناتش

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *

[fbcomments]