وکیل متخصص نفقه در مشهد

 

آدرس: مشهد، فرامرز عباسی، بلوار جانباز، مجتمع کیان ۲، طبقه ۶، واحد ۶۱۰٫

وکیل متخصص نفقه در مشهد

همسر سابق من محکوم به پرداخت نفقه ماهیانه در حق فرزند است.ولی با وجود صدور اجرائیه و مراجعه مکرر و ارسال اخطاریه تا کنون به هیچ طریقی نتوانسته ام این مبلغی از وی دریافت کنم.بجز یکبار آنهم با برگه جلب که در دادگاه توانستم او را گیر بیاورم.با توجه به اینکه از آن موقع وی مدت ۱۸ ماه هیچ پرداختی نداشته ،آیا راهی هست که او را ملزم به پرداخت درست وبه موقع نفقه کند؟وآیا در این موارد که محکوم علیه استنکاف از اجرای حکم می کند نباید محکوم به از حقوقش کسر گردد؟قاضی اجرای احکام می گوید چون مبلغ باید ماهانه پرداخت شود نمی توان دستور پرداخت از حقوق وی کرد و فقط ملبغ بدهی معوقه را می توان از حقوقش کسر کرد؟ آیا من باید همه عمرم را در راهروی دادگاه سپری کنم تا حق فرزندم را بگیرم؟مطابق ماده ۶۴۲ قانون مجازات اسلامی برای ترک انفاق کیفر حبس از سه ماه ویک روز تا پنج ماه تعیین گردیده است که در غالب موارد موثر بوده است شما می توانید با مراجعه به دادسرای محل سکونتتان از وی شکایت نمائید.قاضی اجرای احکام نیز صحیح گفته است لیکن شما میتوانید در صورت عدم پرداخت نفقه در موعد مقرر از محل حقوق وی اقدام نمائید در هر صورت حق گرفتنی است.آیا شیربها و طلاهایی که در دوران عقد برای زوجه خریداری شده است قابل استرداد به زوج است؟ در صورت قابل استرداد بودن چنانچه زوج بابت مهریه و نفقه به زوجه بدهکار باشد می‌توان شیربها و طلاها را بابت این بدهی برداشت؟بستگی به شرایط و نحوه بخشش آن‌ها دارد، برای مطابقت شرائط آن با مساله خودتان به ماده ۱۰۳۷ و مواد ۷۹۵ به بعد قانون مدنی مراجعه فرمایید. در صورتیکه شیربها و طلاها قابل استرداد از طرف زوج باشند زوجه می‌تواند با درخواست قرار تامین نسبت به مهریه و یا نفقه گذشته از طریق دادگاه آنها را توقیف کند و پس از قطعی شدن حکم بابت طلب زوجه حساب می‌شوداگر زنی که خود درآمد دارد و با شوهرش زندگی می‌کند و درآمدش را در زندگی خرج کند، اگر بخواهد عدم پرداخت نفقه توسط شوهرش را در دادگاه ثابت کند چه کار باید انجام دهد؟باید پس از طرح دادخواست مطالبه نفقه با ارائه شاهد در دادگاه ثابت کند خرج زندگی را از درآمد خودش تامین می‌کند. 

وکیل نوین سایت معرفی وکیل تخصصی در کشور

وکیل نوین با گروه وکلای خود در کشور با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی  به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر بالا بردن تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

وکیل نوین سامانه معرفی وکیل تخصصی در کشور 

8 دیدگاه

 • اسما
  اسما

  سلام منچهار ماهه از همسرم جدا شدم و ایشون نفقه بچه ها رو نمیده میتونم کیفری ازش شکایت کنم و نفقه بچه هامو بگیرم؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام.نفقه فرزندان به عنوان نفقه اقارب محسوب میشه و تعقیب کیفری نداره

 • عسل
  عسل

  شوهر من اصلا به من پول نمیده ولی خودش همه چیز برام تهیه میکنه من میتونم فقط برای نفقه اقدام کنم یا حتما باید درخواست طلاق بدم بعد برای نفقه اقدام کنم؟ نمیخوام طلاق بگیرم

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام دوست عزیز.درخواست نفقه هیچ ارتباطی به مهریه و طلاق نداره و شما میتونین کاملا مستقل فقط برای نفقه اقدام کنید.

 • پورحسین
  پورحسین

  سلام پدرمن بازنشسته هست و وضعیت مالیه مناسبی هم داره الان میگه من باید بهش نفقه بدم .واقعا همینطوریه؟ میتونه قانونی اقدام کنه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام خیر ایشون نمیتونن اقدام کنن .تنها زمانی نفقه به پدر و مادر تعلق میگیره که دچار عسر و هرجباشند و توانایی مالی نداشته باشند.

 • ahmadreza
  ahmadreza

  سلام وقت بخیر نفقه شامل چیا میشه؟

  • سمیه راد کارشناس حقوقی
   سمیه راد کارشناس حقوقی

   سلام نفقه شامل تمام مایحتاج زندگی زوجه در حد شوئوناتش

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *