وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

وکیل جرایم رایانه ای شیراز

سلام دوست عزیز من حمیدرضا عظیمی هستم کارشناس تیم سامانه وکیل نوین. امروزه با پیشرفت تکنولوژی میزان جرم و جرایم آن هم زیاد شده و برای به دام  نیوفتادن در این جرایم نیاز هست که ما هم دانش خود را در این مسیر بالا ببریم و من قصد دارم در این مقاله با وکیل جرایم رایانه ای شیراز آشنا بشید و  نحوه برخورد با این دسته از جرایم رو بهتر بشناسید و و راه حل مناسب آن را پیدا کنید.

همراهمون باشید…..

وکیل جرایم رایانه ای شیراز کیست؟

کسی است که دارای دانش حقوقی و دوره آکادمیک رشته حقوق را با موفقیت پشت سر گذاشته است و این توانایی را پیدا کرده است  که در زمینه پرونده های مربوط به جرایم رایانه ای به صورت کاملا عملی وارد شود و از روش های قانونی مختلفی برای حل و فصل جریان این پرونده ها کمک بگیرد.

بیشتر بخوانیم…….

تعریف جرایم رایانه ای:

به جرایمی که در اینترنت با استفاده از گوشی یا رایانه یا هر گونه وسیله ارتباطی دیگر رخ می دهد جرایم رایانه ای گفته می شود.

 

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل جرایم رایانه ای شیراز اینجا کلیک کنید

انواع جرایم رایانه ای در قانون

1= جرایم علیه محرمانگی داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی

2= دسترسی غیر مجاز

3= شنود غیر مجاز

4= جاسوسی رایانه ای

5= جرایم علیه صحت و تمامیت داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی

6= جعل رایانه ای

7= سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه

8= جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

 

وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

 

دسترسی غیر مجاز:

ماده ۷۲۹ : هر فردی که به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی به صورت غیر مجاز که توسط تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی پیدا کند . از نود و یک روز تا یک سال حبس دارد یا از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال هم جزای نقدی شامل آن می شود یا به هردو مجازات محکوم خواهد شد.

شنود ( شنیدن ) غیر مجاز:

ماده ۷۳۰ : هر کسی محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند مجازات آن از شش ماه تا دو سال حبس یا از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی و یا هم حبس و هم جزای نقدی محکوم خواهد شد.

مشاوره تلفنی و معرفی وکیل جرایم رایانه ای شیراز اینجا کلیک کنید

جاسوسی رایانه ای:

ماده ۷۳۱ : هر شخصی نسبت به داده های مخفیانه یا سری در حال انتقال یا ذخیره شده در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی موجب انجام اعمال زیر شود به مجازات های زیر محکوم می شود :

الف : دسترسی پیدا کردن به داده های ذکر شده یا بدست آوردن آنها یا شنود ( شنیدن ) محتوای مخفیانه در حال انتقال از یک تا سه سال حبس یا از بیست میلیون ریال تا شصت میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات را دارد.

ب : اگر کسی داده های ذکر شده را در دسترس کسی قرار دهد که در صلاحیت او نباشد از دو تا ده سال حبس دارد.

ج : آشکار کردن یا در دسترس قرار دادن داده های ذکر شده برای دولت ، سازمان ، شرکت یا گروه بیگانه یانماینده آنها از پنج تا پانزده سال حبس دارد. تعریف داده های سری : داده های سری یا مخفیانه به داده هایی گفته می شود که آشکار کردن آنها به امنیت کشور یا منافع ملی لطمه می زند.

برای آشنایی با وکیل در تهران اینجا کلیک کنید.

ماده ۷۳۲ : هر شخص از روی عمد به داده های سری که در ماده ۷۳۱ آمده است دسترسی پیدا کند و تدابیر امنیتی سامانه های رایانه ای یا مخابراتی را نقض کند از شش ماه تا دو سال حبس یا از ده میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وکیل-جرایم-رایانه-ای-در-شیرازجاسوسی ماموران دولتی

ماده ۷۳۳ : ماموران دولتی که مسوول و ضامن نگهداری و حفظ کردن داده های مخفیانه ( سری ) که در ماده ۷۳۱ آمده است یا سامانه های مربوط هستند و به آنها آموزش هایی که لازم باشد را داده باشند یا داده ها را در اختیار آنها قرار داده باشند چنانچه در نتیجه بی احتیاطی ، بی دقتی یا رعایت نکردن تدابیر امنیتی به افرادی که صلاحیت ندارد باعث دسترسی شود از نود و یک روز تا دو سال حبس یا از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال جزای نقدی یا هر دو مجازات و برکناری از خدمت از شش ماه تا دو سال محکوم خواهند شد.

جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

ماده 17 قانون جرایم رایانه ای

هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده 18 قانون جرایم رایانه ای

هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

جرایم رایانه ای اینستاگرام

از جمله جرایم در اینستاگرام میشه به جرم مزاحمت در دایرکت و هک پیج اینستاگرام. پیج فیک. توهین و فحاشی در اینستاگرام و کلاهبرداری در اینستاگرام .نشر اکاذیب اشاره کرد که برای شکایت از هرکدام می توانید به دادسرای جرایم رایانه ای محل وقوع جرم بروید که سپس دادسرا شما را ادامه تحقیقات به پلیس فتا ارجاع میدهد.

جرایم رایانه ای اسکرین شات

گرفتن و انتشار اسکرین شات در قانون جرایم رایانه ای جرم محسوب می شود, به موجب این قانون هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای و مخابراتی فیلم, صدا یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند به صورتی که عرفا موجب حتک حیثیت دیگری شود مرکتب جرم شده و به مجازات نقدی, حبس یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مراحل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای

اولین قدم: تنظیم شکواییه نسبت به موضوع و به طور صحیح و قانونی

دومین قدم: پس از شکایت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی منتظر تعیین شعبه باشید.

مراحل شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای چقدر زمان میبرد؟

رسیدگی به هر شکایتی بستگی به یه سری شرایطی دارد: میزان تراکم پرونده ها در شعبه موثر است و همچنین موضوع جرم و موضوع پرونده کیفری مهمه لذا نمیتوان زمان دقیقی و مشخصی را برای طی نمودن پرونده پیش بینی کرد.

ویژگی وکیل جرایم رایانه ای در شیراز

با توجه به تخصصی بودن این جرم, وکیل جرایم رایانه ای در شیراز باید تسلط بر مبانی علمی و عملی در دعاوی و همچنین آشنایی کامل با فضای مجازی و عملکرد های متختلف رایانه را داشته باشد

 نکته مهم در انتخاب وکیل جرایم رایانه ای در شیراز این است که وکلایی را انتخاب کنید که تجربه لازم را در پرونده های جرایم رایانه  مانند پرینت گرفتن از گوشی همسر را داشته باشند و همچنین از رویه قضایی بر این نوع پرونده ها اگاهی لازم را داشته باشند.

 

چگونه با وکیل جرایم رایانه ای در شیراز مشاوره بگیریم؟

وکیل نوین با داشتن گروهی از وکلا در سراسر کشور و با تخصصی کردن پرونده‌ها توانسته گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه‌ها بردارد و ،با تماس و مراجعه هر فرد به وکیل جرایم رایانه ای    شیراز بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی می‌گردد .

بدین منظور می توانید برای ارتباط با وکیل جرایم رایانه ای شیراز بر روی درخواست مشاوره تخصصی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *